Téma: Jane Eyre

5/10
Kamizumi 2011 szept. 04. - 14:50:37 5/10
(21/121)
Háát,nem tudom...nekem ez a film egy vázlatnak tûnik.Aki nem olvasta a könyvet,az kb.képet kap a történetrõl.Aki olvasta,annak szörnyen hiányos,összecsapott.Vegyes érzelmek kerülgetnek.Egyrészt tetszik a történet újszerû megközelítése.A szerelmi jelenetek zseniálisak,ömlöttek a könnyeim,de a többi...olyan melankolikus,behatárolt az egész film..nincsenek egészen kibontakoztatva a karakterek.
Nekem még mindig a brit feldolgozás a csúcs,a Zefirelli-féle cukormázas volt,a könyvet meg nem kedvelem(hiába az a kiindulópont..:D ),Bronte olyan szájbarágós,Rochester helyében hülyét kaptam volna,ha ennyit magyaráz..
Ada a Völgybõl 2011 szept. 02. - 15:31:45
(20/121)
Hú, most lesz egy új feldolgozás, Mia Wasikowska-val ( Alíz Csodaországban)...de a gyermekkorától kezdõdik és nekem meg épp ezért tetszik :o)
Imádom a Jane Eyre-t, bár a Bronte nõvérek összes mûvét :o)
zara18 2011 szept. 02. - 15:13:07
(19/121)
Szerintem teljesen megtalálta a film a könyv hangulatát. Az is tetszett, hogy a film Jane szökésével kezdõdik nem pedig a gyerekkorával. A színészek nagyon jól játszanak mondjuk Jamie Bell helyett én mást választottam volna St.Johnnak mert õ nem igazán tûnt otthonosnak a szerepében. Szerintem Mia is jól játszotta Jane-t én nem találtam õt erõltetettnek, ami egy kicsit zavart, hogy néha elég feltûnõ, hogy paróka van rajta. Fassbender a legjobb Rochester tökéletesen passzol neki ez a karakter, kár, hogy nem tölt túl hosszú idõt a vásznon nincs rajta annyira nagy hangsúly mint amennyire szerintem lehetett volna. A film összességében nagyon jó úgyis ha valaki nem olvasta a könyvet, érdemes megnézni. 10/8.5
Citromfû 2011 szept. 02. - 12:09:58
(18/121)
Csak nekem nem tetszett? Igaz,Fassbender jól visszaadta Rochester-t, de Mia Wasikowska nagyon nem szerepelt jól. Én legalábbis nem láttam benne Jane-t. A cselekmény kapkodó volt, egy bizonyos tempót erõltettek rá, ami nem tett jót a történetnek. Az utolsó 10 perc a legösszecsapottabb. A korrajz viszont jó, egyes párbeszédek is egyeznek a könyvvel. De nekem ez nem jött be...10/5.
9/10
andesz89 2011 aug. 29. - 13:25:39 9/10
(17/121)
a könyvet nem olvastam csak a régebbi filmváltozatot láttam nagyon régen de így is tudtam nagyvonalakban a történetet.nagyon szép film volt,az idei év eddigi legjobb kosztümös filmje és Fassbender ebben a filmben is nagyon jól alakított.
9/10
kozarits 2011 aug. 29. - 10:32:18 9/10
(16/121)
Fassbendernél még nem volt jobb Rochester, fantasztikusan érzékeny, szenvedélyes és intelligens színész, viszont Wasikowska - hiába nagyon bájos nõ - nem volt hozzá fogható. Különösen a sírós jelenetekben éreztem erõltetettnek, folyton szenvelgett és sértõdött fejet vágott, nem nagyon emlékeztetett a könyvbeli karakterre. Összességében nagyon tetszett a film, de sztem sokmindent kihagytak a könyvbõl.
6/10
Noncsa 2011 aug. 27. - 21:13:01 6/10
(15/121)
A történet maga még mindig jó, de nekem ez a feldolgozás nem jött be igazán. Az idõsíkok változtatása tetszett, ebben nagyon jó volt szerintem, a fõszereplõnõ is itt jött vissza legjobban eddig a könyvbõl. Viszont Michael Fassbender - õ az egyik kedvenc színészem, de ez a romantikus szerep nagyon nem ment neki. Úgy éreztem feszeng, és nagyon erõltetett volt a játéka. Emiatt csalódás picit nekem ez a feldolgozás, inkább maradok a 2006-os változatnál.
És kár, hogy nem rakták bele azt a részt, mikor egy jósnõ jött hozzájuk valamelyik este a társaságba, az az egyik kedvencem :)
10/10
eike82 2011 aug. 20. - 19:37:47 10/10
(14/121)
Hát, kellemesen csalódtam! 1-2 éve néztem egy másik feldolgozását, hát meg se közelítette a mostanihoz. Ez a film egyszerûen csodálatos, és olyan szép! Nem is írom tovább, gyönyörû szerelem, érzések kimutatása... Le a kalappal! 10/10
xoCandy 2011 aug. 19. - 10:37:58
(13/121)
csatlakozom az elõttem szólókhoz! tényleg az eddigi legjobb Jane Eyre feldolgozás! aki nem szeret olvasni, de érdekli a történet, az mindenképpen ezt nézze meg, hiszen alig hagytak ki valamit a könyvbõl:) gyönyörû színészi játék, gyönyörû zene, az egész nagyon jó:)
Gordon Szabolcs 2011 aug. 18. - 23:23:46
(12/121)
Nem kétséges: a legjobb Jane Eyre filmadaptáció!

