janetoth 2008 júl. 31. - 14:42:11 Előzmény charlyze
(12/52)
Szia,
Valószínûleg igazad van, ezt akarta elérni. Azóta se hagy nyugodni a dolog, rossz érzésem van az egésztõl.
Nem szeretem a "mi lett volna ha" elméletet és a "hibáztatás" koncepciót, ami ma oly divatos. Mert nem visz elõre, sõt... Gondolkodni lehet, és kell, de hát konkrétan a környezetemben volt olyan, aki azt állította, hogy "Ha Koppány gyõzött volna, akkor ma nem itt tartanánk!". "Hát hol? - Tudja valaki?" De ezzel nem tudok vitatkozni, feladom... 1000 év telt el, és nem csak egy királyunk volt ezalatt...
Lehet bûnbakot gyártani, és jól fel is lehet hergelni, aki erre vevõ. (Nem konkrétan rád gondoltam!)
Én csak örültem volna, ha hagynak egy kis friss levegõt, és nem szorítják ki belõlem a maradék szuszt...
Kattrin 2008 júl. 16. - 18:01:42
(11/52)
Nem tudja valaki, hogyan lehet Koroknai Árpitól autogrammot kérni? Cím vagy ilyesmi?
Kérlek, aki tudja, írja meg privátban!
Nagyon fontos lenne a számomra! ;)

Egyébként imádom az István, a királyt!
Ott voltam a Papp Laci-ban és megyek Tatára is megnézni!!!!!!!!! :)
charlyze 2008 júl. 02. - 00:20:21 Előzmény janetoth
(10/52)
Kedves janetoth!
Nekem is sok idõ kellett,amíg fel tudtam dolgozni az elõadást,s valószínûleg a film megnézésével még jobban ki fog majd bontakozni bennem a hatás.
Viszont. Elég sok kép látott már napvilágot az elõadásokról. A számomra legnagyobb hatást kifejtõ kép az,amikor Pali és Imi kézen fogva állnak, s mindkettejük arca, és a többieké is a háttérben dermedt. S itt kapcsolódnék a véleményedhez.
Úgy gondolom,az nem lett volna méltó az elõadáshoz,hogyha mint egy filmszalagot elvágva,felkapcsolnak minden fényt:"Na akkor tessék tapsolni!"
Nem. Szerintem ez ugyanúgy hatásos eleme a rendezõi koncepciónak. Mert Szikora nem csak egy önfeledt "jajdejóTársulatosokIstvánjupííÖrüljünk" jubileumi elõadást akart, hanem egy drámai, filmszerû,sokatmondó tartalommal bíró produkciót. Azt,hogy kérdésekkel,gondolatokkal a lelkükben menjenek haza az emberek. HATÁST akart. S ezt szerintem ezzel tökéletesen elérte.
Mert gondolkodsz rajta. Töröd rajta a fejed. Bennem elindított egyfajta "Mi lett volna, ha Koppány lesz a fejedelem?" töprengést is. Gondolkodom azon,hogy manapság ez az ellenpólusos viszonyrendszer hogyan van jelen. Nagyon intelligens koncepció ez,ha jobban belegondolunk.
Nekem pont ez tetszett. Ettõl volt filmszerû. Hogy nemcsak egy habkönnyû,vígjátékszerû,vagy épp nemzeti érzületünket cirógató estén voltam túl, hanem mintha egy drámát néztem volna a moziban. Hatott. Még órákig,napokig a hatása alatt voltam, s vagyok ma is!
Gondolj bele,nézed pl a Tróját, Akhilleusz épp halálos sérülést szerez,majd elsötétül a kép, s a következõ kockán már Brad Pitt és Eric Bana évõdését láthajuk,ahogy örülnek a saját sikerüknek a film premierjén.. hát elég kiábrándító lenne.
Oké,ez színház, itt szokás örülni a végén,de Szikora közölte,hogy filmszerûséget akar. S itt ezt ezzel a végsõ megoldással érte el.
Szó mi szó, nekem ez így tetszett. :)
charlyze 2008 jún. 30. - 23:53:38
(9/52)
Nekem hatalmas élmény volt ez az ÚJ elõadás! Úgy gondolom,ha azon vagyunk,akkor bármiben lehet hibát találni. Ebben is. De ez még egy kezdõdõ folyamat elsõ pár lépése, és ha valami nem klappolt a díszelõadásokon,akkor azon igyekeznek majd a továbbiakban javítani (gondolok itt hangtechnikai hiányosságokra).
Személy szerint külön örültem az új rendezõi koncepciónak. Koppány nem vicsorgó lázadó,hanem megfontolt vezér,aki tudja hol van a helye,mi lenne a jogos jussa, s a hívei lázadoznak helyette, õk forronganak,hevítik a népet. (Torda,Laborc nem is akárhogy!
Az új hangszerelés csak pluszt ad a mûnek.
Az István, a király új értelmet nyert ezáltal az elõadás által, mindeközben továbbra is sugározta eredeti tartalmát,dilemmáit és célkitûzését.
Alex27 2008 jún. 23. - 20:11:29
(8/52)
Sziasztok!
Nekem nagyon tetszett, én 19-én voltam. Teljesen a hatása alá kerültem. :) De ezt már leírtam a Társulat topicjában :)

