Téma: Jégvarázs

Charlie Sheen 2014 márc. 27. - 21:09:05
(69/149)
Hm. Jöhet az élõszereplõs verzió? :)
10/10
mudibarát 2014 márc. 27. - 21:01:41 10/10
(68/149)
SPOILER
Én úgy értelmeztem, hogy Anna szeretete oldotta fel az átkot, mivel föláldozta magát Elzáért, és nem az, hogy Elza sírt a testvére vállán.
SPOILER VÉGE

Egyébként nagyon jó mese volt, ajánlom mindenkinek, de aki tud angolul, az eredeti nyelven nézze, úgy sokkal jobban kifejezõdik például Elza félelme majd a Let it go-ban a felszabadultsága, amit érzett. Ez nekem a magyarból kissé hiányzott. És a dalok is szebbek voltak angolul. Régen nem hittem volna, hogy valaha is ezt fogom gondolni, de már nem jobb a magyar szinkron. Sõt, a sok szleng nagyon idegesítõ volt. Nem való egy ilyen kaliberû meséhez.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti az igazi jó Disney-t!
10/10
mushi 2014 márc. 15. - 18:02:36 10/10 Előzmény green01
(67/149)
te valami marha okos vagy. mi a büdös lófarkat nézel te 29 éves férfi(?) létedre mesét egyáltalán? akkor tényleg semmitmondó. próbálkozz mással vagy nõj fel.
10/10
Jackánics Zsókaa 2014 márc. 15. - 16:45:40 10/10
(66/149)
Egy családi animációs film...meg is érdemelte az Oscar-díjat.! Egyesek nem kísérték végig figyelemmel a történetet. Elsa és Anna kicsi koruk óta testvérek, de el kellett zárni egymástól, mert Elsa varázsereje ártott/árthatott volna Annának. Csak úgy megjegyzem, hogy a történet igenis szép mert a szeretetnél erõsebb nincs..ezt bizonyították azzal, hogy a végén a jégszoborrá vált Annát a testvéri szeretet feloldotta. A vélemények között olvasom, hogy miért vicces az hogy egy félkegyelmû bohóckodó hóemberek leesik a feje..igen, humoros mese, de nem azért mert leesik a feje Olafnak. A betétdalok nagyon tetszetõsek, fõleg a Let it Go ami a legnagyobb siker. Összegzésképpen 10/10 ..ajánlom mindenkinek, mert nagyon jó, izgalmas családi mese!
Gildesh 2014 márc. 12. - 15:53:16
(65/149)
Látom, nem igazán sikerült megérteni a mesét.

Spoiler:
„Egy random citizen rámutat Elsára a királynõre, hogy boszorkány és rögtön a felesküdött testõrség el akarja fogni”

Nem tudom, hogy melyik filmet nézted, de ilyen nem volt benne. Sõt, nincs egyetlen utalás sem, hogy az Arendelle-iek bármi rosszat akartak volna neki, csak megijedtek tõle. Az összes feszültséget a nagykövet meg a kért testõre, illetve késõbb Hans szította.

„majd utána b2 random citizenre rábízzák az orszég vezetését 15 perc alatt,”

Ez egy mese, és nem politikai dráma. Az Aladdinban meg egy piti utcai tolvajból lesz trónörökös. Na bumm.

„aki érdekes mód a film végére random szemétláda lesz, csakúgy.”

Nem. Végig az volt, csak etette Annát, ahogyan azt ki is fejti neki.

„Elsa mindig is utálta a családját és a tesóját, akiért annyira aggódott, hogy inkább elbújt a világ elõl, föláldozva magát, csakhogy megóvaja szeretteit.”

Szerencsére a film elég egyértelmû, mégsem túl erõltetett szimbolikával dolgozik.
Elsa tehetségét a félelem és szorongás teszi irányíthatatlanná. Ez a szorongás öngerjesztõ folyamatának és irracionalitásának leképezése a varázslat nyelvére. Elsa attól retteg, hogy nem tudja uralni a képességét, holott az éppen ettõl a rettegéstõl válik uralhatatlanná. Szorongásában elzárkózik a világtól, és nem mer senkit közel engedni magához, mert félti õket, pedig éppen ez lenne az, ami megtörné az ördögi kört. Nem arról szól, hogy õ sosem szerette volna Annát és a körülötte lévõket, hanem hogy ezt nem tudta kifejezésre juttatni, és hagyta, hogy a félelem uralkodjon rajta, és ezen az önkéntes számûzetése sem segít. Erre a szimbolikára segít még rá a zárt és a nyitott ajtó jelképei: a palota egészen a cselekmény kezdetéig be van zárva, ahogy Elsa is bezárkózik a szobájába. Ugyanez a dalbetétek szövegeiben is megjelenik:

Elsa:
"Don't let them in, don't let them see" (First Time in Forever)
"Turn away and slam the door" (Let It Go)
Anna:
"I'm right out here for you, just let me in" (Do You Wanna Build a Snowman)
"Love is an open door" (Love is an Open Door)
"Please don't shut me out again, please don't slam the door" (First Time in Forever Reprise)
vigilance 2014 márc. 12. - 13:22:05
(64/149)
Spolieres cucc:

Nem feltéltenül kapja az az oscar-t ami megérdemli, elemes. Mellékesen tényleg egy karácsonyra összedobott Disney animáció kidolgozatlan sztorival: Egy random citizen rámutat Elsára a királynõre, hogy boszorkány és rögtön a felesküdött testõrség el akarja fogni, majd utána b2 random citizenre rábízzák az orszég vezetését 15 perc alatt, aki érdekes mód a film végére random szemétláda lesz, csakúgy. Ráadásul a mondanivalója: csak az igaz szeretet töri meg az átkot...bocs ezek szerint Elsa mindig is utálta a családját és a tesóját, akiért annyira aggódott, hogy inkább elbújt a világ elõl, föláldozva magát, csakhogy megóvaja szeretteit. MEGA, EPIC, BRUTAL FAIL az egész. Rontó Ralph ezerszer egyedibb, ötletesebb, viccesebb volt jóval több tartalommal. Mellékesen a zenéje is kenterbe verte ezt az oscar slágernek kikiáltott közhelyet, aminek minden következõ zongoraleütése kitalálható.

