10/10
russian_20 2010 júl. 14. - 14:31:22 10/10
(33/73)
Szerintem nagyon jó film! Érdekes megközelítés látni, hogy egy rögbi csapat, hogy összehoz egy külön emberi fajból és külön vallású embereket! És mind ez egy nagyszerû ember által. Morgan Freeman pedig nagyszerûen alakítja Mandela-t nem hiába kapott érte Oscar- és Golden Globe díjat!
K. L. 2010 júl. 12. - 08:53:27
(32/73)
én szeretem a rögbit igaz hogy nemismerem a játékosokat de a válogatott meccsket megnézem. dél-afrika és új-zéland a legjobb!

ezt filmet nem láttam még csak most töltöm
10/10
Babucica 2010 jún. 19. - 22:44:16 10/10
(31/73)
10 pont. Megható. Mandela pedig csodálatos ember.
illdisposed 2010 máj. 29. - 11:27:57 Előzmény bruati
(30/73)
sokat értesz a témához látom...
no comment
hap9 2010 máj. 28. - 01:30:53
(29/73)
Én ma néztem meg. Egész jó volt. Végre kezdem kapisgálni a rögbi szabályait :D Mondjuk nem ez jött át a legjobban a filmbõl.
Maffia91 2010 máj. 27. - 08:40:18
(28/73)
egyszerüen fantasztikus volt a film! ajánlani tudom mindenkinek!!!!
és elgondolkodtató is!
Carlo Abarth 2010 máj. 26. - 19:17:49
(27/73)
Még nem láttam a filmet,de ma megnézem...
Csak egy valamit tartok "hülyeségnek" hogy 2006-ban készült egy film ugyan ezzel a címel Mark Wahlberg fõszereplésével....De gondolom ez megint egy magyaros bravuros fordítás miatt van...
bruati 2010 máj. 26. - 00:45:00
(26/73)
Hát Freeman tényleg nagy király. Viszont Pienaarból csak 1 van, és az Steven az Everton-ból ráadásul õt többen ismerik, mint a film fõszereplõjét, nem is értem miért nem róla szól a film :-). Go Everton, go!!!
ibacs 2010 máj. 09. - 13:55:06 Előzmény baz00kahu
(25/73)
"Dramaturgiailag kicsit kényelmetlen, hogy nem figyeltek arra a tényre, hogy Mandela mindíg színes törzsi ingeket visel, a filmben MorgenFríment nyakkendõbe, öltönyve rakták...."


Szerintem írd be a Google-ba ,hogy Nelson Mandela és nézz körül.
ibacs 2010 máj. 09. - 13:51:53
(24/73)
Tegnap néztem meg ezt a filmet, semmit nem hallottam róla azelõtt csak annyit tudtam(rosszul) , hogy valami sportos-rögbis.Sajna Kevin Costner a baseballos filmjeivel valahogy kiölte belõlem a sportmozik utáni rajongást. Nem is akartam megnézni csak végszükségre tettem félre, gondoltam , ha már Matt Damon játszik benne csak nem lehet annyira tré. Az hogy Freeman is játszik benne és Eastwood rendezte nem is tudtam ideáig. De a legjobb poén az egészben az volt, hogy ez elõtt pont az Endgame címû filmet láttam, ami pont ott ér véget, ahol ez a film kezdõdik. Aki hiányolja az elõzményt annak ajánlom azt is( meg amúgy is) Azon is jót derültem, hogy pont azon filóztam , hogy ki játszhatta volna el az Endgame-ben még Mandelát és persze egybõl Freeman ugrott be, erre tessék...
Nos, unott fejjel kezdtem nézni,mert említett okok miatt teljesen másra számítottam, de pár perc múlva kezdett gyanús lenni a dolog, hogy ez mégsem lesz valami tré mozi. Az, hogy több mint két órás volt, fel sem tûnt pedig igencsak késõ este kezdtem neki.
Szerintem érdemes megnézni, jó film.
9/10
Atis88 2010 máj. 01. - 23:55:49 9/10
(23/73)
Mikor várható nálunk Magyar szinkronnal?
10/10
h.tibi91 2010 ápr. 21. - 22:51:21 10/10
(22/73)
Nagyon jó, pörgõs és izgalmas a film, Eastwood mesterben sosem csalódunk! Nagyon tetszik, a felépítése és a vonalvezetése. Sokat tanulhatunk a filmbõl, hogy egy ország legyen akármilyen szegény és széttagolt, ha összefog bármire képes lehet. Ez összefogás pedig lehet bármilyen cél érdekében. Legyen az sport, mûvészet, tudomány vagy bármi, ha az országból valakik vagy valakik sikereket érnek el, már egybõl létrejön egy egység. Ez az egység pedig már mindenképpen haladás. A nemzeti hovatartozás érzése már felerõsödik bennünk, és jobban tudunk mi is azon, hogy ne csak a magunk, hanem a népünk, országunk érdekeit is szolgáljuk.
Nem ártana ezen a mi kis 10 milliós országunknak is elgondolkozni és létrehozni egy egységet ahol nem számít vallás, politikai beállítottság vagy faji kérdés, a nemzet mindenek felett, minden más csak másodlagos.

