zsouzs 2008 szept. 20. - 15:44:54 Előzmény Kattrin
(32/52)
Kattrin!

Nagyon kedves ez a kis élménybeszámolód, azt hiszem az ilyenek miatt, mint Te.., érdemes színházat játszni..!!
Bár láthattad volna az eredeti elõadást..
azért.., van itt egy kis ízelítõ: http://www.youtube.com/watch?v=
offtopic
meszag 2008 szept. 08. - 06:22:18 Előzmény nico_
(31/52)
Hát alkatilag lehet, bár én eddig sokkal rosszabb képeket láttam róla - jó a smink.
A hangot viszomt vitatom. Ahogy annak idején Varga Miklós a királynak, a hangját kölcsönözheti Vikidál, sokkal, sokkal jobb volt.
nico_ 2008 szept. 05. - 21:38:16 Előzmény meszag
(30/52)
Bármennyire jó volt Vikidál, ma már 60 éves, furcsán nézne ki Koppányként. Gondolod, hogy nem kéne többé játszani a darabot, mert kiöregedtek a régi szereplõk?
Vadkerti fantasztikus Koppány, alkatilag és hangilag is.
meszag 2008 aug. 26. - 09:37:53
(29/52)
Szerintem ezek az újabb feldolgozások meg sem közelítik a régit. Nem is tudom minek kellenek.
Igaz, akkor mibõl élne ez a sok színész...
A régiben csak István ének-hangját adó Varga Miklós választását nem értettem. Pont a királynak kellett ilyen színtelen, gyenge hangot adni....
Koppány meg akár hogy is, Vikidált nem tudják felülmúlni. Sebestyén Márta is utánozhatatlan. A mellékszereplõk meg különösebben nem érdekesek se ott, se itt az újakban.
Kattrin 2008 aug. 25. - 13:14:22
(28/52)
Képzeljétek!
Voltam István, a király elõadáson Tatán... hát ezt muszáj megosztanom veletek... Ott láttam KOROKNAI ÁRPIT 2 m közelrõl a büfékocsinál!!!!!! Ez fantasztikszenzációs! (Nem, soha nem mernék odamenni hozzá, de így is jó volt.)
Nos. Elõadás kezdete: 20:30. Kapunyitás: 19:30. De már ott voltunk hétre, kész szerencse, hogy korábban jöttünk, mert mire odataláltunk... :S Kapunyitáskor, nagy tolongás, sietés, mert érkezési sorrendben lehet leülni. Le is ültünk a legelsõ sor közepére. Hehe, ez már szinte páholynak számít, csak a faszékeken elég kényelmetlen az ülés. Vártunk egy órát tehát. A színpad kicsi, természetesen nem forog, a díszlet ütött-kopott.
A nézõk tapsolnak. Elkezdõdik. Zene... zene... zene... de egyenlõre még más nincs, a tánccsoportot ugye nem hozták el.
Még valami: a jegyre ez volt írva: István: Feke Pál, Koppány: Vadkerti Imre.
Kitaláljátok, ki játszotta Istvánt?? Hát persze, hogy Koroknai Árpi! Én ennek nagyon de nagyon örültem, majd kiugrottam a bõrömbõl, mert õ a kedvencem, és sokkal jobbnak tartom Fekénél. Más persze nem biztos, hogy örült. Egyesek tudtak is errõl, mert a hátunk mögött még az elõadás elõtt mondták ezt, de nem akartam hinni a fülemnek.
A többi szereplõ: egyiket sem ismerem, Koppányt valami rockénekes játszotta, de miután túl voltam az elsõ sokkon, hogy milyen érces a hangja, már õ is tetszett ( persze Vadkertit meg se közelíti ). A fõurak is nagyon jók voltak, és a maga nemében az egész elõadás is. Nem lehet az eredeti szereposztáshoz, a társulatoshoz mérni, de egyébként jó. Statisztának/táncosnak kb. 10 lány volt a színpadon. Meg kell hogy mondjam, mozgás tekintetében nem maradnak el az eredeti táncosoktól, mindegyik hagy maga után kívánni valót. De erre a kis színpadra megfeleltek.
Ja, és még valami: az elõadás playbackrõl ment, de a fõbb szereplõkön volt mikrofon vagy mikroport vagy minek nevezik. A Saroltot játszó hölgy egyszer korábban fejezte be az éneklést, de istenem, ilyen hibák elõfordulhatnak.
Végig énekelgettem én is a mûsor elõtt, úgyse lehetett hallani a zenétõl, de a végére úgy elment a hangom, hogy nem tudtam sikítozni, elég rossz volt, úgyhogy csak integettem meg tapsoltam...
Szóval: összességében tetszett, minden hibájától el lehet tekinteni... Ja, nem hozták az élõ lovat se persze... :)) Az látszik, hogy én teljesen elfogult vagyok, dehát mit mondjak... IMÁDOM KOROKNAI ÁRPIT!!!!!!! :))

