10/10
szepipiktor 2018 jan. 04. - 23:43:02 10/10
(62/82)
Zseniális és szenzációs! Minden poén, utalás ül benne!
Full max 10/10.
És most nézem, végre van szinkronos változat? Most megy...
.
Máris az elsõ szokásos hiba, hiszen az elején, a gyerekek az angol órán a kérdésre, hogy HOL VAGYUNK? az eredetiben a klasszikus \"the dark side of the moon\"-t mondják kórusban...
Itt a szinkron ezt nem használta ki.
Sarah Palin... mint elnök... Az az ENSZ közgyûlés!!! És a földi megélhetési nácik...
10/10
redskins 2016 dec. 17. - 21:12:20 10/10
(61/82)
matyon jó fím csak sokk benne a nárcista joppikoss
8/10
vassy@ 2015 ápr. 07. - 22:43:26 8/10
(60/82)
sokáig halogattam,a megnézését (többnyire azért, mert feliratos). úgy ültem le elé, hogy egy komolyabb sci-fi filmet fogok látni, erre jöttek a poénok, ...célozgatások, ...utalások! :) nekem tetszett!
9/10
deadscott 2014 nov. 09. - 22:25:58 9/10
(59/82)
Az egyik legeredetibb film, amit láttam.
10/10
whictor 2014 aug. 01. - 00:55:30
(58/82)
A Dr. Strangelove klasszikust meg kell hogy említsem. A tolószékes rész, a tanácskozóterem és a zárójelenet is mintha annak a filmnek állítana emléket. A mondanivaló sajnos 50 év alatt sem vesztett az aktualitásából.
Csonger 2014 febr. 09. - 09:55:39
(57/82)
Hát ez nagyon szórakoztató volt. :)
Akarok még látni olyan filmeket, amiben így viccesen kritizálgatják az amerikai kormányzást.
10/10
tik1 2013 nov. 17. - 23:46:21 10/10
(56/82)
jó volt. a zenéje is tényleg jó volt.
5/10
m3246 2013 nov. 12. - 22:53:06 5/10
(55/82)
Õrült egy ötlet az biztos. A látványvilág is tök jó lett. Valahogy mégis nagyon nagy hiányérzetem van, a film nagyon kusza. Persze értem én, hogy olyan se sci-fi, se vigjáték, se akció, de még csak igazi görbe tükör se. Se füle, se farka sajnos. Ha pedig már ennyire irreális benne minden akkor igazán csinálhattak volna egy örült filmet belõle valami elképesztõ véggel, de ez sincs meg benne sajnos. Ettõl függetlenül stílusa az van és az ötlet is szuper, kár hogy nem agyaltak még egy kicsit rajta mert igazán jó is lehetett volna. 5/10
Kulcskészítõ 2013 okt. 16. - 14:14:55
(54/82)
Spoiler

Hát, nem mindennapi film, az biztos. Az egyik legegyedibb mozi, amit az utóbbi idõben láttam.
Ez a "nácik a Holdon" õrület már egy ideje ott kering minden idõk legbizarrabb konteói között, de az álmomban sem gondoltam volna, hogy erre képesek lesznek egy egész filmet áldozni. Az mindenesetre biztos, hogy egy remekbe szabott háborús-sci-fi paródia született az alapötletbõl, persze egy jó adag morális kérdéssel meg könyörtelen, középsõ ujjas bemutatással az USA felé. Az még a legenyhébb, hogy az elnök Sarah Palin paródiája, de hogy a csillagközi romboló George W. Bush nevét viseli, azon tényleg leraktam a hajam... az elnök "csicskájának" kirohanása a Bukás címû filmbõl átvéve pedig (ahogy a szemüveget remegõ kézzel leveszi, majd suttogó hangon kiküld szinte mindenkit a szobából, aztán rákezd a tirádára), abszolút telitalálat. Az elõre kiszámítható volt, hogy a fekete ûrhajós és a német lány a végén egymásba szeretnek, a Führer halála a cipõsarokkal a fejében pedig kicsit gagyi volt.
Ami a befejezést illeti, az viszont sokkal inkább moralizálós, és nem annyira vicces. Lényegében a Hold romjai közt marad meg a békés élet, miközben itt a Földön kitör a háború, és sorra száguldoznak az atomrakéták... ez annyira nem illett a képbe, bár valahol érthetõ ez a lezárás is.
k11zoltan 2013 okt. 11. - 21:43:45
(53/82)
Egynek elmegy. A szõke nem volt túl rossz.
8/10
Medvepofa 2013 okt. 11. - 13:32:02 8/10 Előzmény keril
(52/82)
Udo Kier, Götz Otto, vagy Julia Dietze tekintetében nem mondanám, hogy amatõrök.