10/3
10/10
offtopic
Ed.C 2014 márc. 09. - 17:31:22 10/10 Előzmény green01
(63/149)
Gondolod ezt te... Mit számít?
10/10
offtopic
Ed.C 2014 márc. 09. - 17:29:45 10/10
(62/149)
:)
10/10
offtopic
Ed.C 2014 márc. 09. - 17:29:14 10/10
(61/149)
Meg is érdemelte.
eIemes 2014 márc. 08. - 18:11:31 Előzmény green01
(60/149)
"egy semmitmondó látványos animáció" - meg is kapta az oszkárt.
zool1981 2014 márc. 02. - 13:32:19
(59/149)
Ez nem egy vígjáték,ember!Végre nem egy sablonos,tizenkettõ egy tucat mese,amivel mostanában kiszúrják a szemünket!Miközben néztem,a régi klasszikus Disney filmek jutottak eszembe,ennél nagyobb elismerés szerintem nem is kell...Nagyon jó és néha megható zene,fantasztikus látvány,és szerintem vicces is!!Ajánlom mindenkinek! 10/10.
3/10
green01 2014 márc. 02. - 10:57:06 3/10
(58/149)
Ez egy szar volt!senkinek nem ajánlom egy semmitmondó látványos animáció.aki azt irja hogy vicces,meg olyan jót nevetek a hóemberen mondja már meg hogy mi vicces van ebben mert én nem jöttem rá.mit szivnak akiknek ez vicces volt?a gyerekeknek meg nem éppen jó gondolatokat közvetit.nem is értem kinek készült pontosan.ja de félfogyatékosoknak akik minden klisés,1000 szer hallott poénon is tudnak röhögni.hehe hogy beleestek a hóba de vicces :):):) gratulálok a számok azt mutatják jó irányban haladuk igy kapunk majd még sok ilyen semmitmondó fost!és akkor most ének mert az mindenre válszt ad! és most együtt!hajrá
10/10
mushi 2014 febr. 25. - 21:28:17 10/10
(57/149)
hirvi hozzászólásához az észrevétel/továbbgondolás:
azért ha megnézzük, kik szólják le a filmet, meg kik adnak rá egy-két pontokat, a legtöbben felnõttek. vagy legalábbis azoknak vannak feltüntetve. komolyan nem értem, mit vártok egy RAJZFILMtõl, vagy mondjuk inkább, hogy MESE. ez nem south park, azt hiszem, mindenki tudja jól, hogy a disney milyen stílust képvisel. jó és rossz, levonható tanulságok, a jó gyõzedelmeskedik. mi más kéne? a modern mesék ott vannak mondjuk a pixarnál, vagy a dreamworksnél, nekem speciel az a fenenagy lazaság meg "menõség" nem tetszik, amiket azok tesznek a meséikbe...
nem szeretem mondani, de tényleg, ha valami nem a stílusunk, ne nézzük.
10/10
mushi 2014 febr. 25. - 21:17:06 10/10
(56/149)
az elején azt gondoltam, na ne, ha ennyit énekelnek benne végig, akkor inkább hanyagolom, aztán egyre inkább áttértek a történetre, és az énekbõl is kevesebb lett. nekem nem tetszik, ha telenyomják dalokkal a meséket, de szerencsére kibírható mennyiség volt benne. nem az a nevetõs rajzfilm, ahogy a korábbiak se nagyon szerintem, mármint a nagy klasszikusok, az oroszlánkirály, a tarzan, az aladdin, inkább a tanulságokra teszi a hangsúlyt, de nekem nagyon-nagyon tetszett, talán a legjobban sikerült rajzfilm mostanában, izgalmas volt, jó volt, szép volt. ajánlom mindenkinek, nálam abszolút 10 pont :)
Jill 2014 jan. 30. - 22:31:37 Előzmény hirvi
(55/149)
Tumblron feldobták, hogy milyen jót lehetne kihozni abból, ha Elsa megismerkedne egy arab hercegnõvel, akinek tûzmágiája van.
hirvi 2014 jan. 27. - 14:28:17 Előzmény podtibi
(54/149)
Hát szerintem ennek nem igazán lehet folytatása. Sajnos tapasztalat, hogy a folytatások nagyon túlhajtottak tudnak lenni. Szerintem ne legyen mert az már nem lenne ilyen jó. Legalábbis általában így szokott lenni.
hirvi 2014 jan. 27. - 14:25:16
(53/149)
Szerintem igen aranyos film. Sokan leszólják, hogy gagyi, de ha felnõtt fejjel megnézed a régi Disney filmeket, - mondjuk az ilyen klasszikusokból, mint Kis hableány, Szépség és Szörnyeteg, Oroszlánkirály, Pocahontas, Aladdin, stb. - könnyen rá lehet ébredni, hogy a Deákné vásznánál azok sem különbek. Ha ez "bárgyú", akkor azok is. A Disney már csak ilyen. Mindig van egy szimpatikus fõhõs, aki elég naiv és jó szívû, aki megküzd a csúnya és hataloméhes fõgonosszal a film utolsó harmadában. Õszintén, nekem külön tetszett, hogy itt végre nem erre volt kihegyezve a történet. Végre valami új a Disneytõl!
Sok kritika érte, hogy sokat énekelnek benne. Igen, ha az említett filmeket megnézed: azokban is. Az éneklés a Disney sajátsága. Én is utáltam gyerekkoromban, de ettõl még a mese jó.
Sokan mondták, hogy bizonyos tekintetben sablonos: nos a Disneynek van egy irányvonala, amit követ. Immáron majdnem 100 éve létezik Disney film. Igen, ennyi idõ alatt lehet összeszedni néhány klisét egy irányvonalon, de itt pont hogy próbáltak formabontót alkotni. Szerintem részben sikerült.
Kritika érte, hogy nagyon átgyúrta az alaptörténetet. Hát igen, a Disney eddig minden mesével ezt csinálta. Ha pl. a Hamupipõkére gondolunk a Grimm mesében tessék elolvasni az eredeti végét. De ugyanez igaz az Andersen-féle Kis hableányra. Az amerikai gyerekek lelke nem bírja az ilyesmit, vagy a filmipar, nem tudom, lényeg, hogy ezek is Disney-sítve lettek, és szinte alig van közük az eredeti történethez.
Azt nem tudom milyen más történetekkel gyúrták egybe, de mint írtam, elég régóta létezik Disney, és nincs új a nap alatt. Ahogy a történelem ismétli önmagát, úgy a történetek is (ez kb minden másra is igaz).
A látványvilág nagyon színvonalas. A karakterek szerethetõk, és a szokásos Disney aranyos mellékszereplõ is telitalálat.
SPOILER
Külön örültem, hogy végre nem hagyományos vége lett, és nem csak a szerelem olvaszthatja fel a jeget, hanem a testvéri szeretet is. Pláne, mivel az eredeti hókirálynõ is testvéri szeretetrõl és önfeláldozásról szól.
SPOILER vége
Szerintem megérdemelte az Oscar-jelölést. :) Jó kis film.
podtibi 2014 jan. 22. - 23:33:28
(52/149)
Vagy legalább legyen ugyanolyan jó.
podtibi 2014 jan. 22. - 23:29:52 Előzmény alien1976
(51/149)
Én tökéletesen örülök annak hogy így is nagyon jó lett.
podtibi 2014 jan. 22. - 23:25:08
(50/149)
Nekem nagyon tetszett és nagyon várom a folytatását ha egyáltalán lesz. :) (Ajánlom mindenkinek),(ha lesz folytatás akkor remélem még jobb lesz a mostaninál).