Téma: Jégvarázs

10/10
Spooner 2015 ápr. 19. - 08:13:56 10/10
(129/149)
nagyon jó, kedvencem :D :D
7/10
Larvitar 2015 ápr. 10. - 05:49:25 7/10
(128/149)
Az alaptörténet és a látvány tetszik, bár maga a jégkirálynõ nem újdonság, hiszen az a karakter egy csomó filmben/mesében szerepelt már; igaz nem egészen úgy, mint itt. Számomra pedig az elég zavaró volt, hogy szinte a film fele énekléssel ment el... Oké, kell bele 1-2 ilyen jelenet, de nem ennyi... Ez már nekem sok volt, bár lehet, hogy a gyerekeknek ez tetszik?! 10/7.
Márton Károly 2015 ápr. 09. - 01:34:56
(127/149)
Nagyon jó ez mese!Nem néztem meg a moziba amit utólag megbántam mert nem akartam beégetni magam hogy ilyen filmre megyek és nem mertem megnézni se de most erõt vettem magamon és megnéztem és talán életem egyik legjobb "filmje lett!
Látványvilág tõkéletes a történet is egész jó és a tanulságot is könnyen le lehet szûrni.A nézése közbe átértékeltem az életemet és egy hihetetlen élményt adott!Már 4X nézem meg és mindig jó! 14/F
10/10
oswaldka94@gmail.com 2015 márc. 20. - 19:50:36 10/10 Előzmény Ivy66
(126/149)
Nekem sajna nem volt lehetõségem moziban megnézni, pedig igencsak jó lett volna, mert a Visual Effects Society-nál megnyerte mind a legjobb animáció, mind a legjobb 3D-s hatás díjat (igencsak bolondja vagyok az animációnak, mai napig lázba hoz még a notesz sarkába rajzolt futó csirke is :D ).
Egyébként természetes, hogy az Andersen féle hókirálynõ jutott róla az eszedbe, mert azon alapszik :)
(igaz, rendesen át lett írva, 60 évig variáltak vele, még maga Walt Disney kezdte vele a munkát)
Ivy66 2015 márc. 16. - 08:52:48
(125/149)
Örülök, hogy megosztottad a véleményedet. Sokan be sem merik vallani, hogy felnõtt fejjel, pláne férfiként tetszett nekik egy ilyen mesefilm. :)
Engem ez a mozi Andersen meséire emlékeztetett. (Nyilván nem véletlenül, hiszen felfedezhetõ némi párhuzam A Hókirálynõ címû történettel.) Szerettem, hogy nem túlságosan szirupos, mégis hat az érzelmekre. A vicces karakterek humorát, és persze a lenyûgözõ látványt, ami miatt tátott szájjal néztük a gyerekeimmel a moziban. Cserébe nem sokalltuk a zenét. Szerintem az Aranyhajban is énekeltek ennyit, a dalok már régóta hozzátartoznak a Disney mesefilmekhez, és általában elég színvonalasak.
10/10
oswaldka94@gmail.com 2015 márc. 15. - 23:48:47 10/10 Előzmény Semprini
(124/149)
Szeretem az ilyen kommenteket olvasni, amikor valaki kulturált módon fejezi ki a véleményét. Meg nekem külön érdekes errõl a filmrõl olvasni a különbözõ (értelmes) véleményeket.
Merthogy, furcsamód (20 éves vagyok és bizony férfiú) a Frozen volt életem talán legnagyobb filmes élménye. De nem amiatt, hogy ezt tartanám pl. a legjobbnak. Nem, nálam az Inception a filmes csúcs és kész.
De ez valamilyen oknál fogva az érzéseimre hatott, nem tudom, miért pont ez a történet ebbõl a nézõpontból, egy pszichológus biztosan megmondaná, én nem tudom, de soha film még rám úgy nem hatott, mint ez a (mondjuk ki) mese.
Nem vagyok én vak, nagyon sok filmet láttam már, látom a Frozenben mind az esetleges dramaturgiai hibákat, mind az egyéb hibákat. Van ettõl jobb, írtak ettõl jobb forgatókönyvet, de valamilyen különös oknál fogva olyan szinten tudtam a történettel és a szereplõkkel azonosulni, amilyen még elõtte velem nem történt. Tehát ha megkérdeznék, melyiket tartom a legjobb filmnek, és melyik a kedvenc filmem, egyértelmûen különbözõ válaszokat adnék :)
No meg nagyon muzikális ember vagyok, a filmzenék meg különösen a szívem csücskei, szóval ez a film nekem nagyon kerek volt.