A Zefirelli féle feldolgozás tetszett eddig a legjobban, de szegény Zefirelli úrnak valahogy nem fekszik a csúnya és szerencsétlen nõi fõszereplõ. Az õ Jane-jét én igenis szépnek tartom a hosszú nyakával és a ragyogó szemeivel, ahogy mindig csak szépen, finoman és megszeppenten bámul maga elé. De ami miatt a legjobban felhördültem a Zefirelli féle film alatt, az az a jelenet volt, mikor Jane menyasszonyi ruhában a tükörbe néz és elmosolyodik. Kérdem én: hogy a fityfirittybe mosolyodhat el egy lány aki kényelmetlenül érzi magát a cicomában és könyörög Mr. Rochesternek, hogy csak ne kelljen ékszert hordania, se csipkés fátylat? Na mindegy. A fõ karaktert nem találta el - egy olyan történetnél, ami gyakorlatilag a fõszereplõ karakterére épül...

Ellenben ez a film igazi remekmû! Tényleg szinte semmit sem hagytak ki a könyv cselekményébõl és minden ízléses, hiteles és mindenbõl pont annyi van, amennyi kell. Sokat gondolkoztam azon (mikor még egy adaptációt sem láttam), hogy vajon hogy oldanák meg filmben, hogy a könyv felétõl gyakorlatilag egy másik történet kezdõdik. De a visszaemlékezõs-idõben ugrálós megoldás valóban kézenfekvõ és ügyes!
A képek gyönyörûek, a zene szintén!

Tudom, hogy nem illik csupa jót írni valamirõl, de nem tudok negatívumot felhozni a film ellen. Ha valaki lusta az olvasáshoz, de érdekelné a történet, azt mondanám neki, hogy ezt a filmet érdemes megnézni. Mai film-nyelven van bemutatva Charlotte Bronte világa.
Tényleg gyönyörû!

