7/10
magicvoice 2011 jún. 22. - 00:50:28 7/10
(49/169)
Majdnem minden szempontból profi iparosmunka. A forgatókönyv lehetett volna eredetibb, így csak egy jól sikerült Bourne-rejtély koppintás.
csibu 2011 jún. 21. - 02:40:22 Előzmény Belua
(48/169)
Belua, kezdheted ismét végigszenvedni, itt a válaszom:
Azért, mert (ez el is hangzik a filmben!) így elterelték volna a figyelmet. Azaz mindenki azt hitte volna, hogy a nagyfejes arab volt a célpont. A tudóst elkönyvelték volna szerencsétlen áldozatnak és nem tudódott volna ki sosem, hogy miért is volt mindez. Ha csak úgy elteszik láb alól a tudóst, akkor két eset van: 1. kitudódik a világ számára: rögtön jönnek a nyomozások, hogy miért is ölték meg... 2. a világ számára nem is, de a sejk számára viláogs, hogy eltették láb alól és van annyi pénze, hogy nyomozókkal meg "ebekkel" a tettesek nyomára bukkanjon!!

A filmrõl: nekem tetszett az elsõ óra remek volt. A film második fele, fõleg a vége nem tetszett. Nagyobb csattanót vártam és én sem értettem meg, hirtelen miért állt át a jó oldalra... Na mindegy
5/10
M.Zs.F 2011 jún. 20. - 10:14:39 5/10
(47/169)
Nem rossz kis film, de nyomába sem ér az Elrabolva cimû filmnek.

10/5
Csonger 2011 jún. 11. - 22:57:36
(46/169)
Sajnos itt valamelyik hozzászóló spoiler nélkül lõtte le a poént, így már nem okozott meglepetést a csattanó. Ennek ellenére még így is egy élvezhetõ film maradt, és az izgalom sem veszett el (fõleg az ollós jelenet). Mindazonáltal megfogadtam, hogy ha a jövõben valamilyen filmet meg akarok nézni, akkor elõtte nem olvasok bele a róla szóló port.hu fórumba.
A véleményem egyébként megegyezik az elõttem szólók többségével: a feleséget játszó színésznõ kicsit gyengécske volt, az ex-ügynök meg épp ellenkezõleg. Innentõl lehetnek SPOILERek. Szerintem is hülyeség, hogy a konyhán keresztül csak úgy be lehet jutni. Egy ilyen esetben a személyzeti bejáratot is tripla õrség ellenõrizné. Sebaj, engem jobban zavart, hogy egyáltalán miért kellett oda bemenniük? Egy telefonhívással is elintézhették volna a bombariadót. Az meg már tényleg idegesítõ hiba, hogy miután az öreg elmondja a fõhõsnek, hogy mi is az igazság vele kapcsolatban, és hogy most meg fog halni, utána nem az történik, amit egy ilyen vérprofi csapattól várnánk (vagyis hogy rövid úton végeznek vele), hanem nekiállnak inkább verekedni, hadd legyen lehetõsége a nõnek épp idõben érkeznie megmentésre. :)
Ford Mustang 2011 jún. 11. - 19:09:00
(45/169)
Ja:D lebukott:D Vagy lehet, hogy félrenyomta? Á, nem hinném, hogy lehet félrenyomni a szavazást? Annyira feszült vagy, hogy tiszta ideg vagy és ettõl remegsz mint állat és félrenyomod? áá képtelenség:D
9/10
zerrik08 2011 jún. 11. - 16:29:10 9/10 Előzmény Henci8
(44/169)
erre adsz 6 pontot xD
nekem sem tetszett igazából annyira mint a taken, de azért ez is elég jó film volt.
Lesz ennél jobb is :)
6/10
Henci8 2011 jún. 08. - 09:35:59 6/10
(43/169)
Nekem kicsit csalódás a film. A történetben semmi új nincs, sokszor látott emlékezetvesztéses sztori. Bár fordulatot jelent, amikor ez kiderül, de ettõl még tucat film kategória. Az akció jelentek nem rosszak és brutalitásukban tényleg hasonlítanak a Taken-re, de itt ki is fullad a hasonlóság a két film között. A Taken igazán egyedi volt a maga nemében és ez a film messze meg sem közelíti azt. Neeson ott jobban is tetszett, ez valahogy nem állt jól neki. A többi színész meg sehol nem volt. Még Bruno Ganz-nak adnék plusz pontokat, mert õ róla tényleg elhittem, hogy egy kiöregedett titkosügynök.
Szóval lehet ezt ragozni, sajnos egy tucatfilm, amit majd az RTLK le fog adni egy vasárnap este és jó fognak rajta izgulni, akik még nem látták, de ennyi. Én az ilyen filmeket nevezem egyszer nézhetõ filmeknek. Sajnálom Liam Neeson-t, mert õ ennél jobb filmek fõszerepeire hivatott, ezt simán eljátszhatta volna mondjuk Michael Dudikoff is =)

