9/10
rockit 2013 febr. 21. - 09:01:41 9/10
(42/82)
Nekem tetszett az Iron Sky. Alapvetõen egy vicces, make love, not war típusú szatíra volt, sok találó poénnal. Lehetett volna egy izgalmas sci-fi is az elsõ 10-20 perc alapján, de lépésenként, úgy a 20. perctõl átvált a saját paródiájába.

***SPOILER***
Egy dolgot sajnáltam, hogy Götz Ottót, (Klaus Adler) elég buta, Becstelen Brigantyk módon nyírták ki. 9/10
pomogacs51 2013 febr. 05. - 01:09:07
(41/82)
Kicsit furcsa film. Nácik bázisa a Hold sötét oldalán. Elavult, de valamikor meg hiper-szuper
technikáva felszerelve. Igazából nem is tudom, hogy kinek mi volt a célja. Közepes.
zotya94 2013 jan. 14. - 23:32:03 Előzmény Heisenberg
(40/82)
Hát irodalomelméleti ismereteket kamatoztatni azért nem ártana egyébiránt.
6/10
Heisenberg 2013 jan. 06. - 12:26:43 6/10
(39/82)
Csak azért mert te leszarod egy film sztoriját, másoknak még fontos lehet.
Ilyen primitív hozzászólásért kár volt regisztrálnod, mindenki jobban járt volna ha nem teszed.
Így visszatekintve a filmre, hogy újraértékeljem, hát nem sokra emlékszem belõle, gyenge volt na.
szityuu 2012 nov. 03. - 21:23:12
(38/82)
haha..aki az Iron Sky megnézése után a sztorit kezdi el fikázni, az tényleg annyira ostoba, h jobban jár, ha csendben marad. Nézze meg inkább mégegyszer Battleship-et vagy a Transformerst.. és az ezektõl picit is összetettebb filmeket felejtse el.

Aki csak a Metropol külpolitikai rovatát olvassa el naponta már az is megértheti hogy ez a film marhára nem a nácikról szól. Bár ahogy olvastam a nagy többségnek azért ez eléggé átjött.

Akinek tetszett annak ajánlom John Cusack "War Inc." c, filmjét, ha még nem látta.
Tereus 2012 okt. 29. - 18:25:13 Előzmény csucsok
(37/82)
Ha arra gondolsz, hogy szerinted Ausztria az egyik készítõ, akkor valószínûleg tévedsz, ui. a film végén tényleg Ausztrália olvasható többször is az alkotók között. Ha másra gondoltál, akkor bocs.

A film amúgy nekem kellemes meglepetés volt. Egy elég gagyi valamire számítottam, és ahhoz képest nagyon jól meglett csinálva, látványos, kidolgozott történet. Nem a hollywood-i megszokott, de pont ezért érdekes (és nyilván ezért is osztja meg a közönséget). Sok a paródiára, vagy épp iróniára építõ rész, ezekkel együtt kell várni, és elfogadni. Szerencsére megnéztem elõtte az elõzetest, így ez nekem már várt dolog volt benne. Nyilván nem tetszhet mindenkinek, de ha pl valaki olvasta Eugene Nordern Kényszerleszállás sorozatát, és tetszett neki, annak ez a film is be fog jönni biztos (engem legalábbis hangulatában arra emlékeztetett).
10/10
agregator 2012 okt. 01. - 19:50:28 10/10
(36/82)
Akkora 10-es, mint az állat. Éljen az irónia.
9/10
csucsok 2012 aug. 26. - 00:32:16 9/10
(35/82)
Jó film, és sok mondanivalót is tartalmaz. Rosszabbra számítottam.
Amúgy hahó PORT.HU, Ausztrália az talpunk alatt van. Szomszédban Ausztria van.
3/10
szeki05 2012 júl. 31. - 00:12:48 3/10
(34/82)
Ez a film valami borzalom, az alapelgondolás jó lett volna,de a kivitelezés röhejes, el nem tudom képzelni, hogy valakinek, hogy tetszhet ez a film. A CGI néhol egész jó volt ezért egy nagyon jó indulattal kap egy 3-as értékelést.
10/10
MP 2012 júl. 10. - 23:32:24 10/10
(33/82)
Hatalmas film. Évek óta nem láttam jobbat...
Hatalmas poénokkal... Iszonyú fricska az amcsiknak... nem csodálkozom, ha nem kapják fel... DE itt Európában hatalmasat kell hogy szóljon!!!
Crazy Horse 2012 jún. 23. - 11:51:19
(32/82)
Megnéztem másodszor is, így már tudtam mire számítsak, és a korábbi felemás véleményemmel ellentétben most már azt mondom, hogy zseniális film. Julia Dietze csinos, a CGI és az akció részek nagyon jól sikerültek, + a poénok is ott vannak. A finn rendezõ/forgatókönyvíróknak még némi öniróniát is sikerült belecsempészniük. (SPOILER: csak nekik nincs fegyverük az ûrben :D - SPOILER VÉGE)
Szóval szerintem akinek elsõre nem jött be, vagy pocsék minõségû angol felirattal nézte (ahogy én is), az adhat neki még egy esélyt (már van hozzá normális magyar felirat).