Koppány nekem is egy kicsit gyengé(bb)nek tûnt, mint István, de én erre számítottam is egy kicsit.

Ha esetleg még nem láttátok volna ezeket, akkor itt van néhány vidi az elõadásról, illetve néhány vélemény: Jó szórakozást hozzá! ;)

http://www.mtv.hu/videotar/?id=25199

http://www.mtv.hu/videotar/?id=25133

http://www.mtv.hu/magazin/cikk.php?id=286195

http://www.mtv.hu/magazin/cikk.php?id=285450
zsouzs 2008 jún. 20. - 23:34:53
(7/52)
..igen Kati, nekem is nagyon tetszett:-)
Lakatos Korinna 2008 jún. 20. - 19:31:47
(6/52)
Üdv Mindenkinek!

Részemrõl katartikus élmény volt. Ahogy édesapám részérõl is, pedig ott volt a Király dombon 1983-ban, az eredeti elõadáson.
Remélem még sokunknak okozott kellemes estét a Társulat, és kevesebben vannak azok, akik csalatkoztak. :)
pumukliur 2008 jún. 20. - 18:13:35
(5/52)
Sziasztok!

Én a fõpróbát láttam, nekem nagyon tetszett, leszámítva azt, hogy Feke az elsõ részt végigszuszogta, ami egy idõ után már nagyon zavaró volt! Szerintem annyira erõs jellemnek formálták meg Istvánt és Koppányt meg gyengévé, hogy amikor Géza temetésén egymásnak feszülnek elsõnek, hát az volt az érzésem, mintha Koppány rimánkodna neki, hogy ugyan harcolni fogunk majd, de ugye nem bántassz. pont azt szerettem, hogy végignézve 500szor sem tudtam, hogy most ki is fog nyerni! Lehet ezt az én lázadó természetem mondatja, de nekem Koppány melléfogás volt! Viszont Réka és Laborc szenzációs volt, nagyon tetszettek! Aki még nagyon jó választás volt Derzsi Asztriknak, nagyon szép tiszta hangja van.
janetoth 2008 jún. 20. - 13:20:35
(4/52)
Két nap kellett, hogy némiképp feldolgozzam az eseményeket, és talán most már megszelidültem. Azt hiszem, nem érdemes beleélni magunkat egy-egy ilyen produkcióba, mert általában csalódás ér. Túl sokat vártunk, vártam rá és tõle, ami talán az én hibám, s a végsõ katarzis nagyon rosszul sült el...
Ami viszont felejthetetlen lesz midig is számomra, az az énekesek, maga a társulat. Mert õk külön-külön, és együtt is le a kalappal, amit nyújtottak. Nem rajtuk múlt, õk csak követték a rendezõt, akitõl én az elõzetesek alapján sokkal átgondoltabb, egyenletesebb produkciót vártam.
Ami a pozitív oldalra írható, az többek között a "Réka vonal" kidomborítása, remek volt, és maga az egész feldolgozás alapkoncepciója is a legvégét leszámítva.
A rendezéssel önmagában már voltak gondok, egyetértek a közvetlenül elõttem szólóval, bár láttunk gyönyörû képeket, és jó jeleneteket, de 2-3 ordítóan rosszat is, (pl. Sarolt és István duettje szól, közben akasztják Laborcot = megölte a duettre irányuló figyelmet, szétesett a jelenet.)
Nekem a kosztümök sem tetszettek igazán, egy-két kivétellel nagyon egy kaptafára készültek (lásd. rongykupacok). A háttér is unos-úntalan ismételte magát (+ meteorzápor :-), nem volt kihasználva az óriási tér adta lehetõség.
