offtopic
ennyi baromságot... 2012 ápr. 06. - 09:32:18 Előzmény dantonb
(85/145)
Igen, tudom... a kérdés költõi volt, csak nem ismerek ennek megfelelõ smiley-t ;)
Ki is baszta a biztosítékot, mikor az interjúban közölte, hogy õ bizony át nem vette volna, ha ... nem tudom, tán Gyurcsányt emlegette, hogy tõle nem vette volna át... Mintha a miniszterelnök adományozta volna régebben is az ilyen díjakat. (mostanság, a kézivezérlés forradalmi kormánya alatt ez valóban így lehet, de korábban ugye nem volt jellemzõ, hogy õminiszterelnöksége személyesen beleugasson)
offtopic
ennyi baromságot... 2012 ápr. 06. - 09:27:11 Előzmény madib
(84/145)
Nyugszik a beteg! Megint elgurult a gyógyszered?
offtopic
ennyi baromságot... 2012 ápr. 06. - 09:26:15 Előzmény madib
(83/145)
Nem csak szerintem. Hogy rózsi alkoholista, az közismert tény. Sokszor fogja a drága a cukorbetegségére, csak koncertlátogató ismerõseim szerint ez finoman szólva is kétséges... :D
Latinovits kapcsán meg inkább neked kéne kicsit frissíteni az ismereteidet, kicsit nõimitátor! :D
(mondd, ha valaki ekkora barom, mint te vagy, az hogy képes megtanulni írni? Olvasni nem tudsz, az látszik, gondolom, írni is csak akkor, ha billentyûk vannak elõtted, de úgy mégis... :DDD)
10/10
olahmiki1959 2012 ápr. 06. - 08:26:58 10/10
(82/145)
A Kossuth díj odaítélésekor a rendszerváltás után a mûvészi teljesítmény mellett a politikai szimpátia kezdett nagyon erõsen szerepet kapni. Minden kurzus a saját embereit próbálta és próbálja meg kitüntetni, és ebben a mai napig semmi különbség nincs a két oldal között.
Amikor Lovasi András Kossuth díjat kapott az elõzõ kormánytól, akkor kaptam a fejemhez, léptem hátra két lépést, és tettem fel a kezem megadóan.
Van neki néhány jó szövege, az kétségtelen, de mint zenész és elõadó, gyakorlatilag értékelhetetlen. Az a nyüszítésszerû hang, és az a stílus, ahogy énekel, az minden, csak nem teljesítmény. A basszusgitározásáról nem is beszélek, mert az meg a nullával egyenlõ.
Összességében Lovasi munkássága, "életmûve" a Kossuth díjtól fényévekre van.
Demjén olyan szintû zeneszerzõ és szövegíró, hogy ha Nyugat-Európában vagy az USA-ban született volna, ma már dollármilliomos lenne a jogdíjaiból, és a számait világszerte játszanák a rádiók és a tv-k. Az alkoholizmusnak ehhez semmi köze.
A világon minden második mûvész drogos, vagy alkoholista, a mûvészi teljesítményük megítélésekor ez mégsem játszik szerepet. Az a lényeg, hogy mit tesznek le az asztalra.
Ákos zenéje az egyik legegyénibb a magyar zenei palettán, saját stílusa van, ami manapság az egyik legnagyobb dolog, nem beskatulyázható, a szövegei pedig, - miután költõ is, - a legtöbbször irodalmi színvonalúak.
Szerintem politikai szimpátiáinkat ne vigyük bele valaki mûvészi teljesítményének a megítélésébe, mert félremegy a dolog.
Az, hogy a Kossuth díj értéke - pláne az évtizedekkel ezelõtti teljesítményekhez képest - devalválódott, az kétségtelen tény. De Demjén és Ákos, - a jobboldal felé kinyilvánított szimpátiájuk ellenére, - teljesen megérdemelten kapták meg.
madib 2012 ápr. 06. - 03:29:29
(81/145)
Megint nyomatod a szokásos baromságaidat, ráadásul ennyit :))

Szerinted Latinovits elmebeteg, Demjén alkoholista .
Hogy lehet ennyi baromságot írni, mint te írsz ?
madib 2012 ápr. 06. - 03:25:44
(80/145)
Döntsd már el hogy akkor most Mo-on szólásszabadság van vagy nincsen, ugyanis minden topikon azt hirdeted hogy jelenleg kemény diktatúra van és rég elásták a szólásszabadságot.

