fredi60 2009 okt. 04. - 09:58:49
(13/53)
"ha 1956-ban lett volna tv, forradalom sem lett volna"

Nem igazán értem az összefüggést.

"egy ember soha nem tudná megváltoztatni a történelem menetét, ha az mögött nem állna egy tömeg akarata"

Ennek cáfolására felhoznám példának Julius Caesar meggyilkolását. Amit szó szerint ugyan nem egy ember (hanem 4-5) hajtott végre és ezzel igencsak megváltoztatták a történelmet.
Vagy Lincoln, JFK lelövése. Egyik mögött sem állt tömegakarat és mindegyik megváltoztatta valamilyen mértékben a történelmet.
Crazy Horse 2009 okt. 03. - 20:31:09
(12/53)
Valószínûleg diliházba is került volna, ha nem lett volna olyan erõs és hiteles egyéniség, és VII. Károly nem ismerte volna fel, hogy Jeanne d'Arc a maga megszállottságával az õ hasznára is válhat.
fredi60 2009 okt. 02. - 14:54:10
(11/53)
Mibõl gondolod, hogy Jeanne D'Arc "heroikus ember" volt? Látomásai voltak és megtett minden tõle telhetõt. Szerintem egyáltalán nem akart "heroikus hõs" lenni - mint szerintem egyik itteni fórumozó társunk sem gondolná ezt önmagáról - csak így hozta az élet. És ezt jól ábrázolja a film.
9/10
lotto 2009 aug. 27. - 06:27:33 9/10
(10/53)
Nekem anno nagyon bejött ez a film. Fõleg mert Milla Jovovich játsza Jeanne-t nemakármilyen nonverbális játékkal.!!

A másik Joanne feldolgozás kajli,megse néztem.
pozsizsuzsi 2008 ápr. 09. - 12:08:31 Előzmény zszoltan
(9/53)
Vagy azt a francia, senki által nem ismert tv-sorozatot láttad (Az Orléans-i szûz), amit tegnap 23.00-ra ígért a port az AXN-en, helyette viszont EZ a Besson film ment, Jovovichostól, Malkovichostól, Dunawayestõl és Hoffmanostól. Úgy negyed kettõkor kapcsoltam oda véletlenül, hátha már vége van a "sorozatnak".
Maia 2007 ápr. 01. - 16:05:33
(8/53)
Koszi a pontositast.
Easy 2007 ápr. 01. - 15:31:05
(7/53)
1919-ben avatták szenté, a halálának 500. évfordulóján.
Maia 2007 ápr. 01. - 15:06:58
(6/53)
Igazan tincs mit:))
zszoltan 2007 ápr. 01. - 14:25:39
(5/53)
Leelee Sobieski? Na, inkább azt láthattam! (Bár amennyi infót a Port-on találtam arról a verzióról, az alapján nem tudom azonosítani. De Dustin Hoffman-ra csak emlékeznék, ha láttam volna...) Kösz a segítséget.
Maia 2007 ápr. 01. - 12:21:49
(4/53)
Szerintem Jovovich egyik legjobb alakitasa valoban!
Luc Besson-tol meg nem lattam olyan alkotast, amit ne szerettem volna.
Szerintem ez egy igazan egyedi Jeanne d'Arc adaptacio amit eddig lattam. A nagyon regi egy fekete-feher valtozat, amelyikben a gyonyoru Ingrid Bergmann jatszott, vagy a kesobbi Leelee Sobieski-vel, meg egy csomo olyan amit lattam, de mar nem is emlekszem.
Szerintem egy tizeneves lany, aki tudja mekkora teher kozeledik ra nem fogja felnott fefrikent kezelni a helyzeteket. Egyreszt azert, mert no - masreszt azert mert meg gyerek. Ha lehet ilyet mondani, nekem a Jeanne szemelyenek megjelenitese hiteles volt.
A a film masodik fele pedig annyira nagyszeru es elgondolkodtato. Nekem a film utolso mondata vagott pofon a legjobban, amikor azt irtak ki, hogy a kat. egyhaz eloszor boszorkanykent megegette, utana pedig 200 vagy 300 evvel kesobb szentte avatta. Majd evekkel kesobb a Foiskolai Konyvtarban kerestem egy konyvet es ahogy az lenni szokott ugy eltevedtem a konyvek kozott, hogy mar arra sem emlekeztem mire is van szuksegem pontosan, lenyeg, hogy talaltam egy konyvet a szentte avatottakrol, datum, hogy ket mikor es miert...es ott volt Jeanne d'Arc neve is...egy kicsit kirazott a hideg...
zszoltan 2007 ápr. 01. - 10:47:55
(3/53)
Gyerekek! Láthattam én ezt TV-ben? És ha igen, mikor?
Mert biztos, hogy láttam. Bár az itt közölt fotók közül nem mindegyik ismerõs. Halványan rémlik belõle pár csatajelenet. Az nagyon gáz, ha csak pár csatajelenet rémlik belõle? És vajon kinek gáz?
amatõõr 2006 jún. 09. - 12:59:26
(2/53)
Nekem is tetszett, meg Milla is király:) Meg a Luc Besson is.
A kritikusok lehúzták naon a filmet, hogy ez a Milla egy sipítozó ribit csinált egy Jeanne-ból, de hát gondolom a rendezõ elképzeklése volt ez, õ csak tökéletesen eljátszotta.
Nekem tetszik, hogy nem egy földreszállt lelkibékés angyalként ébrázolják Jeanne-t.
Szerintem jó, és kész. Érdemes megnézni.
valaki 2006 jún. 09. - 08:36:00
(1/53)
Mila Jovovich akármiben játszik, magával ragad. Ezért messze a legjobb ez a feldolgozás, mert õ alakítja Jeanne-t. A többi feldolgozás nevetséges vasárnap délutáni családi film e mellett.