És amit még hozzátennék, hogy nem tudom, hogy mi okból volt ennyire alacsonyan a színpad, de el sem tudom képzelni, hogy a "zsöllyében" hátul ülõk mit láthattak az egészbõl a mini-kivetítõkön kívül. A low-cost-os feeling számomra továbbra is megmaradt. Fehérló ide vagy oda...
És még egy dolog. Lehet szomorkodni, lehet gyászolni és lehet emlékezni. Kell is, hozzá tartozik. De egy rendezõ nem hagyhatja ÚGY a közönséget. Nem engedheti õket úgy haza, hogy sötétséget tett a lelkükbe, és ki-ki úgy birkózzon meg vele, ahogy tud. Mert nem ezért mentünk oda. Én legalábbis nem, és nem hiszem, hogy bárki is, fõleg ennyi sok ember. Fel kellett volna oldania a döbbenetet. Talán cak annyi kellett volna, hogy elsötétül a színpad, elvágtuk, ott maradt, és amikor újra fény van, akkor már lehet tapsolni! Talán csak ennyi kellett volna, ezt neki kell tudnia, a rendezõnek a sokéves tapasztalata alapján. És akkor talán Feke Pali arca se lett volna további öt percig dermedt, hozzáteszem magához képest teljesen szokatlan módon, hanem tud örülni a sikerének, úgyszint a többiek. Mert a színház azért csak errõl IS kell hogy szóljon, nem?
Varró István 2008 jún. 20. - 09:45:02
(3/52)
Nekem nagyon ellentétes a véleményem a többiekkel, de remélem nem haragszanak meg ezért. A hang szerintem borzalmas volt. Szóló éneklésnél nagyon tiszta volt, de amikor a kórus rázendített nem bírták a hangfalak és mintha Sokol rádióból szólt volna.
Az énekesek nagyon jól teljesítettek, a világosítás is remek volt. Diszlet is kiváló, ruhák is remekek. A rendezés nekem nagyon nem jött be, és a koreográfia is pocsék volt. A nagyobb táncjelenetekkel nem tudtak mit kezdeni. Sok ember rohangált többnyire össze vissza.
Szóval én vegyes érzelmekkel jöttem el.
janetoth 2008 jún. 18. - 23:20:02
(2/52)
Kénytelen vagyok most azonnal a bemutató után írni, mert felrobbanok. Mert nem örülhettem! Megint. Nem hagyták. Mert megint szembe kellett néznem, hogy mi csak szenvedni tudunk. Pedig milyen jó lett volna ÖRÜLNI! Mert milyen jó volt mindenki! És még az a jó, hogy az utolsó percekig meg is tehettem. Aztán a végén mégsem hagyták... És megfojtottak. A darabot is megfojtották. És így maradtam, és így kellett hazajönnöm. Miért??? ÖRÜLNI AKARTAM! És fellélegezni, hogy jó volt, és tapsolni, fütyülni, kiabálni, hogy VIVÁT! És nem hagyták. Megint. Nekünk nem lehet...
zsouzs 2008 jún. 14. - 09:27:12
(1/52)
..Sajnos (ill. nem véletlen:-) a 06.18-i elõadásra már egy hónapja sem lehetett jegyet kapni.., de a 17-i fõpróbára IIIGEN..!!:-)))
Gondolom egy fõpróba 8még sose nem voltam) legalább annyira élvezetes mint az elõadás...ugye..?! Mindegy, nagyon várom már..(már csak 3-at kell aludni..:-))