olahmiki1959 2015 jan. 10. - 23:58:16
(19/39)
Ezt a vacak szinkront!...
csabaga 2014 dec. 30. - 18:21:03
(18/39)
Szerintem nem õ bukott a második filmben,hanem a cseppet sem Bondos forgatókönyv.Teljesen amerikanizálták a filmet,szinte minden korábbi jellegzetesség hiányzott.Akciófilmet forgattak.
olahmiki1959 2014 dec. 30. - 12:20:59
(17/39)
Timothy Dalton lehet akármilyen jó, meg "komoly" színész, - én láttam néhány más filmben is, persze, jó színész, de semmiféle emlékezetes alakítást nem nyújtott, egyáltalán nem voltam tõle elájulva, - viszont sármban, egyéniségben, férfias vonzerõben a cipõjét sem törölheti le Sean Connery-nek, de még a sokak által bájgúnárnak tartott Roger Moore-nak sem, - aki egyébként az angol filmgyártás történetének egyik legjobb külsejû férfiszínésze, kár, hogy ez az elõnyös külsõ nem párosult nagyobb színészi tehetséggel...
Dalton komoly színészi múltja a kutyát sem érdekelte akkor, amikor egy ilyen népszerû, a látványra, a poénokra, az ötletekre, a "szuperhõs" figurára, és annak a külsõ megjelenésére épülõ sorozatról volt szó, mint a James Bond.
Ezért volt törvényszerû 2 film után a kiszállása a szériából.
10/10
coloneldan 2013 aug. 19. - 17:59:49 10/10
(16/39)
Üdv !

Nincs meg valakinek a film mozis szinkronja ? ha jól tudom abban Dalton magyar hangja Fülöp Zsigmond, míg Davi-é Reviczky Gábor !
5/10
zee944 2010 aug. 21. - 09:20:12 5/10 Előzmény djhoffman
(15/39)
"A készítõknek megérte leváltaniuk Roger Moore-t, hiszen a Dalton fõszereplésével készült két mozi sokkal több bevételt hozott, mint a legutóbbi két Moore-ral forgatott alkotás."

Egy fenét. Nézz utána a bevételi statisztikáknak, mielõtt ilyet leírsz. A két Dalton- és a két Moore-film szinte pennyre ugyanannyi pénzt hozott, sõt, ha az elõállítási költséget nézzük, akkor a Moore-filmek nyernek egy orrhosszal.
És nem érte meg leváltaniuk Moore-t - pontosan nem Daltonnal, mert vele fulladt ki a sorozat, amiben nyilván jelentõs része volt a kritikai bukás második Dalton-filmnek, ami már szinte nem is volt Bond-film.
10/10
djhoffman 2010 aug. 19. - 12:01:53 10/10 Előzmény zee944
(14/39)
Daltonnak elõször 1968-ban ajánlották fel neki, hogy játssza el a 007-es ügynököt az Õfelsége titkosszolgálatában címû moziban, miután Connery bejelentette, hogy kiszáll. Dalton akkor fiatalkorára hivatkozva utasította vissza az ajánlatot, majd másodszorra a hetvenes években azért mondott nemet, mert nem tetszett neki a Bond-filmek új irányvonala. 1981-ben a Szigorúan bizalmas és az 1983-as Polipka fõszerepét is neki ajánlották, ám a producereknek végül sikerült maradásra bírniuk Roger Moore-t.



Timothy Dalton végül két alkalommal, az 1987-es Halálos rémületben és az 1989-es A magányos ügynökben bújt Bond bõrébe. A készítõknek megérte leváltaniuk Roger Moore-t, hiszen a Dalton fõszereplésével készült két mozi sokkal több bevételt hozott, mint a legutóbbi két Moore-ral forgatott alkotás. Arról nem is beszélve, hogy mindkét Daltonnal készült film sikeresen vette fel a versenyt a pénztáraknál az olyan akciófilmekkel, mint a Halálos fegyver vagy a Drágán add az életed. Dalton harmadik Bond-filmjét jogi viták miatt 1994-re halasztották, ám a forgatás sosem kezdõdött el, 1994 áprilisában pedig a színész felbontotta szerzõdését.
The Man Who Laughs 2010 júl. 27. - 18:39:40
(13/39)
A James Bond széria a kedvenceim közé tartozik. A második Timothy Daltonos résznek viszont nem valami nagy bizalommal ültem neki, annak ellenére, hogy a Halálos Rémületben (Living Daylights) az egyik kedvencem. Ennek oka az elégé megosztott közönség és kritikai visszhang volt (Rotten Tomatoes: 71%, Ebert kritikája 3,5/4 ezzel szemben az EW és az MSN honlapokon a 2. legrosszabb 007-es film)

Végül ma bepótoltam és annyira nem rossz. Habár nem igazán Bond film (ugye Dalton annak a híve volt, hogy a könyvekhez közelebb hozza reálisabbá tegye a figurát, de még a Living Daylightsban ez a szándék jó arányban keveredett a klasszikus Bond motívumokkal, addig erre a filmre az utóbbiak szinte teljesen elvesznek). A film kellõen látványos és izgalmas. Az akciók jól megcsináltak (a kamionos rész enyhén Over the top volt azért), erre panasz nem lehet. Dalton jó színész, hozza az elõzõ részbõl megismert remek formáját. A Bond lányok - Carey Lowell, Talisa Soto - (fõleg az elõbbi) jól néznek ki). Robert Davi, nem a széria legmarkánsabb, nagyravágyóbb gonosza de nem lehet rá panasz. Külön pozitívum számomra, hogy Q hosszabb szerephez jut mint általában. A forgatókönyvben van pár hézag.

