Cirifischio 2022 febr. 05. - 23:54:23 Előzmény M Ingrid
(17/17)
Igen, ez egy közhely, vannak egyszerű de nagyszerű klasszikusok, bugyuta sztorival de magas beltartalommal. De ezt itten nem úgy hívják hogy irodalom, hanem erőltetett hollywoodi marhaság.
10/10
M Ingrid 2022 febr. 05. - 22:22:20 10/10 Előzmény Cirifischio
(16/17)
"A néző ugye az első percben leveszi hogy a kertész imbecillis, és utána senki, se a legdörzsöltebb ügyvédek, orvosok, politikusok."
Ezt hívják úgy, hogy irodalom. A világirodalom remekei között is vannak ilyen művek, ha jól vannak megcsinálva. Mint ahogy ez egy nagyszerű film, nagyszerű forgatókönyv.
Cirifischio 2022 jan. 02. - 12:55:08
(15/17)
Őszintén szólva, egy aranypálmás filmtől sokkal többre, komolyabbra számítottam... Oké hogy Peter Sellers fantasztikus, de a történet annyira borzalmasan erőltetett, hogy fájt. A néző ugye az első percben leveszi hogy a kertész imbecillis, és utána senki, se a legdörzsöltebb ügyvédek, orvosok, politikusok. Értem én hogy ez mesefilm meg amerikai, meg értem a társadalomkritikát, nem egy bonyolult cucc, de hogy forgatókönyv BAFTA, felfoghatatlan. Ugyanakkor, ha belegondolunk, hogy milyen fogyatékos idióták kerültek már hatalomra (Reagen, aki szerint a fák jobban szennyezik a levegőt mint az autók, vagy Sarah Palin aki kormányzóként és alelnökjelöltként nem tudta mi az iraki és az afganisztáni háború közti különbséget, a pszichopata és tudományosan szintén szellemi sérültTrumpról nem is beszélve, akkor igazából akár alá is írhatom, semmi meglepő nem volt ebben a kertészes sztoriban...
10/10
agyatlanzombi 2020 ápr. 17. - 20:08:02 10/10
(14/17)
Óriási kedvenc! Teljesen ledöbbentett annak idején, mert Peter Sellers-et nem tartottam jó színésznek, a filmjeit sem szeretem, de ebben szerintem hatalmasat alakít. Maga a film gyönyörű fricska a nagy amerikai álomról, főképp a kormányzatukról, és mennyire igaz, ilyen szóvirágokból nőnek ki a mai politikusok semmitmondó szólamai is, mint amiket itt elhint a nagy gondolkodó. A záró jelenet pedig abszolút meglepő és hatásos, amolyan hamiskás kacsintás a néző felé, hogy vette-e a lapot. Nagyon jó a magyar szinkron Márkus Lászlóval. Kár, hogy már nem elérhető az interneten.
10/10
Billl Carson 2020 ápr. 17. - 13:19:44 10/10
(13/17)
Az életben is vannak ilyen extrém szituációk, mégha nem is sorozatosan. Pár éve a BBC-ben véletlenül egy internet szakértővel cseréltek fel egy álláshirdetésre érkezett könyvelőt, és őt kérdezték szakmai kérdésekről élő adásban. Az illető korrekt válaszokat adott, és az adásban nem bukott le, csak a legelején, az első kérdésnél vágott egy megismételhetetlenül elcsodálkozó arckifejezést.
10/10
Billl Carson 2020 ápr. 17. - 13:15:43 10/10
(12/17)
Zseniális jelenet, amikor az Imigyen szóla Zarathustra zenéjére sétál Washingtonban.
Nagyszerű film, óriási politikai, társadalmi szatíra. Ha nem így értelmezzük, akkor a kertész már a legelején lebukik - így viszont belefér minden, felesleges erőltötésnek érezni.
5/10
stupek2 2017 máj. 20. - 12:42:59 5/10
(11/17)
Talán ebbõl a filmbõl nõtt ki a Dzsentelemanus? A sorozatos félrehallások félremagyarázása. Így let a kertészbõl Mr. Kertész! A sehol sem jegyzett senkibõl titokzatos idegen! Peter Sellers nem annyira jó a filmben, sõt senki sem jó a filmben, de a történet jó!
7/10
szpal79 2014 dec. 06. - 21:51:59 7/10 Előzmény szine
(10/17)
Ennyire véletlenszerû a közvélemény; elég jókor jó helyen lenni, és máris mindenki téged csodál. Erre utal a film eredeti címe is: "Being there." A film amúgy nem New Yorkban, hanem Washingtonban játszódik. Elgondolkodtató film, engem fõleg azok a jelenetek fogtak meg, amikor látszólag már-már kibukik, hogy nem mûködik a kommunikáció, de mégis továbbmegy a cselekmény. Fõleg Eve-vel van egy jelenet, a vége felé.
