1/10
ReignMan 2014 júl. 12. - 17:36:15 1/10 Előzmény kazsagx
(44/84)
Lehet, hogy rossz hangulatomban néztem meg a filmet, de szerintem borzasztó volt.

Értem, hogy fekete humor, de ez a film egy gusztustalan viccet csinált mindenbõl, orvosokból, halálból, szerelembõl, fájdalomból. Valóban annyi a fekete humor, hogy egy motorbaleset után, ahol egy ember meghal, a másik sérült 'k*rvaanyázik' egy rendõrrel és röhög a fél moziterem? Teljesen életszerûtlen az egész történet, mégis realista megvalósításra törekednek a készítõk. Igazából humor nincs is a filmben, csak pár kocsmai szóvicc és trágár beszólás, ami manapság elvarázsolja a mûvelt magyar moziközönséget.

Én Budapesten élek, látok drogosokat, mentõsöket, volt sajnos részem abban, ahogy a halottszállítók dolgoznak, ahogy egy temetkezési vállalkozót ajánlanak, ez a film nagyon gyerekesen és infantilis módon közelít a témához. Biztosan vannak befásult mentõsök, de fekete komédiát kreálni az élet legszomorúbb és legtragikusabb eseményeirõl szerintem gusztustalan mutatvány.

Én õszintén szólva egy Kontrol-féle, depresszív, de mélyérzésû filmet vártam, az elõzetes képek alapján némi Pálfi Györgyös hangulattal, de kaptam egy történet nélküli, üres, érzelmileg beteg filmet. 1/10
tortura 2014 júl. 06. - 20:09:19 Előzmény Kulcskészítõ
(43/84)
Tipikus magyar borúlátás. Ki írt róla rosszat? Idézd légyszi.. Egy ember írta, hogy nem igazán tetszett, de õ sem fikázta, csak leírta a véleményét. Végigolvastam és szinte mindenki méltatta. Üldözési mániád lehet neked.
Egyébként pedig: ha amerikai film lenne mexikói szökevénnyel, akkor fikáznák csak igazán. Hidd el, tudom, olvasom a port.hu-t napi szinten. Tkp. már kötelezõ is utálni az amerikai filmeket, ha nem akarsz ellenségeket. Néhányan olyannyira utálják, hogy a nem amerikai (ausztrál, angol, ír, francia, német) filmek esetében is leírják, hogy a "szokásos amerikai maszlag". Akkora észlények. Olvasni nem tudnak, fikázni igen.
A film egyébként szerintem nem rossz. Olyan egyszer nézõs kategória. Sajnáltam, hogy Trill Zsoltnak csak ilyen rövidke szerep jutott, mert a Kaméleonban nagyon megkedveltem.
László Földi 2014 jún. 09. - 00:09:25
(42/84)
Csak nekem jött le az, hogy csakúgy mint a Jákob lajtorjája; ez a film is az élet és a halál között játszódik?Milán az elején jelképesen átlépi a határt (élet/halál). A barátnõje pedig él. Pl.: utánad tudjuk hozni koporsóban…
A lány nem akarja feladni, marad a szarajevói pokolban, nem megy a fiú után. A pesti éjszaka a mentõsökkel, temetkezési vállalkozóval stb az átmenetet szimbolizálja élet és halál között, ahol Milán is dönthet mások további útjáról; míg a végén maga is az életet választja. Vagy fordítva. A lány már meghalt; és õ is utána megy. Ki hogy értelmezi…
10/10
kazsagx 2014 máj. 28. - 01:13:51 10/10
(41/84)
Baromi jo film,a Dokin es Tamaskan szakadtam vegig.... :)A szineszek is nagyon tetszettek!
Kisbalas2 2014 máj. 18. - 19:45:07 Előzmény sheva09
(40/84)
a csajszi a korházban dolgozik, és épp a mûtõbõl jött ki. szerinted?
7/10
Viktor6665 2014 máj. 16. - 20:28:29 7/10
(39/84)
Egész jó, ahhoz képest hogy magyar.
4/10
-jockey- 2014 máj. 13. - 23:02:27 4/10
(38/84)
Utálni fogtok. Nem jött be a film, de az, hogy nem "sztárszínészeket alkalmaztak benne, már önmagában egy dicséret. Bár ennek is megvan a korlátja ami sajnos ki is jött. Pl. Doki barátunk igen gyengén, hiteltelenül szerepel. De a többi se egy nagy kunszt.. Talán Milán karaktere a legjobb, de ott is lenne mit kritizálni. Akinek tetszik ez a stílus (sok más filmbõl találtam benne merítést) biztos jól fog szórakozni, hiszen valóban más mind a többi. Nekem kicsit sok volt, magából a sztoriból szerintem ki lehetett volna hozni többet. Maga a téma mindenféle elborult fekete humor nélkül is érdekes lehetett volna. Részemrõl túl sok volt a mesterkélt, hihetetlen jelenet. Egyszerûen egy álomvilágban találtam magamat, ahelyett, hogy egy mentõs életébe kerülnék bele aki néha embereket hagy meghalni. Azért jól elmentek a témától és kicsit több volt az "akció".
