Téma: Jelek

cszilvi84 2019 márc. 15. - 18:29:05
(295/315)
Trap 416, az idegenek, a megszállás, a csavar és a megoldás mind csak díszlet, a sztori nem ezért van, ez nem egy ufós-megszállós-megmentős akciófilm. Shyamalan majdnem minden filmje az egyéni történetekről, és az eleve elrendelés kérdéséről szól. Hogy van-e beteljesítendő-beteljesíthető sorsunk, nekünk egyénenként, és az emberiségnek mint társadalomnak. Indiai a pasi, erősen áthatja minden filmjét az a világnézet, ami szerint mindenkinek vam valamikyen ősi, Istentől vagy sorstól rendeltetett célja, amit ha megtalál, azzal az univerzum a helyére kerül. Erről volt szó az Ördögben és a Lány a vízben című filmben is. És erről van szó itt is, a tiszteletes sorsa, hogy visszataláljon a hitéhez, a történések ide vezetnek, és ezen az úton előrefelé haladva úgy képes megmenteni a családját, ha a körülötte történő dolgokat hittel "látja", és így megtalálja az összefüggéseket, amik a szeme előtt vannak.
Az, hogy közben tudományos fantasztikum övezi a történteket, csak egy keret, egy mese, modern mese. A Lány a vízben is mese, A falu is egy hiedelmek gyűjteménye, az Ördög meg egy horrormese. Az Esemény is ugyanezt a sors kérdést boncolgatja, csak abban "rácseszünk", mert nincs megoldás. A Föld után is sci-fi mese, de az meg szerintem nem sikerült túl jól, az én ízlésemnek már túl elszállt és lassú volt.
Szóval azt gondolom, nem abban volt itt a megfejtés, hogy milyen triviális eszközökkel lehetett a megszállókkal elbánni, hanem abban, hogy mi vezetett oda, és milyen belső utazás végére ért a tiszteletes, mire eljött a megoldás. Sőt, nekem jobban tetszett az egyszerűség... ott van a Triffidek napja, világklasszis alap sci-fi, ahol sós tengervízzel pusztították el a gyilkos növényeket, de mire odáig eljutottak egyáltalán, már az is csoda volt.
Így a drámán volt a hangsúly, nem pedig a hiperszuper csodafegyvereken.
5/10
Trap 416 2019 márc. 08. - 15:13:05 5/10
(294/315)
Shyamalan horrorját (bár ez erős túlzás) még pótolnom kellett a filmográfiájából. Amikor lezajlott az első 5 perc már értettem, hogy a Horrorra akadva 3 miért parodizálta ezt. Amikor Mel Gibson és Joaqin Phoenix rohangál komoly képpel fel-le a lépcsőn illetve a kertben, tényleg olyan érzésem volt, hogy a Scary Movie-t nézem, ahol Charlie Sheen-ék csinálták ugyanezt, és egyébként nem volt sokkal röhejesebb mint itt. A Jelek az idegenek terjeszkedéséről szól, akik a búzatáblákat vették célba ahol kiélhetik aktivitásukat a földön, közel Mel Gibsonék farmjához. Az egész cselekmény borzasztóan lassan indul be, és amikor beindul, akkor sem tart sokáig. Lassan építkezik, próbál feszültséget kelteni, amire egyszerűen képtelen, csak a vontatottság jön át. Indokolatlanul aláfest zenével sok jelenetet, amitől nem lesz