Téma: It

10/10
E-Zsolesz 2017 nov. 21. - 13:20:08 10/10
(84/144)
Bár én könyvrajongó vagyok és nagy általánosságban a könyvekbõl nehéz jó filmet készíteni, de jelen helyzetben nekem mégis a mozifilm tetszik jobban. Egyrészrõl a könyv nem adta át azt a félelmet és azt a lelki terrort, amit a mozifilm igen. Inkább csak undorítóbb és igazi félelem számomra nem jött át belõle. Másrészrõl sok ponton vontatottnak érzem és én nem értek egyet az idõsíkok összemosásának taktikájával. Például a közjátékokat felesleges idõhúzásoknak éreztem belõle. 1-1 dolgot én is hiányoltam a filmbõl és a horror-elemeket valóban lehetett volna bõvíteni, de nekem így is jobban átadta a hangulatot. Illetve igazi horror helyett valószínûleg a könyv szociológiáját és drámai felnövéstörténetét akarták inkább elõtérbe helyezni. Ami szerintem pontosan jó is volt úgy, hogy jelenleg csak a gyerekkori történetet láthattuk. Úgyhogy részemrõl az új mozifilm szinte teljesen megfogta azt, amiben reménykedtem. A bõvített DVD kötelezõ vétel lesz. ^^
zetorka 2017 okt. 30. - 17:02:35 Előzmény mérvadó
(83/144)
Értem az érvelésed, de nyilván a könyv meg a film nem adhatja ugyanazt az élményt. A filmet nem lehet akármeddig nyújtani és nem mindent lehet benne megmutatni és kifejteni. Ezért természetes, hogy a könyvben elmesélt sztori általában részletesebb, mint amit a filmen mutatnak.

Viszont a filmnek a könyv nélkül is értékelhetõnek kell lennie!
(Sõt olyan is van, amikor a könyv és a film is jó, de teljesen mások, mint pl a Trainspotting esetében.)

A gyerekkor, meg a barátság, meg elsõ szerelem téma szerintem baromira átjött, sõt. Az én gondom éppen ez volt.
Azt olvastam, hogy végre látok majd egy horrort, amiben a gonosz bohóc tényleg félelmetes lesz, semmi más infom nem volt a filmrõl ezen kívül.
Nos számomra az elsõ gyerek elkapása még ijesztõ volt, de ennyi.
Továbbra is az a véleményem, hogy nem volt rossz fim, de horrornak csapnivaló.
5/10
Kensi Blye 2017 okt. 29. - 09:57:58 5/10
(82/144)
Elõtte direkt megnéztem az 1990 es évek feldolgozását. Kettõt összehasonlítva ég föld.
Ez egyszer nézhetõ ahhoz képest az sokkal jobban visszaadja a regény és a történet változását
Horrornak nem nevezném inkább pszichothrillernek
Újat nem tudtak benne mutatni. Ha az eredeti változatot nem nézem meg akkor is jó film lenne de nem kötne le
szookedorina 2017 okt. 27. - 19:38:47
(81/144)
Horrorban még nem gondolkodtam, pszicho thrillerben szinte mindig.
8/10
trikolor 2017 okt. 27. - 07:18:32 8/10
(80/144)
A gyerek szereplõk tökéletesen lettek kiválasztva, zseniálisan viszik a filmet a hátukon. A bohócnak is éppen annyira beteg a feje, amennyire kell. Ízlések és pofonok: engem odaszegezett a mozivászon elé, gyorsan elszaladt a két óra, és ez annak a jele, hogy nagyon kevés üresjárat van a filmben. Akik szeretik ezt a mûfajt, annak kötelezõ darab. Az utóbbi évek mozis horror felhozatalát tekintve ez messze kiemelkedik a mezõnybõl. Nálam erõs 8 pont.
