Téma: Jégvarázs

esernyo 2014 aug. 10. - 09:56:50 Előzmény euglena_viridis
(109/149)
Jó kis rajzfilm volt, de a dalok tényleg nem értek sokat. Simán kiírhatták volna az elején, hogy vigyázat, semmitmondó, ócska szövegek. Utoljára Fekete Dávid Eurovíziós dalfesztiválra íródott dalában hallottam ilyen összefüggéstelen katyvaszt. Egy akciófilmmel összehasonlítani meg tényleg teljesen értelmetlen. Ott is ugyanúgy van számítógépes animáció, a jobbaknál igényes zene is, ezenkívül ott van jelmez, smink, kaszkadõrmunka, kezelni kell a kamerát, van díszlet, itt meg nincsen más csak a számítógép. A dalokra visszatérve pedig, egyetlen taktusra nem emlékszem belõlük, de ki ne emlékezne pl. az Aladdin, a Szépség és a Szörnyeteg, Az Oroszlánkirály zenéjére. Ne hasonlítsuk már össze Alan Menkem munkásságát valakivel aki... Hát nézzétek meg a filmográfiáját. :) Ha meg oroszlánkirály... akkor Hans Zimmer ugye, sok sok buta akciófilm zeneszerzõje...


Szerintem....
10/10
euglena_viridis 2014 aug. 03. - 13:07:49 10/10 Előzmény oswaldka94@gmail.com
(108/149)
Igaz. Igazában csak azon húztam fel magam, hogy valaki leírja, hogy már akkor is szidta amikor nem is látta.
10/10
oswaldka94@gmail.com 2014 júl. 31. - 21:41:53 10/10 Előzmény euglena_viridis
(107/149)
Mindegy, hagyd. Van egy magánvéleménye, csak tényleg az a furcsa, hogy nem úgy fogalmaz, hogy "szerintem", hanem kijelenti, hogy õ most biz' a Messiás és igaza van :D

Egyébként a végén megemlítette, hogy szerinte a Gru 2 fényévekkel jobb. félreértés ne essék, nagyon szeretem a Despicable Me-t, de könyörgöm, mirõl is szól tulajdonképpen? Az elsõ résznek tényleg volt egy komoly, megható, elgondolkodtató története. De a 2. rész nemigen szólt egyébrõl, mint hogy a sárga minyonok küzdenek a zombi-minyonok ellen (hogy elõ lett véve ez a téma). Amin nagyon jól szórakoztam, de hát na.

Persze, lehet, hogy ezen sorokat olvasva valaki épp a haját tépi, hogy "HOL A "SZERINTEEEEM"? :D
10/10
euglena_viridis 2014 júl. 28. - 15:11:41 10/10
(106/149)
Nem bírom megállni, hogy beléd ne kössek, mert annyi eszetlenséget mondasz!

"Bár õszintén szólva eredeti nyelven sem vagyok kíváncsi rá."
Akkor meg minek beszél róla! Igazából te még mindig nem láttad normálisan ezt a mesét, de azért szidod. Ennek aztán sok értelme van! De így csak a magyar szinkron készítõire haragudhatsz, meg azokra a poénokra amik átvihetõk magyar szinkronra közvetlenül!

Legalább hozzátehetnéd a kijelentéseidhez, hogy szerintem. Mert így konkrétan nem mondasz igazat, mert van aki másként érez! Elmondod a véleményedet, mintha az lenne a nagy igazság.

"Összefoglalva elmondható, hogy a Disney ismét kitett magáért - az érzelmekre remekül hat és bizonyos embereket (akinek nem inge NE vegye magára) könnyen behálóz; kizárólag a nézõk lehúzására, a tömegek ámításának céljából, a fizetõképes közönség kizsebelésére 3D változatban készített"

Ez meg nem igaz szerintem. Nem kizárólag a nézõk lehúzására van. Pont ez az ami szerintem nem csak arra lett alkotva, ugyanis ennek talán van mûvészi értéke. A látvány terén. A zene terén. Azt ám meg kell komponálni. Hangszerelni stb. (Ja és lenne mondanivalója is a családról meg stb) Egy agyatlan akciófilmben nincs ilyen érték. Egyébként meg mondj egy olyan filmet amit nonprofit alapon készítettek és jó is lett. Persze, hogy akar hatni a nézõkre érzelmileg és persze, hogy akarnak vele pénzt is keresni! De hát ez a filmipar! Haragszol a 3D-re? Hát akkor ne nézd meg 3D-ben. Akkor legalább megkíméltél volna bennünket az inteligens hozzászólásaidtól egy darabig.

