Téma: It

8/10
sorozatneked.hu 2019 szept. 25. - 22:15:50 8/10
(123/143)
8/10

Nagyon jó lett, végre egy Stephen King történet, aminek a filmes feldolgozásában nem kellett csalódnom. A karaktereket jól eltalálták, a gyerekek jól játszottak, poénos volt és egy-két helyen még ijesztő is. Persze mindent nem lehetett a könyvből a vászonra vinni, de azért így is érezhető volt az atmoszférája. Kíváncsian várom a második részét.
7/10
szimbol 2019 szept. 15. - 20:15:38 7/10
(122/143)
A közepesnél csak egy fokkal volt jobb, a horror műfajban. Egyáltalán nem volt sem nyomasztó, sem félelmetes. Pedig egy horror filmnél erre számít az ember. Viszont - ha eltekintünk a viszonylag kis számú ijesztőnek szánt jelenttől - nagyon szép ifjúsági film volt. Barátságról, összetartásról, szerelemről. Szépen volt fényképezve. Jól játszottak a szereplők. Ha nem lett volna benne a bohóc, úgy is jó lett volna.

Igazából szerintem a bohóc motivációja, meg a jelleme kellet volna, hogy a film törzsét képviselje, de ehelyett csak néha feltűnt itt ott, és "hú de haragszok, bántalak, meg megharaplak" - na és? Ennyi a személyisége, hogy a gyerekeket megijeszti, meg elrabolja? Meg a félelmére épít és abból táblálkozik? Erre egy sima gonosz ember is képes. Plusz túl könnyen sebezhető is volt. Megütik, vagy beleszúrnak egy vasrudat és akkor elszalad? Ez mi már?


10/10
E-Zsolesz 2019 szept. 08. - 14:40:31 10/10 Előzmény Naphinel
(121/143)
Pedig a könyvnek vannak indokolatlanul gusztustalan horror-elemei és nem odavaló szexuális abúzusai is. Amíg a film belefér a 18-as karikába, a könyv vagy egy teljesen könyvhű film X-et kaphatna.
10/10
Katalin Balog 2019 júl. 02. - 15:57:33 10/10
(120/143)
Szàmolom a napokat a màsodik rèsz bemutatòjàig
Naphinel 2019 máj. 26. - 20:13:44 Előzmény bubo
(119/143)
Az a rész a gyerekkorukban (is) van, úgy üldözték el idő előtt a démont...
bubo 2019 máj. 26. - 16:56:02 Előzmény Naphinel
(118/143)
Az a rész a felnőtt korukban van, vagyis az a második részben lesz valószínű. Egyébként a film hibája az, hogy valahogy nem merték bevállalni a nyilvánvalót, hogy lesz második része. Csak a gyerekkorra koncentráltak, ami még nem is volt baj, a gyerekek ráadásul baromi jól játszottak, és belegyömöszöltek mindent.:

az emberrablást, ahol voltaképp a felnőttkorukban Bill feleségét Audrey rabolják el (itt ugye Bevet gyerekként, az a könyvben nincs benne), eljutnak a fő rejtekére, ahova szintén csak felnőttként jutnak, kiderült, hogy miért lebegnek odalent, meg a lidércfény, Henry Bowers beesik a kútba, ami nem kizárt, hogy túlélt, de valahogy annak csodával határosnak kéne lennie és neki még fontos szerepe van a következő részben. Egyedül az eskü, ami utal a folytatásra, az alkotók mintha nem bíztak volna a sikerben s abban, hogy zöld utat kap a folytatás.


Naphinel 2019 máj. 26. - 15:50:25
(117/143)
Hmm... nem volt olyan borzalmas, épp csak a LÉNYEG ! (chüd) maradt le. De semmi gond nincs ezzel.

