1/10
szaunas 2020 aug. 20. - 15:49:07 1/10
(44/44)
Ma néztem meg újra.
Szinte minden nagy előadást láttam a Királydombi eredetitől a Csíksomlyóin át Szegedig és most - 5 év után ezt is...
Sajnos azt kell látnom, hogy ahogy gyűlnek a feldolgozások, úgy romlik a színvonal.
Ez már egy nagyon gyenge után-érzet volt, és így utólag nagyon sajnálom hogy megnéztem!
holt költõ 2019 aug. 21. - 10:49:21 Előzmény Otthonülõ
(43/44)
Az 1990-es felvétel fellelhető a youtube-on, javított hanggal és képpel. Bár az előadás szereplőgárdája valóban kiváló és kompromisszummentes volt, a televíziós felvételbe sok apró operatőri, rendezői hiba csúszott, és az óriási színpadot se tudták jól bejátszani. Gondolom, utólag összevághatták volna jobban, ha minden kamera képét rögzítik, de vagy nem rögzítették, vagy nem találták érdemesnek belevágni. Ebben a minőségben viszont valószínűleg nem érdemes DVD-n kiadni.
5/10
barbarasz 2019 aug. 20. - 22:32:56 5/10
(42/44)
Most láttam először...
Szinpadi koreográfia katasztrófa, ***kb 30 tácossal. Nagyon gáz. Novák Petitől többet vártam.
Népstadionban több százan tancolt ak együtt, nekem az az etalon. Méltón, Saját eredeti hagon szólaltak meg abban a szereplők, 83-as tátika volt.
Ebben a Deak Bill Gyula bá :) egydül , aki hozza az erdeti szinvonalat. Miki bának is még van hangja, Keresztes sem rossz, Úak közül Feke Pál, István szerepében nem tetszett anno, ez a szerep jobban megy a hangjához. Kiabáló Dóra? Semmi hangja, Kinek az ötlete volt ?

Nem értem Bródy ezt hogy hagyta.
TÖRLÉS VÁLASZ
5/10
barbarasz 2019 aug. 20. - 22:19:52 5/10
(41/44)
Most láttam először...
Szinpadi koreográfia katasztrófa, ***kb 30 tácossal. Nagyon gáz.
Népstadionban több százan tancolt ak együtt, nekem az az etalon. Saját eredeti hagon szólaltak meg abban a szereplők,
Ebben a Deak Bill Gyula bá :) egydül , aki hozza az erdeti szinvonalat. Úak közül Feke Pál, István szerepében nem tetszett anno, ez a szerep jobban megy a hangjához.
Nem értem Bródy ezt hogy hagyta.
Pünkösdi Kató 2017 aug. 20. - 20:08:41 Előzmény melanett
(40/44)
Igen, Ildikó rucija és fetrengése hagy némi kívánnivalót maga után...
Én szeretem ezt a feldolgozást is, ez legalább méltó utódja a '83-as változatnak, szerintem a Társulattal egy szinten van. Nem minden szereplõ idevaló, mármint ehhez a 2015-öshöz, de sebaj, láttunk már rosszabbat is.
1/10
Times Szabó 2017 aug. 20. - 18:35:59 1/10
(39/44)
Most már minden évben ezt a szart adják??? A 83ast kellene leadni!!
kambekk 2016 aug. 22. - 15:03:28
(38/44)
Ez korrekt elõadás volt. És profi tévés adás. Nem volt ugyan szájbarágós jelmezezkavalkád, meg csiricsáré díszlet. Épp úgy, mint ahogy 1983-ban sem. Visszahozta azt az elõadást. Sok-sok év után szinte elõször.
zinajda 2016 aug. 20. - 20:41:23
(37/44)
Olyan messze van az eredetitõl, mint Makó Jeruzsálemtõl! István a király '83!!!!
10/10
Cleo. 2016 aug. 20. - 20:08:44 10/10
(36/44)
Végre egy olyan feldolgozás, mely felér az eredetivel!
csvkata 2016 aug. 20. - 20:04:18
(35/44)
Úgy látom, hogy nem csak engem zavart ez a rendezés. Nem lett volna szabad mai jelmezekkel, és környezetbe vinni ezt a remekmûvet!
Ezüstliliom 2015 aug. 29. - 19:25:49
(34/44)
Sajnos csak az elejét sikerült megnéznem, Deák Billig már nem jutottam el. De amit addig láttam, az alapján nem sajnálom nagyon, hogy nem néztem végig. Meg úgyis fogják még adni százszor.
Akik tetszettek:
Varga Miklós - Le a kalappal elõtte! Még mindig nagyszerûen énekli ezt a szerepet, véleményem szerint nála jobban azóta sem tudja ezt senki elénekelni.:)

Feke Pál - Ugyan furcsa volt Koppányként látni, de õ is hozta a színvonalat. Azért Vikidált hiányoltam, õt nem tudta felülmúlni. Az a tûz és erõ, amit õ vitt ebbe a szerepbe, hiányzott most. Mi van vele? (És most jó lenne, ha a szakmai munkásságánál maradnánk.) ... Most olvastam, hogy felkérték a szerepre, de nem vállalta.:( Vajon miért?

Radics Gigi - Hiányoltam ugyan a népdalos stílust, de nagyon szépen, tisztán énekelt, ahogy azt már eddig is megszokhattuk tõle.:)

Keresztes Ildikó - Õ is a tõle szokott igényességgel énekelt. Ami zavart vele kapcsolatban az nem az õ hibája, hanem a rendezõé és a jelmeztervezõé, ha egyáltalán volt ilyen.:/ Egyáltalán: nagyon zavart a "jelmezteleség".

