Téma: Jelek

február 12. 18:37:45
február 12. 18:37:45
(303/303)
A végén volt ufo? úgy emlékszem csak a lényt lehetett látni, de ufo-ra nememlékszem.. az elején a TV-s élőben mutatnak ufokat ugyan az éjszakai égen, de a végén hol? :o
szavazat: 10/10 február 11. 11:39:39
február 11. 11:39:39
(302/303)
Összességében nagyon jó film, és ijesztő is... SPOILER: Pont azért, mert sejteti, hogy van ott valami, de nem mutatja meg egyből, vagy csak részletekben. De levon az értékéből, hogy mindenhova fegyver nélkül mentek, aláírom, hogy egykori pap háza, de azért egy fejsze csak van otthon, nem? Vagy egy kést vinni magukkal. A végén az ufo nagyon CGI-s hatású volt, ennél élőbbre is telt volna. SPOILER VÉGE
2018 nov. 05. - 04:02:56
2018 nov. 05. - 04:02:56
(301/303)
Valaki feltette a költői kérdést: miért szerepel Mel Gibbson egy scifiben?
Azért, mert (SPOILER) az valójában vallási propaganda. Elveszti a hitét, majd visszanyeri.
Közismert, hogy Gibbson rettentően vallásos.
2018 nov. 05. - 00:58:39
2018 nov. 05. - 00:58:39
(300/303)
Jó ez...
Nem szoktam bírni a cuki kislányokat filmekben. Ez a kislány szerethető. A négy évvel későbbi, Little Miss Sunshine-ban láttam először...
szavazat: 1/10 2018 nov. 04. - 16:49:31
2018 nov. 04. - 16:49:31
(299/303)
"filmdráma" :)) bár mondjuk ahhoz már pofa kellett
volna hogy scifi-nek írják,mint ahogy azt eredetileg szerették volna.
Értelmetlen ufó baromság,se füle se farka.
2018 nov. 04. - 14:00:45
2018 nov. 04. - 14:00:45
(298/303)
helyeees!!!
2018 aug. 29. - 23:27:53
2018 aug. 29. - 23:27:53
(297/303)
hát egyszer meg lehet nézni - főleg mert vasalni mindig kell -, de mintha nem lenne végiggondolva az egész
2018 aug. 07. - 18:56:18
2018 aug. 03. - 10:42:30
2018 aug. 03. - 10:42:30
(295/303)
Meg annak is, aki így írja: "megbocsájtani".
2018 jan. 12. - 12:49:04
2018 jan. 12. - 12:49:04
(294/303)
Izgalmas, ámde nyomasztó alkotás. A feszültség egy pillanatra sem ülepedik le. A zenéje is remek!

10/10
2017 okt. 16. - 21:16:56
2017 okt. 16. - 21:16:56
(293/303)
Hát ez nem is olyan bonyolult, se magasztos. LOL.
2017 júl. 21. - 15:20:41
2017 júl. 21. - 15:20:41
(292/303)
Egyetlen egy hatalmas probléma van ezzel a filmmel... pontosabban nem is a filmmel, sokkal inkább azokkal, akik megnézik. Mielõtt azonban kifejeteném véleményemet, leszögezném, hogy nem óhajtok senkivel szemben sem offenzív gondolatokat vagy sértést megfogalmazni, csupán le szeretném írni a saját, SZEMÉLYES véleményemet errõl a zseniális alkotásról.

- hozzászólásom nagy valószínûséggel SPIOLER-t tartlmaz, így elolvasása csak és kizárólag saját felelõsségre megkísérelendõ -

Elõször is szedjük össze, pontosan miket is nyújt a ez a film a megvezetett, ám egyben mit sem sejtõ nézõknek: zseniális színészeket és opertõri munkát; végig nyomasztó hangulatot; egy érdekes és mondhatni ritka családmodellt, mely két gyereket, egy magára maradt apát és annak testvérét tartalmazza; egy külvilágtól jobbára elzárt tanyát, ahol az események alakot öltenek és egy bugyuta, klisés, ezerszer lerágott UFO-s sztorit.

Aztán elkezdõdik a film...

Bevallom, nem voltak elvárásaim, mielõtt leültem volna megnézni ezt a fekete bárányt. Az unokatestvérem ajánlotta, még hosszú esztendõkkel ezelõtt, mondván, hogy egy \"egyszer nézhetõ, pöpec kis UFO-s thriller\". Valahogy így ültem neki.
Aztán elkezdtek dolgoznii az agytekervényeim. Mondhatni a megvilágosodás szûkös ösvénye felé vettem az irányt és hirtelen mintha minden értelmet nyert volna.
Mégis mi a fészkes fenéért lenne szükség egy tucat UFO-s filmhez Mel Gibson-ra vagy Joaquin Phoenix-re? Miért lennének ilyen jól megírva a párbeszédek és miért kapna ennyi szerepet a karakterépítés?

