Téma: Játsz/ma

offtopic
_goldie_ 2012 szept. 25. - 15:46:33 Előzmény -greghouse-
(218/298)
"Van még kérdés?"
van..hogy csinálod? (mármint az agyalást) mindezt éjjel 1kor? :)

éjjel 1kor értelmes válaszokat vársz tõlem? :)
még kérdéseket se..! :D
azokat még fényes nappal se :D

"Keanu Reevest kell megfogadni" xD
a cukor-üveg tetõ tetszik a legjobban
és hogy ne mehessen másfelé -törmeléket és sittet nem lesz nehéz szereznünk
elég bármelyik erdõben szétnézni Mo-on :D
"kaszkadõr alpinisták lógnak kötélen, hogy ha nem a megfelelõ irányba ugrana" ez jó xD

a kerekeken gördülõ étterem a leges-legjobb ötlet
amit életemben eddig hallottam! :)
gondold el..késõbb (a film leforgatása után)
oda cipeled ahová csak tetszik!
ahogy az olimpia után is használhatóak a létesítmények

szép projekt grat! -ha megvan a 200 millkó szólók :))
10/10
-greghouse- 2012 szept. 25. - 01:27:58 10/10
(217/298)
...."elõzõt sem értettem", írod, ja, ha a "de nada"-ra gondoltál, az spanyolul van, válasz a köszönöm-re, kb. "nincs mit". Csak gondoltam, ennyit tudsz spanyolul.....;-)
10/10
-greghouse- 2012 szept. 25. - 01:14:04 10/10
(216/298)
NNNa..már épp indultam aludni, de ezt nem hagyhatom ki. (Imádok vitatkozni, beszélgetni, mondjuk a barátaim, rokonaim, üzletfeleim és tanítványaim nem mindig értékelik.)

Mit nem értettél?
200 millió dollár egy átlagos amerikai akciófilm bruttó költsége. Mondjuk harmada megy el adókra, kenõpénzekre. További 20 százalék arra, hogy bejegyezzek egy társaságot az ötletre (most arról beszélek, ha nem lenne világos, hogy én hogy végezném el Sean Penn munkáját, a bátyám átverését hitelesen), tehát kell egy hitelesen bejegyzett cég, talán Libériában vagy Panamában, és tisztességesen adózzunk, nagyon vigyázni kell, hogy semmi bûnügy ne legyen hozzánk köthetõ.
..Fel kell bérelni kb. 30-40 állástalan, ismeretlen arcú színészt, vagy színész önjelöltet (ha Kaliforniában eldobsz egy követ, nem hogy ilyent talál el, de hárman fognak összeveszni érte), ez nem gond. Aláíratni velük egy jó kis titoktartási nyilatkozatot. Ehhez kell pár piszok jó ügyvéd, no ez drága, de feltétlen kell. Talán az Ördög ügyvédjét, Keanu Reevest kell megfogadni. Vagy a fõnökét...A díszlet, kaszkadõrök, pirotechnikusok, részletkérdés, ahogy az is, hogy a megfelelõ helyen a megfelelõ taxis gördüljön be, és a polgármesteri hivatalban a megfelelõ embert fizessük le, hogy pont akkor le legyen zárva az utca, hogy csak a mi kaszkadõrjeink mászkálhassanak arra. A szétlõtt ház sem gond, pirotechnikai kérdés.
Az utolsó jelenet a legrizikósabb.
Ott tényleg meg kell építeni a cukor-üveg tetõt, és pontosan ki kell számítanunk,hol ugorhat le Döglesz.
A tetõt, ahol játszódik, úgy kell berendezni, hogy ne mehessen másfelé. Kellenek törmelékek, sitt, bútordarabok, hogy ha ki akar menni a tetõ szélére, csak egyféle úton mehessen. Tudni kell, hogy mikor elborul az ember elméje (és Döglesz esetében erre számítunk), akkor a legkézenfekvõbb utat választja, tehát ne legyen más kézenfekvõ út. Egyszerûen el kell torlaszolni a többit.
Az épület oldalán kaszkadõr alpinisták lógnak kötélen, hogy ha nem a megfelelõ irányba ugrana, meglökjék, irányítsák. (Nem FILMRÕL beszélek, hanem hogy valójában hogy oldanám meg az átverést.)
Az épület alatt az étterem valójában nem stabil lenne, hanem egy mozgó rész, amit rádión irányítanék, ahogy esik, pont úgy mozdítani a célkeresztet. Kerekeken gördülõ étterem megoldható (kétmillió, pincérekkel együtt.)