Csak gondoltam leírom, mert ez így most eszembe jutott, hogy "nosza Lalikám, terheld a jó népet valahol a véleményeddel" :D
7/10
Semprini 2015 márc. 08. - 12:56:10 7/10
(123/149)
Látszik, hogy a Disney mindent beleadott, mindenbõl van benne, ami az egércég közel- és régmúltját jellemezte, ráadásul az egész hihetetlen magas szintû animációval került megvalósításra - az eredmény számomra mégis eléggé felemás.
A látványvilág lenyûgözõ, a havas tájak pompázatosak, vizuális téren tehát nagyon rendben van a film. Nekem a sztorival és a dalokkal volt a bajom. Pontosabban túl sok dal volt benne szerintem, és nem voltak elég jók, legalábbis nem mind tetszett. Viszont nagyon mókás volt a hóember és a rénszarvas figurája, azok nagyon kellettek bele. A sztorit illetõen azért voltak már ennél sokkal jobb animációs filmek is (inkább el sem kezdem sorolni, melyekre gondolok), de egynek azért elment. Sokkal jobb volt, mint a Merida a bátor, de gyengébb, mint az Aranyhaj és a nagy gubanc.
Mindent összevetve nem voltam tõle odáig, de egyszeri kikapcsolódásnak jó volt.
7/10
10/10
Staminah 2015 febr. 17. - 11:22:34 10/10
(122/149)
Évek óta a legszebb, legmuzikálisabb, legviccesebb és egyben legtanulságosabb történet a Disney-tõl.
Ezzel talán maga Walt Disney is elégedett lenne végre, mert az utóbbi idõben biztosan sokat anyázott odafenn. :)
10/10
Született90 2015 febr. 08. - 22:51:22 10/10 Előzmény kisgidus
(121/149)
Szerintem pedig az Aranyhaj óta készült egyik legjobb, a maga mûfajában. Érzelmes, családias, és jók a számok benne :)
kisgidus 2015 jan. 10. - 22:58:07
(120/149)
tényleg nem jó... várva vártam a répáért való küzdelmet a filmben, de ez mellékes. addig tetszett amíg a hercegnõ elmegy és felépíti a kastélyt, onnan vártam vmi jellemfejlõdést, de semmi, elbújt...a tesó elsõ pasijából ahogy a jóból gonosz lett semmi háttérinfo nem volt, ez kb úgy jött le mintha a hófehérkében nem mutatják meg ahgoy a boszi mérgezi az almát... a második pasiba meg csak úgy hirtelen beleszeret...hát nem tudom:) sosem voltam a hercegnõs mesék rajongója de ez tényleg nem érdemelt két oscart...
webulon 2015 jan. 02. - 23:59:35
(119/149)
hát ez nem egy nagy eresztés ,semmi extra nem értem az oszkárt ...pl a jégkorszak sokkal de sokkal jobb mese..
nekem nagyon nem tetszett..túlértékelt vacak szerintem
4/10
Nagycic 2014 dec. 30. - 18:10:28 4/10
(118/149)
Nem talált.
Nekem egy kicsit túl divatos, túl divatosak a lányok, túl divatos a felfogásuk és a pörgésük. A karakterek hasonlóak és sablonosak, a dallamok semmitmondóak, és a dalszövegek magyarra fordítása - azt az egy sort kivéve, ahol a hóember nem énekelte ki, hogy tócsa - egyszerûen közhelyes és... nem is tudom olyan magyar pop, vagyis kuka. A "Mától mindörökké" annyiszor hangzik el, mint az "ezt egy életen át kell játszani", és egyébként hibát libára halmoznak a mesében... a ló egy randi alatt tulajdonost vált, papírokkal együtt, a csillár megváltozik a jégpalotában két jelenet között, a hóember álmának animálása sivár, mint a teletabimesék, és úgy általában lemegy néha az egész teletabiba, nem beszélve arról, hogy máskor meg felnõtteknek szóló dolgokat, poénokat pufogtat.
Szép-szép, de számomra szétesettnek tûnik, és az 52. percben elkezdtem komolyan unni.
10/10
Vecsernyés13 2014 nov. 04. - 08:34:50 10/10
(117/149)
Remek film, jó sztori, kiváló forgatókönyv!
