Téma: Játsz/ma

10/10
offtopic
BorosRobi 2012 szept. 23. - 21:34:11 10/10 Előzmény -greghouse-
(198/298)
Ritka jo film!
10/10
Ktesibios 2012 szept. 23. - 17:19:58 10/10
(197/298)
Ez egy egészen kiváló film, aki még nem látta, feltétlenül nézze meg! Ráadásul az m1-en mindezt reklámok nélkül teheti meg. De miért nem adják korábban???
10/10
-greghouse- 2012 szept. 23. - 12:46:08 10/10 Előzmény Eddyboy
(196/298)
Pontosan errõl van szó. Becsapást én nem látok, akkor lenne, ha valaki azt várná, hogy ezt tényleg hogyan, milyen mértani precizitással szervezik meg, de itt egyáltalán nem errõl van szó, hanem mint elõttem is írták, hogy a legmagabiztosabb, legszilárdabb, legkeményebb fickót is el lehet bizonytalanítani és a kétségbeesésbe kergetni. Hogy pontosan hogy szervezték meg, nem érdekel. Elegendõ pénzzel mindenkivel mindent el lehet hitetni. Mint a holdra szállást...(ez witz volt:-))...nem a kákán kell csomót keresni, hanem élvezni a filmet, hogy csinálnak hülyét egy magabiztos milliárdosból is.
9/10
Eddyboy 2012 aug. 11. - 13:50:50 9/10 Előzmény Custom House for ExCeL
(195/298)
A film érdekessége nem is annyira az, hogy "becsapja" a nézõt, hanem az, ahogyan "felvezeti" az egész szituációt.
Elsõre úgy tûnik, hogy ilyen szintû dolgokat elég nehéz "megszervezni", de valljuk be, hogy nem lehetetlen.
Ha mindenkit kellõen "lefizetnek", akkor tényleg el tudnak tûnni a kórházból, el tudják hitetni Nicholas Van Ortonnal, hogy minden helyzet változhat, még a "legszilárdabb" is.
A film érdekessége pedig onnan ered még, hogy Nicholas onnan kezd szétesni, amikor Kristin leönti "véletlenül" kávéval. Izgalmasnak mindenképp izgalmas, mert aki elõször nézi, arra kiváncsi, hogy ez most mi???
Valóság, illuzió, és még meddig "süllyedhet" a fõszereplõ? "Van még 18 dollárom..."
A film vége szerintem pedig azt sugallja, hogy minden változhat, semmi sem sziklaszilárd, és sosem késõ másképpen gondolkozni. Az már persze kissé érdekesebb, hogy ezt egy "társaság", mint "szolgáltatás" nyújtja.
A mindennapi életben ilyennel nem taláxunk, és ez a jó Fincher úr rendezésében, hogy így tudja elõadni a dolgokat, hogy elgondolkozzunk rajta.