....Van még kérdés?
_goldie_ 2012 szept. 25. - 00:59:52
(215/298)
már az elõzõt sem értettem :))

de tudod mit -kivételesen megkapod a pénzt..
csak elõbb csúsztasd azt a 200 milliót zsebembe :D
10/10
-greghouse- 2012 szept. 25. - 00:50:08 10/10
(214/298)
..csak még egy dolog (ahogy nagy mesterem, Lt. Frank (!) Columbo mondaná), szerintem kb. annyi pénzbõl lehet egy ilyen akciót megszervezni, mint egy ilyen filmet elkészíteni.
...Tehát ha adsz nekem kb. 200 millió dollárt, én bárkit bármikor bárhogy átverek ebbõl a pénzbõl....Hm?:-)
10/10
-greghouse- 2012 szept. 25. - 00:25:36 10/10
(213/298)
..De nada!....:-)
_goldie_ 2012 szept. 24. - 23:44:21
(212/298)
:)
"köszönjük, hogy minket választott" :)
10/10
-greghouse- 2012 szept. 24. - 23:41:36 10/10
(211/298)
SPOILER.............
Goldie, egyetértek, de ha nagyon komolyan venném magagm, és azt mondanám, annyi pénzem van amennyit akarok, hogy szervezzem meg, hogy pont akkor és pont ott, közben cigiznek és kétségbeesettnek látszó arccal beszélnek, hát az is lehetséges.
..Igen, az én meggyõzõdésem az, hogy elegendõ pénzzel minden lehetséges a mai tudásunk szerint (!), kivéve a halál és az adózás elkerülését...:-)

....meg tudnám szervezni. Hogy pont ott, pont akkor, és pont ne rá figyeljen Deborah, stb.

Dehát nem ez a lényeg. hanem, hogy még mindig a filmrõl beszélünk. A fenekemet a sárga földhöz verném rendezõként, ha évek után is ennyit beszélnek a filmemrõl....

....SPOILER VÉGE.....
_goldie_ 2012 szept. 24. - 22:49:07 Előzmény Sotero
(210/298)
.
---Spoiler---
"simán ugorhatott volna akárhova"
így van
"a színészek árgus szemmel nézték" "várta hogy ugorjon különben le kellett volna löknie"
valóban ezt mondta a film végén de ez nem változtat azon
h nemhogy árgus szemmel nem nézték (direkt figyeltem õket) rá sem bagóztak mit csinál
csak akkor figyeltek fel mikor már a peremen állt
amíg Douglas a tetõ pereme felél sétált a nõ és a férfi párbeszédet folytatott a "valódi" fegyverrõl és a szabályról h nem szabad szem elöl téveszteni a játékost
---vége---