SPOILER!
Oké, azt értem, hogy nem akarták láttatni a nézőkkel, ahogy Bevet minden srác "felavatja" (mint a könyvben), de a többi mehetett volna, mert az, ahogy szembeszállnak a valódi formáját felvett "Az"-zal, határozottan az egyik legjobb része.
kovacskoko628@gmail.com 2018 okt. 07. - 22:06:59
(116/143)
Mit ne mondjak nem vágott földhöz! Szerintem a karakterek klisések és túljátszottak, a bohóc pedig inkább röhejes mintsem ijesztő és feltűnően pici:O nem beszélve arról, hogy kegyetlen hatásvadász a film is ez inkább teszi kínossá mintsem ijesztővé. Az eredeti 1990'-es szerintem sokkal jobb Tim Curryvel. Átlagos, egyszernézős tucat film. 10/6 de csak a látvány miatt
5/10
Károly Keresztesi 2018 szept. 24. - 13:03:13 5/10
(115/143)
Azt nem mondanám, hogy rossz film, de jónak sem nevezném.
Maga a történet nagyon bugyuta, gyerekek ijesztgetésére jó.
Lehet velem van a baj, és a liveleak.com-on túl sok szörnyűséget láttam már, de a lényeg, hogy én egy percre sem tudtam félni a filmen. Számomra inkább unalmas volt, a film közepére pedig már semmi újat nem tudott nyújtani, hiszen minden esetben ugyanazokkal a hatásokkal akartak félelmet kelteni amivel az első 10 percben is tették.
A gyerek színészek meglepően jók voltak, pedig általában nem szeretem a gyerek színészeket.
Naphinel 2018 szept. 12. - 16:38:39
(114/143)
Még jó, hogy ez NEM horror... a könyv legalábbis, ami alapján íródott nem az, hanem lélektani dráma - leginkább. :)
7/10
ResidentEvil 2018 aug. 29. - 18:28:06 7/10 Előzmény sawyerx
(113/143)
Teljesen egyetértek a véleményeddel.7/10.
7/10
sawyerx 2018 aug. 29. - 14:37:42 7/10
(112/143)
Ja és hagyjuk már azt a baromságot, hogy olvastad vagy nem olvastad a könyvet, leszarom, a film önmagában állja meg a helyét. Ha az étteremben rendelsz egy kaját és szar, ott sem érdekel, hogy a szakácsnak éppen szar napja van, vagy ez meg az, a végeredmény legyen jó.
7/10
sawyerx 2018 aug. 29. - 14:35:34 7/10
(111/143)
A hangulat és az operatőri munka nagyon bejött, de horrorként nálam megbukott. Először azt hittem, a bohóc magyar szinkronja lett ratyi, de angolra váltva is béna :D Kicsit több a film, mint az átlag jumpscar ijesztegetős zs horrorok, de csak mert nagyobb büdézsből készült.
A gyerekek nálam nagyon betaláltak, a magyar szinkron is tetszett, csak a zsidó és néger srácnak nem volt nagyon értelme a filmben, és ezt nem az etnikum miatt értem, hanem mert semmit nem adtak hozzá, nem volt érdemleges megszólalásuk sem. A négerrel azt hittem, többet akarnak, mivel az elején viszonylag kiemelték a kecskeölős vagy húsboltos résznél, de aztán nem kezdtek vele semmit. A kiscsajból és a törött kezű gyerekből viszont hatalmas színész lesz még, ők kiemelkedően jól alakítottak.
Továbbá meglepett, hogy egy ennyire agyonreklámozott blockbuster meglépte a durvább dolgokat, gondolok itt a beteg apára, az elmebeteg tinibandára vagy a sok káromkodásra. Ezek nekem hitelesebbé tették a filmet, nem finomkodtak, sőt, legtöbbet talán a néger gyerek kapott a veséjébe, ami a mai polkorrektség miatt kissé hihetetlen. Mondjuk azt nem értem, hogy mikor a bohóc szétvágta a dagi gyerek hasát, miért nem rohantak egyből az ügyeletre, hanem inkább parádéztak egyet egymással. Elég szép mély seb volt a háján.
Keveset tudtunk meg a természetfelettiről, és nem várom el, hogy egy folytatásos filmben mindent azonnal lelőjenek, de ez így kurva kevés volt. Pár újságcikk a múltból, aztán kész. A többit meg nyeljük le, mert a készítők most épp így gondolták. Azt a felesleges időt, amit a gyerekek sablon-keresgéléssel és sötétben mászkálással töltöttek, simán fordíthatták volna arra, hogy jobban bemutassák a karaktereket vagy valami pluszt szolgáltassanak a film mitológiájáról.
Összességében felüdülés volt egy ilyen minőségi filmet látni, ahol még van minőségi felvezetés, csak ez a felvezetés sok is volt és bizonyos oldalról kevés. Engem nagyon emlékeztetettt az Állj mellém! és a Stranger Things-re - utóbbiban a szemüveges gyerek főszerepet is alakít. Hangulat csillagos ötös, horror átlag közepes, karakterek viszonylag jók, sztori elmegy kategória, bohóc nulla.

