Téma: It

4/10
Deniel0811 2018 febr. 25. - 22:30:35 4/10
(104/144)
Sokkal, de sokkal többet vártam ettõl a filmtõl! Egy jó Stephen King sztori, gyászosan gyenge rendezéssel! Az egyetlen ami feldobja a filmet azok a gyerekek. A karakterek a párbeszédek nagyon jók, viccesek, aranyosak, egyébként meg egy dög unalmas film, de tényleg semmi, de semmi nem történik benne. Ráadásul igazán el sem tudod dönteni, hogy milyen mûfajba sorolható, de az biztos, hogy nem az lett belõle, amit akartak, hogy legyen!
filmsomnia.hu 2018 febr. 17. - 15:44:30
(103/144)
Hamarosan elkezdik forgatni a folytatást:

http://filmsomnia.hu/nyaron-kezdik-forgatni-az-az-masodik-reszet/
8/10
King Diamond 2018 febr. 05. - 22:42:41 8/10
(102/144)
SPOILER IS LEHET BENNE!!!
Hát, az itteni "hozzászólások" egy része is nyugodtan mehetne a kukába, mert kábé annyit ér. Engem ezekkel kapcsolatban csak egyetlen dolog érdekelne: ezek olvasták a könyvet vagy legalább látták-e az 1990-es elsõ filmet? Mert ha egyik sem, és utána írják, hogy így érthetetlen meg úgy logikátlan, az azért kicsit vicces és szánalmas. Sõt, eljutottak-e odáig, hogy a végén kiírják, hogy It-Chapter One? Vagyis, lesz egy Chapter Two is..
Mint már az 1990-es filmnél is írtam, örülök, hogy ezt nem ugyanolyan történetvezetéssel írták meg, mint azt. Bár, nekem teljes mértékben megfelelt az egyszerre két idõsíkon haladó történet, egyáltalán nem volt zavaró, vagy követhetetlen. Illetve, jobban megfogott annak a filmnek a hangulata, helyszínei. Ez, ahogy várható volt, a "huszonegyedik századosított" változata a régi filmnek. Így is élvezhetõ volt, hogy ketté szedték a két idõsíkot, és az elsõ részben a gyerekkori dolgokat, a másodikba pedig majd a felnõtt részt tették/teszik bele. Szerintem Tim Curry Pennywise bohóca félelmetesebb volt hangulatilag, mint Bill Skarsgardé, de mint film elmondható, hogy ez jóval félelmetesebb, paráztatósabb, ijesztõbb a réginél. Pennywise további ábrázolásai/megjelenései a bohóc mellett megint csak tetszettek itt is.
Jó néhány dolgot beletettek ebbe, ami a régiben egyáltalán nem volt benne, és fordítva is, ami szerintem szintén jó ötlet volt. A gyerek színészeket most is jól válogatták össze, nem voltak rosszabbak, mint a régiben (annak ellenére, hogy néhányan nem pontosan ugyanúgy lettek ábrázolva). Volt egy-két jobb jelenet, például a kõdobálós részt itt jobban megcsinálták. A filmzenéket is kiemelném, például pont a kõdobálós résznél. A magyar hangokkal pedig szintén nem volt bajom, az elõzõhöz viszonyítva sem.
Gyakorlatilag ott fejezõdött be, ahol az elsõ filmnél is befejezõdik a két síkon futás és újra találkoznak felnõttként. Gondolom, ezzel fog majd kezdõdni a második rész, és újult erõvel próbálják majd meg felvenni a versenyt Pennywise-zal. Látom, hogy az majd csak 2019-ben jön, így várni kell..
Nekem a hangulata és a helyszínek, valamint Tim Curry Pennywise-a miatt kicsit jobban tetszett az 1990-es film, de ez is elég jó lett. Várom a folytatást.
8/10
10/10
Fkinga1994 2018 jan. 18. - 20:47:49 10/10
(101/144)
Nekem kezdõ horror filmet nézõnek kifejezetten tetszett mert nem volt annyira össze sz@rós film, de azért még is voltak jó részek ahol én kicsit ijedtem. Ez után jöhetnek az erõsebb filmek !! :)
7/10
idõjós1010 2018 jan. 07. - 23:13:37 7/10
(100/144)
Jóindulatú hét pontos, mert szerethetõek a srácok, és mert vizuálisan igényes darab. Viszont egyrészt szerintem kevert mûfajú, hisz megvan a maguk baja ezeknek a srácoknak, és fele részt errõl szól, aminek semmi köze a horrorhoz. Másrészrõl pedig számomra ez már az agymenés kategória. Egy láncfûrészes gyilkost valahogy jobban be tudok fogadni, mint egy ezer fogú, halhatatlan bohócot. Freddy Krueger ugyanez a kategória. Más a karakter, és fiatalabb a célpont, de ugyanazon a kaptafán lógnak mind a ketten, hisz ugyanazt mûvelik, és ugyanaz az indíttatás is.
1/10
doricki23 2018 jan. 06. - 10:48:06 1/10
(99/144)
Sok rosszabb filmet nem láttam. Sem értelme nem volt, se nem volt félelmetes, semmi logika, vagy követhetõ szál. 1 órát adtam neki, de le kellett kapcsolnom, annyira nulla ez a film. Számomra ez 10/0.
3/10
maxhell 2018 jan. 02. - 20:05:15 3/10
(98/144)
Már megint egy erõsen túltolt azaz túlértékelt film. Lehet emiatt is mindig sokkal nagyobb is az elõzetes elvárás, ami könnyen okozhat csalódást. Most is ez történt számomra, nagy elvárással néztem meg a filmet, ami

