hanguktaekwondooo 2013 aug. 19. - 22:08:15
(36/516)
Tévedés.
a személyiség, a belsõ ájer elválaszthatatlan az alakítástól.
átsüt rajta, árnyalja azt.
A legnagyobbak
a valóban legnagyobbak
soha nem fetrengenek a mocsokban.
ha igen akkor csak másolat a cucc
készüljön akár stencilen,
vagy a legújabb trükökkel
1/10
vondermonarchi 2013 aug. 19. - 22:05:33 1/10
(35/516)
Van itt minden, mint a vásárban :
Ócsó napszemüveg, második világháborús komplett német hadsereg, csini rózsaszín térdselyemnaci ( a legjobb viselet egy jó kis temetésre), magassarkú .
komzoz65 2013 aug. 19. - 22:05:15
(34/516)
Várom az elõadást, ha valaki, hát Alföldi képes lehet ebbõl az eredetileg nagyon is érdekes, de mára már lapos, és közhelyessé vált állami népi istenkedésbõl újra valami figyelemre méltót létrehozni. Persze várhatóan megosztó lesz, és persze elsõsorban nem is az alant is olvasható mocskolódó agyatlan barmokra gondolok, akik már a bemutató elõtt is a maguk módján megnyilvánulnak, hanem a kultúrára fogékony réteg körében is. Meglátjuk. Az elõérzetem, vagy szenzációs lesz, vagy borzalmas, középszerû aligha.
1/10
offtopic
vondermonarchi 2013 aug. 19. - 21:50:19 1/10
(33/516)
Legyen okod megint szaladni a moderátorhoz.
Keló Scofield 2013 aug. 19. - 21:50:03
(32/516)
Sok sikert te szerencsétlen:)
1/10
vondermonarchi 2013 aug. 19. - 21:47:52 1/10
(31/516)
Témánál maradva.

Alföldi egy borzasztó pocsék rendezõ, aki a rémálmait próbálja ( amíg engedik) rázúdítani nézhetetlen formában csekély elméjû közönségére. Ha nem nyúl a szöveghez és a zenéhez akkor hogyan akarja normálisan bemutatni Trabanttal, egyenruhásan, kék natosapkákban a darabot anélkül, hogy ne zagyvaságnak tûnjön.
offtopic
Reveur 2013 aug. 19. - 21:45:54
(30/516)
Te semmibõl se tanulsz? Csak, azért is tovább offolod a topikot?
A témát illetõen alkoss véleményt, ne másba, nyiss egy meleg ellen topikot vhol és ott hangoztasd azt a témát.
Bár ott lehet, h csak magad lennél...itt is így lesz a témádban ezentúl!
1/10
offtopic
vondermonarchi 2013 aug. 19. - 21:40:55 1/10
(29/516)
Ezek után ne merj rinyálni amiatt, hogy mit lehet vagy mit nem lehet.
Feljelentgetsz mint az átkosban ha valakinek más a véleménye. Gondolom ez genetika nálatok.

Nagyon hitvány alak az ilyen. Jobb is ha homokos és nem viszi tovább ezt a vérvonalat.
Felnõtt emberek és még mindig szaladgálnak az óvónénikhez. Igazi jellemek...
Reveur 2013 aug. 19. - 19:53:37
(28/516)
Aha, és nem azok az a nyomorultak, akik unalmukba topikot offolnak egy egészen más témát illetõen? :D
De köszi a címet, jeleztem az illetékeseknek!
Fõnix_császárnõ 2013 aug. 19. - 19:34:01
(27/516)
Nincs mit :P
Õszintén szólva, a moderator@port.hu címre bármikor lehet jelenteni ezeket az ámokfutókat...
de nagyon érdekes, mindig ünnepekkor jönnek ezek a nyomorultak.. valószínû a zárt osztályon is lehet számítógépezni... :D
K. Zsuzsi 2013 aug. 19. - 18:45:28
(26/516)
Nagyon várom a legújabb István a király-t. Alföldi Róbert rendezést még nem láttam, de láttam õt a Társulat zsûrijében és a szereplõk felkészítõjeként is ténykedni. Mindkét feladatkörében mély hozzáértésérõl, igényességérõl, lényeglátásáról és õszinteségérõl tett tanúbizonyságot. Remélem sikerül megtalálnia a darabhoz azt a kis pluszt is, amit Szörényi Levente az eddigi rendezésekbõl hiányolt.
A táltos alakítójának kiválasztása máris telitalálat. Novák Péternél jobb táltos valószínûleg nem is létezik.
Stohl Andrást sem láttam még "rosszfiú" szerepben, az Õ Koppányára is kíváncsi vagyok. Remek lehetõség ez színészi kvalitásainak új irányú kibontakoztatására.
Feke Pál eddig is remek István volt, remélem nem gátolják majd a régi beidegzõdések az új koncepcióban.
Udvaros Dorottya egyértelmûen húzónév az elõadásban, remélem hozni tudja a férfiakat megszégyenítõen kegyetlen hírében álló Sarolt figuráját.
A kritika írója ugyancsak felhívta a figyelmemet Tompos Kátya Rékájára, és a széphangú Radnay Csillára.

