6/10
Semprini 2015 aug. 19. - 22:18:51 6/10
(4/44)
32 esztendõs mûrõl van szó, lassan nyugodtan klasszikusnak is nevezhetjük, s mint ilyen, megérdemli, hogy idõrõl idõre újra elõvegyék és új szereposztásban mutassák be a mai nézõknek. Ez a félig szcenírozott elõadás szerintem nem volt rossz egynek, három kiemelkedõ teljesítményt hallottunk: Varga Miklós, aki az eredeti õsbemutatón István hangja volt meglepõen jól õrzi hangi kondícióját, majdnem ugyanúgy elénekelte most is, mint akkor, sõt talán még átéltebb, elmélyültebb lett az alakítása. Feke Pál, aki két általam ismert elõadásban is István szerepét énekelte, ezúttal Koppány volt, és remekül helytállt, bár szerintem jobban passzol a hangjához a címszerep, de ma Koppány szólamát aligha énekli el más így. A harmadik legjobb Radics Gigi volt, az egykori Megasztár-gyõztes, aki Réka szerepét énekelte. Hiányzott ugyan éneklésébõl az a hamisítatlan népdalos stílus, amit több más esetben (pl. Sebestyén Márta, Herceg Flóra) megszokhattunk, de összességében szépen elénekelte, és nagyon dekoratív jelenség volt.
A többiek sajnos elég gyengék voltak. Danics Dóra nem tudott megfelelõen felnõni Gizella szólamához, Deák Bill Gyulának a hangja már romokban, és Nagy Feró sem tudta már hozni azt az õserejû Laborcot, mint anno az õsbemutatón, de õk még legalább valamilyenek. A többi mellékszereplõ azonban semmilyen, jellegtelen, halovány. A legrosszabb a három magyar úr volt, de felsorolhatnék mindenkit, senki nem érte el a korábbi elõadások szintjét.
Összességében azt mondanám, jó közepes volt, az Alföldi-féle 30 éves jubileumi elõadásnál nekem jobban tetszett, a 25 éves Társulat-produkciót viszont meg sem közelítette.
Ferenc Csiszér 2015 aug. 19. - 22:11:00
(3/44)
Ez a rendezés eddig a legeslegrosszabb ami megszületett. Ha nem ismerném a történetet, akkor se történelmileg, se helyileg, se történetileg nem tudnám hogy mirõl szól. Már csak a fénykard hiányzott a véres kard helyett. Egyszerûen ennyire elvakult és silány rendezést nem vártam volna, a rendezõ vissza adhatná a pénzt amit kapott érte, s inkább ne rendezzen soha többet semmit.
cellasto 2015 aug. 19. - 21:49:53
(2/44)
ez már hanyadik"bõr"?
boritékolható volt,hogy nem lesz világszám...
5/10
pneklara 2015 aug. 19. - 21:41:41 5/10
(1/44)
Az.