SPOILER
az elsõ karleharapós és a csatornába gyerekbehúzós jelenetnél még valóban félelmetes volt, de ez ahogy haladt elõre a film egyre jobban elveszett, míg a végjátékra, az utolsó bohócharcra teljesen elfogyott. Az már annyira egyértelmû volt, hogy ott a bohóc nem nyerhet. S ilyen könnyen legyõzték a gyerekek ezt az évszázadok (?), de legalábbis hosszú évtizedek óta garázdálkodó szörnyet?

Na mindegy egyszer nagy nehezen meg lehetett nézni.
6/10
nikato 2018 jan. 02. - 17:08:20 6/10
(97/144)
Abból ahogy beharangozták, hogy milyen félelmetes hát nem az! Egy pillanatig sem féltem, nem borzongtam! Nem jó, nekem a régi/eredeti 1-2 rész sem tetszett! Most nehogy valaki azzal jöjjön, hogy olvassam el stb.. Kb. mintha nem is horrort néztem volna. 1-szer nézõs unalom!
1/10
Trevor Belmont 2017 dec. 31. - 21:41:38 1/10
(96/144)
Tömören. Sz@r.
Findzs 2017 dec. 31. - 10:22:28
(95/144)
Lehet, hogy spoileres:

Tele van tipikus részekkel. Igaz hogy errõl nem a film tehet hanem King.
Több könyvében is vannak ilyen visszatérõ dolgok mint pl. a gyengébb elesettebb gyerek szadizása a nagy gonosz gyerekek által.
Pl. Álomcsapda abban is ez van. Lehet Kinget is terrorizálták gyerek korában a nagyobbak.
Aztán, hogy a kis csajon perverzkedik az apja. És ki sem derül igazán meddig ment el az apuka.

Megmagyarázatlan dolgok tömege, elnagyolt sztori, következménymentes cselekmények, stb.
Ezek miatt 6/10. Pedig lehetett volna nagyon jó is, kár érte.
whitehill 2017 dec. 30. - 11:35:48
(94/144)
Basszus, Bill Skarsgard valami zseniálisan játssza a bohócot :D Egy ilyen fiatal színésztõl az ember nem várná, fõleg, hogy nem sok ismert filmje van, mégis profin szerepel. Az már csak hab a tortán, hogy milyen a mimikája abban a nehéz gumimaszkban a fején, és még a szemével is tud kifelé bandzsítani :D (https://www.youtube.com/watch?v=Xw-9X5UE8EM 4:20-nál mutatja, hogy az nem digitális vagy kontaktlencsés rájátszás volt). Ezekkel még egy lapáttal rátesz az abnormalitására.

A gyerekszínészek is jók voltak, pedig azok mindig rizikósak. Finn Wolfhard-on lepõdtem meg legjobban, mert a Stranger Things-ben egészen más karaktert hozott. Sokoldalú a kölök.

Egy valami nem tetszett a filmben. Sok volt a kidolgozatlan szál a sztoriban, amit csak kikövetkeztetni lehet, ami aztán vagy helyes vagy nem. Nem olvastam a könyvet, de emiatt nem is jött meg a kedvem hozzá, pedig általában belevetem magam a részletekbe. Mint pl a Ragyogásba. Azt is a film miatt olvastam el.