Nagy Feró - Szerintem õ is jól játszott, énekelt.

A többiek viszont... Ajaj!:(
Danics Dóri karcos hangjához nem illik szerintem ez a szerep. Kocsis Tibor szereplése sem hagyott maradandó nyomot bennem sajnos. A papot játszó Aradi Imre hamis volt és elsiette a dalait.
Serbán Attila kit alakított? Nem ismertem fel. Vagy csak nem jutottam addig a történetben, hogy felbukkanjon.
A három lovag förtelmes volt. Hamis és amatõr.
Annyi tehetséges színészünk, énekesünk van. Nem értem, miért õk kapták ezeket a szerepeket.

Csalódtam most Novák Péterben. Eddig minden, amihez fogott, tetszett. Csodálom az energiáját, lelkesedését, maximalizmusát, de ez most... értetlenül állok elõtte. Se jelmez, se díszlet. Nem volt rá pénz? A nagy ledfalra meg volt? Nem értem. Lehet, hogy nagyon eccerû és kultúrálatlan vagyok, de ez most "nem jött át" nekem sajnos.:(


"Az István, a király augusztus 19-i elõadása lesz a Királydomb búcsúja a közönségtõl, miután a Városliget rendezési koncepciója keretében feltehetõen ledózerolják." ( http://musicalinfo.hu/istvan-a-kiraly-kiralydomb-2015-jegyek-szereposztas-3632 )
MIIII????:OOO
3/10
Findzs 2015 aug. 22. - 20:50:15 3/10
(33/44)
ennek a danincsnak senki nem szólt, hogy ne rikácsolja már túl Miklóst?
egyáltalán, hogy került be? valakit nagyon lepipanthatott ...

egyébként nem volt rossz jó volt látni a régi arcokat
bár Gyula kicsit furcsán nyomta de neki mindenki elnézi
Keresztes meglepõen jó volt
azért a régebbiek jobbak voltak ezért 6/10
melanett 2015 aug. 21. - 18:40:31 Előzmény Otthonülõ
(32/44)
Nálam is az 1990-es népstadioni elõadás a favorit, nekem is megvolt VHS-en, rongyosra néztem. Ennek ellenére szerintem a ruhákat és Danicsot leszámítva ez is egész jó volt. Persze az öregek hangja már nem olyan erõteljes de még mindig élvezhetõ és Keresztes Saroltja csodás, ha nem számítom a dominaszerkót és a koporsón való fetrengést.:)
7/10
HARCOS TIBI 2015 aug. 21. - 13:07:17 7/10
(31/44)
A válasz: Lakatos Márk.
5/10
pneklara 2015 aug. 21. - 12:32:38 5/10 Előzmény Otthonülõ
(30/44)
Nem hiszem, hogy Keresztes Ildikó önmagától öltözött fel ilyen ízléstelenül. Ezt a ruhát ráadták.A koncert-elõadáson egymáshoz is öltöznek a szereplõk, de a lovagló szerelés mit keres egy Éj királynõje nagyestélyi mellé?Mindenki abba öltözött, amit jónak látott? Ez szerintem KONCEPCIÓ. Rendezõi. Csak még nem jöttem rá a koncepció lényegére.
Otthonülõ 2015 aug. 21. - 12:07:22
(29/44)
Az elsõ királydombi elõadás lehet, hogy jó volt, de a belõle készült film csapnivaló. Ismétlem, nagy kár, hogy pont a valaha legjobb 1990-es népstadioni elõadást soha sem adták le többé és DVD-n sem jelentették meg.
rocksámán 2015 aug. 21. - 00:16:04
(28/44)
Nekem tetszett ez a modern felfogásban elõadott István is.Persze nem fogott meg úgy mint a ,,régi''sõt semmire nem asszociáltam a nézés közben,az eredeti darabba mindenfélét beleképzeltünk ugyebár....hát ez van. A fülemben a lemezrõl megszokott hangok vannak így tehát az idõnként hamis énekesek nagyon sértették!Gondolom a próbákon jól énekeltek különben nem adták volna elõ,gyakoroljanak még az érintettek és jó lesz ez,jó lesz ez.Gratulációm a Rendezõnek és a zenészeknek mert õk legalább végig jól fogták le a hangokat :-)
offtopic
Sz Peter 2015 aug. 20. - 18:59:47
(27/44)
Ha figyelmesen (tovább is) olvastál volna: én sem azt mondtam, hogy ugyanolyan mint régen.
De az "aki nem tudta, hogy mikor kell abbahagyni"-t idevonatkoztatni, ritka mellélövés. ;)
9/10
mimi169 2015 aug. 20. - 17:04:52 9/10
(26/44)
Alföldi alkotásánál sokkal jobb lett (bár õt nem túl nehéz felülmúlni), de az eredeti a legjobb. Azért egyszer szerintem érdemes ezt is érdemes megnézni, én nem bántam meg.
Otthonülõ 2015 aug. 20. - 15:45:25
(25/44)
Az általam látott változatok közül az 1990-es népstadioni elõadás volt. A szereposztás és a díszlet is csúcs volt! Még szerencse, hogy akkor rögzítettem, igaz, akkor még csak VHS kazettára. Ennél fogva nem egy csúcsminõségû, de azért élvezhetõ. Persze azóta már rág átmentettem DVD-re.