Ez nem sci-fi. Ez nem horror, de még csak nem is thriller. Ez dráma. Méghozzá a jobbik fajtából.

Hiszen gondoljunk csak bele! Kikre összpontosít ez a film? Hol játszódik a történet? Látunk egyszer is földönkívüli ûrhajót, esetleg ûrcsatát vagy epikus konfrontációt a két fél között?

Mit is látunk?

Elsõ hallásra bugyuta ötletnek tûnhet az egész. Víztõl rettegõ földönkívüliek - akiket mintha valamiféle 40-as, 50-es évekbeli sci-fi ponyvaregénybõl ragadtunk volna ki - jönnek a Földre, nagy valószínûséggel szerény kis bolygónk igénybevételére és az emberi intelligenciát meghaladó tudatukkal, no meg technológiájukkal pont a víztõl \"kék bolygót\" fogják ki? Nevetséges.

Nem tudom, hányan nézik/nézték végig, esetleg csak hallottak a \"Leftovers\" címû zseniális könyvrõl/HBO sorozatról. Azt hiszem, nem lövök le vele poént, hogyha elárulom, a \"Leftovers\" sem sci-fi. Bármennyire is lehetne az, nem válik holmi kelletlenül tudálékos fantasztikummá. Nem az eltûntekre koncentrál, ahogy nem is az eltûnésük okára. A hátramaradottakkal foglalkozik, a drámára és az érzelmek felkavaró kavalkádjára fekteti a hangsúlyt. Ha komolyabban belegondolunk, az \"eltávozás\" csak egy kerettörténet. Kerettörténet, mely indokolttá teszi a eseményeket, a karakterek között kialakuló kémiát és az egész sztori exisztenciáját.

A \"Jelek\" címû film UFO-s sztorija kerettörténet. De talán több is annál. Egy összetett, nehezen értelmezhetõ metafora.

Nem tudunk semmit a nagyvilágról. Minden kapott tájékoztatással médiaeszközökön keresztül értesülümk. Pont annyit tudunk, mint hõseink. Nem látjuk a kolonizálni kívánó földönkívüli hadak roppant hajóarmadáját, de még csak a kis tanya környékén lévõ városkától sem jutunk messzebb. A történet esszenciája le van tömörítve négy zseniálisan megírt - és eljtátszott - karakter nyomasztó drámájára.
Kicsit talán olyan, mint a \"10 Cloverfield Lane\" címû film. Hasonló események zajlanak le ott is, de mi mégis csak a saját kis karakterbrigádunkkal foglalkozhatunk.

Egy valamiben azonaban különbözik a \"Jelek\" címû film a fentebb említettõl. Ebben az alkotásban szó sincsen semmilyen földönkívüli invázióról. A dolgok sokkal komplexebben funkcionálnak, mint ahogy azt látjuk. Midenkinek mást és mást jelent. Valakinek egy összetett karakterdrámát és egy álomszerû, kiszámíthatalan mestermûvet; valakinek egy bonyolult verset, melynek metaforái meghazudtolják az emberi logika által bejárható ösvények biztos vonalát... És van, akinek ez is csak egy a sok UFO-s film közül, mi több, kevesebb is annál. De talán jobb is ez így.

A zsenik alkotásait csak a megszólítottak érthetik meg igazán...

