Téma: Isten haragja

velenceigab 2013 jan. 18. - 16:06:42
(40/60)
Nekem lenne 1 kérdésem amikor lecsapja baltával az FBI ügynököt utána mutatnak képeket(FBI 10 legkeresettebb szökevénye) azokon ki/kik vannak és hogyan kapcsolódnak a filmhez???
AldersbacherFilmYeah 2012 aug. 12. - 12:09:23
(39/60)
Egyszer mindenképp érdemes megnézni..Sokkoló elemekkel tele rakva...
1/10
agarik 2012 jún. 10. - 10:22:21 1/10
(38/60)
Egyszer SEM nézhetõs film.

A hangulata ott lenne, és ha odafigyeltek volna a következetességre, kiváló lenne.

DE ez a szar a végén átcsap Adolf Hitler, a norvégiai tömegmészáros, a konkvisztádorok, az inkvizíció, a keresztesháborúk stb. ajnározásába, ami elfogadhatatlan.
ulqui11 2012 jún. 10. - 02:13:05
(37/60)
Egyszer nézhetõs film.
Nem mondom ,hogy neméri meg azt a szabadidõt rááldozni,amíg megnézi az ember,de annyira nem mélyenszántó filmalkotás,hogy mindenkinek tiszta szívvel ajánljam. xP
A hangulata eléggé megfogott,de a csattanója nem ütött akkorát,mint amekkorát az író/rendezõ várt volna véleményem szerint.
9/10
The sandman 2012 jún. 08. - 21:24:57 9/10
(36/60)
Jó film,érdemes megnézni.
10/10
kenubita 2012 márc. 22. - 13:49:07 10/10
(35/60)
REMEKMÛ. BILL PAXTON AZ EGYIK LEGJOBB SZÍNÉSZ A VILÁGON ÉS RENDEZÕNEK IS KIVÁLÓ.
7/10
idõjós1010 2011 dec. 29. - 11:15:41 7/10
(34/60)
Remek példája a film annak a ténynek, hogy egy jó sztorival a kisebb költségvetés ellenére is könnyedén el lehet adni egy filmet, ami még szórakoztató is tud lenni.
arcansas 2011 aug. 12. - 02:43:47
(33/60)
Rám semmi hatása nem volt a filmnek.Azt hittem én is,hogy nyomasztó lesz vagy hátborzongató,vagy hogy valami nagyon penge fbi-os nyomozós sorozatgyilkosós kirakós akármi.De nem :-) Szerintem nem volt benne semmi izgalom,kellett volna bele pár f*satós zene,meg egyéb hanghatások.Csoda,hogy végignéztem.
Emlékeztet a Doboz illetve A zódiákus címû filmekre,amiket inkább már nem is néztem végig.(talán majd egyszer!)

<SPOILER>

Az,az idióta hang az "érintéseknél"-na az inkább idegesítõ volt,mint félelmetes :D
csinema 2011 febr. 01. - 22:03:52
(32/60)
nem mondhatnám, hogy halálra izgultam magam közben, és kb 5 perc után ki lehet találni, hogy mi lesz a "nagy fordulat" benne
10/4
6/10
stomachh 2010 júl. 18. - 18:05:40 6/10
(31/60)
Nem volt jó film, teljesen középszerû volt. Az utolsó 20 perc ért igazából valamit, akkor történtek dolgok, a többi része csak történetmesélés, az is csak amolyan langyosvíz volt. Az utolsó 20 perc teljesen meredeken ível felfelé, akkor már van a történetnek sodrása. Viszont semmilyen érzelmet nem hoz ki a nézõbõl semelyik szereplõ mellett vagy ellen. Jóindulattal az utolsó 20 percért 6/10.
7/10
Sadenal 2010 jún. 12. - 01:14:43 7/10
(30/60)
Egyszer jó volt, de engem sem fogott meg annyira. Habár az FBI-ügynök tényleg durva volt a végén..

7/10
10/10
Silmarwen 2010 máj. 13. - 06:50:56 10/10
(29/60)
Szerintem nagyon jo film, az egyik nagy kedvencem. Fordulatos, izgalmas, nem tudtam abbahagyni a vegeig, ami nalam ritka. Nekem 10/10
offtopic
Anditos 2010 febr. 01. - 09:29:48
(28/60)
Nekem nagyon tetszett, én egyáltalán nem hiányoltam a sejtelmességet. Ez tartotta az embert végig bizonytalanságban, hogy vajon az apa õrült e, avagy tényleg küldetést teljesít. És végül is egy kisfiú szemével mutatta be a történéseket, és neki az volt a legnagyobb gondja, hogy az apja hirtelen megõrült. Bill Paxton játéka engem a második verzió felé vitt. :-)
Azért volt olyan hihetõ a film, mert nem történt benne semmi "földöntúli."
10/10
see 2010 febr. 01. - 01:33:42 10/10 Előzmény Tibet
(27/60)
Kicsit valóban kusza a vége, de nekem nagyon tetszett.
Szerintem egyszer mindenképp érdemes megnézni.
4/10
pozsizsuzsi 2010 jan. 29. - 20:54:17 4/10
(26/60)
Ja. Semmilyen atmoszférája nem volt neki, akartam is írni, de pár óra alatt már a címét is elfelejtettem. Olyan egész szépen megcsinálták, de minek? féle film.
10/10
peseta 2010 jan. 29. - 08:34:31 10/10
(25/60)
elaludtam a végén...:S