Az effektek is elég jók, sokkal rosszabbakat láttam már "komolyabb" filmekben.

Azt viszont ismét sajnálattal tapasztalom, hogy csak Budapesten vetítik!
keril 2013 okt. 04. - 17:08:37
(51/82)
Azért azt tudni kell, hogy ez a film gyakorlatilag házi készítésû amatõr film, és a színészek is amatõrök.
Ezért a béna effektek, és németekre jellemzõ erõltetett vígjátékos feeling, valamint a komolytalan történet.

Ha ezt figyelembe vesszük, akkor kifejezetten szórakoztató, mindenesetre többet röhögtem rajta, mint a Taxi4-en, vagy jó pár amerikai vígjátékon.

Igen, ahogy elõttem írták olyanoknak ajánlott akik élvezték az Ûrgolyhók féle hülyeséget, és az amatõr kivitelezés felett is képesek továbblépni. Õk jól fognak szórakozni, de ez a régi elõzetes elég jól meghatározza az egész film jellegét a PC játék szintû grafikával, a látványvilággal, zenével (ami eszméletlen jó szerintem) és a végén a galambbal :) http://youtu.be/4KEueJnsu80
kapdmarbe 2013 szept. 19. - 20:23:27
(50/82)
Régen röhögtem már annyit egy filmen, mint ezen. Tele van utalásokkal, a legjobb B film evör!
perry 2013 szept. 17. - 20:59:08
(49/82)
Volt szerencsém Miskolcon a Cinemis Fesztiválon Timo Vuorensola filmjét megtekinteni, elõre bocsájtom a mozi v 109 perc. Szerintem a kevesebb idõ több lényeget jelentett volna, arról nem is beszélve, hogy az összes BGD WER és ki tudja milyen zseniális látvány tervel együtt digtalizálás és a "kézi háttér" is felemás eredményt produkált vékonyka alapötletre felfûzött történet aztán , éppen hogy csak megáll a maga digitális vetítésén.:)
Ráadásul a filmet jegyzõ Timo Vuorensola a vetítés után válaszolt a feltett kérdésekre.
Mielõtt elmondanám nekem mit jelentett az Iron Sky, tetszett a rendezõ humoros alapállása amint a felvetett kérdésekre válaszolt ezek kimerítették a kabarétréfa határát.
Na, szóval Iron Sky-l valahogy úgy vagyok mint a csili - vili szõke nõvel, hordozni tökéletes beszélni vele már sokkal nehezebb.
Mert az alapötleten túl, hogy mi lesz ha van egy német "kitelepített" fasiszta kolónia menni föld , akkor azt kell mondjam vagy hatalmas geg parádénak kellene lennie, de itt kb. annyi történik , hogy az egyikrõl a másikra araszol a film. Közötte pedig van a képi látvány ami olyan mintha egy egyenes úton 140 km. sebességbõl lazán visszaváltunk 80 km.-be egy BMV Z!-l a belsõ sávba, ami azért nagyon nem illik mert feltartjuk a "forgalmat".
Pedig a nagyszerû marketing még azt is hozta, hogy a közönség mint szponzor is segítette a filmet pénzel ötletekkel, ez sajnos meg is látszik a filmen ami néha nem más mint ezek halmaza.
A film jóformán nem építkezik, az akciók ritmustalanok a dolgok csak úgy történnek, az egész film gondolatiságával baj van, mintha csak találomra oda vágtak volna össze történéseket a vászonra aztán majd csak mûködik, sajnos inkább csak csikorog mint egy rosszul összerakott sebességváltó.
Timo Vuorensola hírbõl sem ismeri a dramaturgia fogalmát, ha pedig ismeri akkor régen rossz mert nem következetes benne. Csapongó ötletek , maga a történet vezetése szinte nulla.
Nagy kedvencem az Ûrgolyhó vagy a német ipari formatervezett sci-fi vígjáték a Zûrhajó legalább végig viszi a történetet felfûzi egy ívre és természetesen tele tûzdeli poénokkal ami egy ilyen filmnél természetes, az Iron Sky-l ez tökéletesen hiányzik.
Talán az igazi nagy tudományos fantasztikus filmek létrejöttének a hiánya az oka, melyek elkápráztattak látványukkal és gondolataikkal, azokról érdemes volt ironikus vagy humoros változatot készíteni, persze Timo Vuorensola errõl nem tehet, õ csak a filmrõl.
Damill 2013 szept. 17. - 19:55:43
(48/82)
A legjobb a film kapcsán a reakciókat figyelni: a liberális/balos tábor õrjöng, a szélsõjobb isteníti a filmet, de mind a két oldal magára veszi. Holott az igazi tanulság az, hogy mindegy, hogy szarvas vagy szürke marha, mind a kettõ marha :).
8/10
Medvepofa 2013 júl. 01. - 21:51:53 8/10
(47/82)
Ha úgy tekintünk rá mint paródiára - merthogy az a "sci-fi akciófilm helyett" - akkor kiváló alkotás! Jól megcsinált, szellemes, erõs társadalomkritikával.