A non plus ultra pedig az volt, hogy mire vége volt az elõadásnak, elment az utolsó busz is (a 22:40-es), de nem is találtuk a buszmegállót, mert odafelé a végállomáson szálltunk le, csak kiderült ugye, hogy onnan jó messze van még a szabadtéri színpad, és visszafelé egy közelebbi megállót kellett volna találni, de sötét is volt, és aki útbaigazított, az se tudta, merre van az az arra... A vonatállomás pedig kilométerekkel arrébb volt, de vonat se jött már akkor... Végül visszamentünk a buszpályaudvarig, ahol kaptunk taxiszámot, fel is hívtam õket, és onnan mentünk haza taxival... Annyi volt az ára, mint egy jegyé...

De az este, az FANTASZTIKUS volt!!!!!!!!!!!!! :)))))
Les 2008 aug. 18. - 19:41:04
(27/52)
Popcorn helyett igyunk üdítõt!
Petrapetrus 2008 aug. 18. - 19:30:41
(26/52)
:-D
Les 2008 aug. 18. - 18:43:39
(25/52)
Akkor fülhallgatóval. :P
Petrapetrus 2008 aug. 18. - 18:15:59 Előzmény Les
(24/52)
A szomszédoknak nem biztos. :-P
Les 2008 aug. 18. - 14:12:04 Előzmény Petrapetrus
(23/52)
Fölhangosítjuk a hangot, akkor jobb lesz. :D
Petrapetrus 2008 aug. 18. - 07:37:16 Előzmény Les
(22/52)
Én nem eszem semmit közben. Egyrészt nem nagyon szokott menni együtt nekem az evés és a koncentrálás, plusz, az ember rágás közben nem is hall (olyan jól). Úgyhogy asszem az evést meghagyom elõtte vagy utána. :-)
Petrapetrus 2008 aug. 18. - 07:36:04
(21/52)
Ez akkora botrány volt, hogy hú. Én is olvastam...
Kattrin 2008 aug. 17. - 22:06:50
(20/52)
Egyébként azt hallottam, képzeljétek el, hogy Siófokon kisebb botrány volt, mert nem a teljes elõadást adták le, hanem csak részleteket a rockoperából, ezért pár nézõ elégedetlenkedett. Mondjuk én is kilennék, ha ez történt volna, de szerencsére már láttam a Papp Laciban, és Tatán is meg fogom nézni 24-én, plusz leadja a tévé, így fel tudom venni vidire, és annyiszor nézem meg, ahányszor csak akarom. Már csak a cd kéne.
offtopic
Kattrin 2008 aug. 17. - 22:04:10 Előzmény Les
(19/52)
Én is megnézem.
Les 2008 aug. 17. - 12:07:35
(18/52)
Akkor együött nézünk és együnk popcorn-t is :) talán nachos-t is? :D
Petrapetrus 2008 aug. 17. - 10:54:17
(17/52)
Engem meg megbíztak, hogy vegyem fel videóra. Úgyhogy valószínûleg én is látom. :-P
Les 2008 aug. 16. - 23:47:25
(16/52)
augusztus 20-án lesz m1-n István, a király, nah ott nézni fogom. :)
Petrapetrus 2008 aug. 15. - 18:34:12
(15/52)
Az új évadban hozzák hozzánk Kaposvárra vendégjátékban bérletben. Szóval Kaposvárra is lehet majd jönni elõadásokat nézni, lesz majd pár belõle...
Kattrin 2008 aug. 10. - 23:21:55
(14/52)
Sziasztok ismét!
Megint megnézem az István, a királyt!
Már láttam a Sportarénában, de Tatán újra megnézem 24-én, remélem nem lesz esõ!!!!! Van esõnap is, de az nem olyan jó nekem! Csak azért vettem hangfalat, hogy meghallgathassam a youtube-on az régi István, a királyt, de még nem mûködik, mert kell hozzá még valamilyen program, de én egyedül ezt nem tudom megoldani, remélem még augusztusban kapok segítséget...
Favorit: Koroknai Árpi !
Üdv.
Ancsi3 2008 aug. 06. - 22:12:29
(13/52)
Sziasztok!
Nincs meg valakinek véletlenül pár szám a rockoperából? Ha meglenne, el tudná nekem küldeni e-mailben? A címem: annamaria@eunet.yu
Köszi elõre is! :)