10/10
ChiKung jan. 22. 14:39:18 10/10
(31/31)
Kiváló film !!! Szerintem a harcművészet arról is szól, hogy a tanítvány adott esetben túlszárnyalja mesterét és akár új stílust teremt. Az egyik mesterem ezt úgy írta le, hogy mester és tanítvány ugyanazon a falon mászik felfelé a csúcsra. Egyszer a mester tol egy nagyot a tanítványon, másszor a tanítvány húz felfelé egy nagyot a mesterén. Ahogy Jackie Chan mondta egyik filmjében: - Minden ló egy állás, minden tanítvány egy út. Mindenki jó valamiben. A film pedig a maga nemében kiváló. 🙂🙂🙂.
10/10
komaromi.zoltan 2023 nov. 17. - 12:39:07 10/10
(30/31)
Izgalmas, lebilincselő film. 🙂
7/10
Dr. Classic 2023 aug. 24. - 00:31:53 7/10
(29/31)
"Ferdeszemű" filmek sokszor giccsesek, nevetségesek és nézhetetlenek. Na ez a film üdítő kivétel volt. Nem véletlenül élt meg még vagy öt folytatást. Kicsit persze túltolták propagandát, de hát istenem nem szeretik a japcsikat, a történelem könyv szerint érthető okokból. Tetszett, de szigorúan eredeti nyelven szabad megnézni!
egon_von_compact 2021 nov. 01. - 20:52:19
(28/31)
168.01.01.01. Man
9/10
mikipapa56 2020 márc. 25. - 10:36:51 9/10
(27/31)
Nagyon jó kitünő!
10/10
IWantSunshine 2020 márc. 01. - 16:11:31 10/10
(26/31)
Kitűnő!
10/10
jozsi0104 2018 szept. 29. - 20:48:11 10/10
(25/31)
Alfredo!
Te már csak tudod mi az igazság!
10/10
jozsi0104 2018 szept. 28. - 21:36:28 10/10
(24/31)
15 éve tanulok harcművészetet,úgy hogy nekem hiába károgsz ember!
Néz utána jobban a dolgoknak, az egyhüvelykes ütésről pedig nem csak halottam!
A hang nemet meg válaszd meg!
Te ki a fene vagy,nagy a pofád így névtelenül!
Borrrul 2018 szept. 20. - 22:40:02
(23/31)
-élő sajnos. Ezért pedig még pluszba kijárna neki a tisztelet. Ugyanis van egy mondás, hogy halottakról vagy jót vagy semmit. Mivel nem tudja magát megvédeni. Nagyon tré. Bruce Lee kapálózik... Az eszem megáll.
Borrrul 2018 szept. 20. - 22:20:50 Előzmény jozsi0104
(22/31)
Jozsi0104 már ne haragudj de te ki a fene vagy??? Hogyan merészelsz ilyen "hangot" megütni egy élő legendával szemben??? Legelőször Yip Man szólna rád. De mivel ő nem kóvájog errefele megteszem helyette.
Honnan veszed te azt, yip man jobb volt Bruce Lee-nál? Talán megverekedtek? Olvastad te egyáltalán a Bruce Lee könyvet? Az egyhüvelykes ütéséről hallottál már? Hát arról, hogy annyira gyors volt, hogy kivett volna a tenyeredből egy pénzérmét és helyette berak egy másikat? De ha Nekem nem hiszel azért ezt nézd meg. Nem kell az egészet kizárólag 4 perc 47 másodpercre tekerj azt utána nézz tükörbe ember.
https://www.youtube.com/watch?v=5cqzOo6B0Ic&t=311s
ilali 2017 ápr. 05. - 10:23:09
(21/31)
***SPOILER***
„… - Ez a világ, nagyon kicsi. … ”
***SPOILER VÉGE***
offtopic
Törvénytelen 2017 febr. 05. - 08:00:46
(20/31)
XD dettó
karácsonykor leülök a tv csatornák elé én is. Biztos elragad az ünnepi hangulat, de úgy ennyiben ki is fújt nálam :)
offtopic
Törvénytelen 2017 febr. 04. - 20:27:30
(19/31)
ezért nem nézek tv csatornán filmeket! Én is csak arra használom a Tv-t, hogy este legyen valami háttérzaj amin elalszok, de komolyabban csak ahhoz ülök le megnézni, amit letöltök.
10/10
jozsi0104 2016 nov. 02. - 22:19:28 10/10 Előzmény MattColors
(18/31)
Bruce Lee tomboló öklét, nem veri oda koreográfiában?
Odaveri az bizony!
Nem csak rugkapálásokból ál! :D
Ha ismernéd a stilust és tanúltad volna felismernéd!
Formagyakorlatot is láthattál részben,nem kósza mozdulatokat,na mindegy ne megyek bele teljesen.
Ip man mindig is jobb volt a való életben Bruce Lee-tól.
A lényeg kiváló film
Persze a mai filmbõl rengeteg jelenetet kivágtak,nagyon is rontva a filmet!
10/10
jozsi0104 2016 nov. 02. - 22:01:04 10/10
(17/31)
Hát, amit az aMC mûvelt felháborító.
Rengeteg jelenet kivágva.
Miért kell kivágni?Hihetetlen!
Ha valaki most látta elõször igen csak lepontozza a filmet.
A vágatlan verzió ajánlott.
9/10
MattColors 2016 márc. 04. - 23:43:40 9/10
(16/31)
A történet nem túl hû a valósághoz, Yip Man ópiumfüggõségérõl, és arról, hogy rendõrtiszt volt, szó sem esik, pedig az utóbbi, azért elég más megvilágításba helyezi dolgokat. Ráadásul, négy gyereke volt, nem egy.