7/10
1/10
Bodellger 2018 aug. 01. - 04:20:40 1/10
(110/143)
Ahogy néztem a filmet (se a könyvet, se a korábbi feldolgozást nem vágom) volt egy kis Stand by me feelingem a gyerekbanda és az atmoszféra miatt. Erre utána pötyögök és látom, hogy az a film is King nevéhez fűződik. Nem semmi.
Egyébként valaki írta, hogy a bohóc totál felejthető, és őszintén szólva valami ilyesmit éreztem én is. Nem az, hogy nagyon jó, de a srácok bandázása még egész nézhető is volt. (a magyar szinkron mondjuk ritka szarul sikerült) Szóval ez a része, meg az összetartás valamellyest tetszett is. Aztán ahogy a bohóc megjelent mindig inkább kínosan éreztem magam. Félelmetes kicsit sem volt a karakter poénos szintén nem. Leginkább szánalmas és erőltetett. Egyébként mi a pláne ezzel a bohóccal? Szval miért pont bohóc a szimbóluma a félelmeknek? Csak mert én, aki nem vagyok képben a mű előéletével nem tudtam meg semmit a bő két óra alatt. Úgyhogy sajnos maga a film nem jött be, mivel a bohóc a poén, de nálam valahogy kurvára nem működött, ráadásul megbasztatta szegény Georget is, akit nagyon sajnáltam, aranyos kisgyereknek tűnt. Egyébként az volt az érzésem, hogy minél több a bohócot játszó srác fizimiskájára hajazó színészt válogattak be. A csaj arca is számomra picit hasonló volt, és az idegbeteg vadbarom gyereké is. Na, szóval egyszer meglehet nézni, és adhatnék is rá egy 7est, de nem adok. Kapja be ez a gyökér Skarsgard a hitvány karakterével együtt.
Veterano. 2018 jún. 03. - 07:49:41
(109/143)
Nekem nagyon tetszett, bár a regényre csak nyomokban emlékeztet. Remélem a második része, mikor felnőttként visszatérnek leszámolni Azzal is ilyen jó lesz.
4/10
Warthog82 2018 ápr. 10. - 13:03:24 4/10
(108/143)
A gyerekszinészek jól játszanak,horrornak viszont gyenge.A kör,A Silent Hill,A sziklák szeme.stb után nem hiszem hogy komolyan beparázik valaki egy selypitő,354 fogú bohóctól.Főleg az a tànc..Inkàbb idegesítően kínos.
7/10
Trap 416 2018 márc. 16. - 17:52:32 7/10
(107/143)
Az eredetihez képest a gyerekszinészek szempontjából érezhető az előrelépés, de sajnos a többi fronton nekem jobban bejött a 90-es verzió, még ha nem is a többségét képviselem a véleményemmel. Ennek ellenére nem volt ez rossz film, de a horror kategóriát nem mondanám, hogy maradéktalanul kimeriti, és kicsit elnyújtottnak is éreztem, ebből lazán faraghattak volna 20-25 percet. 10/6.5
1/10
csomolungma 2018 márc. 08. - 18:18:13 1/10
(106/143)
bun gyenge film, raadasul a kiscsaj nagyon gazosan viselkedik.Nem gyengen bena
ADIZS 2018 márc. 04. - 13:05:52
(105/143)
Röviden: nem tetszett. Nem rossz a film, csak olyan semmilyen, egyszer meg lehet nézni, de 3 nap múlva nem emlékszel rá.

Olvastam a könyvet és egyáltalán nem zavart, hogy néhol változtattak rajta, meg az sem, hogy nem szuszakolták bele egy filmbe mindkét idõsíkot (hanem abból lesz majd egy második rész). Az a bajom, hogy túl sokat akartak belegyömöszölni a filmbe és erre még a kifejezetten hosszú játékidõ sem volt elég. Vagy ki kellett volna ollózniuk egy csomó mindent a sztoriból és a lényegre koncentrálni, vagy inkább sorozat formájában elkészíteni és akkor lett volna mindenre normálisan idõ, mert most mindenbe csak belekapdostak, de nem kezdtek ezekkel a dolgokkal semmit.
Kár érte, mert látszik rajta, hogy igényes a technikai megvalósítás és a gyerekszínészek is kifejezetten jók voltak, a párbeszédeik is elég jól sikerültek, csak hát nem tartott az egész cselekmény semerre, ijesztõ meg abszolút nem volt. (Mondjuk a könyv alapanyag sem az.)

Ha nem lett volna ez a hatalmas hype körülötte, akkor talán nem csalódok ekkorát.
4/10
Deniel0811 2018 febr. 25. - 22:30:35 4/10
(104/143)
Sokkal, de sokkal többet vártam ettõl a filmtõl! Egy jó Stephen King sztori, gyászosan gyenge rendezéssel! Az egyetlen ami feldobja a filmet azok a gyerekek. A karakterek a párbeszédek nagyon jók, viccesek, aranyosak, egyébként meg egy dög unalmas film, de tényleg semmi, de semmi nem történik benne. Ráadásul igazán el sem tudod dönteni, hogy milyen mûfajba sorolható, de az biztos, hogy nem az lett belõle, amit akartak, hogy legyen!