Téma: Jégvarázs

10/10
avsk 2013 dec. 25. - 09:39:37 10/10
(29/149)
ha szerinted ennél mélyebbre már nem mehet akkor legalább a következõ mûsorukat nem fogod megnézni,mert ahogy látom ez nem a te stílusod.A rajzfilm közben meg lehet elaludtál,mert semmi olyan nem volt benne,hogy a rossz jó lesz.Ha a jégkirálynõre gondolsz,megsúgom neked õ mindvégig a jó úton haladt.A balesetekrõl meg nem õ tehet.
1/10
Timberio 2013 dec. 25. - 00:00:03 1/10
(28/149)
Ha létezik gagyi, akkor ez a film az. Pár éve azt gondoltam, a disney mélyebbre már nem süllyedhet. Most bebizonyította, hogy tartják az irányt. Le, és még tovább lefelé.
Idióta, teljesen logikátlan történet, olyan, mint amikor a forgatókönyv írója sem tudta, épp mit akar, de csavart egyet, a rosszból jót csinált és viszont, aztán megint csavart rajta egyet.
Azt tudom javasolni, eszedbe ne jusson gyereket elvinni rá. NEm azért, mintha látványban ne lenne szép. Hanem a mérhetetlen ostobasága miatt.
10/10
Született90 2013 dec. 24. - 21:14:03 10/10
(27/149)
Látszik, hogy az Aranyhaj alkotóitól van. 2013 egyik legjobb meséje :) Szenteste néztem meg, nagyon ajánlom ^^
5/10
blaze86 2013 dec. 23. - 23:44:24 5/10 Előzmény babolat
(26/149)
3D RENESZÁNSZ

"Mi történt a Disney-vel?" Változik a világ, változunk mi is. Vannak kritikusok, akik a Jégvarázst az Aranyhajjal együtt a Disney 'neoreneszánszának' vélik, de szerintem tévednek. Az 1989-1999 közötti idõszak kiemelkedõ volt a filmstúdió sikerében, a Kis hableányon át a Tarzanig - ezt az idõszakot hívják a Disney-reneszánsznak. Igaz, hogy mostanában visszanyúlnak a Grimm-Andersen vonalhoz, de ez még nem biztos, hogy visszahozza a Kánaánt.

A Jégvarázs valahogy nem akarta felvállalni a komolyságot. Pedig igazi dráma és katarzis csak akkor van. A hülye hóember és a kutyából reinkarnálódott rénszarvas nem viszik el a filmet - á propos, ha belegondolunk, igazából az összes karakter a filmben idióta. (A Pocahontas kép ennek ellentétére illusztráció, ahol két felnõtt áll ki egymásért, társadalmi ellentétek között, és még a környezetvédelemrõl is énekel a fõhõsnõ...) Az X-Faktorra hajazó dalok sem adtak sokat(hiányzott a filmbõl Alan Menken zenei zsenialitása, igazából félig õ vitte a hátán a '90-es évek filmjeit), de leginkább a DRÁMA hûlt helye fájt. A film vége, a megoldás pedig egyszerûen ügyetlen. /SPOILER Eddig a lány egyszerûen nem szeretett eléggé? Túl klisé lett volna a csók? Ezek után már maradhat a várban, többé nem számít boszorkánynak?? SPOILER VÉGE/ Emellett szemet szúrt, hogy milyen aktuálisan gennyláda volt a herceg: hát, tényleg ilyen a mai világ. ..."Hiányoznak a régi Disney-filmek." Nem azért, mert már felnõttünk, hanem objektíve: gyengécske a forgatókönyv, felejthetõek a dalok, a karakterek olyan naivak, mintha a Bûbáj folytatása lenne a film. Ha pedig nem vettük észre, hogy Kristof gyakorlatilag a szõke Aladdin, vagy ha nem borít ki, hogy a hercegnõk szemei nagyobbak a japán manga-figurákénál, akkor a magyar dalszövegek esetlensége és kínosan modernnek tûnni akarása bizonyosan feltûnhetett. Tehát nemcsak a tartalom, a forma sem a régi már. A "mai" ne legyen egyenlõ a "gagyival".
Ám ha mindezektõl el tudsz vonatkoztatni, ülj be egy 3D-terembe*** (látszik több jeleneten, hogy direkt erre szabták), majszolj el egy literes popcornt, és közben a 1730-as telefonszámon szavazz, melyik hercegnõ essen ki a zikszfaktorból!