amúgy nagyon tetszett.
9/10
Tibet 2010 jan. 29. - 08:31:54 9/10
(24/60)
Bevallom, eleinte egy sablonos, hálivúdi sorozatgyilkosos akcióthrillerre számítottam, és csak véletlenül kapcsoltam oda, de aztán nem bírtam felállni mellõle, pedig nem ez volt az esti programtervezetemben.

-SPOILER-

Végig feszült, izgalmas(tehát pazar thriller) volt, remek alaptörténettel szerintem(ami külön dicséret).
Namármost, nekem a legjobban az tetszett az egészben, hogy gyakorlatilag az összes szereplõ gyilkos volt: az úgynevezett démonok(mint a film végén láthattuk, bár ez kicsit homályban maradt, ami nem is baj), az apa, a két fia, az FBI - os pali, szóval tényleg majdnem mindenki, akinek valami köze volt a cselekmény menetéhez.
A másik érdekesség, hogy akkor most ki a "jófiú"? A fentebb említettek miatt valójában senki, talán leginkább az apagyilkos Fenton, vagy hogy hívták, mert ezt is kicsit megkavarták a végére, de ez kissé morbid, fõleg annak tudatában, hogy õ is "démon"... most akkor mondhatnánk, hogy egy olyan filmben, ahol senkiben nem lehet bízni mi a jó... ez igaz, csakhogy egészen a film végéig elhitették velünk, hogy az FBI ügynök egy sima nyomozó, aki megoldana egy gyilkossági ügyet, nyilván a vallomást tevõ fiú sem lehet rossz, szegény ártatlan emberek, akiket elraboltak szintén nem lehetnek rosszak, és aztán a film végére az egész vett egy 360 fokos fordulatot...

-SPOILER VÉGE-

Szóval nekem nagyon tetszett, mindenkinek ajánlom, tény, ha valaki másod, harmadjára nézi meg, akkor már nem annyira nagy a hatása, de egyszer kötelezõ.
Megemlíteném, hogy az egyik családtagom is végignézte, aki köztudottan utálja ezt a stílust, és filmeket is csak nagyon ritkán néz, ez is elgondolkodtató :)

9/10(mert tökéletes csak Isten lehet :D)
8/10
idlosza 2010 jan. 28. - 22:31:43 8/10 Előzmény idlosza
(23/60)
Olyan messze van ez a gyásztól, ( anyu a szülésbe halt bele ugye), meg a túlzott vallásosságtól, mint Makó vitéz anno Jeruzsálemtõl (pl. a terrorista fanatikusoknak is inkább befolyásolt,manipulált, ferdített személyiséghez, mint a szeretõ Istenhez volt, van,lesz köze)...
*** SPOILER: Na ugye, a szent ihletésû apu a lebukástól való félelmében inkább kinyírja a listán kívüli, bûnözõk ellen küzdõ serifet. *** SPOILER VÉGE.

A fiát is szerintem még a régi gátlás emléke( apa a fia iránt), miatt nem nyírta még ki, kérdésmikor omlik le ez a gátlás fal... ez egy psichopacák.
Egyébként izgalmas,érdekes.
Yuliusz 2010 jan. 28. - 20:35:00 Előzmény BouillonGottfried
(22/60)
Természetesen létezik "túlzott vallásosság", hivatalosan is - lásd az ortodox formákat - és fõleg az egyén gyakorlatában.
Jeanne d'Arc például egyértelmûen vallási fanatikus volt az "õrületig", és a történelem számtalan példát kínál.
Hogy a kereszténység arról szólna, hogy hogyan éljünk helyesen?
Hát, lehet...
8/10
idlosza 2010 jan. 28. - 19:21:51 8/10
(21/60)
Hohó!! Óvatosan ezzel a szelíd empátiával és megértéssel!!! Normálist azért megkülönbözteti a beteg elmétõl érzelmei minõsége ,és az is, ahogyan indulatait (pl. bosszúvágyát is ) kezeli, koordinálja, hatékony stratégiákkal levezeti feszültségeit. De az, aki a gyermekébõl is szörnyeteget csinál már nem is ismerheti és/vagy érezheti a szeretet érzelmet-ellentmondás lenne!!-, így nem is vezérelheti indulatait az elvesztett szeretet vagy gyász,stb., legfeljebb valami hasonlónak gondolt önzés, amiért valamiféle gondoskodást ( elõnyt ?) elveszít, míg a szeretet az aránylag önzõember lelkébe is önzetlenséget csepegtet.Persze nem vagyok szakember... meg nem is idetartozik,de volt alkalmam szemlélni ilyet.
Remélem jó lesz a film, megnézem.