Téma: Jackie Brown

2/10
rockfordfosgate85 2014 febr. 10. - 15:31:27 2/10
(164/204)
Emberek!
Ti mit néztetek?
Ez egy rakás kula! Egy Robert De Niro-tól(akit egyébként szeretek nagyon!)ez a film egy szégyen!
Úgy vettem észre,bizonyos kult filmekre egyszerûen sikk magas pontszámot adni,de nem értem hova szól ez a nyalás...
Ez a film legalább annyira unalmas és nem szól semmirõl,mint az agyon istenített Ponyvaregény! Na attól rosszabbat aztán tényleg nehéz találni! Talán csak Denzel Washington-tól A Királynõért és a hazáért tesz rajta túl!

A legizgalmasabb résznek az ígérkezett,mikor De Niro megkúrja Samuel L Jackson nõjét,de még az is gagyira sikeredett!
Egy órát néztem,de semmi látványos,vagy izgalmas nem történt!Én 2-est adtam rá,de azt is csak a szereplõk miatt!
Keló Scofield 2013 nov. 12. - 16:13:07
(163/204)
Ebben egyetértünk, az említett filmek nekem is kedvenceim Tarantino-tól, ellentétben a "Kill Bll-el", bár annak is van egy varázsa: Daryl Hannah és Michael Madsen, és pont. :)
Keló Scofield 2013 nov. 10. - 22:07:12
(162/204)
SPOILER

S.L. Jackson csinál egy nagy kanyart az autóval, utána lelövi a kihozott sittest. Alapból ez nem is lenne nagy mûvészet, de egyetlen felvétellel csinálták, plusz a zene(!) sem hibádzik.

Nem kedvencem a film, de bármikor megnézem.
Keló Scofield 2013 nov. 10. - 18:46:07
(161/204)
Robert De Niro azért "halovány", mert ezt kellett játszania, kitûnõen!
6/10
appleuserch 2013 nov. 10. - 18:21:54 6/10
(160/204)
Iszonyat trágár film, ne ezt tegyük be estimesének a gyereknek. Mégis az egyetlen Tarantino film amit végig bírtam nézni ezért 10/6. Itt kissé kevesebb a más filmekbõl összelopkodott elemek aránya, hatásvadász részleteknek (micsoda kreténség már nõkkel reklámozni fegyvereket) viszont nem vagyunk híján - minden ami napjaink mozinézõink minden vágyát kielégíti. A forgatókönyvet ez esetemben nem tudom honnan lopta Tarantino, de egész jó maga a sztori, csak 2-3 helyen bicsaklik meg. Robert de Niro halotthalovány, mintha az öregek otthonából tolták volna ki egy kicsit az oxigénsátor alá, ellenben Pam Grier és Robert Foster meggyõzõ alakítást nyújt.
9/10
Zoli9898 2013 júl. 05. - 20:39:23 9/10
(159/204)
SPOILER!! (ha még ide is kell)
Nos tegnap este alkalmam nyílt megnézni. Nagyon bírom Tarantinot, meg a stílusát, úgyhogy egy még korai, kiforratlan filmjére felkészülve mgenéztem. Nekem nagyon tetszett.
Pozitív élmények:
-a történet egyszerûsége és szimbolikája a kedevncem. Egy olyan karakter szemszögébõl, aki minden szepontból hátrányos helyzetû- nõ, tehát a gyengébbik nem (állítólag), afroamerikai (nem akarok niggerezni, úgyis van elég a filmben), tehát a társadalom alacsonyan értékeli( fõleg abban az idõben) és szegény, tehát kiszlgáltatott a gazdagonak- láthtó a mindennai élet. Ez az a karakter, akivel a legnyomorultabb sorsú filmnézõ is képes lehet azonosulni (ha akar). Mind a fiatalok (céltalanság), mind az öregek ( meló egy életen át, szinte a semmiért) megtalálják saját problémáikat. Jackie Brown története a tipikus népmese. A furfangos"szegénylegény" felemelkedésérõl szól. Külön jó pont, hogy mindeki számára megfogható, hétköznapi karakter. Nem ex CIA ügynök, nem hazugságokkal áltatott szuperkatona, nem milliárdos playboy, aki holmi belsõ indítatás és lelki megtörtség hatására egy magasabb jó érdekben midenét feláldozza, nem egy másik bolygó szülötte, aki bár csak tt nõtt fel, most mégis ránk vigyáz, nem egy saját életét keresõ veterán... sorolhatnám ( had említsem meg, hogy amúgy ezek a kedvenc filmjeim közül valóak, tehát nem szidás akart lenni). Nem õ egyszerû, mint egy tû hegye, mégis zseniális.
-A fejvadász pedig az ugyan jól élõ, de munkájába belfásult középosztálybeli kisember, aki szinte már csak a munkájánk él és szabadulni akar ebbõl.
-Ordel karaktere pedig a romlottság és az alapvetõ emberi rossz szimbóluma, aki a javíthattlant jelenti.
-a renrök meg szimplán elvannak
-Nem is részletezném tovább, a már jól ismert TArantino elemket, mrt azok ahogy mindígitt is mûködnek(csak röviden):
-káromkodás(hétköznapiság)
-vér( bár csodák csodája a mster nyílván nygugatót vett b, hogy beérte ennyivel)
-Samuel.L. Jackson
-párbeszédek
-zene
-...
-megemlíteném még Robert De Niro általam cameo-nak titulált szeroét, mely szerintem a film legzseniálisabb eleme és a spontánság szobra

