Téma: It

8/10
L4ney 2017 szept. 12. - 20:44:11 8/10
(24/144)
Azért a Halálsoronra mondhatjuk, hogy 99%-ban tökéletes adaptáció, a Dolorest viszont jobbnak tartom filmben, itt egye elõjön egy anya-lánya konfliktus, ami eleve érdekessé teszi a történetet és a narrációt is segíti.
Erre az Az-ra nem úgy tekintek, mint egy könyv filmadaptációjára, ahhoz közelebb állt szerintem a 90-es film. Ezt a regényt 2x 3 órába sem lehetne belesûríteni, ha mindent meg akarnának mutatni, agy olyan minisorozat ideálisabb lenne neki, mint a 11.22.63 volt.
Én úgy vagyok vele, hogy szeretem azt visszakapni amit olvasok, nehezen viselem a változtatásokat, ennél a filmnél kivételt tettem, lényeg, hogy meg legyen az alap, aztán sokat ki lehet hozni Pennywise-ból és gyermeki félelmekbõl. Én a legjobban azt élveztem ebben a filmben, a kilencvenes filmben és a könyvben is, mikor együtt vannak a gyerekek és játszanak a pusztán.
cellasto 2017 szept. 12. - 17:25:37
(23/144)
nem erre értettem konkrétan, hanem az összes rimék szaara amivel elarasztanak minket az utóbbi evekben
robgros 2017 szept. 12. - 16:26:34
(22/144)
Nem, majd a remake folytatása jön, tekintve, hogy két részes könyv alapján forgatják.
robgros 2017 szept. 12. - 16:24:41
(21/144)
A könyv mindig másabb. Olyan könyv nem létezik, amit tökéletesen vissza lehet adni a filmvásznon. Vannak jobban és rosszabbul sikerült King-adaptációk filmen.
Megjegyzem, a másik King-filmnél, A setét toronynál sem a filmet nem néztem, sem könyvet nem vettem egyelõre kézbe.
cellasto 2017 szept. 12. - 15:15:56
(20/144)
megint rimék...
aztán majd pár év múlva jön a rimékek rimékje gondolom

gagyivúd egyre ötlettelenebb, pedig lenne bõven könyv vagy novella, amit meg lehetne filmesíteni
8/10
L4ney 2017 szept. 12. - 13:36:52 8/10
(19/144)
Könyv másabb. Tartalmasabb, az elején kicsit vontatottabb a "Hét telefonhívás" fejezetig (ha jól rémlik a címe), de megéri elolvasni
robgros 2017 szept. 12. - 12:23:48
(18/144)
Egyelõre Telesync minõségben néztem végig, de így is sikerült megfognia. Kíváncsian várom a folytatást, addig ideje kézbe vennem a könyvet is, amit életemben elõször teszek meg :)
Hulkman 2017 szept. 11. - 21:39:04
(17/144)
Borzasztó vontatott, unalmas. Rengeteg az üres rész. A kezdõ jeleneten kívül egyszer sem ijedtem meg. Az utóbbi 5 évben ez volt az egyetlen film, aminél végig chateltem messengeren, és azon is gondolkodtam h ki kéne menni, mert szar. (Asszem filmrõl kb. 5 éve jöttem ki utoljára, elõtte meg kb. 10).

3 pont
9/10
B4lukapit4ny 2017 szept. 11. - 15:22:31 9/10
(16/144)
Sok mindent nem tudok hozzátenni a MattColors által leírtakhoz. Nagyon kellett már a mûfajnak (bár itt ugye nem egy vegytiszta horroról beszélünk) egy ilyen darab. Megvolt a borzongás, a vidámság, keserûség, meghatottság, nosztalgia, minden ami kell.
8/10
offtopic
MattColors 2017 szept. 11. - 00:10:13 8/10
(15/144)
Na, hát neked aztán nagyon releváns a véleményed...
Érdemes csemegézni az eddigi hozzászólásaidból. Mindent elárul.
8/10
MattColors 2017 szept. 10. - 22:56:57 8/10
(14/144)
Csatlakozom a hsz-hez. Nem az Y generációnak készült a film, hanem a 30+ korosztálynak (végre).
A horror valóban körítés, de én személy szerint, jó pár résznél összefostam magam. Felidézte a gyerekkori parámat AZ-tól...és a gyerekkoromat is.
Egy az egyben, az "Állj mellém!" címû filmre hajazott a hangulata, ami szintén King, és spec az egyik gyerekkori kedvencem.
A karakterek életszerûek, szerethetõek, rendkívüli színészi játékokkal elõadott tragédiák és mesék. Mind ez megspékelve, egy kis horrorral.
36 éves vagyok, és úgy érzem mégsem szabad elvesztenem a hitem, mert ritkán ugyan, de még készítenek nekem is filmet.
Nem mondanám, hogy nem volt horror értéke a filmnek. Én spec kalózkodtam, mert nem hagyhattam figyelmen kívül a sok negatív kritikát, késõ este néztem otthon, egyedül... Nem is bántam meg. Talán moziban nem lett volna akkora élmény. A tömeg, a röhögés... Azért ennek a sztorinak van egy pszichológiája, és aki még nem látta, de tervezi megnézni, ahogy én is tettem, az várja meg a jó minõséget, és otthon nézze meg este. Egész más lesz az élmény, mint egy zsúfolt moziban. Én tuti rámegyek még, amint kijött a jó verzió.

