Otthonülõ 2015 aug. 20. - 15:42:52
(24/44)
Nem tudom, hogy másnak is feltûnt-e egy technikai baki. Nevezetesen az, hogy a hang kissé megelõzte a képet. Nemegyszer azt láttam, hogy az énekes már kiénekelte az utolsó hangot, de a szája még mozdult egyet.
Otthonülõ 2015 aug. 20. - 15:33:31
(23/44)
A háttérben az István, a király által ihletett képzõmûvészeti alkotások voltak láthatók.
Otthonülõ 2015 aug. 20. - 15:29:34
(22/44)
Nem hallotta félre. Deák Bill hangja már valóban nem a régi. De számtalan magyar pop- és rockénekest tudnék felsorolni, aki nem tudta, hogy mikor kell abbahagyni.
Otthonülõ 2015 aug. 20. - 15:24:24
(21/44)
Nem voltak kosztümök, mert ez nem színházi elõadás volt, hanem a mû koncert változata.
Otthonülõ 2015 aug. 20. - 15:19:19
(20/44)
Engem az lepett meg a legjobban, hogy kiderült, Réka cigány volt.
Otthonülõ 2015 aug. 20. - 15:08:25
(19/44)
Véleményem szerint a legrosszabb rendezés eddig az Alföldi Róbertáé volt.
mapk 2015 aug. 20. - 14:40:53
(18/44)
Ez egy újabb rossz reklám. Szerintem ezeket azért csinálják, hogy megnézzék az emberek az "eredetit".
Varga tornacipõ István, rendesen megkopott hanggal, akárcsak Deák terminátortáltos Bill. Még elmentek valahogy.
Feke Kappanja, puhos testével, hááát..a nõk már hozzá sem értek,(és láthatóan õ sem tudott mit kezdeni velük):), ezt a társulatos-xfaktoros vonalat mellõzhetnének, mert nagyon gáz.
Keresztes kezébõl már csak egy ostor hiányzott. Gigibõl a végére kiment kárámel szelleme, és egész jó volt.:)
A városligeti, majd a csíksomlyói elõadások jól sikerültek, azóta ezek röhej kategoria.
A háttérben mi volt az a vetítés, a vuk 3dbõl, vagy mégis mi volt az? :D
7/10
HARCOS TIBI 2015 aug. 20. - 14:20:08 7/10
(17/44)
Billnek tényleg elfogyott már a hangja, István idõsebb az anyjánál. Réka egy cigánylyány, mi lesz a következõ? Feketepákó lesz Koppány?
C Casiano 2015 aug. 20. - 11:10:27
(16/44)
Nekem pedig tetszett. Nem akarták magukat túl komolyan venni, és ez így volt jó. Volt benne tisztelgés az elsö elöadás alkotói elött, szép volt hogy az eredeti szereplök közül ennyi év után is merték újra vállalni a szerepet. Maj lesznek más rendezések is, azokat majd másért fogjuk szeretni vagy nem szeretni.
5/10
pneklara 2015 aug. 20. - 10:48:02 5/10
(15/44)
Olvastam valahol, hogy a legfeketébb hangú fehér elõadó. De ha a tegnap esti produkciója volna az egyetlen, nem nyert volna meg magának. Valahogy nem éreztem azt, amit egy valódi mûvészet hallgatásakor érez az ember, csak egy indulatos hangoskodást. Bocsánat!
offtopic
cellasto 2015 aug. 20. - 10:33:17
(14/44)
láttam itt emlegettétek bill kapitányt
néhány éve voltam egy koncertjén,sajnos közel nem tudja már azt kiénekelni mint mondjuk 15-20 évvel ezelõtt
pl a tetovált lány annyira fals volt és erõtlen,hogy rossz volt hallgatni
morzsa16 2015 aug. 20. - 10:31:40
(13/44)
Azt is jó, ha tudod, hogy Deák Bill Gyula "a magyar blueskirály"! Dalaiban is ezt a "rezegtetést" hallhatod, mint ahogyan az István a királyban is, tegnap pedig különösen!!!
offtopic
cellasto 2015 aug. 20. - 10:29:13
(12/44)
ha beleolvasnál annak a förmedvénynek a topicjába,és nem okoskodnál látatlanban..