ijesztő, sőt, én nem egyszer vigyorogtam kínomban. Végig megy a komolykodás, a drámázás, láthatóan Shymalan minimum azt hitte, hogy horror klasszikusok babérjaira tör. És a kurva nagy csavar - ami már a rendező védjegye, és hatalmas SPOLIER - az, hogy a földönkívülieket a vízzel lehet megsemmisíteni. Amikor Joaqin Phoenix lecsapja baseball ütővel az egyik zöld idegent, akkor az véletlenül lelocsolja magát egy pohár vizzel, és elkezd tőle vérezni. SPOLIER VÉGE
Egyébként ezt a nagy megfejtést még csak csavarnak sem nevezhetjük, mert maga a rendező (van egy cameója a filmben) mondja meg a tutit az epizódszerepében, hogy gyanítja, hogy az idegenek nem szeretik a vizet. Gondolom erre veri magának, hogy ő ennyire okos, hogy ő fejti meg a dolgokat. Úgy érzem, ez az a pont, amikor már paródiára sincs szükség. Egyébként ajánlom megnézésre a Jeleket, mert ennyire elbaszott és röhejes filmet tényleg ritkán látni, úgyhogy nálam kiérdemel egy jóindulatú 5 pontot.
Orpheus100 2019 márc. 02. - 19:15:28
(293/315)
Ez nem filmdráma.
Blindmouse 2019 febr. 12. - 18:37:45 Előzmény nikato
(292/315)
A végén volt ufo? úgy emlékszem csak a lényt lehetett látni, de ufo-ra nememlékszem.. az elején a TV-s élőben mutatnak ufokat ugyan az éjszakai égen, de a végén hol? :o
10/10
nikato 2019 febr. 11. - 11:39:39 10/10
(291/315)
Összességében nagyon jó film, és ijesztő is... SPOILER: Pont azért, mert sejteti, hogy van ott valami, de nem mutatja meg egyből, vagy csak részletekben. De levon az értékéből, hogy mindenhova fegyver nélkül mentek, aláírom, hogy egykori pap háza, de azért egy fejsze csak van otthon, nem? Vagy egy kést vinni magukkal. A végén az ufo nagyon CGI-s hatású volt, ennél élőbbre is telt volna. SPOILER VÉGE
BlueTT 2018 nov. 05. - 04:02:56
(290/315)
Valaki feltette a költői kérdést: miért szerepel Mel Gibbson egy scifiben?
Azért, mert (SPOILER) az valójában vallási propaganda. Elveszti a hitét, majd visszanyeri.
Közismert, hogy Gibbson rettentően vallásos.
BlueTT 2018 nov. 05. - 00:58:39
(289/315)
Jó ez...
Nem szoktam bírni a cuki kislányokat filmekben. Ez a kislány szerethető. A négy évvel későbbi, Little Miss Sunshine-ban láttam először...
1/10
bekukkancs 2018 nov. 04. - 16:49:31 1/10
(288/315)
"filmdráma" :)) bár mondjuk ahhoz már pofa kellett
volna hogy scifi-nek írják,mint ahogy azt eredetileg szerették volna.
Értelmetlen ufó baromság,se füle se farka.
seberla 2018 nov. 04. - 14:00:45 Előzmény fourdogs
(287/315)
helyeees!!!
Ferenc2107 2018 aug. 07. - 18:56:18 Előzmény fourdogs
(286/315)
fourdogs 2018 aug. 03. - 10:42:30 Előzmény jean sol partre
(285/315)
Meg annak is, aki így írja: "megbocsájtani".
christine97 2018 jan. 12. - 12:49:04
(284/315)
Izgalmas, ámde nyomasztó alkotás. A feszültség egy pillanatra sem ülepedik le. A zenéje is remek!