10/10
zora 2014 okt. 02. - 22:21:33 10/10
(116/149)
:-)
10/10
zora 2014 okt. 02. - 21:59:36 10/10
(115/149)
:-)
10/10
oswaldka94@gmail.com 2014 aug. 27. - 17:02:31 10/10 Előzmény Elder
(114/149)
Az biztos, hogy olyan filmet nem gyártottak még, ami mindenkinek tetszene, mert mind másak vagyunk, de az összecsapott jelzõt nem erre a filmre kellene alkalmazni. Mert így dilettáns a megfogalmazás. Miért is?
Mert.:-a Frozen az eddigi legmonumentálisabb alkotás, soha filmre/mesére ennyi idõt és energiát nem fordítottak, költségvetésben is a TOP-ban van (majd' 3 évig gyártották 150 millió dollárból).
- néhány érdekesség is figyelemreméltó, pl. hogy a filmben nincs 2 egyforma hópehely (rajzoltak 2000-t), nincs 2 egyforma arc a tömegben, vagy hogy Olafnak az animálására külön programot írtak, a karakterek személyiségbeli kidolgozottsága pedig egészen figyelemreméltó (itt nem a rajzolásra gondoltam, hanem a személyiségre, a mélységre, még a szarvas is teljesen egyedi).
- egy film nemhiába kap 2 Oscar-, Golden Globe- és Bafta-díjat :)

ja, és van története is, az elhidegülésrõl, a kirekesztettségrõl és a testvéri szeretetrõl szól - meglepõen kevés csillámporral fûszerezve.
Persze, ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül tetszeni kellene neki mindenkinek, de az, hogy "összecsapott" - az úgy nem igaz. Lehet rá mondani, hogy rossz, vagy jó, de pont az az egyik erénye, hogy minden részletet igyekeztek a maximumra vinni - a Disney eddigi legnagyobb dobása lett.
10/10
oswaldka94@gmail.com 2014 aug. 27. - 15:49:37 10/10 Előzmény Elder
(113/149)
Az biztos, hogy olyan filmet nem gyártottak még, ami mindenkinek tetszene, mert mind másak vagyunk, de az összecsapott jelzõt nem erre a filmre kellene alkalmazni. Mert így dilettáns a megfogalmazás. Miért is?
Mert.:-a Frozen az eddigi legmonumentálisabb alkotás, soha filmre/mesére ennyi idõt és energiát nem fordítottak, költségvetésben is a TOP-ban van (majd' 3 évig gyártották 150 millió dollárból).
- néhány érdekesség is figyelemreméltó, pl. hogy a filmben nincs 2 egyforma hópehely (rajzoltak 2000-t), nincs 2 egyforma arc a tömegben, vagy hogy Olafnak az animálására külön programot írtak, a karakterek személyiségbeli kidolgozottsága pedig egészen figyelemreméltó (itt nem a rajzolásra gondoltam, hanem a személyiségre, a mélységre, még a szarvas is teljesen egyedi).
- egy film nemhiába kap 2 Oscar-, Golden Globe- és Bafta-díjat :)

ja, és van története is, az elhidegülésrõl, a kirekesztettségrõl és a testvéri szeretetrõl szól - meglepõen kevés csillámporral fûszerezve.
Persze, ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül tetszeni kellene neki mindenkinek, de az, hogy "összecsapott" - az úgy nem igaz. Lehet rá mondani, hogy rossz, vagy jó, de pont az az egyik erénye, hogy minden részletet igyekeztek a maximumra vinni - a Disney eddigi legnagyobb dobása lett.
10/10
akos.toth18@gmail.com 2014 aug. 18. - 02:06:15 10/10 Előzmény Elder
(112/149)
Ha magyarul próbáltad nézni, úgy megértem, mert az tényleg szar lett (maga a film jó), viszont az nem a film hibája, hogy nem sikerült értelmezni a mondanivalóját/tartalmát.
Elder 2014 aug. 17. - 11:13:19
(111/149)
Második nekifutásra sem bírtam végignézni. Maga a mese nem szól semmirõl. A dalok szövege, tartalma szintén.
Összecsapott alkotás.
esernyo 2014 aug. 10. - 10:00:50
(110/149)
Na jó, egy dolog miatt azért tényleg emlékezetes lehet a zenéje... Egy két dallama eléggé hasonlít a Herkulesére... Semmi másért. :)