8/10
7/10
Ateellas 2017 szept. 10. - 18:20:19 7/10
(13/144)
Nah meglestem. . jó film volt, csak sajna egyszer nézõs kategória. klasszikus ebbõl nem lesz. :/

annyit elmondok azoknak, akik tervezik megnézni, hogy úgy üljetek be a moziba, hogy drámára hangolva és nem horrorra. a horror ennél csak körítés és így nem fogtok csalódni! :)

dráma rész 10/10, horror rész 5/10 ..összességben 7/10 et adtam rá
1/10
webteve 2017 szept. 10. - 17:21:01 1/10
(12/144)
Ne nezzetek meg! Ez valami rettentesen sz*r film volt. Semmi felelmetes nem volt benne! 135 perc tomeny szenvedes.... Ilyen rossz filmet nem lattam meg moziba.
k11zoltan 2017 szept. 09. - 23:22:39
(11/144)
Jó mozi élmény.

Spoiler.

Kár, hogy 2 részre szedték. Pont a vége érdekel.
Mindegy. Majd jövõre.
10/10
nogowambo 2017 szept. 09. - 22:52:46 10/10
(10/144)
Ne dõljetek be a negatív kritiká(k)nak/hangoknak!!! Félelmetes horrornak én sem mondanám, de horrorisztikus, ijesztõ és véres elemekkel. Számomra indokolt a 18+ ....viszont nem is ez a lényeg...inkább 28+...és, hogy miért:

Remélem senki nem veszi magára (kor alapján, de) ez nem annak a mai fiatal generációnak szól, akik ezen az igénytelen, \"jumpscare\"-es, mindenféle történet, mondandó és karakterábrázolás nélküli horrorokon nevelkedett, mint pl. az Annabelle és társai, amibõl évente legalább 4-et kötelezõen fosnak ki magukból a nagyobb stúdiók.
Ez a film az a fajta film, ami már nagyon hiányzott a mozikból - olyannyira, hogy én magam is sok elõítélettel és erõs kétségekkel ültem be - ennek ellenére iszonyatosan tetszett!
Ez pontosan AZ a fajta apró történetekkel átitatott SK-mese, amit már évek óta nem sikerült elérnie egy hitvány horror utánzatnak sem. (Hasonló minõség talán a tavalyi \"Kiéhezettek\" - \"Girl With All The Gifts\" zombis film volt).

Egyébként külön élmény, hogy nagyon sok (de apró) hasonlóság van az eredeti Az címû filmmel - még a szereplõk is nagyon hasonlítanak az eredeti karakterekre!
Ja és bár a film története szerencsére lezáródik a végén, de a végefõcim alapján várhatunk egy második részt! Nem érzem túlzásnak, simán elbír egy folytatást!
1/10
Zsuzsu92 2017 szept. 09. - 21:51:21 1/10
(9/144)
Ritka szar film volt!! Semmi köze a horrorhoz, az ég világon!!
offtopic
Krajcár 2017 szept. 09. - 19:09:22
(8/144)
A legijesztõbb az egészben,hogy egyátalán közönsége van ennek a posványnak.Az eredeti sem egy maradandó élmény.Nade ez...Ahogy haladunk elõre az idõben,úgy hagynak egyre alább az elvárásaink erkölcsi,morális értelemben egyaránt.Ha valami vulgáris,vagy véres,vagy hátborzongató,viszont nem öncélú,lehet zseniális.Lásd:Ragyogás,Tarantino,Guy Richie néhány filmjei.De ez a szemét ez nemritkán aberrált,túljátszott,sablonos,igénytelen.Engem felháborított ez az igénytelenség.
10/10
Blackoka 2017 szept. 08. - 22:19:56 10/10
(7/144)
Már jó pár éve lehetett tudni, hogy szeretnék megfilmesíteni ismét.
Nagyon vártam már.
93- ban olvastam, az egyik legjobb könyve szerintem. Akkor megnéztem a filmet, az nagy csalódás volt. Bár Dr Pull :) hatalmasat alakított bohócként.
Nekem a mostani verzió iszonyúan tetszett.
Nekem vissza adta a könyvben lévõ sztorit, persze nem lehet teljesen. Számomra ijesztõ volt, pedig sokat eddzettem horror filmeken.
Azt hiszem a technika megérett arra, hogy ismét elkezdjék megfilmesíteni a SK. filmeket.
4/10
TRegina11 2017 szept. 08. - 10:55:27 4/10
(6/144)
Ez egy mese...ráadásul semmi elgondolkodtató vagy rejtély nincs benne....az elején lehet tudni az egész storyt....kissé unalmas is és semmi rémisztõ nincs benne az ég világon....elég nagy csalódás volt.
3/10
Bogi Szabó 2017 szept. 08. - 09:37:52 3/10
(5/144)
Horror értéke nulla. Egy dolog miatt nem bántam meg, hogy megnéztem, mégpedig a fõszereplõ kölykök miatt. Olyan dumájuk van, hogy az haláli :). De aki halálra akar rémülni, ne üljön be rá, mert nevetséges.