szookedorina 2017 okt. 26. - 21:13:41
(79/144)
Cirkuszt és kenyeret a népnek! Hogyan is maradhatna ki egy igazi cirkuszból a "bohóc"? Az olyan lenne mintha egy pszicho thrillerbõl kimaradna a gyilkos szándék, vagy akár a dráma. 10/10

Az USA-ban a kereskedelmi televíziózásból lassan kiszorultak az igényesebb mûsorok, koncertközvetítések, dokumentumfilmek, igényes gyermekprogramok stb. Ezt látva hozták létre a 70-es években a PBS-t (Public Broadcasting System), mely felvállalta a kultúrális (szó szerint: közszolgálati) televízió szerepét. Az 1972-ben induló HBO volt az elsõ elõfizetéses (pay-tv) kábeltévé. Ted Turner 1976-ban mûholdra lõtte atlantai WTBS televíziójának jelét, melyet így egész Amerikában fogni tudtak a helyi kábeltévék segítségével. Az ilyen helyi és mégis országos tévécsatornák a „superstation" nevet kapták. 1979-ben egyre több tematikus csatorna jött létre: elindult külön tévécsatornán az amerikai Kongresszus élõ közvetítése (C-SPAN), az ESPN sportcsatorna, és a gyerekeknek szóló Nickelodeon. 1980-ban indult ted Turner CNN-je, mely elõször használta a mûholdas technológiát arra, hogy valóban globálisan elérhetõ legyen. (Elsõ adás a CNN-en: cnn.mov) 1981-ben indult az MTV (Music TV), mely máig minden kontinensen regionális változatokat (mutációkat) indított. Az amerikai kormány nyomására az amerikai tévés iparban 1996-ban bevezették a mûsorok különféle megjelölését: TV-G jelzést kapnak a mindenki által nézhetõ, TV-PG jelzést a csak szülõi felügyelettel nézhetõ, TV-14-et a 14 éven felülieknek és TV-MA -t a csak felnõtteknek ajánlott mûsorok. Az USA-ban egyre több digitális mûholdas szolgáltatás indult, köztük számos pay-per-view állomás, melyeken az elõfizetõ csak az általa megnézett mûsorért fizet!!!
1/10
laplasz 2017 okt. 26. - 14:15:52 1/10
(78/144)
Ez a film akkor lehetett volna jo, ha elvesszuk belole a bohoc reszt. Teljesen felejtheto figura, ki sem derul, hogy miert pont egy bohoc a \"remisztgeto\". Nekem folyton a gagyi/szanalmas szo jutott eszembe a jelenetekben, ahol feltunik. Es egy bohocot miert nem lehet bohocnak hivni? Honnan jon ez a szornyen rossz elnevezes, hogy Az..
Bevallom a Sikoly ota ez volt az kovetkezo horror, amit lattam. De pont az a szinvonal jutott eszembe. Csak epp a Sikoly nem is akart tobb lenni, mint egy tini horror. Tehat egyaltalan nem vagyok horror fogyaszto, de ha ez a szintje a jo horrornak, akkor nem is leszek.
10/10
thomy_miskolc 2017 okt. 25. - 15:14:31 10/10
(77/144)
Egy nickem van, szóval ez félre ment. Nem abból a néprétegbõl származom, ahonnan te és ahol szokás mindenféle nickek mögé bújva, látszólag többek nevében kommentelni. Jah és kettõnk képzettségét, végzettségét meg ne akard összehasonlítani, mert sírva szaladnál vissza a legmagasabb képzettségedet adó kisegítõbe...
6/10
babolatt 2017 okt. 22. - 21:49:11 6/10
(76/144)
Olvastam a könyvet, nem vártam túl sokat, ahhoz képest nem volt rossz, de valahogy nem tudott igazán behúzni ez a film, üres volt, fõként az elnagyolt karakterábrázolások, a hiányzó háttértörténetek.
A megvalósítás, a látvány ellensúlyozott.
Skarsgard bohócától King-függetlenül, bárhol, bármikor összecsinálnám magam.
Már ha ez pozitívum, bár tudjuk, a könyv erõssége nem is õ volt, hanem a lélektani kínzások és tortúrák, amit meg úgyse lehet filmen visszaadni.
Oh jajj 2017 okt. 21. - 15:31:28 Előzmény thomy_miskolc
(75/144)
Nem tehetek róla, ha egyetlen nikkeden sem érted. Arról sem, hogy se intelligenciád, se eszed. Viszont az ilyeneknek épp jók ezek a filmek. Addig se kell tanulással foglalkozni, míg nézitek. :D
10/10
DireStraits 2017 okt. 19. - 23:24:30 10/10
(74/144)
Szerintem marha jól sikerült a film, én rosszabbra számítottam.