ott ki is fejtettem,mekkora szemét lett a(csak a topic le lett zárva)
hektor16 2015 aug. 20. - 10:06:40
(11/44)
Bezzeg, mikor az Alföldi húzta le a bõrét! Akkor tetszett mi!
5/10
pneklara 2015 aug. 20. - 09:20:25 5/10
(10/44)
Neked köszönhetõen kicsit elmélyedtem Deák Bill Gyula elõadói mûvészetében.Merthogy nem vagyok beavatott e téren.
Valóban, a mellékelt felvételen is megvan a sorok végi "rezegtetés", de valahogy itt finomabban, belesimulva az elõadásmódba.
Az élõ elõadásban olyan direkt volt, mint aki ezzel akar pótolni, kompenzálni valamit.
Kevésbé jó, dilettáns nótaénekesek szoktak így "belevibrálni" a mikrofonba, de ellenkezõjére sül el a szándékuk.Vagy hangszert tanuló gyerekek vibrátóznak direkt módon, de olyan visszatetszõ.
Megkövetlek, mert lehet, hogy nem jó szót használtam az "elfáradt" kifejezéssel, mert "ereje" volt az orgánumának, de sajnos továbbra is azt mondom, ez az elõadói stílus nekem nagyon nem jön be.De attól lehet elismerésre méltó.
4/10
vakkond 2015 aug. 20. - 09:12:57 4/10
(9/44)
Sajnos a régiek hangja megkopott, az újak meg nem érnek semmit se.
Operettes meg hamis hangok, ennyi volt.
Ennél rosszabb csak az esztergomi István, a király volt Csomor Csillával.
Keresztes Ildikó és Deák Bill volt elfogadható.
Sz Peter 2015 aug. 20. - 08:57:49
(8/44)
Hallottad már máskor is ezt a dal(oka)t? Tudod, hogyan szokta énekelni egyébként?
Hozzátenném: a koncertjein is elõ szokta adni, azokon én csak az idén, kétszer hallottam.
Igazából nem tudom hogyan szeretted volna te hallani?!
Ehhez képest most már rekedtebb a hangja de ugyanúgy énekli:

https://www.youtube.com/watch?v=206cGnHU0Ac
5/10
pneklara 2015 aug. 20. - 08:30:26 5/10
(7/44)
Igen? Ez a minden szó végi rezegtetés, vibrálás milyen stílusra jellemzõ? Én egy fáradt ember erõlködésének hallottam, de lehet, hogy ez egy stílus? Nekem nem tetszett, de lehet, hogy autentikus. Csak nem tudom mely stílusé.
Sz Peter 2015 aug. 20. - 07:53:07
(6/44)
Deák Bill Gyula éneklési stílusa, hangja már erõsen elfáradt?

Ezen hangosan felnevettem! Valamit nagyon félrehallottál. :)
5/10
pneklara 2015 aug. 20. - 07:34:42 5/10
(5/44)
Ez a rendezési koncepció nem méltó a mûhöz.
Elõször a kosztümök: Saroltra combtõig felhasított szûk szoknyát adott a rendezõ, magas sarkú cipõvel, Pink vagy punk frizurával.Gizella lovagló nadrágba és csizmába bújt.István bûr zakót kapott sportcipõvel. Ezzel akarta jelezni, szájba rágni a rendezõ a mû aktualitását? Ezt hagyja a nézõre! Hogy ennyi évszázad után még mindig itt hezitálunk, hogy csatlakozzunk a Nyugathoz, ahol soha nem fogadnak el bennünket egyenlõ félként, vagy húzódjunk Balkánhoz, ahova biz. gondolkodásmódunk miatt passzolnánk.
Feke Pált Koppány alakítására felkérni? Ezt az áldott jó,örökmosolyú, humánus embert?Nagy tévedés volt.
Deák Bill Gyula éneklési stílusa, hangja már erõsen elfáradt.
Radics Gigi hangja volt kiemelkedõ, de inkább a klasszikus zene felé hajlott,nem a népi felé, mint amit Koppány lányaként megszoktunk az elõdjeitõl.
A monumentalitásra, látványra, nagy tömeg mozgatására való törekvés ártott a mûnek.
Nem váltott ki a nézõbõl emelkedettséget, amit az elõzõ rendezések esetleg igen.