Ha a Taken 10/10-es (márpedig az), akkor ez a film

7/10
9/10
meszi82 2011 jún. 08. - 01:48:09 9/10
(42/169)
Kiváló film, végig izgalmas, remek színészek. Az elsõ film idén, aminek nem tudtam kitalálni a végét :)
timisske 2011 jún. 06. - 12:44:45
(41/169)
Elképesztõen jó. Az egyik legizgalmasabb film amit valaha láttam. 10/10
Wolfeinstein22 2011 jún. 04. - 22:56:24
(40/169)
Úgy kezdõdött, mint a Hálózat csapdájában és úgy végzõdött, mint a Salt ügynök. Picit túl hosszúra sikeredett, viszont volt tartalma, kellõen pörgõs volt és a színészek is kitettek magukért. Neeson Elrabolva címû filmje mellé teszem. 10/10
Seemann 2011 jún. 04. - 21:49:04
(39/169)
Ez egy kurvajó film! Igazi akció--thriller, mindenféle sallang nélkül. Izgalmas és ütõs. A német helyszínt különösen kiemelném, egyébként a Bourne második részét is hihetetlenül megdobta. Apropo Bourne: nem lehet elmenni a hasonlóságok mellett, ennek ellenére hoz újat, és nem éreztem, hogy koppintás lenne. Neeson pedig-mint mindig-egyszerûen nagyszerû:) Azért mondom, hogy egyszerûen, mert csak magát adja, mégis minden, és valóban minden szerepben hihetetlenül eredeti. Kevés ilyen színész van, akinek ilyen a karaktere- mindenféle tanult vagy elsajátított színészi tudáson kívûl-aki ennyire hihetõen játszani, szerepeivel azonosulni. Bruno Ganz, Frank Langella, a nagy öregek, továbbá Kruger és Sebastian Koch, az európai helyszín egyaránt egy felejthetetlen alapmûvé avanzsálják ezt a filmet.
7/10
grandbaron 2011 jún. 03. - 17:23:18 7/10
(38/169)
Szerintem nem volt tul jó film... :/ nézhetõ, de a végétõl többet vártam :)
8/10
Heisenberg 2011 jún. 03. - 13:56:23 8/10 Előzmény Belua
(37/169)
spoiler
Igen, igazad van de erre magyarázat talán hogy kellettek az adatok is amiket a prof. elrejtett és amiket a bérgyilkoscsaj csak a konferencián tudott ellopni és csak az adatok ellopása után akarták megölni.
spoiler vége