Szerintem akik az oscar-t meg a golden globe-ot osztották kicsit jobban értettek hozzá mint te. De nyugodtan kioszthatod a saját díjadat is! Lássuk hány embert fog érdekelni!
10/10
euglena_viridis 2014 júl. 28. - 14:38:49 10/10
(105/149)
Abszolúte egyetértek az elõttem szólóval. Ez a te véleményed, egy egyéni vélemény, amivel szerintem eléggé kisebbségben vagy, ezért én a helyedben elgondolkodnék, hogy lehet, hogy túlságosan erõlteted ezt a filmszidást. Fõleg annak tükrében, hogy te magad ismerted be, hogy elõször úgy szidtad, hogy nem is láttad.

Egyébként a legkevesebb ami elmondható errõl a mesérõl, hogy egy aranyos vicces animációs film, amibe jó zenék és dalok vannak.

Mélyebben pedig még mondanivalója is lenne. Én teljesen egyetértek a Szirmai Gergõvel: https://www.youtube.com/watch?v=pmxRscfspQo

Nagyon jó mese volt!
10/10
oswaldka94@gmail.com 2014 júl. 25. - 09:18:34 10/10
(104/149)
Nem szoktam senkivel vitatkozni, aki esetleg más véleményen van, mint én vagy a többség, és most sem akarok, csak egy kis észrevétel:
a szavaidból elég erõsen az érzõdik ki, hogy eleve úgy álltál a filmhez, hogy ezt a kritikát a végén megírhasd. Pl. mindenképpen akartál egy dramaturgiai hibát találni benne, hát fogtad Elsát, és azt mondtad a karakterére, hogy egyenesen taszító, a készítõk még a végkifejlettel sem tudták megkedveltetni.
Már nem azért, de valószínûleg ezt csak te érzed így - szegény a gyerekkorát gyakorlatilag börtönben töltötte, emberekkel pedig nem érintkezett (ezért is volt jó húzás, hogy felnõttként úgy mutatták be, mint aki nehezen tudja kimutatni az érzelmeit, ami érthetõ ilyen helyzetben). Végig mindent azért csinált, hogy a testvérét megvédje, legfõképp önmagától, mert nem volt ura a hatalmának. Szóval úgy volt az egész felépítve, hogy kiérzõdjön (és kiérzõdik), hogy Elsa a legnagyobb áldozata az egésznek.

Így hirtelen ennyi, ja a Let it go szerintem szándékosan lett úgy megírva, hogy a film nélkül is legyen értelme, és eladható legyen, pl. Demi Lovató által ;)
az pedig, hogy mennyire jó zene, TELJES mértékben ízlés kérdése, ezen szerintem kár vitatkozni.
7/10
beo71 2014 júl. 12. - 18:53:07 7/10
(103/149)
Nem gondoltam volna, hogy valaha még szórakozni fogok Disney filmen, de most ez történt.A hercegnõ és béka úgy felidegesített, hogy kukába dobtam volna az egeres céget, most pedig a lányom elé ültetett és be kell vallanom, jól szórakoztam.7/10.
Egy énekelgetõs film is lehet jó, Disney visszavonom a szitok áradatomat, de ha meggyalázzátok a Star Warsot, nem lesz kegyelem.
7/10
_Freddy_ 2014 máj. 18. - 14:32:15 7/10
(102/149)
Volt szerencsém látni. Nem volt rossz, de valóban sokat énekeltek benne, majdnem minden 4. percben.