10/10
offtopic
kata3 2011 szept. 01. - 01:30:28 10/10
(9/17)
Igen, tényleg, ez 1979-ben volt, és nem 54-nek, hanem legalább 70-nek nézett ki.
De nézd meg 5 évvel korábban, '74-ben még egész más az arca és a haja (már itt festve van)
http://www.youtube.com/watch?v=_DYN3-uCvGg&feature=related
10/10
BSzili 2011 szept. 01. - 00:07:33 10/10 Előzmény kata3
(8/17)
Nem a smink miatt tûnt öregnek, tényleg így nézett ki: http://www.youtube.com/watch?v=1TtZgs8k8dU
Sõt, állítólag még ráncfelvarrása is volt a film elõtt.
10/10
offtopic
kata3 2011 júl. 16. - 14:33:08 10/10
(7/17)
Nagyszerû filmje Sellers-nek. Még most is a szeme elött van, ahogy a távirányítóval a kezében áll a kirakat elött és próbálja a kirakatban lévõ tv-ket kapcsolgatni. Olyan hitelesen játszotta az esetlenül szánalmas, tanácstalanul és egyedül bolyongót, a sehova sem tartozót, hogy részvétet éreztem iránta, meg sem fordult bennem, hogy nevessek rajta. 54 éves volt a film forgatásakor, de sokkal többnek néz ki, gondolom a smink miatt.
Funes-sel együtt a második helyen áll nálam a nagy nevettetõk listáján. Az elsõ természetesen Chaplin.
10/10
BSzili 2011 jan. 08. - 10:08:11 10/10 Előzmény Ivy66
(6/17)
Ez így ebben a formában nem igaz. A (forgató)könyv valóban nem így ér véget, ott Eve és Chance kéz a kézben elsétál. A vízen járás a rendezõ ötlete volt, és le sem forgatta az eredeti befejezést.
Sellers csak késõbb a Fu Manchu paródia leforgatása után halt meg 80-ban.
Ivy66 2010 nov. 17. - 15:12:04
(5/17)
Attól, hogy te nem értetted, mirõl is szól a film, lehet, hogy mások igen. De szíved joga, nem tetszhet minden mindenkinek. Szerintem van mondanivalója, csak figyelni kell egy kicsit, nem "rágják a szánkba".
A magam részérõl kissé elfogult vagyok persze Peter Sellers miatt, akinek a munkáit nagyon kedveltem. Ebben a moziban egészen visszafogottan kellett játszania a korábbi harsányabb vígjátékaihoz képest, de nagyon jól megoldotta.
Valahogy már akkor megragadott engem az egész film hangulata, amikor elõször láttam még moziban.
Tudni kell azt is, hogy a film azért ilyen befejezetlen, mert Sellers a forgatás során elhunyt.
2/10
szine 2010 nov. 17. - 05:49:19 2/10
(4/17)
Ez a film 2/10, jó esetben 3/10.
Film végéig vártam, hogy történi fog vmi fordulat, de semmi.
Film végén már arról beszéltek, hogy egy komplett idiótából akarnak elnököt csinálni.
Az pedig vhogy hiteltelen, hogy senkinek sem esik le, hogy ez egy idióta, és csak egy kertész, pedig tök egyértelmû végig.Nem ért semmihez csak a nönyvékhez, megszólalni is alig tud, meg lehetne még sorolni.
Mondhatjuk hogy csecsemõszinten van a szereplõ, hisz tv-t utánozza.
Nagy csalódás volt ez a film, igazi mondavaló nélkül, az hogy különféle díjakat is nyert, hát ez szánalom mondjuk.
10/10
BSzili 2010 szept. 23. - 19:55:51 10/10
(3/17)
Valami hihetetlen feszültség van a filmben, ami egészen a végéig fokozódik. Valahol azt írták Chance karakterérõl, hogy egy üres vászon, amire mindenki azt képzel, amit látni szeretne benne. Szerintem ez nagyon jól összefoglalja az egész film lényegét.
Sajnos a DVD kiadáson nincs magyar hang, pedig Márkus László szerintem hatalmas volt Peter Sellers hangjaként, akárcsak a Rózsaszín Párduc visszatérben, vagy a Mi újság cicamicában.
rrrrzzzz 2007 ápr. 04. - 21:08:40
(2/17)
Sellers-t nagyon eredeti, szellemes humorú filmekben láttam. Nem lehet egy napon említeni napjaink gagyi-dömpingjével, õ igazi érték.
perry 2007 ápr. 03. - 16:43:48
(1/17)
Sellers számomra olyan mint egy etalon, komikum és Sellers.
Sorolhatnám itt az Ordító egértõl az Estély habfürdõvel-ig azokat a filmeket amelyek a könnyedség mellett mindíg hordoztak gondolatiságot, emberséget, szellemet.
Az Isten hozta, Mister számomra inkább tragikomédia és egy nagy komédiás és színész összefoglalása az életrõl