9/10
Újvállalkozó 2014 ápr. 21. - 22:37:14 9/10
(129/169)
8/10 Fordulatos krimi akció film. Érdemes megnézni. Mivel van benne több fordulat ne nagyon olvassatok róla ismertetõt, mert az megöli az élvezetet!
Ottofan1 2014 márc. 09. - 15:25:19
(128/169)
Qui-Gon Jinn, Bridget von Hammersmark, Emma Frost és Hitler egy filmben?
Na, erre kíváncsi vagyok.
:D
8/10
Nira1900 2014 febr. 20. - 00:59:19 8/10
(127/169)
Szépen fényképezett film; fõleg az elsõ harmada volt különösen izgalmas,

**** SPOILER ***

késõbb volt benne egy-két megmosolyogtató jelenet (a titkosszolgálati vezetõk 'elintézése'), majd a géntechnológia mint pozitív, védendõ cél..., hát nem tudom, talán mégis a "jókat" kellett volna lepuffantani, és gyõzzenek a "gonoszok" (?). :-)
ReignMan 2014 febr. 19. - 17:12:57 Előzmény Multitoxikomán
(126/169)
Azért ennyire nem volt rossz. (SPOILER) Nekem addig tetszett, amíg kiderül, hogy ez az egész hercehurca egy egyszerû, mezei tudós ellen lett szervezve, akitõl bárhol és bármikor elvehették volna az adatokat és megölhették volna, nem úgy, mint egy sejket, de ezek kb. 1 évig tervezték, rengeteg pénzt, embert, energiát beletettek, csakhogy cifra módon jussanak az infóhoz... Ennek így semmi értelme nem volt, a bérgyilkosnak meg nem kellene megsértõdnie, ha elcseszte az akciót és a haverjai most utána vadásznak.
6/10
Multitoxikomán 2014 febr. 18. - 10:17:03 6/10
(125/169)
Oké, hogy ez csak egy film, de azért nem kéne tök hihetetlen, logikátlan és értelmetlen dolgoknak történnie benne, már ha ennyire komolyan veszi magát. És még sablonokkal is tele van. A végén a csavar megmenti valamennyire, de hát azt is már ellõtték másol is. Ganz-ot azért mindig jó látni.
wrossi 2014 febr. 16. - 22:33:48
(124/169)
Szeretem tudni,érteni,hogy egy filmen belül ki a jó és ki a rossz.Aki gonosz az nem lesz hirtelen jó,nem lesz egyik napról a másikra önmaga ellentéte.Becsapják a nézõt azzal,hogy akiért végig szorított az valójában nem érdemelte ezt meg.Amikor visszatértek az emlékei újra gonosszá kellett volna válnia,nem állítom,hogy nekem tetszett volna ez a befejezés,de így lett volna logikus.Legalább hitették volna el a nézõvel,hogy végig voltak kétségei vagy csak beépült a rosszak csapatába,hogy így kapja el õket.Én vágyom a hepiendre és csalódott vagyok ha elmarad,de az sem mindegy,hogy ez milyen körülmények között következik be.
smartdrv 2014 febr. 16. - 22:08:01
(123/169)
ennek se füle, se farka
9/10
Zoli9898 2014 febr. 11. - 09:42:05 9/10
(122/169)
!!!Spoiler!!!
"A világ gyakran nem olyan egyszerû mint szeretnénk..."

Így tudnám jellemzeni ezt a filmélményt. Nagyjából egy hónapja láttam a mozikban a "Non-stop" elõzetesét, tetszett, de annyira nem fogott meg. Nem olyan régen láttam ennek a filmnek reklámját a kereskedelmi televíziók "széles" kínálatában és megjött hozzá a kedvem. Olvastam már róla egész jókat, na meg az eddigi Neeson-féle akciófilmek (Elrabolva 1-2) is nagyon tetszettek. Így aztán hamar beszereztem az egyik könyvesboltban és este neki is álltam.