- Vége az esetleges SPOILER-t tertalmazó vélemyénynek -

Remélem, vannak rajtam kívül is olyanok, akik megértették a filmet! További szép napot!
2016 febr. 12. - 16:58:55
2016 febr. 12. - 16:58:55
(291/303)
Szerintem tök logikus, hogy ha egy faj sok fényévet tett meg az ûrben, annak ellenére hogy egy bolygó nem felel meg a hosszú távú itttartózkodásnak, azért utánpótlásért körülnéz, hiszen ki tudja mikor találja meg a következõ alkalmas bolygót.
2015 okt. 25. - 15:00:31
2015 okt. 25. - 15:00:31
(290/303)
Spoiler:
Egyszer valamikor utánaolvastam, mert én is nehezen hittem el, hogy egy ilyen jó filmnek ilyen baromság a vége. Valami olyasmit olvastam róla, nem emlékszem pontosan, hogy Shyamalan úgy képzelte el az egészet (háttérsztori), hogy az ûrlények elmenekültek a bolygójukról, már hosszú évek óta úton voltak, új lakható bolygót kerestek maguknak, és valahogy út közben akadtak rá a Földre. Kipróbálták, ugye le is szálltak megnézni meg elfoglalni, de 3 napnál nem bírták tovább a pára miatt és elhúztak. Nem csak azok haltak meg, akik vízhez értek, hanem a többi is beteg lett. Ezért volt ilyen rövid, hirtelen és gagyi a megszállás, mert õk maguk sem tudták, hogy kibírják e.
Ez is elég gagyi magyarázat, mert ha olyan okos egy faj, hogy tud a világûrben utazgatni, és új bolygót keresni magának, akkor azért hamarabb felfedezhetnék, ha nem lesz nekik jó egy bolygó kémiai összetétele.
A víztõl eltekintve szerintem nagyon jó film, tanulságos is. Ufós témában ez az egyik legfélelmetesebb, kiskoromban mindig attól féltem, hogy éjszaka meglátok egy földönkívülit az ablakomból kinézve. :D
2015 aug. 28. - 23:01:28
2015 aug. 28. - 23:01:28
(289/303)
Összességében azért jó nagy gyökérség.
szavazat: 3/10 2015 júl. 08. - 12:47:19
2015 júl. 08. - 12:47:19
(288/303)
Mel Gibson elméleti filmje. Csak gondolkodik, semmi akció, legalábbis eddig. Gabonakörök, rádiózavarok és egyéb idegen lényeknek titulált jelek fordulnak elõ a környezetében. A gyerekek már tudják, a felnõttek nem hisznek benne. Meddig lehet így húzni a nézõk idegeit, zene nélkül, hangos zajokkal? Az 56. percben csúcson van a nézõk izgatása. A film végén igyunk egy pohár vizet 
2014 szept. 10. - 00:39:24
2014 szept. 10. - 00:39:24
(287/303)
Tesla _MELYIK_találmányát a 146ból?
Egyébként pedig, ha nem vagy otthon legalább a természettudományos alapismeretekben, akkor könnyen be fogsz dõlni a legócskább kóklerségeknek is a Nibirutól a gyíkemberekig.
Konkrétan a HAARP-ról egy könnyebben érthetõ rövid összefoglaló: http://index.hu/tudomany/2014/05/19/bezar_a_haarp/
Amúgy csak a nagyságrendek: egy közönséges nyári zivatar összenergiája _TÖBB TÍZEZERSZERESE_ a HAARP teljesítményének.
szavazat: 7/10 2014 szept. 06. - 13:55:30
2014 szept. 06. - 13:55:30
(286/303)
Én egy cikklenben olvastam róla (HAARP -ról/ lehetséges veszélyeirõl) és aztán láttam egy 15 - 20 perces dokumentum filmet,(részben beivódott, hogy veszélyes és nem is találtam semmi olyat ami cáfolná, hogy ne lennének veszélyesek a HAARP antennák emberi irányítás alatt) fizikából meg soha nem voltam jó, az is lehet, hogy okosabb lennék fizikából akkor nem dõlnek be egyik kamu dolognak sem!
Remélem felvilágosítasz!

Kérlek gyõzz már meg (de tudományosan, cikkekkel - linkekkel), hogy nincs igazam abban, hogy Nikola Tesla találmányát fejlesztették tovább s lett belõle a HAARP antenna, illetve arról is szívesen olvasnék, hogy valóban nem veszélyesek ezek a HAARP antennák amik LASSAN a világ bármely táján megtalálhatóak.

Ez is csak egy összeesküvés elmélet lenne?

Elõre is kösz!
2014 szept. 05. - 02:47:04
2014 szept. 05. - 02:47:04
(285/303)
Az, aki szerint a Yagi antennát Tesla találta föl, és elhiszi, hogy az idõjárást pl a déli Csendes Óceánon befolyásolni lehet egy alaszkai pár hektáros dipólantenna teleppel az jobb ha inkább elkezdi az általános iskolai fizika tananyagot elölrõl.
(van fogalmad róla, hogy egy szaros Beaufort 8-as, 4-5 órás balatoni viharnak mennyi az összenergiája?)
szavazat: 7/10 2014 szept. 03. - 00:03:50
2014 szept. 03. - 00:03:50
(284/303)
Semmi értelme a kérdésemre írt válaszodnak, akkor mégis miért nekem címezted?
Te mire válaszoltál?
Tényleg ez a színvonal itt?
Hülyék paradicsoma a PORT. hu!