Egyébként meg a véleménynyilvánításokban lehet fikázni a szerzõket, a darabot, a rendezést, az alakításokat, a díszletet, a jelmezeket. De cseppet sem ildomos az alkotók magánéleti részleteivel foglalkozni vagy azokat becsmérelni. Pláne nem ildomos egy elõadást ezek alapján megítélni. A nézõkre, olvasókra csak az elõadás kezdõ pillanatától az utolsó pillanatáig terjedõ idõablaknak a véleményezése tartozik.
pseszter1947 2013 aug. 19. - 18:04:51
(25/516)
Sziasztok!

Tegnap ott voltam az elõadáson, páran írtátok, hogy valaki írjon véleményt. Hozzáteszem ez az én személyes képem, ez nem feltétlenül jelent bármit is.
Szerintem Alföldi bár remek rendezõ de ezzel a darabbal egy kicsit mellé nyúlt. Kortárs darabnak álmodta meg, de ez túl modern lett. Buci többet van színpadon mint Pál /Nagyon el van hízva az az ember. Nem?/ bár az igazat megvallva én ennek örültem mert ez a szerep kifejezetten jól állt Bucinak és nagyon jól játszotta. Feró és Varga Miklós felejthetõ lett volna, de mit lehet tenni a zene benne van a darabban. A többi színész csodálatosan játszott és a táncosok is remek élményt nyújtottak és ezért külön köszönet nekik. Én személy szerint a Mercédeszt és a Trabantot kihagytam volna de Alföldi így álmodta meg, ez van. Így az lett belõle, hogy meglehetõsen vegyes érzelmekkel jöttem el a nézõtérrõl, pedig nagyon vártam az elõadást. A TV-n keresztül lehet más élmény lesz, de nekem csalódás volt kifizetni ezért a jegyet.
Helló
ui.: Remélem nem bántottam meg senkit a véleményemmel.
10/10
üdülamindada 2013 aug. 19. - 15:47:01 10/10
(24/516)
Törölni, törölni, törölni! /V.I. Uljanov/
hanguktaekwondooo 2013 aug. 19. - 15:06:56
(23/516)
rosszat írtam?
:-)
ocergle 2013 aug. 19. - 13:45:51
(22/516)
Van itt valaki , aki látta tegnap Szegeden a darabot? Írjon egy röpke véleményt, megköszönném.:)
offtopic
-csengõzoli-- 2013 aug. 19. - 13:35:01
(21/516)
:D Gyönyöû szereposztás, igazán pc.
filoszemitabéla 2013 aug. 19. - 13:05:22
(20/516)
Ha konzekvens a rendezõ, akkor Szent István szerepére meghívja Woody Allen-t és Koppányt Dany de Vito játssza.
Sarolta szerepére Whoopy Goldberg a legalkalmasabb. A nemzeti zászló helyett szivárvány színû lesz a megfelelõ.
Helyszínnek a Mikroszkóp Színpadot tudnám elképzelni.
Reveur 2013 aug. 19. - 12:31:26
(19/516)
Mennyi hozzá értõ van itt a topikban, hihetetlen, pláne, h egyesek a szaktudást az emberi kiben létük alapján ítélik meg!
Majd, akik ti itt így tesztek, és gondolom más alkotásokkal szemben is így tesztek, majd, ha ti jobbat tudtok letenni az asztalra, akkor lehet kritizálni másokat...feltéve, ha ti magatok majd elviselitek, h nem a szaktudásotokat kritizálják, hanem a személyeteket!
Alföldi igen is egy nagyon jó rendezõ, mindegy, h emberileg milyen és az kinek tetszik, vagy kinek nem...nem az alapján kéne eldönteni. Feke igen is egy jó színész/és énekes is, ahogyan a Sthol is, bár õt nézve részemrõl is fenn tartásaim vannak, h vajon megtudja-e játszani valóban Koppány szerepét, deha nem is tudna így tenni, akkor is tehetséges a maga területén és õt se az emberi cselekedetei miatt kellene nézni.
Ugyanezek vonatkoznak a többiekre is.
Egy hozzászólással egyet értek, h a régieket nem lehet felül múlni, de nem is az a cél, h felül legyenek múlva, hanem az, h ez a mû megmaradjon számunkra, ha kell akár újításokkal is!
10/10
LexH 2013 aug. 19. - 12:13:18 10/10
(18/516)
Kedves adamnagysweetmovie!

Mivel az M1 mûsorához is írtál kommentet, tudod, hogy ott Erkel operáját játsszák ugyanebben az idõben, nyilván nem véletlenül. (Szép nyitánya van.)
adamnagysweetmovie 2013 aug. 19. - 11:03:22
(17/516)
:) A kurzus zászlajára is tûzte, este az m1 adja.
Amúgy igen, respekt Szörényi.
Koppány szerepére több jelentkezõt is látok, már csak egy István kéne...
Oké, félIstván is elég lenne:)