Fantasztikus élményeim voltak. A film már az elsõ fordulatnál magával ragadott, bevont az eseményekbe és egészen a végéig el sem engedett. Rögtön az elején megkérdõjelezte azt, amit a saját szememmel láttam, úgyhogy máris érdekes volt. A történet a film feléig egyértelmû 10-es volt, a jelenetekkel együtt. Sajnos a második felét nem sikerült ilyen jól összehozni. Talán csak azért mondom ezt, mert jobban örültem volna, ha az derül ki, hogy Neeson valóban tudós és a felfedezése miatt akarják félreállítani, nem pedig az, hogy ügynök. Bár meg kell jegyeznem, hogy ezt a szálat is roppant ügyesen vitték tovább, azért már láttam ilyet "A Bourne-relytéjben". Mondjuk annak meg pont az elsõ fele nem tetszett és a második fele volt jobb. De nem is lényeg ez, ugyanis annak ellenére, hogy a második fele szerintem gyengébb, még így is messze felülmúlja a manapság készülõ akciófilmek tucatjait.

A kivitelezésrõl nem is beszélve. A filmen látszik, hogy a rendezõ pontosan tudta, hogy mit akar és azt nagyon jól meg is valósította. Az operatõri munka zseniális. Ahogy a kamera jobbra-balra hullámzik, mikor Harris szédül én is hasonlókat éltem át. A közeli-távoli élesítés homályosítás is igen látványos lett, a fényképezés nem korszakalkotó, de egyedi, a nyitó jelenet autósfelvételei, illetve a légi felvételek a végén is nagyon jól mutatnak. A közben fellépõ hang effektek, tompítások is nagyon jól hozzák a hangulatot. Egy szó mint száz, hangulatilag tökéletes a film. A sztori is ötletes, habár nem teljesen eredeti, de jól megvalósított. Amit még kiemelnék, az Neeson alakítása. Hihetetlen átéléssel játssza a szerepet, teljesen beránt a cselekménybe. Egyszóval jól kivitelezett a dolog. Váratlan fordulatokban sem lesz hiány, sõt talán már a végére kicsit sok is lesz belõlük. Erre akart vonatkozni a fenti idézetem. Engem kissé zavart már a sok fordulat. Nem tudom miért, mert különösen kedvelem az ilyen típusú cselekményeket.
Igazából nem tudom, hogy mi a gondom az "Ismeretlen férfi"-vel. Mert szórakoztató volt, elgondolkodtató volt, izgalmas volt, megvolt benne minden, amit egy akciófilmtõl elvárnánk. Talán nekem kicsit túl sok is volt. Összegezve tehát: Az "Ismeretlen férfi" egy kiváló akciófilm, amelyrõl sok más korunkbeli társa példát vehetne. Néha kissé naiv, ritkán felvillant egy-egy klisét, de ez egyáltalán nem zavaró. Nagyon jó film, érdemes megnézni, sõt engem még arra is rávett, hogy megnézzem a "Non-stop"-ot, pedig nem igazán terveztem.
9/10
10/10
stalone 2014 jan. 19. - 00:15:37 10/10
(121/169)
A film elején azt gondolnánk, hogy ja már megint egy szokásos amnéziás sztori. De tudtak újat nyújtani(!!!) a film készítõi. Nekem tetszett az ötlet. Sajnos egy két klisét azért fellelhetünk a történésekben, de a végén ezt megbocsátjuk, mert összességében jól összerakott, izgalmas filmet kapunk.Az alapötlet dícséretes!Jó ez a film, nézzétek meg!!!
Terence007 2014 jan. 07. - 19:28:57 Előzmény emirates82
(120/169)
Nekem néha elõfordul, hogy Budapest közepén nincs..
7/10
Bellavita 2014 jan. 04. - 01:33:33 7/10
(119/169)
A magas értékelés és a hozzászólások alapján egy formabontó, izgalmas thrillert vártam, tele váratlan fordulatokkal.
Kaptam egy átlagos filmet- melynek alaptörténete a Bourne-re emlékeztetett, picit azt éreztem, hogy ezt a poént már elpuffogtatták, most muszáj újra? Emellett a "vagány megmentõ csaj" a Tetovált lányból volt ismerõs, szóval olyan volt az egész, mintha már kipróbált, tuti elemeket raktak volna össze egy egésszé. A végeredmény összességében azonban egész jó lett, konzekvens.
Szóval nem hozott semmi újat a film. Liam Neeson játéka meglepõen hiteles, a Berlini képkockák szépek, egy kis izgalommal, de átlagos mértékben- nem fog megmaradni az emlékezetemben, mint pl. a Tágra zárt szemek....
Összeségében 7-et adtam rá.
PlasZeb 2013 dec. 27. - 23:14:00
(118/169)
Thriller-akció film, ami a film 3/4-ig hollywoodi üldözõs, szép nõs film. Már-már csak azért néztem, mert mindez végre üdítõ módon Berlinben játszódik. Aztán jön a "snitt". Alapjában véve a film elsõ része egyszer nézhetõs, a második része viszont többször is. Márcsak azért is, mert el lehet gondolkodni a miérteken és hogyanokon. Gyanús, hogy valami nem csavar a filmben, hanem hiba, de még így is érdekes. Összességében mégis egy hollywoodi izgalom.
emirates82 2013 dec. 20. - 09:27:53
(117/169)
Azért az mennyire hihetõ hogy Berlin kellõs közepén nincs térerõ?
AKG87 2013 nov. 02. - 17:55:35
(116/169)
SPOILER!