Sajnálatos, hogy a film nagy bukás lett és ami a legszomorúbb lecserélték Daltont. Pedig szerintem jobb forgatókönyv írókkal és kicsivel jobb rendezõvel (bár John Glennel különösebb baj nem volt inkább a forgatókönyv a film gyengéje) igazán jó Bond filmeket láthatunk volna még vele.

Összességében egy erõs közepes. 6/10
10/10
Hicks 2010 jún. 02. - 23:11:19 10/10
(12/39)
Számomra a Magányos Ügynök az egyik kedvenc Bond mozi ami valaha láttam.
Semmi szuperkütyü, semmi vizuális efektus, csak puszta akció. És még valami nekem megvan a mozis szinkron.
10/10
mickey75 2010 febr. 09. - 17:13:52 10/10
(11/39)
Nekem ez az egyik kedvenc filmem. Dalton nekem talán a kedvenc Bondom. Remek akciójelenetek vannak benne még 20 év távlatából is.
alor 2009 ápr. 19. - 23:03:04
(10/39)
En ma lattam, es csodalkozva vettem eszre, h Benicio del Toro is szerepel benne. Milye, fiatal es helyes :)
sk8er 2008 ápr. 23. - 16:23:49
(9/39)
Nem vagyok oda Daltonért, mint Bond, de a kettõ közül ez jobbra sikeredett. Inkább Sean Connery párti vagyok. DE Moore & Brosnan is jó Bond.
pot79 2008 ápr. 12. - 18:27:19
(8/39)
Ezt én sem értem, remélem csak kicsit felcserélték a sorrendet. Már csak azért is, mert a hiányzó részeket fel akarom venni DVD-re!
btanarur 2008 ápr. 12. - 18:13:30
(7/39)
Azt szeretem a Bond-filmekben, hogy ésszel, csellel, de mindig a jó gyõz. Ebben az epizódban több a hulla, mint az elõzõekben összesen. Erõsen hasonlít a Tapsi Hapsi filmekre. Ezt _tényleg_ csak szülõ felügyelet mellett nézzék a 12 (sõt) aluliak. Vagy inkább ne!
5/10
zee944 2008 ápr. 12. - 11:17:42 5/10 Előzmény goodboy
(6/39)
Szerintem Sean Connery áll legközelebb ahhoz, ami Fleming elképzelt, Dalton félreértelmezte a szerepet. Ráadásul csak két filmet csinált, amibõl az egyik rossz. Ez.

Az én kedvencem továbbra is Roger Moore, fõként az enyhe önparódia miatt, kár, hogy készült néhány igazán rossz Bond-darab vele, meg néhány poénra vett hülyeség nagyon megkopott, cikivé lett az évek során.
Dr.Genya 2008 ápr. 12. - 11:11:59
(5/39)
Ja,és r*hadjon meg a tv2!Miért hagynak ki ennyi részt a sorozatból???
Dr.Genya 2008 ápr. 12. - 11:08:37 Előzmény vino-et-veritas
(4/39)
Engem nagyon szórakoztatnak a Bond filmek.
Szép tájak és nõk,sok akció és poén,jó zene.
IMÁDOM.
vino-et-veritas 2008 ápr. 05. - 21:01:29
(3/39)
Tudom sok rajongója van a sorozatnak, de most újranézve a "Bond-okat", egyre kevésbé tetszetenek.

Ami szerintem folyamatosan fenntartotta az ilyen filmek iránti figyelmet a fõhõs stílusa , a technika és mindenféle kütyük alkalmazása a látvány érdekében.

Amúgy a történet legtöbb esetben egy másod-harmadvonalas képregény szintjét sem üti meg, sokszor totálisan logikátlan. Meg nézhetetlenül hosszú is.

Nálam mindig valamilyen párhuzam jön elõ a Segal-filmekkel, ahol nagyon elegánsan és látványosan verekszik, de a történet szinte mindig 2x0...
rasn 2008 ápr. 05. - 15:41:06
(2/39)
Hát, lehet hogy Flemming ilyennek képzelt az ügynököt, de a világ nem... (ugye 2 007es filmje van Daltonnak?)
Én Roger Moore fan vagyok... Nekem õ az igyzi Bond, na'on laza, gúnyos, igazi angol...
goodboy 2008 ápr. 05. - 09:51:18
(1/39)
Az én véleményem szerint Dalton volt a legjobb Bond, és Fleming is inkább ilyen képzelte el a 007-est, ez a film az egyik kedvenc Bond filmem.