A gyerekkarakterek is jól meglettek csinálva, nyilván itt sokan vmi hótkemény, véres horrorra számítottak, de a régi King filmek egyike sem riasztó, sokban nincs is semmiféle rémisztõ figura, stb. Azért ehhez képest a Skarsgard féle bohóc durvább volt, mint a Currys, amin tényleg csak nevetni lehetett.
10/10
thomy_miskolc 2017 okt. 19. - 21:48:09 10/10 Előzmény Oh jajj
(73/144)
Legalább azt már tudod, hogy mire lenne szükséged egy megalapozott véleményhez. Már csak kisebb arc kellene, plusz amiket felsoroltál...
szookedorina 2017 okt. 18. - 23:11:14
(72/144)
Jaja... ha még a gyerekek sem értik a történetet akkor mit várhatunk a felnõttektõl?
harcosvandor 2017 okt. 17. - 13:39:32
(71/144)
Ha nem tudom hogy ez horror kategória, akkor azt hittem volna hogy egy családi mozi. Tizenéves gyerekek harca egy bohóccal, aki ráadásul nem is félelmetes.
Az elsõ jelenet egész jól indul aztán családi mozivá válik. Néha próbálnak ijesztgetni, de egy ifjúsági filmnél nem sokkal több. Végére még a házban bedobnak egy kis izgalmat, de ez is csak annak izgalom, aki nem látott már ehhez hasonló jelenetet ezerszer horror,thriller mûfajban.
Nem igazán tudnak újat mutatni, ezért inkább agyonreklámozzák hogy minél többen zabálják. De ez se nyújt az égvilágon semmi maradandót. Kb. egy letöltést megérdemel, de moziba ezért pénzt adni vétek. 6/10
Oh jajj 2017 okt. 14. - 20:14:34
(70/144)
Igen, lehet. Buta embernek nem. De átlagos értelmi képességekkel intelligenciával lehet.
8/10
giggs1985 2017 okt. 14. - 15:06:33 8/10 Előzmény Oh jajj
(69/144)
Micsoda??? :D :D :D
Úgy is lehet "megalapozott véleményed", hogy nem is láttad azt, amirõl beszélsz? Te aztán jól kened... :D
Az egy dolog, hogy sokszor sejti elõre az ember, hogy tetszeni fog-e neki az adott fil, vagy sem, de hogy "megalapozott véleményed" legyen egy olyan dologról, amit nem ismersz, az már a vicc kategória...
offtopic
Oh jajj 2017 okt. 09. - 09:27:27 Előzmény giggs1985
(68/144)
Egy filmrõl úgy is lehet megalapozott véleménye az embernek, ha nem látta. Pl. az ilyen túlhájpolt szarok, mint ez is, simán értékelhetõek a körítés alapján.
Sok éves tapasztalat és ritkán tévedek ilyen esetekben.
Ahogy pl. az új StarWars csodákról vagy épp a Függetlenség Napja 2-rõl is lehetett tudni.
Utóbbiakat a tévében megnéztem, nem ért csalódás: pont olyan hulladékok, amit vártam.
Nórii234 2017 okt. 09. - 08:09:12
(67/144)
Gyerekek, befostam!
HORRORRRR!!!:)
Adriamus 2017 okt. 04. - 10:40:05
(66/144)
Nem volt gagyi soft horror & vígjáték. Én sokkal többet nevettem rajta, mint \"borzongtam\".
8/10
giggs1985 2017 okt. 01. - 09:53:48 8/10 Előzmény Oh jajj
(65/144)
"Az elsõ reklámok alapján még megnéztem volna, mostanra túl sok lett belõle: reklámok, kritikák, blogok, fórumok, plusz a Paramounton leadott elõzõ változat bõven elég ok, hogy ne akarjam látni."
Minden kötözködés nélkül, de akkor miért kell idekommentelni és megmondani a tutit egy filmrõl, amit nem láttál és meg sem akarod nézni? Sokan csinálják ezt, de nem értem, hogy mi ebben a jó.