5/10

*** A 3D-s filmtechnológia lassan 100 éves lesz, és gyakorlatilag nem változott az idõk folyamán, csak pár évtizedenként újra felkapják. Ez a technika nem teljesen tökéletes, ezért is van, hogy sokaknak fáj a szemük egy-egy kétórás film után. De most ez a divat.
5/10
babolat 2013 dec. 19. - 23:46:45 5/10
(25/149)
Inkább gyerekmese, kicsit túl sok a dalból. :)

A fõtéma refrénje annyira kísértetiesen emlékeztet egy Herkules betétdalra. (Bírnom kell a célig)
http://www.youtube.com/watch?v=Pqxs_zsTxIc
filmletoltes 2013 dec. 17. - 15:49:12
(24/149)
Sziasztok!

Nekem is nagyon tetszett ez a film! Hangulatos, vicces és szórakoztató.

A jégvarázst én itt néztem meg:
http://filmonlineletoltes.us/film-online-letoltes/jegvarazs-film-letoltes/
Toto83 2013 dec. 12. - 23:35:38
(23/149)
Estét akkor én most a másik tábort fogom erõsíteni.

Elõre le kell szögeznem hogy 3x és pasi létemre tetszett.

Zene
Végre értelmes dalok nem valami sallang, fülbe mászók ( angol verziót is érdemes meghallgatni) .

https://www.youtube.com/watch?v=iKL4zBxFygw&list=PLYvbP-7o5NQYF2u8URnzP8GX67kAHTRFX

Oroszlánkirály és Mackotestvér egybõl visszatérnek az érzések a dal hallatán csak kár hogy rövid :D:D


Történet
Össze gyúrt ? Mibõl szeretném megkapni mindazok mesék címét amibõl ez össze lett gyúrva kíváncsi vagyok rájuk? Ha valaki azt mondja hogy jégkirálynõ eredet történet akkor so so de amúgy még mibõl ? És még azt sem lehet mondani, hogy sablon happy end megoldás lett a vége mint ugy általában.

Kép
Kifejezetten a szép kidolgozáshoz vagyok szokva ami brutálisan részlet gazdag( japán animék ), itt megkaptam a hó kialakítása a változatossága és a fények nekem tetszettek megadták a kellõ hangulatot.


Összességébe WD kezd vissza térni de nem a Turbo meg Repcsik féle utat kellene folytatni mert azokat max középkategóriába tudnám rakni. Inkább ezt

Ugy jöttem ki hogy jól éreztem magam és mást is elküldenék rá és ez a lényeg.
6/10
Jagdglück 2013 dec. 11. - 18:56:45 6/10
(22/149)
Semmi extra. Egy animációs film, amiben a karakterek és a történet sok-sok Walt Disney mesével lett egybegyúrva, amolyan hibrid, karácsonyi kiadásban.
Babi néni 2013 dec. 10. - 22:10:26
(21/149)
Leszbipromo...
Kumpirka 2013 dec. 10. - 22:09:39
(20/149)
Vége fõcím alatt milyen dal hallható?
Kennyke93 2013 dec. 10. - 18:33:24 Előzmény flora_girl
(19/149)
Elsának az énekhangja Füredi Nikolett, nem Farkasházi Réka.
tobywong 2013 dec. 09. - 21:12:11 Előzmény knoemi86
(18/149)
Az a küzdelem a répáért olyan, mint a Jégkorszak filmek elõzeteseiben motkány parádézásai, azok is csak kedvcsinálók voltak.De szerintem mindenkinek egyértelmû volt, hogy ez nem lesz benne a filmben...Nekem legalább is!
Csekély értelmû medvebocs 2013 dec. 09. - 20:11:54
(17/149)
17 éves fiú létemre tettszett. Ok sokat énekeltek, ez mindig is jelen volt a Disneynél amit már kiskoromban utáltam, ugyanakkor értékeltem, de mindig eltekertem a kazettán az éneklõs részeket, egyedül az Oroszlánkirály volt az ahol nem tekertem a dalokat. De a daloknál 2 fajta van:

1. Ahol ritmusosan, szimplán nem ordítva megy, ilyen pl. a Hair

http://www.youtube.com/watch?v=H4F-3xXnhYU

persze eredeti angolban is jó

http://www.youtube.com/watch?v=fhNrqc6yvTU

2. És ahol csak úgy, hirtelen rá zúdítják a nézõre, ilyen pl. a Mamma Mia

http://www.youtube.com/watch?v=juTRRspWUqM

De visszatérve a Jégvarázsra, igen sokat énekeltek, de aztán megtalálták a hangsúlyt :D. A poénok jók, egy kis részét már elsütötték más filmekbe, de még akkor is élvezhetõ. Meg merem kockáztatni hogy, 2013 legjobb animációs filmje (simán jelölhetnék Oscarra is) jobban élveztem mint más idei animációs filmeket (pl. Hupikék Törpikék 2, Turbó). És a korábbi Disney filmeket veri mert nem lett túl bugyuta mint az Aranyhaj vagy mint a Merida. A rénszarvas és a hóember jópofa az utolsó 30 perc tényleg izgalmas, nem sablonos. Nem is spolieresek.

Rég láttam ilyen jót 10/10.
2/10
hvv 2013 dec. 09. - 17:21:48 2/10
(16/149)
10/5
Fiúknak szinte egyáltalán nem ajánlom, szinte egyfolytában énekelnek, és az utolsó fél órát kivéve nincs benne akció. Inkább lányos film.
knoemi86 2013 dec. 08. - 22:27:30
(15/149)
Vajon hova tûnt a filmbõl az elõzetesben látható Sven és Olaf küzdelme a répáért?
1/10
jack_bauer_ctu 2013 dec. 08. - 14:27:31 1/10
(14/149)
Nem értem miért jössz ide a 24 c. sorozattal.
Én a véleményemet írtam le a mesérõl. Van akinek tetszett, van akinek nem. Én ez utóbbi tábort erõsítem. Hiányoltam azt a részt mikor a rénszarvas visszaadja Olaf orrát a befagyott tavon, s majd õ tüsszent egyet, s elszáll a feje.
Madwolf 2013 dec. 07. - 20:34:15
(13/149)
Jack Bauer az tény, hogy ez nem egy 24, de csak sajnálni tudom ha nem élvezted. Én a hóember minden jelenetén sírva röhögtem. A rénszarvas is vicces volt néhányszor, a kutyámra emlékeztetett :)
A többi meg szódával elment, a gyerekek élvezték.
Arról viszont nem volt szó sehol, hogy ennyit énekelnek benne.
A hóemberes trailer meg nem volt benne a filmben, illetve nem pont így.
gabos_zoli 2013 dec. 07. - 12:28:56
(12/149)
Teljesen a film nem került fel még egy oldalra sem??? ha igen egy linket kérhetek? Köszönöm elöre is
flora_girl 2013 dec. 06. - 23:39:39
(11/149)
Ugyanazt a filmet láttuk?! Nem tudom, Te melyik elõzetest láttad, de valami elég bõ verzió lehetett, ha a mesében nem ért semmi meglepetés... mivel rögtön két poént is kapunk a filmben, és az elõzetes egyiket sem lövi le...
Nálunk is voltak családok, de õk végig nevettek a film alatt. Abszolút a klasszikus Disney reneszánsz meséinek hangulatát idézi, egyszerûen visszaad egy darabot a gyerekkorból! A gyönyörûen animált hóról már nem is beszélve... Sajnálom, hogy nem tetszett, ennél jobb mesét mostanában nem fogunk látni... :/

A számok magyar címei itt megvannak:
http://www.walt-disney.gportal.hu/gindex.php?pg=35874524
A fordítás néhol nem jött össze, de annyira nem volt vészes a szinkron, mint amennyire számítottam, hogy az lesz. :)
asekar12 2013 dec. 06. - 20:10:21
(10/149)
Aki már látta a filmet, le tudná írni a benne elhangzó dalok magyar címét. Nagyon érdekelne, fõleg Elza "Let it Go"-ja, és a "For the First Time in Forever" (a film elején lévõ dal Anna énekli.)