Kár, hogy moziban nem megy/ment, mert megérdemelné :(
8/10
Grigorij 2012 jún. 17. - 12:12:43 8/10
(31/82)
Tudja valaki, hogy ha a stáblista nem fontossági és nem ábécé sorrendben van feltüntetve, akkor a Kym Jackson (Julia McLennan)miért van kiemelve? Ahogy látom, ez a kedves egyfilmes hölgy kb. 2x 1 percig látható a filmben...
A film egyébként zseniális!
Mivel a fene tudja, hogy az rtl mikor adja le, kéretik underground terjeszteni!
8/10
offtopic
Kendy 2012 jún. 17. - 11:40:40 8/10 Előzmény Sang Lee
(30/82)
Maximálisan igazad van abban amit leírtál!
:)
Totál egy a véleményem veled!
:)
Szerintem jó film nagyon!
8/10
offtopic
Kendy 2012 jún. 17. - 11:37:21 8/10
(29/82)
Ezen nagyon nagyot röhögtem!
:)
8/10
offtopic
Kendy 2012 jún. 17. - 11:36:30 8/10
(28/82)
Na azon én is meglepõdnék!
:)))
:D
8/10
Kendy 2012 jún. 17. - 11:33:53 8/10
(27/82)
Most néztem meg a filmet!
:))))
Hááát ez valami hihetetlenûl nagy baromság volt de ennek ellenére tetszett nagyon!
:)
Szerintem vicces és szórakoztató!

Bevallom õszintén semmit se tudtam a filmrõl.
Csak annyit,hogy az Asylum is csinálja a saját verzióját.
1 elõzetest sem láttam és a fórumot meg direkt nem olvastam el mielött ide írok.
Ahogy kimegy a poszt el is kezdem olvasni a kommenteket.

A neten találtam meg a filmet meglepõen jó minõségben.
Gondoltam most megnézem és örülök neki,hogy láttam mert nekem tetszett!
:)
Nem is tudtam,hogy nem amcsi film hanem német illetve osztrák produkció.

Udo Kier zseniális most is mint mindig ha fõgenyát kell játszani.
Götz Otto szintén szuper szerintem.
Julia Dietze meg gyönyörû a filmben.

Elõször azt hittem,hogy az Asylum verziót nézem mert a feelingje olyasmi.
De ez szerintem inkább 1 stílusparodia ami az '50-es évek sci-fijeit hozza hangulatában.
Meg van benne sok-sok társadalomkritika is.
Gúnyosan elõadva.
Maró humorral.
Meg ami beugrott még a hangulatához kapcsolódva a filmnek a Csillagközi Invázió.
Ott vannak ilyen náci feelingek.
Persze az teljesen más sci-fi.

Jó poénok voltak a filmben fõleg az amcsikat és az ENSZT-t cikizték aminek sok alapja is van.
:))))
6/10
Heisenberg 2012 jún. 09. - 14:33:49 6/10
(26/82)
Már régóta vártam ezt a filmet és hát bizakodtam hogy jó lesz, meg az ellenkezõjére is gondoltam, hogy egy jó USA vs rossz nácik gagyiparádé lesz.
Spoiler
Összességében egyáltalán nem nyûgözött le a film, kb onnantól kezdve hogy tudni lehetett hogy a náci csaj a négeré lesz úgyis, mert az a helyes. A történet is sánta volt, miért nem szerzett a különítmény egy telót-t egy boltban.Helyette minek akartak tárgyalni az USA elnöknõjével, miért akarták hatalmon tartani? Ha úgyis háborút indítottak volna, akkor ezeknek a történetszálaknak mi értelme volt? Mert szerintem semmi.
Miért árulta el benne az egyik náci a másikat, a náci csaj gyakorlatilag megölte az apját a "halálcsillag" felrobbantásával, Adler elárulta az új Führert, miközben a náci ideológia, diktatúra a feltétel nélküli hûségre épül.
Voltak benne jó poénok, más filmeket is kiparodizáltak , a történelmet, az USA kétszínûségét stb. de a film ahhoz kevés volt hogy mulatságos legyen. Igazából egyszer sem kötött le igazán, nem tudott olyan hangulatot atmoszférát teremteni ami ehhez kellett volna, pedig a képi világával nem volt bajom- sõt az jó volt, a zene is jó lett, a kisebb poénok is megvoltak, mégis valami hiányzott. Dietze jól nézett ki benne ez mindenképp pozitívum :)
Egyébként a hosszú várakozás ellenére felejthetõ lett.
6 pont
10/10
jean sol partre 2012 jún. 08. - 21:06:32 10/10
(25/82)
Ez a film szerintem nagyon jól megmutatja a világ jelenlegi állapotát.
... és a hozzászólások is ... :(
10/10
jean sol partre 2012 jún. 08. - 20:57:07 10/10 Előzmény Verion
(24/82)
Irónia.
Ez az amit nem értesz meg.
Ez a film ebben nagyon jó.
És ahogy kiparodizálnak egy csomó jelenetet háborús filmekbõl...
hát igen azt csak az vágja, aki látta ezeket.
Sz. Péter 2012 jún. 08. - 12:51:38 Előzmény Sang Lee
(23/82)
Ott a pont, teljesen egyetértek.
Elõször ezt hittem, hogy valami Asylum féle gagyi lesz de kellemesen csalódtam.
A képi megjelenítés egész jó. Van valami képregény hangulata néhol.
A szatirikus témája pedig odamond rendesen.