Summa/summarum 10/9
Custom House for ExCeL 2012 jún. 29. - 08:05:22 Előzmény -greghouse-
(194/298)
Na, így egy-két hónap után lehiggadva tudom átgondolni a dolgot.:)
Nekem az a legnagyobb bajom a Játsz/mával, hogy nem szeretem, ha egy film becsapja a nézõt. Felvázol egy szituációt, amin elgondolkodunk, hogy ez hogyan lehetséges, aztán a végén egyszerûen magyarázat helyett egy hihetetlenül valószínûtlen fordulattal lezárja a dolgokat. Ez így nem több, mint blöff.
10/10
-greghouse- 2012 jún. 18. - 00:28:32 10/10 Előzmény Custom House for ExCeL
(193/298)
Szerintem meg jó. Természetesen nem lehetne így kivitelezni az átverést, illetve eszméletlen sok embert, pénzt, idõt, koordinációt stb. igényelne, és minimális a valószínûsége a végének, de nem ez a lényeg. Izgalmas és fordulatos végig, és fõleg az, hogy a kezdeti magabiztos, hatalommal rendelkezõ Douglas hogyan kezd egyre inkább bizonytalan lenni, félni, majd rettegni...mindenkinek van gyenge pontja. (A filmek forgatásakor az "üveg" amin keresztülesnek a színészek, tényleg cukorból van, nem tudom miért pont ezzel van bajod.)
Killbox 2012 jún. 17. - 14:31:20 Előzmény Custom House for ExCeL
(192/298)
Az Alien 3. nem Fincher filmje,hanem a stúdióé,sajnos. Az utómunkálatokat otthagyta,mert nem jutottak közös nevezõre. Kár,mert kíváncsi lettem volna az õ - teljes - verziójára.
Értelme semmi? A kommentedbõl kiderül,hogy végignézted,de lehet,hogy aludtál közben?:p
Az az értelme,hogy a pénz nem ér semmit,ha nincs miért élned.Ha pedig nincs semmid,akkor is élni akarsz.
Csak ennyi,nem túl bonyolult.Persze ezt váratlan és izgalmas köntösbe öltöztették az alkotók.Lehet,hogy néha túl spilázták,de ez egy film,ahol ezt meg lehet tenni.Én azért nézek filmeket,hogy jól szórakozzak és nem gondolkodok olyasmin,hogy ez meg az miért így történt,meg az illetõ miért ezt meg azt csinálta.Azért mert így írta meg az író és kész.
Egyébként meg,valakinek tetszik egy sztori,másnak meg nem.Nekem is van olyan film,ami egyáltalán nem jön be,mások meg örömódákat zengenek róla itt a fórumban.Van ilyen színész is,persze. Douglas,Penn meg Unger szerintem jól játszottak,plusz a többiek is a kisebb szerepekben.
Custom House for ExCeL 2012 ápr. 29. - 22:20:22
(191/298)
Ekkora állatságot már rég láttam. Értelme semmi, csak hogy "fordulatos" legyen és a közönséget szívassa. A vége annyira komikus ("ez csak cukor, nem üveg..."), hogy nem lehet komolyan venni. Ott már legszívesebben a nézõ ugrana le a tetõrõl.

Finchernek 3 jó filmje van: a Harcosok klubja, a Hetedik és az Alien 3. A többi szemétre való sajnos.
10/10
lucikam 2012 ápr. 09. - 00:47:03 10/10
(190/298)
Nagyon komoly film, aki ezt kitalálta... Hát nem semmi. 10-es nálam. És Dougles is tökéletes, meg a nõ is és az öccs is.
10/10
buba66 2012 márc. 04. - 07:36:09 10/10
(189/298)
Ennyi rizikója viszont minden játéknak van! :)

Nagy film. Elgondolkodtató, nemmindennapi.
Ez " az életben ilyet nem lehet megcsinálni" elmélet azért idegesít, mert ezt aztán szinte minden filmrõl el lehet mondani, beleértve a romantikus filmeket is!!
Ez egy film, a fantázia szülötte, mint minden film( kivéve a történelmi és dokumentumfilmeket).