Mindenképp érdemes megnézni! Nálam 8-at kapott!

Spoiler


Sajnos az a fordulat, hogy a néger és szõke náci csaj egymásba szeretnek, az elsõ találkozásoktól fogva elõre tudható volt! Gondolom ennyit kellett áldozni a polkorrekt népnevelés oltárán.

Spoiler
Sz Peter 2013 máj. 27. - 11:57:14
(46/82)
"egy fantasztikus scifit összehozzanak"

Nem is annak készült.
Ha végignézted volna, te is rájössz. ;)
2/10
Dudvarek 2013 máj. 27. - 10:43:37 2/10
(45/82)
Nem teljes értékû a kommentem, mert a felénél elaludtam rajta. Csak azért kap 10/2-t, mert ilyen beszívott rendezõgárdát még nem láttam. Az egész film úgy f*s, ahogy van, annak ellenére, hogy imádnám az ûrbõl jött nácikat, a pénz is megvolt, hogy egy fantasztikus scifit összehozzanak, de egy ûrgolyhóknál is 100x gyengébb bugyutaságot csináltak. Hibák és érthetetlen részek váltják egymást, fura karakterekkel, blõdségekkel.
Sajnálom, hogy ezt a pénzt és energiát nem egy normális ûrnáci-szuperamerika háborúra költötték el.
Nem nézem meg a második felét.
gulyasameister 2013 ápr. 14. - 21:23:25
(44/82)
Érdekelne, mikor lesz ennek magyar (bluray/DVD) szinkronos kiadása?
Néztem a várható megjelenési listákat, de semmi nyoma, hogy a közeljövõben kiadnák, pedig jópár - az Iron Sky magyar bemutatója óta vetített - új filmet kiadtak már...
xxxxx1 2013 márc. 28. - 16:49:15
(43/82)
:) emberek! ez a film egy nagy vicc!!! :D ezért, kérek mindenkit, így figyuzza ezt a filmet.