(És felháborító, hogy nem adták moziban Magyarországon, és egy értelmes magyar felirat sincs hozzá a neten!)
9/10
Teszka 2011 aug. 14. - 00:45:31 9/10 Előzmény DollyHaze
(11/121)
Nekem nagyon tetszett a film,és a történet.10/9 Érdemes megnéznie annak aki szereti a kosztümös filmeket,mert nem fog benne csalódni.A film története magával ragadó,és a színészek is nagyon jók benne.
10/10
DollyHaze 2011 aug. 13. - 01:37:05 10/10
(10/121)
Megnéztem.
A legszebb Jane Eyre feldolgozásnak tartom, amit eddig láttam. Nem szájbarágós. Az az érzésem, hogy egy olyan közönség számára készült, akik már olvasták a könyvet és látták a korábbi filmeket, és most valami újra vágytak. Egy szóval a készítõk figyelembe vették a tényt, hogy bármily örökérvényû is, sok bõrt lenyúztak már a regényrõl.
Az idõsíkok megbolygatása mûvészibbé, modernebbé tette a rekreációt. Kevésbé volt iskolás könyvadaptáció szaga az egésznek. Ez a feldolgozás nem feltétlenül alkalmas a kötelezõ olvasmányt elbliccelõ diákok számáta: ez azoknak készült, akik jól ismerik és továbbgondolták már a mûvet. Inkább volt személyes értelmezés, mint egy újabb jól vasalt megfilmesítés.
A szereplõk jelleme mélyen futott a cselekményben: egy-egy pillanatba jóval több tartalmat sûrítettek, mint például a korábbi sorozatos verzió sok részbe. Ez természetesen a színészek érdeme is. Nem volt erõlködés és ripacskodás, mindenki könnyeden és érzéssel alakított. Judy Dench nevét nem hagynám ki a listáról, mert bár mellékszerepet játszott, egy újabb megközelítést kínált az általában hanyagolt karakterhez. Rávilágított néhány olyan dologra, ami a sorok között rejlik, ahogy a többiek is.
Úgy éreztem, ebben a feldolgozásban nem a cselekményen van a hangsúly, hanem az érzelmi és lélektani folyamatokon. Nagyon erõsek voltak a párbeszédek és a nonverbális üzenetek egyaránt. A zene is érdemben hozzáadott a mondanivalóhoz, fõleg a két fõszereplõ kapcsolatának ziláltságát és érzelmi hõfokát illetõen.
Az angliai táj ábrázolása is mesésen és leválaszthatatlanul illeszkedett a történet hangulatához, színezetéhez.
Úgy éreztem, egy elfecsérelt pillanat sem volt benne, semmi jelentéktelen vagy elhasznált fordulat. Ami a befejezést illeti: tökéletes volt, ott hagyták abba, ahol kellett, ahol a legmélyebb volt a célba érés érzete. Egy perccel sem kellett hozzá több vagy kevesebb.
10/10
10/10
nuussi 2011 aug. 12. - 17:40:12 10/10
(9/121)
Van hozzá valahol magyar felirat?
offtopic
Prüntyütyû 2011 júl. 03. - 23:18:37
(8/121)
Vajon miért kell azt feldolgozni, amibõl már van egy tökéletes? Ugyanezt kérdezem a Büszkeség és balítélet bbc-s verziója után készült gagyeszli mozis verzióról? Miért?
metakovasav 2011 júl. 03. - 21:54:54 Előzmény DollyHaze
(7/121)
nekem a Zeffirelli-féle a kedvencem!
Az elõzetesbõl ítélve, ez egy kicsit ilyen... horrorisztikusnak tûnik nekem, míg a másik, a régebbi verzió (aminek a színész gárdája szerintem nívósabb), romantikusabb! persze, lehet ez a verzió is romantikus lesz, de majd meglássuk! :-)
itt a port.hu-s link is:
http://port.hu/jane_eyre/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=1200&i_city_id=3372&i_county_id=1&i_topic_id=2

nekem megvan dvd-n, imádom!
3/10
lizzy257 2011 jún. 25. - 23:01:00 3/10 Előzmény Noncsa
(6/121)
Ne sokat várjatok tõle. Nekem nagy csalódás volt, pedig én imádom az ilyen stílusú filmeket, és a könyvet is olvastam.
6/10
Noncsa 2011 jún. 18. - 14:51:42 6/10
(5/121)
Én is nagyon várom már, a férfi fõszereplõ az egyik kedvencem!
Amerikában elvileg már márciusban kezdték vetíteni, de még torrenten semmi sincs, max a filmzene... Elég furcsa :S
10/10
DollyHaze 2011 jún. 18. - 14:49:20 10/10
(4/121)
folyamatosan figyelem a neten, hogy nincs-e még valami verzió, de egyelõre nem sikerült hozzáférnem.
mindenesetre az amazon.com-on úgy látom, dvd-n már megjelent, szóval reménykedem. és ha egyszer mégis mozit látna, elsõk között rongyolnék el megnézni.
KisEper 2011 jún. 15. - 18:30:22
(3/121)
Hol lehet megtalálni ezt a filmet? Nagyon kíváncsi lennék rá, eddig csak egy feldolgozása tetszett a történetnek, az amelyiket 1996-ban csináltak.
Citromfû 2011 jún. 14. - 20:13:19
(2/121)
Talán egyszer leszinkronizálják. Bár én addig nem várok, és letöltöm a netrõl. Jól látom, hogy a Rochester-t alakító színész nincs a listán?