ezzel együtt minimum 9 pont
10/10
-greghouse- 2012 szept. 24. - 22:29:41 10/10
(209/298)
kiring: a négy pontod érdekes, el lehet róla beszélgetni, de talán itt ne bonyolítsuk túl.
Egyébként, önmagában az, hogy évek után is ilyen gondolatokat ébreszt a film, ÉS "mellesleg" átkozottul szórakoztató és izgalmas, mindent megmond a film értékérõl, szerintem zseniális. Az a bizonyos utolsó jelenet, az ugrás, nyilván, ha most nagyon szõrszálhasogató vagy, közel van a lehetetlenhez. De, matematikailag, a "valószínûsége a nulla epszilon sugarú környezetében van ahol epszilon tart a nullához", tehát NEM lehetetlen. Van az a pénz, amiért ezt meg lehet szervezni, nyílván súlyos dollár milliók, lehettek elfogó emberek feketében elbújva, stb.,,, mindenkinek a fantáziájára lenne bízva, HA....HA ez lenne a lényeg, de nem ez. Hanem ahogy elõttem írtátok, a sziklaszilárd, magabiztos pasi átverése, bármi áron. Mindenki átverhetõ. (Minket is átvertek Gagarinnal, ma már tudjuk, nem õ volt az elsõ ûrhajós, mert az lezuhant és meghalt, utána ment Gagarin, aki érdekes módon fiatalon balesetet szenvedett. Namost ott is volt rá elég erõforrás. A magántõkében is van erõforrás. Ha belemegyünk abba, hogy "tegyük fel, hogy annyi pénzed van, amennyit akarsz", akkor fogadjunk, hogy kis fantáziával bárki el tud tervezni egy ilyen forgatókönyévet.
...Namost, mivel mindenki képes (elvileg, sok pénzzel) kidolgozni egy ilyen forgatókönyvet, ettõl kezdve NEM érdekes, hogy történt, vissza a lényeghez: a magabiztos gazdag mácsó pasi orránál fogva vezetése.
....Hogy mindig nézz a hátad mögé, és ha bemész egy étterembe, elõször azt nézd meg, hol van a másik kijárat. (Robert DeNiro mondja a Ronin-ban, de mások is.)
Ennyi az egész, plusz egy nagyon színvonalas, izgalmas, jó film.
Nem kell többet filozofálni rajta. Illetve, az csak a film értékét növeli, ahogy kezdtem, hogy még most is filózunk rajta.
tdk 2012 szept. 24. - 21:25:29 Előzmény Sotero
(208/298)
SPOILER

Ehhez még annyit fûznék hozzá, hogy az elején pszichológiai teszteket is kitöltettek vele, és ezalatt még meg is figyelték, így a reakciói elég jól kiszámíthatóak voltak a CRS szakemberei számára, magyarul a különféle eseményekkel tudták õt terelni. Nem véletlenül úgy kezdõdött az egész láncolat, hogy elkezdték mindenfélével felbosszantani, kibillenteni: keresztülhúzták a számítását (pl. aktatáska nem nyílik ki), semmibe vették (simán nekiment egy ember a szálloda halljában, majd csak úgy kért elnézést, mint egy hétköznapi akárkitõl), és semmibe vették a pénzét is (a taxis csak röhögött azon, hogy nagyon gazdag). Igaz, utóbbinál már tudta, hogy kivel van dolga, de a végén még az egyszerû hétköznapi emberek sem akarták elvinni San Franciscóig, hiába mondta, hogy van kb. 18 dollárja és 10 centje, hiszen van úgy, hogy a pénz sem segít.
Sotero 2012 szept. 24. - 18:44:46
(207/298)
SPOILER

Igen az ugrást a végén sokan felhozták hogy és mi lett volna ha máshova ugrik? Ott voltak mellette a színészek árgus szemmel nézték mikor ugrik már lenn a magas színész meg is jegyezte hogy alig várta hogy ugorjon különben le kellett volna löknie. Ha másfelé akart volna ugrani simán megakadályozzák.

Amúgy a film arra világít rá mint hogy hiába a pénz, hatalom, ilyen olyan díszes máz ez pillanatok alatt lehántolható bárki alól kicsúszhat a talaj ill. kiránthatják. kb a film elején el is mondják egy bibliai idézetben a film mondandóját.
Nekem kifejezetten tetszik máig ez a film elgondolkodtató, sejtelmes, színészi munka 5 -s számomra megvan benne minden ami miatt jó egy film.
kiring 2012 szept. 24. - 08:45:51
(206/298)
No, aludtam egyet a filmre, és végképp ennél maradtam:

Ha bármi nagy, lelki problémáid vannak, addig szenvedsz, addig küzdesz lépten-nyomon mindennel az életben, míg meg nem oldod. Addig a rabja vagy, nem tudsz tõle szabadulni.