Sokadszor néztem végig tegnap este, és ahányszor nézem, annyiszor fedezek fel benne újabb és újabb csavart.
"Nem lehet megunni, ez az, amit nem lehet megunni! " :))))
10/10
greghouse 2012 márc. 03. - 23:49:46 10/10
(188/298)
Na jó, egyetlen egy dolog tényleg picit zavaró lehet, az utolsó lépés, ha pár centivel odébb van (és senki nem tereli) akkor....nem jön be a dolog. (ugye ez még nem spoiler?) Mindezek ellenére, ez eltörpül az összes értéke és élvezete mellett.
10/10
greghouse 2012 márc. 03. - 23:30:57 10/10
(187/298)
Abszolút tizes, de csak azért, mert nem lehet többet adni. Az nagyon jó, hogy akkor is végigizgulod, ha ismered a végét. Egy percre sem hagy nyugodni, és mindig új dolgokat veszel észre, Douglas tökéletes a szerepre. Az meg a lehetõ legostobább "kritika", hogy nem lehet ennyire pontosan megszervezni. Egyrészt ha a holdraszállást meg lehet, ezt is, csak sok pénz, idõ, és erõforrás kérdése. Másodszor - és fõként - nem is ez a lényeg, én is inkább azt mondanám, hogy persze, hogy nem lehet. NA ÉS???? Végig fantasztikusan pergõ, és ott a fricska az egész filmben, hogy lehet egy nagyhatalmú, ÉS OKOS pasiból is hülyét csinálni, ha kell...Nem gyõzöm dicsérni. Biztos, hogy Douglas legjobbjai közt van. Egészen elképesztõ, mint Fincher másik tökéletes munkája, a "Seven". Nem tudok róla rosszat mondani, pedig szoktam eleget.
10/10
SzOllOSz3M 2012 márc. 03. - 21:28:25 10/10 Előzmény ifj.j.s
(186/298)
Egyszer érdemes? 97es film de nálam még mindig 10/10 ajánlom mindenkinek!!
olahmiki1959 2012 márc. 03. - 19:22:38
(185/298)
A csaj azt mondja a liftben, menekülés közben, amikor Douglas segítõkészen felfelé akarja tolni, hogy - "Nincsen rajtam bugyi!". - Kvázi azért nem akar elsõnek felmászni, nehogy a férfi alája tudjon nézni.
Komoly érv. Eszembe jutott, hogy ha mondjuk minden lángokban állna körülöttük, akkor is ez lenne a legnagyobb problémája?
A film egyébként nagyon jó, bár az utolsó jelenetnél már túlzásnak éreztem az utolsó utáni csavart, ha azt meg tudta volna állni a rendezõ, hogy ne tegye bele a filmbe, akkor 10/10.
De persze még így is minimum 9/10. Amit a mai filmek közül sokan megirigyelnének.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 02. - 16:24:29 Előzmény zottyo534
(184/298)
Jó offba írtad, de ennek mégis mi köze a filmhez? Mármint ortt, rtl, stb..írsz levelet az ügyfélszolgálatra...egyébként nálad borult a bili, mert már századik alkalom, h ezt kell olvasnom.
offtopic
zottyo534 2012 márc. 02. - 14:09:04
(183/298)
Ha esetleg két ilyen szent küldetés közt valahol látnál egy repedést a tér-idõ kontinuumon, amin vissza tudok menni, hogy az elõzõnél is erõsebben megnyomjam az offtopic gombot és még futja az idõdbõl visszaszaladni, hogy közöld hol találom ezt a repedést, örökké hálás leszek.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 02. - 11:04:17
(182/298)
Egyrészt ez nem információs oldal, hanem egy fórum, de ha olvastad volna a hozzászólásomat, tudnád mirõl beszélek.
Valaki ide feljön egy fél év múlva, mert épp azon gondolkozik mit nézne meg, idekeveredik a Játsz/ma topicjába, ami egy nagyszerû film és ahelyett, h arról olvasna milyen a film stb. azzal találja szembe magát, hogy holmi barom nem OFFtopicban gyalázza az egyik ker.tévét, h mennyi reklámot rak a filmbe.
Én az ilyenek ellen harcolok és mindezt teszem OFFtopicban, ha nem vagy tisztában a fogalmakkal, akkor nagyon mélyen hallgass el, te barom!
ifj.j.s 2012 márc. 02. - 02:02:54 Előzmény brrrrrrrrr
(181/298)
Örülök, hogy a filmrõl hasznos infókat kaphat bárki a hozzászólásoddal, köszönöm! Mindegy, ennek ellenére megnéztem, egyszer érdemes.
9/10
technokrata 2012 márc. 01. - 15:43:19 9/10
(180/298)
Teljesen egyetértek, úgyhogy én már nem is írok emiatt.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 febr. 05. - 17:15:42 Előzmény zottyo534
(179/298)
Elárulnád, h ezt miért a film topicjába írod?
Eléggé dühítõ és már nem elõször látom, h a kertévéket, különbözõ filmek topicjában fikázzátok, mintha mindenki a sz.ros tévében bambulná a filmeket, amikor ezer más módja is van a filmnézésnek, és képzeld nem kötelezõ a tévében nézni!
Ugyh ha gondod van, írj a reteknek, tévékettõnek vagy az ortt-nek levelet, ne itt rinyálj!