8/10
6/10
RTommy9 2017 dec. 29. - 17:58:26 6/10
(93/144)
Nem volt rossz, de igazán jó sem! Még egyszer biztos nem nézném meg! 6,5/10
Querelle82 2017 dec. 29. - 09:19:23 Előzmény beubhd
(92/144)
Biztosan nem, mert 52 perc után abbahagytam, így csak ennyit vesztegettem el.
Querelle82 2017 dec. 28. - 21:58:59
(91/144)
Az ilyen embert mint King, már régen a zárt osztályra kellett volna elhelyezni, nem, hogy még a könyveit megfilmesíteni.
10/10
beubhd 2017 dec. 26. - 17:38:00 10/10
(90/144)
Ez a film tökéletes. Nem az a célja, hogy összesz1rd magad, mégsem úgy állsz fel a megtekintése után, hogy elvesztegettél több, mint két órát az életedbõl. És van mögöttes mondanivalója is... Viszont azok, akik Fûrészen nõttek fel meg se nézzék...nekik nem fog tetszeni. :D 10/10
6/10
pihes 2017 dec. 26. - 15:57:00 6/10
(89/144)
Van egy kevés rémisztõ jelenet, van, hogy vicces. Nem lett nagy film.
Annyira nem lett rossz, de túl hosszú.

6/10
7/10
lotto 2017 dec. 22. - 10:49:47 7/10
(88/144)
Stephen King-tõl én pont ezt nem olvastam könyvben, de az 1990-es fimet többxör láttam, az nagyon tetszett. Persze ennek a remake-nek is lesz folytatása, hisz az eredeti második felében felnõttként néznek szembe újra AZ-al...) Ebbõl hiányoltam pl. azt a felejthetetlen részt, amikor a /gonosz srác/félelmében fullra megõszült, s elmegyógyintézetbe is került az eredetiben. Mindezt félretéve, láttam már ROSSZABB remake-t is! Nyilván itt jobb a CGI persze. Válaszolva az elõttem szólónak, a vért meg hasonlókat CSAK a gyerekek láthatják, az csak hallucináció, most nem fejtem ki h. miért. AZ-t a gyerekek félelmei tartják életben! Logikátlan dolgok persze itt is elõfurdulnak ezt nem vitatom.
3/10
homeboy 2017 dec. 21. - 05:42:44 3/10
(87/144)
Csatlakozok korábbi hozzászólóhoz, hogy ez egy mese és egy csalódás.
A sztori nem kerek...
Hogy lehet, hogy Beverly apja nem látja a vért, miközben a kiscsaj véres, és azt fel kell mosni, eltakaritani?
A karakterek aranyosak, jól játszanak. van egy pár poén és számomra ennyi.
Az elsó óra után be akartam fejezni, mert azt reméltem, hátha kisül belõle valami kerek, értelmesebb?
Volt aki 30+ korosztálynak javasolná, én meg forditva, inkább tinihorrornak tartom.
Bánom a rászánt idõt, erõsen túlpontozott.
5/10
PS. SPOILER
Ha többi gyerek megmenthetõ volt, akkor Georgie miért nem? Jaaaa, mert le lett harapva a keze, s miért csak neki?
SPOILER vége
Igénytelen horror.
menorca 2017 dec. 10. - 10:41:21
(86/144)
A másik bajom a filmmel, hogy Az legyõzése szinte tisztán fizikai síkra lett terelve. A könyv ben ez csak elõ-(spré, ezüstérme) és végjáték(kibelezése a póknak), de a lényegi küzdelem szellemi síkon zajlik, a gyerekek és a felnõttek idõsíkján is. Amikor csak nézik egymást és fizikailag semmi sem történik...a köny ezt jól leírja, mi van közben, és nincs is lehetõség másképp megküzdeni vele. Szerintem így a könyv lényege veszik el.
menorca 2017 dec. 04. - 22:32:50
(85/144)
Nálam a könyv nyert. Egyik kedvenc könyvem volt, jól van megírva. A közjátékok teszik érthetõbbé Az természetét, szerintem szervesen a könyv részei. Filmben szerintem nem lehet jól visszaadni az alaktalan alaplétet, a "világokat felfaló", félelmekbõl formálódó Valamit. A Chüd lélektani harc nehezen kapható el jól képileg, a befogadótól függ, ki mit lát/érez belõle. Nem utolsósorban vannak benne elgondolkodtató analógiák (pl a hatalom és Az természetének hasonlósága).