Ugatni pedig csakis a szûkebb családod szokott :))
dantonb 2012 ápr. 06. - 00:31:32
(79/145)
Egzaltált ember volt ,ami nem ritka a mûvészeknél,éshát vót gerince is ,nem úgy mint ma apolitikához dörgölödzõ tucatszínészeknek.
Egyszer Latinovics nézõ volt a Mikroszkóp szinpadon,és felkiabált Komlós Jánosnak,aki akkor az igazgató volt egyébként szintén nem tehetségtelen ember,hogy :"Ezt most milyen minõségben mondod? Mint volt AVH-s örnagy?"Egyébként meg kissé modoros volt Latinovics de mégis zseniális ,akárcsak Õze Lajos.Féltestvére Bujtor nem volt közel sem akkora nagyság mint õ.
dantonb 2012 ápr. 06. - 00:25:08
(78/145)
Kossuth díjat kapott ,a tehetségtelen Ákossal együtt.Miközben Kodály meg forog a sírjában meg Bartók.
dantonb 2012 ápr. 06. - 00:23:52
(77/145)
Azért Ákos sem kutya ,mert az még a Rózsinál sokkal kutyaütõbb.
offtopic
ennyi baromságot... 2012 ápr. 05. - 23:03:46
(76/145)
Ja! Lásd Demjén Rózsi! :DDD
(nem is tudom, milyen díjat kapott a kis alkoholista? ;) )
offtopic
ennyi baromságot... 2012 ápr. 05. - 23:01:07
(75/145)
Ez egy publikus fórum? Igen. Szólásszabadság van? Többé-kevésbé.
Leszel szíves nem beleugatni, hogy mit írok le és mit nem!
Köszi.
madib 2012 ápr. 05. - 21:46:04
(74/145)
Ennyi baromságot amit te írsz !!

Minek nézed ha nem szereted ? Próbálj már olyan tévét venni amelyiken van kikapcsológomb, megkönnyíti az életed, hidd el.
9/10
oncogito 2012 ápr. 05. - 21:43:08 9/10
(73/145)
Miért, ma a teljesítmény számít???
9/10
oncogito 2012 ápr. 05. - 21:42:09 9/10
(72/145)
Sokadszorra látom, de mindig meg kell néznem, ahányszor csak sugározzák.
10/10
greghouse 2012 ápr. 05. - 20:50:41 10/10
(71/145)
Mindörökké... egyszerûen nem lehet betelni vele. Szerintem a világ egyik legjobb filmje ami valaha készült, talán a Brüsszeli Tizenkettõbe is beférne...Kötelezõ.
kissmekate 2012 ápr. 05. - 20:14:35
(70/145)
Latinovits tipikus példája a zseni és az õrült fogalmának. Gyerekként én sem szerettem, de ma már egész másként látom õt. Fõleg József Attila verseit mondta hitelesen, talán nem véletlenül. Zseniálisan adja/adta az õrültet. :D
ennyi baromságot... 2012 ápr. 05. - 19:11:06
(69/145)
Én úgy emlékeztem, hogy a pletykák szerint skizofrén volt talán (ami ugye már elmebetegség kategória - bár ha úgy vesszük, a depresszió is az :D ), de a tévedés joga fenntartva.
Az viszont tény, hogy még ma is szabályosan rosszul vagyok tõle, ha meglátom egy-egy felvételen, pedig gyerekkorom óta rengeteget változott az ízlésem. Tán õ az egyetlen az igazán nagyok közül, akit sohasem voltam képes nemhogy megszeretni, de még elfogadni sem.
10/10
olahmiki1959 2012 ápr. 05. - 19:03:00 10/10
(68/145)
Elmebeteg biztos nem volt, annak más kritériumai vannak, de az biztos, hogy az átlagnál sokkal érzékenyebb idegrendszere volt, és akik ismerték, azt mondták róla, hogy egy dolgot nem tudott elviselni maga körül. A tehetségtelenséget.
Olyankor robbant és kíméletlenül megmondta a véleményét bárkinek, annak pozíciójára vagy nevére való tekintet nélkül. Élete vége felé gyakorlatilag az egész szakmával konfliktusai, állandó feszültségei voltak.
Lehet, hogy egy ilyen felzaklatott lelki állapotban gyalogolt a vonat alá, szándékosan, vagy figyelmetlenségbõl, ez már valószínûleg sohasem fog kiderülni.
ennyi baromságot... 2012 ápr. 05. - 16:39:07
(67/145)
Tudtommal elmebeteg volt... (utána kellene nézni, de lusta vagyok: járt pszichiátrián és úgy emlékszem, nem depresszióval kezelték)
Voltak nagy szerepei, de én nagyon nem szerettem.
sofi 72 2012 ápr. 05. - 16:21:28
(66/145)
Fantasztikus alkotás. Részemrõl könnyesre röhögõs! :)