na a Negatívum:
-van egy saját értékelési rendszerem, melyben a pontokat stíluselemekhez rendelem, na ott a 10-ik neve: a PLUSS
ezt valahogyitt hiányoltam. Talánegy Trntino cameo hiányzott.
- tudom, hogy a fim egy mû alapján készült, de a végét ENYHÉN(nagyon nagyon nagyon enyhén) összecsapottnak éreztem és kicsit a flfelé ívelõ történet zuhant egyet.

De ezektõl eltekintve zseniális volt! 9/10. Köszönöm Quentin!
pie85 2013 jún. 05. - 16:05:24
(158/204)
nem tudom eldönteni h tetszett-e vagy nem... imádom tarantino-t és a stílusjegyei ebben a filmben is megvoltak, viszont valamiért mégis úgy érzem h kilóg a sorból ez a filmje. rossznek egyáltalán nem mondanám, hiszen lekötött és jó volt az egész megvalósítás, illetve a dialógusok, viszont valamiért mégis ürességet érzek. a vége számomra nagyon össze volt csapva, túl egyszerû volt, hiányoltam azt a tarantinós feszültséget amikor robbanásig feszülnek az idegek :) valószínûleg még meg fogom nézni, talán még le kell üllepednie, és valószínûleg pár apró részlet is a helyére fog kerülni, és átértékelem a filmet.
mindenesetre egyáltalán nem rossz film így elsõre, bár nem ér fel a ponyvaregénnyel, a brigantykkal, illetve a négy szoba tarantino szkeccsel, számomra ezek zseniálisak
Csonger 2013 jan. 02. - 19:01:54
(157/204)
Szerintem a Jackie Brown - Mint a kámfor az egyetlen olyan filmpáros, amiknek amúgy a történetet tekintve semmi közük egymáshoz, mégis van egy közös szereplõjük:
Michael Keaton mindkettõben Ray Nicolett-et játssza.
- mindkettõben fekete bõrdzsekit hord
- mindkettõben nyakba akaszthatós napszemüvege van
- mindkettõben fekete bukósisak van a kezében, de a motorját egyikben sem látjuk
- egyikben rendész, másikban FBI-os, de utalnak rá, hogy korábban rendész volt, szóval ez is stimmel

Szerintem jó ötlet, hogy van két tök különálló film, amiknek van egy azonos mellékszereplõje. :)
8/10
csineva-xx 2012 nov. 22. - 17:28:36 8/10
(156/204)
Sajna a napokban nem tudtam újra megnézni...
Pedig ez egy olyan film, amit a végtelenségig el tudnék nézni... meg persze hallgatni... Amolyan Tarantino-light munka, talán épp ezért szeretem... Nem vagyok a legelkötelezettebb rajongója, de a sokat vitatott rendezõ munkái közül ugyan a Négy szoba beelõz (legalábbis nálam), de második helyen mindenképp ez a gyöngyszem áll, és hát utána szorosan a Kutyaszorítóban a színes miszterekkel... Nagy taps, aminek legnagyobb része a hölgynek jár!
8/10
9/10
doktormacko 2012 nov. 20. - 20:21:36 9/10
(155/204)
9 / 10 Ez egy olyan film , amit meg kell nézni.
7/10
horas 2012 máj. 22. - 23:13:49 7/10 Előzmény Ford Mustang
(154/204)
Én például szeretem Tarantinót, a Ponyvaregény hihetetlenül nagy film, szubkulturális hatása elképesztõ, napi szinten idéz belõle az egész világ...viszont a többi filmje meg sem közelíti azt. Lehet belemagyarázni, hogy saját stílus, meg Tarantino-style, satöbbi. De ha egyszer nem olyan jó a sztori, ezáltal a beszólások, a zenék, ezáltal az egész film lendülete, íve, feszültsége, ereje gyengébb akkor hiába építi ugyanazokra a panelekre, hiába húzza meg ugyanazokat a megoldásokat, hiába egyedi a történet vezetés(sokadszorra már az sem) de sajátosak mindenképp, a végeredmény nem lesz ugyanaz.