Visszatérve a filmre. Tetszik a rendezés, a zene és a film úgy egyben.
Én ajánlom mindenkinek, manapság ritkán születnek ilyen élvezhetõ mozik.
10/10
10/10
6Réka1 2010 márc. 20. - 11:34:11 10/10
(21/73)
Nagyon tetszett a film. Kíváncsi vagyok, mikor adják le itthon. Nem tud róla valaki, valamit? Hihetetlen, szegény Morgan Freeman, hogy megöregedett...
10/10
NADAL14 2010 márc. 09. - 11:51:34 10/10 Előzmény bubamack
(20/73)
Ez a film nagyon rendben van.Na persze Freeman miben nem jó????Nagyon jól bemutatja a film Mandela emberi nagyságát -ami a megbékélést megteremtette Dél Afrikának....Sok ilyen filmet !!!
bubamack 2010 márc. 01. - 18:49:12
(19/73)
Nagyon nem értek a rögbihez, de Morgan Freemant bármiben megnézném. Remélem, megkapja az Oscart. Itt egy kritika a filmrõl. http://www.olvassbele.hu/index.php/film/313-szabadsag-egyenlseg-roegbi-invictus-a-legyzhetetlen
10/10
JonnyWilkinson 2010 márc. 01. - 18:14:52 10/10
(18/73)
Nekem nagyon tetszett. Ugyan tényleg hiányzott a háttér, ugyan így is lehetett érzékelni az ellentéteket a feketék és a fehérek között - fõleg a testõrök miatt :)- de attól még több háttér kellett volna. Sajnos a világbajnokságot nagyon felületesen és röviden mutatták be, pedig nagy ellenfeleik voltak a Gazelláknak és mindegyik meccsen vért kellett izzadniuk. Túl könnyen juttatták el a nézõket a döntõbe. Maga a játék is egy picit felületes lett, de nekem tetszett. Jobban, mint a Forever Strong elamerikaiasodott szemlélete.
9/10 számomra. Csak az a háttér hiányzott, ami igazán megmutatná, hogy Dél-Afrikában feketék fociznak, fehérek rögbiznek (ez manapság is így megy).

Megjegyzés a hozzászólásokhoz:

hubie24
a legnagyobb hülyeséget írtad, hogy a reklám a focivébének. A rögbi olyan távol áll a focitól, mint el sem hiszed, fõképp Dél-Afrikában. A reklámfilm pedig csak az volt, amikor a Coca-Cola volt. Nem néztem utána, de állítom, hogy ott lent délen sincs kint ennyi helyen a reklámja. A rögbi pedig nem reklám volt, hanem eszköz, amivel Mandela gyõzött.

Andy Dufrane
ismerkedj meg egy picit a rögbivel, a szokásairól, meg arról, hogy mi mindent tanulhat az ember pusztán abból, hogy rögbizik, vagy a rajongója. Akkor átértékeled majd a filmet. Nem hiába mutatták a döntõben mindig a kocsmákat és mindenkinél sört, még amikor Mandela lányát is mutatták, amikor a döntõt nézték, akkor is sör volt az asztalon.

Nekem végülis nagyon tetszett. Megnézem még majd párszor :D
10/10
JonnyWilkinson 2010 febr. 28. - 23:12:02 10/10
(17/73)
Kérdés:
miért utáljátok a rögbit? :))
susmuruss 2010 febr. 22. - 20:59:45
(16/73)
az elso fele nagyon nem tetszett.Gondoltam hogy kikapcsolom. Aztan amikor a testorok odakinn elkezdtek jatszni akkor ertettem meg mit is akar mondani a film. Bar a rogbit en se szeretem azert a legyeg megvan. a rendezes 6 pont. a story meg 10.
Andy Dufrane 2010 febr. 14. - 01:59:49
(15/73)
Utálom a rögbit, imádom Mandelát! Nekem tetszett ez a film. Bensõséges, sok szép mondanivalóval és bölcsességgel. Akihez ez nem jutott el, kérem ne fikázza, hanem nézzen inkább akciófilmet.
Különös módon próbálja átadni a mondanivalót, sokféle köntösbe bujtatva, nagyon tanulságos dolgokat tudhatunk meg belõle.
Jó a két szereplõ együtt, nekik való volt a karakter. Különösen Morgan Freeman-nek, még hasonlítanak is egymásra. Ügyeltek az akcentusra, ami nagyon sokat dobott. Nincs más színész, aki jobban el tudta volna játszani a nagy Mandelát!
Élvezetes volt számomra, biztosan többször is meg fogom még nézni a jövõben!
9/10
andris758 2010 febr. 13. - 23:25:54 9/10 Előzmény hubie24
(14/73)
Szerintem Te nem értetted meg, hogy mirõl szól ez a film.
Morgan Freeman alakítása zseniális, remélem õ kapja az Oscar díjat.