Nekem érdekes volt a film eleje és a csattanó is. Jó film mindenképpen, de azért közel sem valóság :)
8pont
batagy 2011 máj. 29. - 20:51:54
(36/169)
Szerintem jó film ! Kellõ izgalom benne van.
7/10
Anyacs 2011 máj. 29. - 15:52:19 7/10 Előzmény Belua
(35/169)
Mert kellett az álca, hogy nem is õ az igazi célpont, csupán rosszkor volt rossz helyen. Már csak az a kérdés, hogy lehet leellenõrizni téged amikor nézed. :) Én ugyan be nem ülök erre még egyszer..
8/10
stomachh 2011 máj. 29. - 13:45:11 8/10
(34/169)
Jó rendezés, jó történet, remek színészi munka (a feleséget játszó színésznõt kivéve). A legeslegvége kicsit egyszerû lett, de kellett is valami ami lefojtja a másfél órás feszültséget. Nekem nagyon tetszett, de nem vagyok tõle elájulva. Azt mondom, hogy moziban is nézõs, jó szívvel ajánlom a filmet. Egy jó erõs 8/10.
6/10
Sasha Wins 2011 máj. 27. - 22:34:38 6/10
(33/169)
Gagyi. A legjobb benne ez a német fickó, aki az egész film alatt meg se szólal. Próbálták csûrni csavarni de így se lett belõle semmi.
Belua 2011 máj. 21. - 20:25:23
(32/169)
A film története egész jó lett volna, ezért sajnálom hogy ebbõl miért nem lehetett kihozni egy sokkal pörgõsebb és izgalmasabb produkciót.
SPOILER Több helyen is hibáztak. Pl. Hogy lehet az, hogy egy ûber-szuper titkos felfedezés van kibontakozóban, aztán bejön a laborba egy akárki, aki magával a feltalálóval tud beszélni? És ugyanez a sejk szállodájában. Ha valakit ennyiszer meg akarnak ölni, kizárt hogy a konyhán keresztül bárki simán bejuthasson.
Ha tényleg a tudós volt a célpont, mi a fenének kellett ennyi hülye manõvert végrehajtani, amikor elég lett volna ha egy "ismeretlen férfi" fejbelövi az utcán, úgyse védte senki?????? Fõleg hogy a laborjába is bárki bemehetett.
Ha erre az utolsó kérdésemre valaki értelmes választ tud adni, akkor ígérem mégegyszer végigszenvedem ezt a produkciót.
Timek84 2011 máj. 15. - 20:15:31
(31/169)
Nálam a film 8,5 pontot ér.
Tekintve, hogy Liam egy másik filmje,a Taken az egyik kedvencem, ezt is mindenképpen meg akartam nézni és csak egy picit csalódtam, nem a kivitelezésben, hanem a történet alakítása miatt.
Én mást hoztam volna ki belõle, egy számomra jobban tetszõt, sõt, több ötletem is lenne rá, hogyan történhetett volna még.
Az alapötlet nagyon jó egyébként.
Az akciókkal sem volt gond, ha valaki egy látványos, érdekfeszítõ filmre számít, nem hiszem, hogy csalódik.
James Uram Benson Madame 2011 ápr. 28. - 09:14:22
(30/169)
!!!SPOILER!!!

Szerintem remek volt, igazából a kémes vonal bejövetelekor kezdtem el kapkodni a fejem, zseniális hogy valójában azt felejtette el, hogy õ is bérgyilkos. Persze kicsit giccses, hogy "jó útra tér" (miért is?), meg hogy az éhezés megállítására dolgoznak a szuperkukoricát, meg hogy szegény bevándorlók stb., de ennyi népnevelés azért kell.

Viszont pont a csavar miatt úgy éreztem, hogy az elején túljátsszák a férj-feleség szerepet a kémnõvel. Barátaim azonban felhívták a figyelmemet, hogy a nõ eleve ironikusan mondta, hogy "elõadást tartasz". Meg ugye elveszett bõrönd esetén azért mégiscsak be kellene jelentkezni elõbb a szállodába vagy odatelefonálni a reptérre - kicsit túl sürgõs volt a dolog. Az mondjuk nem teljesen tiszta, hogy miért volt eleve 2 Dr. Harris. Ja, és pluszpont azért, mert az irritáló HP "feleség" felrobbant.

Amcsi filmben mindig jó poén felfedezni az ismerõs arcokat a német színészek között, Bruno Ganz pedig tényleg hatalmas volt a dörzsölt ex-Stasi-s szerepében.