Emellett tagadhatatlan, hogy Tarantinónak van egy utánozhatatlan stílusa, tehetsége, filmben belüli megoldásokat illetõen, amiért lehet kevésbé és nagyon rajongani, de ez szerintem továbbra sem ad el, vagy csinál meg egy filmet. Tarantino kis stílusjegyeit lehet élvezni, a megoldásaiért, ötleteiért lehet rajongani egy-egy adott filmben belül, de szerintem önmagában a filmjei ettõl még nem lesznek kerekek, és jók. A Ponyvaregény óta szerintem csak pillanatai vannak. A filmjei ilyenekbõl áll össze, egy-egy jól elsült Tarantinós jelenetbõl, és többnyire öncélú és az igazi ihletett nélkülözõ jelenetekbõl. Szóval Tarantino zsenije szerintem már nem filmjei minõségében mutatkozik, hanem inkább a témaválasztásokon, a megoldásaiban, ötleteiben, stílusában, de igazi homogén átütõerõ nincs meg a filmjeiben.

Ahogy szerintem ebben a filmben sincs meg. Próbálkozik mindennel ami a Ponyvaregényben jó volt, és ami miatt jó volt, de itt már erõtlen és életlen szerintem. Nyilván szubjektív, de én kollektíve így látom a filmjeit.
10/10
_Freddy_ 2012 máj. 02. - 06:03:35 10/10
(153/204)
Az elsõ film amit láttam DVD-n, már kb 10 éve volt. :DDD
Gonzo 2012 máj. 02. - 01:40:15
(152/204)
az csak nálam van hogy reklám után kb 1 percig szinte nem is lehet hallani?
dantonb 2012 máj. 01. - 22:57:25
(151/204)
Egész jó kis film volt,pl inkább ezt nézze ,aki még nem látta,mint mást.
9/10
mapk 2012 ápr. 30. - 19:21:10 9/10 Előzmény hvv
(150/204)
Fura,nálam pont a "halvány romatnikus szál"tette unalmassá harmadszorra,amit sikeresen >> :)
Egyébként ja-ja, az is jó kis szám. :D
9/10
hvv 2012 ápr. 28. - 21:01:26 9/10
(149/204)
9/10
hvv 2012 ápr. 28. - 20:39:16 9/10
(148/204)
Az ilyen típusú filmek (gengszter, rablás, káromkodás, stb.) nem az én világom, ezt a filmet mégis többször láttam. Ajó történet, a váratlan fordulatokat, a szuper zene, a halvány romatnikus szál miatt harmadszorra sem volt unalmas.
9/10
mapk 2012 ápr. 27. - 01:34:16 9/10
(147/204)
Ezt is jó rég láttam.
Samuel L. Jackson "niggerezésein" szakadtam:),nagyon jó benne,és az a haj! :D
Robert De Niro is vicces volt benne.
http://www.youtube.com/watch?v=e8NKnnzwjAs
Harmadszorra tényleg kicsit uncsi volt,de hála a csúszkának a BSplayeren,megoldottam ezt is.:)
9/10
lotto 2011 dec. 24. - 10:06:50 9/10 Előzmény greghouse
(146/204)
Ezzel egyet kell értsek amit leírtál, ez így van.!
Tarantino bírom, hogy még a legegyszerûbb, legsablonosabb sztorit is megtudja úgy formálni a sajátos nyelvezettel és rendezéssel, hogy az Ne egy felejthetõ movie legyen!
9/10
greghouse 2011 dec. 24. - 00:45:05 9/10
(145/204)
Abszolút jó film, és mindenkinek igaza van, aki azt mondja, Tarantinot vagy imádod vagy utálod, na jó, azért lehet középút is, de ritka. Mert nagyon sajátos a nyelvezete. Amiben szerintem új és jó Tarantino, az a látásmód, ahogy egy nagyon egyszerû történetet milyen izgalmasan tud elmondani. A nyelvezete, hogy vannak jelenetek, amiket több szereplõ szemszögébõl, plusz, több idõsíkban (a jelenet percei, az elõtte levõk, az utána levõk) filmezi le, és ezeket kombinálja nagyon ügyesen. Maga a történet kevésbé fontos, mint ahogy elõadja (bár szerintem itt a forgatókönyv is van olyan jó mint a Ponyvaregény, ha nem jobb), de elképesztõen tud feszültséget teremteni azzal, hogy néhány percet különbözõ szempontokból, különbözõ idõsíkokban ad elõ, és ezeket összecsúsztatja. Ehhez már csak hab a tortán a szinészvezetés, a szinészi játék (itt fõleg Jacksonra, Grierre, és koránt sem utolsó sorban Fondára gondolok), akik nagyon hitelesek.
...Tarantinoval szerintem úgy van az emberek zöme, ahogy - ma hallottam - a Picasso kalandjai c. vígjátékkal. Vagy egyszer nézi meg az ember és soha többé, vagy (mint én) ahányszor csak tudja. (A Picassot vagy huszonötször....)
Szuper film.