De ugyan ez visszafelé is igaz - míg a lelkedben nincs meg a harmónia, mindig belekeveredsz "zûrös" ügyekbe azért, hogy lehetõségeket kapj a cselekedetekre, a tapasztalatszerzésekre, amelyek segítségével egyszer eljutsz a lelki békéig.
10/10
pillangókisasszony 2012 szept. 24. - 01:29:16 10/10
(205/298)
Egyik kedvencem!Mindenképpen 10!!!
kiring 2012 szept. 24. - 01:14:22
(204/298)
Erre a filmre még aludni kell egyet, bár vannak már elképzeléseim:

1.
Az életünk csak egy játszma. Érdekes volt az a jelenet, amikor az öccsének azt mondta, felezzék a költségeket - ezzel mintha arra akart volna utalni, hogy az "élet játékában" akarva-akaratlanul összefonódott a sorsuk.

2.
Az apja öngyilkos lett 48 éves korában, mikor õ még gyerek volt, és ezt nem tudta feldolgozni? Annak is van valami jelentõsége, hogy õ mikor leugrott, cukor-üvegre ugrott - ezzel akarta semmissé tenni az apja halálát?

3.
A film végén kitudódott, hogy senki nem halt meg (az apján kívül, aki viszont a filmben nem is volt élõ szereplõ) - ez a lélek halhatatlanságára utal.

4.
A felesége elhagyta, a film végére (szerintem) rátalált egy másik nõre. A nõ a lélek jelképe - mikor még nem tudta feldolgozni az apja halálát, lelki problémái voltak, nem volt lelki békéje, lelki boldogsága. Amikor túljutott ezen a válságon, visszakapta a "lelkét", de nem a régit, a boldogtalant, hanem egy újat, egy ígéreteset.
CRIT 2012 szept. 24. - 01:04:22
(203/298)
Hát bizony nem is csak pár millió dollárt rászántak erre az átb***ásra, a fricska nem viszont nekünk, nézõknek szólt elsõsorban. Én határozottan jólesõ érzéssel nyugtáztam, hogy a történet happy end-je feloldotta a feszültséget a film végén, gratula a filmeseknek! :-)
tdk 2012 szept. 24. - 00:55:59
(202/298)
Egyik kedvenc filmem, már többször láttam. Nekem elsõre pont az tetszett benne, hogy nem lehetett kitalálni a végét - akkoriban ugyanis már untam, hogy az átlag film elég kiszámítható. A hangulata, ez a csendes visszafogottság is jó benne.

Egyébként csak most tûnt fel, hogy beruházási bankárnak fordították a befektetési bankárt (investment banker).
teardrops 2012 szept. 23. - 22:52:24
(201/298)
***SPOILER***

Miért mondjátok, hogy át akarták vágni a fõszereplõt? Mondjuk én nem most láttam, de úgy emlékszem az volt a cél, hogy kirángassák a depresszióból és egy kicsit visszahozzák az életbe.
_goldie_ 2012 szept. 23. - 22:28:43
(200/298)
beugrott h ezt már láttam -tényleg izgi film
most mindennapra egy Douglas-filmet játszunk? :)
8/10
Zathar 2012 szept. 23. - 22:04:42 8/10
(199/298)
SPOILER!!!

Bennem is az húzta le a filmet végül, hogy pl a végén simán ugorhatott volna akárhova (ha egyáltalán ugrik). Ahogy mondjátok, a mondanivaló annyi, hogy még egy sziklaszilárd jellemet is át lehet baszni és el lehet bizonytalanítani, ha pár millió dollárt rá tudsz szánni. Nehéz azonosulni a fõszereplõvel, ennyire szélsõségesen senki nem notórius élménykerülõ. Értem én, hogy mire akarja felhívni a figyelmet a film, de erre az üzenetre egy 120 vagy hány perces filmet szerintem nem kellene építeni. Valaki írta itt, hogy becsapva érezte magát a végén, és nem a jó értelemben - kicsit én is így voltam az elsõ érzések lenyugvása után.