Valami nem teljesen világos. Kiképzték a fickót, õ kitalált egy karaktert, mai által a genetikusokon és professzorokon keresztül a herceg közelébe férkõzhet. Nyilván ezek a kapcsolatok, levelezések, stb mind mind a hitelességet voltak hivatottak javítani, hogy emberünk tényleg egy híres prof.
Ott volt a tartalék ember, akinek szintén birtokában voltak ezek az infók. Na de hogy cserélték ki hitelesen a figuráról készült fényképet pl. az egyetem honlapján, stb.? Nem tûnnt fel senkinek, hogy Dr. Martin Herris egyszer így néz, aztán úgy?
DjMcMaster 2013 okt. 16. - 17:27:39
(115/169)
Jó! Tetszett! Európai körülmények közt játszódó amerikai pörgõs akciófilm. Neeson már a Taken-ben is meglepett, mint akciószínész, de azt kell mondjam egy sokoldalú jó színés. (Lásd: Rob Roy-tól napjainkig) Amúgy is szeretem az ilyen Hálózat Csapdájában stílusú filmeket, szóval mindenképpen nézze meg aki megteheti.
wattafing 2013 jan. 01. - 18:12:17
(114/169)
*SPOILER!*

Az utolsó csavar nekem a filmben az volt, amikor kiderült a végén, hogy az egész film
nem volt más, mint egy "zseniális" (=ocsmány) GMO reklám.
8/10
patyo 2012 nov. 29. - 21:36:51 8/10
(113/169)
A film néhány részén 10-15 percek úgy teltek el, hogy észre sem vettem, annyira megával ragadott az akció és a történések. Liam Neeson brutál jó színész, jó szerepekben. 8/10

*Spoiler*
A film végén, amikor fény derült az egész sztorira, elõször azt gondoltam, hogy egy nagyon jó kis akciófilmet láttam, néhány történeti hibával, különösebb tartalom nélkül. Aztán jobban átgondoltam, és a film szerintem valójában egy jó emberrõl szól, aki mélyen belül nagyon megvetette magát az élete miatt és az elsõ adandó alkalommal, amikor mindent el tudott felejteni, az agya tudat alatt belekapaszkodott egy jobb ember életébe, tisztességesebb életet akart élni.
Ami a film végén sikerült is neki.
6/10
Upsidedooown 2012 okt. 15. - 12:41:27 6/10
(112/169)
Kar volt azert a ket oraert, amit a film miatt a kepernyo elott toltottem. Liam Neeson helyere akar Rutger Hauert is szerzodtethettek volna, akkor legalabb a valodi celkozonseg nezne.
10/10
caomilla 2012 szept. 25. - 14:32:38 10/10
(111/169)
Nagyon szuper, izgalmas film.
A film végén áll össze a kép. Hihetetlen fordulatokkal, nagyon tetszett. :)
VagoDurbints 2012 júl. 31. - 22:55:47 Előzmény pillangókisasszony
(110/169)
teljese mértékben egyetértek!