10/10
Koncsita 2017 okt. 16. - 21:16:56 Előzmény Paszternák
(283/315)
Hát ez nem is olyan bonyolult, se magasztos. LOL.
esernyo 2016 febr. 12. - 16:58:55 Előzmény Helga Pataki
(282/315)
Szerintem tök logikus, hogy ha egy faj sok fényévet tett meg az ûrben, annak ellenére hogy egy bolygó nem felel meg a hosszú távú itttartózkodásnak, azért utánpótlásért körülnéz, hiszen ki tudja mikor találja meg a következõ alkalmas bolygót.
Helga Pataki 2015 okt. 25. - 15:00:31 Előzmény LakatosBredPitt
(281/315)
Spoiler:
Egyszer valamikor utánaolvastam, mert én is nehezen hittem el, hogy egy ilyen jó filmnek ilyen baromság a vége. Valami olyasmit olvastam róla, nem emlékszem pontosan, hogy Shyamalan úgy képzelte el az egészet (háttérsztori), hogy az ûrlények elmenekültek a bolygójukról, már hosszú évek óta úton voltak, új lakható bolygót kerestek maguknak, és valahogy út közben akadtak rá a Földre. Kipróbálták, ugye le is szálltak megnézni meg elfoglalni, de 3 napnál nem bírták tovább a pára miatt és elhúztak. Nem csak azok haltak meg, akik vízhez értek, hanem a többi is beteg lett. Ezért volt ilyen rövid, hirtelen és gagyi a megszállás, mert õk maguk sem tudták, hogy kibírják e.
Ez is elég gagyi magyarázat, mert ha olyan okos egy faj, hogy tud a világûrben utazgatni, és új bolygót keresni magának, akkor azért hamarabb felfedezhetnék, ha nem lesz nekik jó egy bolygó kémiai összetétele.
A víztõl eltekintve szerintem nagyon jó film, tanulságos is. Ufós témában ez az egyik legfélelmetesebb, kiskoromban mindig attól féltem, hogy éjszaka meglátok egy földönkívülit az ablakomból kinézve. :D
Querelle 2015 aug. 28. - 23:01:28
(280/315)
Összességében azért jó nagy gyökérség.
3/10
stupek2 2015 júl. 08. - 12:47:19 3/10
(279/315)
Mel Gibson elméleti filmje. Csak gondolkodik, semmi akció, legalábbis eddig. Gabonakörök, rádiózavarok és egyéb idegen lényeknek titulált jelek fordulnak elõ a környezetében. A gyerekek már tudják, a felnõttek nem hisznek benne. Meddig lehet így húzni a nézõk idegeit, zene nélkül, hangos zajokkal? Az 56. percben csúcson van a nézõk izgatása. A film végén igyunk egy pohár vizet 
roogdky niombahn 2014 szept. 10. - 00:39:24 Előzmény TheDriver
(278/315)
Tesla _MELYIK_találmányát a 146ból?
Egyébként pedig, ha nem vagy otthon legalább a természettudományos alapismeretekben, akkor könnyen be fogsz dõlni a legócskább kóklerségeknek is a Nibirutól a gyíkemberekig.
Konkrétan a HAARP-ról egy könnyebben érthetõ rövid összefoglaló: http://index.hu/tudomany/2014/05/19/bezar_a_haarp/
Amúgy csak a nagyságrendek: egy közönséges nyári zivatar összenergiája _TÖBB TÍZEZERSZERESE_ a HAARP teljesítményének.
7/10
TheDriver 2014 szept. 06. - 13:55:30 7/10 Előzmény roogdky niombahn
(277/315)
Én egy cikklenben olvastam róla (HAARP -ról/ lehetséges veszélyeirõl) és aztán láttam egy 15 - 20 perces dokumentum filmet,(részben beivódott, hogy veszélyes és nem is találtam semmi olyat ami cáfolná, hogy ne lennének veszélyesek a HAARP antennák emberi irányítás alatt) fizikából meg soha nem voltam jó, az is lehet, hogy okosabb lennék fizikából akkor nem dõlnek be egyik kamu dolognak sem!
Remélem felvilágosítasz!

Kérlek gyõzz már meg (de tudományosan, cikkekkel - linkekkel), hogy nincs igazam abban, hogy Nikola Tesla találmányát fejlesztették tovább s lett belõle a HAARP antenna, illetve arról is szívesen olvasnék, hogy valóban nem veszélyesek ezek a HAARP antennák amik LASSAN a világ bármely táján megtalálhatóak.

Ez is csak egy összeesküvés elmélet lenne?


Elõre is kösz!
roogdky niombahn 2014 szept. 05. - 02:47:04 Előzmény TheDriver
(276/315)
Az, aki szerint a Yagi antennát Tesla találta föl, és elhiszi, hogy az idõjárást pl a déli Csendes Óceánon befolyásolni lehet egy alaszkai pár hektáros dipólantenna teleppel az jobb ha inkább elkezdi az általános iskolai fizika tananyagot elölrõl.
(van fogalmad róla, hogy egy szaros Beaufort 8-as, 4-5 órás balatoni viharnak mennyi az összenergiája?)