10/7
10/10
zora 2014 máj. 15. - 11:50:49 10/10
(101/149)
Ez is Elsa.
8/10
Deeep90 2014 máj. 04. - 09:14:00 8/10
(100/149)
Nagyon kedves,aranyos film,ami a testvéri szeretetrõl szól,és ez megfogott benne,és mindemelett ,vicces,és még látványos is.
Egy kicsit féltem,mert tudtam,hohy énekelnek benne,de nem volt vészes,söt tetszettek benne a zenei betétek is:))
csak ajánlani tudom mindenkinek 10/8
6/10
Rahar 2014 máj. 03. - 23:12:03 6/10 Előzmény scoobylee
(99/149)
Nekem is tetszik ez a momentum a filmben.
***SPOILER***
Rafinált módon végig úgy volt beállítva, hogy a hercegnõt egy férfi szerelme fogja megmenteni és a végén egy egyszerû huszárvágással mégsem az oldja meg. Azért kíváncsi vagyok, hogy erre ki számított az elsõ 10 perc megtekintése után.
scoobylee 2014 máj. 02. - 12:47:17 Előzmény mudibarát
(98/149)
Szerintem az is egy fordulat

SPOILER ON

hogy nem a szerelemrõl lesz szó, hanem a testvéri szeretetet helyezi elõtérbe. Ez nagyon meglepett engem legábbis

SPOILER OFF
8/10
linda982 2014 máj. 02. - 10:32:29 8/10
(97/149)
Nagyon jó film. És ami a lényeg, így felnõtt fejjel is tudott okozni meglepetést. Jók a poénok, szépek a jelentek, a zene is nagyon jó. A végén a szeretet-szerelem fordulat is tetszett (bár ez angolul inkább logikus). És a klasszikus happy end is megvolt a végére, ami egy felnõttnek bár kicsit unalmas lehet, de megértem, hogy a gyerekeknek erre van szükségük.
Réka Nagy 2014 ápr. 25. - 14:54:39
(96/149)
A hat éves unokahúgommal néztem meg a moziban. Õ persze teljesen oda volt érte, de ez nem meglepõ. Ami meglepõ, hogy nekem is tetszett! Régen láttam már ilyen jó Disney animációt. A hétvégén nyugodt szívvel veszem meg a Media Marktban a dvd-t a születésnapjára.
4/10
liaboo2 2014 ápr. 24. - 16:24:55 4/10
(95/149)
Nekem rögtön gyanús volt az Hans gyerek na, nekem ez a fordultatt hamar leesett :D akkor most mi van :D
10/10
mudibarát 2014 ápr. 23. - 21:22:37 10/10 Előzmény liaboo2
(94/149)
SPOILER

Hát a szeretet klisére lehetett számítani(de ez minden Disneynél megvan). Arra is, hogy eljön az a pont, ahol Elsa szíven találja Annát. Na de arra biztos nem, hogy Hansról kiderül, hogy pszichopata, és szó szerint ott hagyja valahol Annát meghalni, vagy hogy megpróbálja levágni Elsát, és majd Anna a kard elé veti magát, és az old meg mindent a filmben.
robicsek2 2014 ápr. 21. - 00:17:24 Előzmény M.Zs.F
(93/149)
Inkább (3D) animált :)
4/10
liaboo2 2014 ápr. 21. - 00:17:18 4/10 Előzmény mudibarát
(92/149)
Nem lehetett kiszámítani, hogy mi fog történni??? Viccelsz ugye? Az elsõ tíz perc után tudtam, hogy mi hogyan alakul majd...
9/10
M.Zs.F 2014 ápr. 20. - 11:51:56 9/10
(91/149)
Szerintem az utóbbi évek egyik legszebb Disney-filmje lett ez, szépre rajzolt emberekkel állatokkal, akik viccesek is, és emellett kb 1 hónapja láttam, de még ma is dúdolom némelyik dalt....

10/9
robicsek2 2014 ápr. 18. - 21:36:56 Előzmény ANIMALIATV
(90/149)
A negegtiv vélemény is vélemény, és úgy tudóm szabad vélemény nyilvánítás van, ha te csak jót akarsz olvasni javaslom keres más oldalt. De ne oktass ki másokat ,hogy mit írhatnak le, és mit nem.