Összességében megérdemel egy 4-est, azért is mert nem vártam még egy Kontroll szintû mondjukelaszövegünketminélirreálisabban karaktereket. Bár természetes ez volt a cél, amit minden bizonnyal jól kiviteleztek.
7/10
Rahar 2014 máj. 04. - 00:01:17 7/10
(37/84)
Kifejezetten egyedi filmnek tartom. Van egyfajta komor hangulata az alkotásnak. Végig lekötött, bár a záró képsorok egy kis csalódást okoztak, az nem tetszik, de hát ez van.
molnibalage 2014 ápr. 25. - 15:42:44
(36/84)
Szerintem azt, hogy elkapták, megverték és megerõszakolták.
molnibalage 2014 ápr. 25. - 15:36:13
(35/84)
Nekem nagyon bejött a film. A mentõsök rádiózásai hihetetlen jók, a '90-es évek eleji reklámdumákkal fûszerezve. Az aluljárós drogos csaj alakítása és a környezet is nagyon visszahozza a '90-es éveket - bár nem mindenhol volt meg a hitelesség kinézetre, de a hangulat megvolt a filmben - akkoriban elég gyakran volt hír, hogy XY túladagolta magát.
sheva09 2014 ápr. 24. - 20:04:21
(34/84)
A film utolsó pillanatában mikor közelrõl mutatták Milán és Tánya szemeit, akkor a csajnak mi volt a szemhéján? Elkapott valami fertõzést és neki is annyi? Sok hûhó semmiért? Éppenhogy szétesve hazaér a csávó, erre a csaj beteg? Vagy rosszul értelmeztem?
8/10
m3246 2014 ápr. 15. - 23:32:16 8/10
(33/84)
Hasonló stílusban én még nem láttam magyar készítésû filmet, az is lehet nem is készült még. Kevés olyan film van, aminek szinte nincs is története a stílusával elviszi az egészet... na ez egy ilyen film! Egy rossz szót nem tudok rá mondani, nagyon tetszett az elejétõl a végig... A színészek nagyon jól játszanak és még csak azt is nehéz lenne mondani, hogy összeszedték országunk "elit színészeit".... Alig ismertem fel bárkit is a filmbõl és simán lenyomták az itthoni "úgymond sztárokat"... A coming out után néztem meg egybõl, gondolhatjátok mekkora a különbség :) Hányás után felüdülés... :) Szóval bravó-bravó-bravó :) Nagyon bejött! Még sok hasonlót... :) 8/10
10/10
M41 2150 2014 ápr. 12. - 20:06:08 10/10
(32/84)
Egyszerûen zseniális film!!! Remek színészek, kitûnõ karakterek, jó zene! És ami a legjobban tetszik, hogy egyszerre komoly és humoros!!!
10/10!!!
10/10
alien1976 2014 ápr. 08. - 05:54:28 10/10
(31/84)
Tudtam!!! Tudtam!!! Tudtam, hogy megy ez. Lehet jó filmet csinálni kis hazánkban is. Itt van a példa.
Jó történet, nagyon jól tálalva, fantasztikus szereplõkkel, és még fantasztikusabb karakterekkel, és profi zenével, ami az egész történetet körûljárta, és vele együtt élt, lélegzett.
le a kalappal.
hollander 2014 febr. 20. - 17:18:53
(30/84)
Nem tudjátok, mikor jelenik meg dvd-n?
Kattuszka 2014 febr. 15. - 18:28:40
(29/84)
Bejött a film, a közönségtalálkozón láttam, ahol volt alkalmam beszélni Stork Natasával is. Nekem bejött a film, az egyik legjobb magyar vígjáték, de csakis a Tibor vagyok de hódítani akarok után! :D
10/10
Hellas 1903 2014 febr. 05. - 14:19:26 10/10
(28/84)
Na végre egy nagyon jó magyar film a szomszédok bejátszás nagyon nagy volt a filmben .
9/10
Kulcskészítõ 2014 jan. 08. - 21:46:12 9/10
(27/84)
Engem ez a film mindvégig lekötött és szórakoztatott, pedig a filmek terén alapvetõen eléggé finnyás vagyok. És mégis, az utóbbi idõk legjobb filmjének tartom, az pedig külön öröm, hogy ezt egy magyar filmrõl mondhatom el. A kritikusok (meg egyes nézõk) részérõl persze megy fanyalgás, de ki merem jelenteni, hogyha a tengerentúlról érkezett volna (és mondjuk a fõhõs nem a délszláv háborúból, hanem Mexikóból szökik), akkor fele ennyit rosszat nem kapna, sõt, el volnának ájulva a "mondandójától", meg a "társadalomkritikájától" meg hogy milyen "nyílt és kíméletlen..."
Chytsa 2014 jan. 04. - 21:30:52
(26/84)
Szerintem egy igen jó filmet láthattunk :) Volt benne egy-két erõltetett momentum ugyan (a kard ki nem húzása Terikébõl), de nem tudtam levenni a szemem a képernyõrõl. Még sok ilyen magyar filmet akarok látni! :)
kybuck 2013 nov. 09. - 05:07:23
(25/84)
Épp hogy nem annyira eredeti, lásd Holtak útja a'la Martin Scorsese és Nic Cage, ahogy lentebb írtam is, hogy magyar vonatkozásban úgy talán.