Mégis, imádom ezt a filmet. A kung-fu filmekkel, alapvetõen elfogult vagyok, de én már nem is tudom, most nézem meg legalább, tizedszerre, és ezt még van olyan Bruce Lee film is, ami nem múlta felül.

A fõszereplõ, Donnie Yen kíváló választás volt, látszik, hogy rengeteget készült a szerepre. A szinkron hagy némi kivetnivalót maga után: Japán Kung-Fu??? Ott azért mosolyogtam, de persze örülök, hogy leszinkronizálták, szóval nem félreérteni. :)
A történelmi szálat, a japánok bevonulását, kicsit élesen vágták be, de tetszett, ahogyan bemutatták Yip életének a magasságait, és a mélységeit. Ahogy fent írtam, egyedül az ópiumfüggõségérõl szóló szakasz hiányzott nekem. Milyen hatással volt rá, a családjára, hogyan oldották meg a konfliktusaikat etc. Nyilván, Yip mester, nem teregette ki a szennyest, de szerintem, egy mélyebb kutatással, többet is meg lehetett volna tudni róla.
Szóval a történelmi szál. Nem az elsõ film, a japán-kínai konfliktusokról, például Bruce Lee, Tomboló ököl (Fist of fury) címû filmjében is ez volt a téma, de itt nem is japán megszállás volt az elsõdleges, hanem maga Yip Man. Ez egy karakterközpontú film.
Az atmoszférája, hol kellemes, hol nyomasztó. Tetszett az ellensúlyozás a két hangulat között. Dramaturgiailag, helyén volt a mozi.
Szerintem, jól visszaadja a kor, és a Kung-Fu szellemben élõ kínai emberek mindennapjait is. Nagy színészi játékokat ne várjunk, de azért oda szögezi az embert a képernyõhöz.

Írták elõttem, hogy mindig kerülte a harcot. Miért kezdte el egyszer csak szétverni a japánokat?
A filmbeli motiváció, egyértelmû.

*****SPOILER*****
*****************

Amikor Lint elvitték harcolni, és miután a tábornok halálra verte, Yip nem tudott semmit a barátjáról, és aggódott miatta. A város és az ország, megszállás alatt állt. Háború volt. Ennél nyomósabb indokot, nem tudok elképzelni, mellesleg Yip Man, valóban sokat harcolt a japánok ellen, a valóságban is.

Amikor, a 10 japán karatést szétveri, az nagyon epic!!! Bruce Lee tomboló öklét, nem veri oda koreográfiában, de mindkettõnek meg vannak az erõsségei. Mert amíg a Bruce Lee félében, a nyers harci koreográfia volt elképesztõen jól megcsinálva, (ráadásul egy 1972-es filmrõl beszélünk) addig ebben, a harc közben megszólaló zene, a jelenet alatt, nagyon erõs színû festékként funkcionálva tette borzongatóvá a jelenetet. Ettõl függetlenül rohadt jó volt.

**SPOILER VÉGE***
*****************

Nálam ez a film 9/10, a hibái ellenére is, nagyon sokszor meg tudom nézni, és még sokszor elõ is fogom venni. Nem tudok, és nem is akarok kevesebbet adni rá. :)
10/10
nikato 2016 jan. 18. - 16:21:00 10/10
(15/31)
Elõször semmi kedvem nem volt hozzá, de egy teljesen jól kidolgozott film, ráadásul igaz történet! Yip Man-nek érdemes utána olvasni. Õ volt Bruce Lee mestere is például. Nagyon jó kung-fu jelenetek vannak a filmben, öröm nézni! :)
9/10
NADALFAN 2015 nov. 22. - 14:58:28 9/10
(14/31)
Klassz film ,jó akció jelenetekkel,a történelmi háttér még érdekesebbé tette.
9/10.
8/10
Atis88 2014 dec. 23. - 08:33:42 8/10
(13/31)
Ritka gyöngyszemnek számít. Manapság már nem nagyon sikerül jó életrajzi filmeket csinálni. De ez bizony jó lett, bár nyilván a jó alapanyag is hozzájárult. Érdemes megnézni, tanulságos film történetileg is ráadásul a fõszereplõ is teljesen hiteles, jók a harci jelenetek is. 8/10.
Lincoln Hawk 2014 júl. 16. - 08:19:48
(12/31)
Szerintem erõs közepes film. A harci jelenetek rendben voltak - külön tetszett, hogy az alkotók ügyeltek arra, hogy valamennyi ütés és fogás követhetõ legyen -,és Donnie Yen kellõ méltósággal formálta meg a karaktert. De szerintem sem Ip man személyiségét, sem a kor jellegzetességeit nem mutatták be kellõ erõvel, részletességgel. (Kimaradtak a filmbõl olyan részletek, mint hogy Ip Man kábítószerfüggõ volt. És nekem annak bemutatása is hiányzott, hogy hogyan lett belõle ekkora harcmûvész. Mert igazából amíg lehet, kerüli a harcot, együttmûködésre törekszik a feleségével, aztán ez a békés, passzív karakter egyszer csak átváltozik, és mindenkit lever. Az érdekelne, honnan szerezte az ehhez szükséges tudást.) A japánok ábrázolása pedig egyszerûen közhelyes volt (kb. olyan, mint a szovjet partizánfilmekben, vagy a második világháborús amcsi filmekben a nácik: egyszerûen karikatúrák maradtak, valódi személyiség, motiváció nélkül.)

Szerintem: 10/6