Kritikán felüli febr. 28. 12:41:15
(25/25)
Kibeszélőnk a filmről: https://youtu.be/bKaQmRvVYhg
Kritikán felüli 2022 okt. 10. - 16:01:30
(24/25)
Amit lehetett, megbeszéltünk Bergman klasszikusával kapcsolatban: https://youtu.be/-Z24_keZS-k
10/10
yaka 2016 nov. 18. - 22:39:49 10/10
(23/25)
Nagyon hálás vagyok az M5-nek, hogy tegnap leadta. Egy ponton túl tátott szájjal bámultam, ha nem is szó szerint. A vége fõcímnél a szívembe zártam mindkét fõszereplõt, és minden õszinte kísérletet is egy párkapcsolatra.
10/10
Sumomo 2012 júl. 26. - 15:32:23 10/10
(22/25)
10*-os film, mint Bergman minden filmje a maga nemében.

De!
Nincs az az isten hogy mégegyszer megnézzem.
Nagyon kiütött anno.
amon tobin 2012 júl. 16. - 10:06:13 Előzmény csineva-xx
(21/25)
csatlakozom az elõttem szólóhoz, fél kettõkor bedobtam a törölközõt, pedig zseniális film...
10/10
csineva-xx 2012 júl. 15. - 17:52:33 10/10
(20/25)
Soha igazán komolyan nem szoktam reklamálni a mûsorrenddel kapcsolatosan, felkelek, virrasztok, stb... De azért ehhez a kezdéshez csak gratulálni tudok! Bergman ismertebb filmjei közül ez az egyik talán legkönnyebben emészthetõ, sõt, olyan témát boncolgat, melynek problémáival azért a legtöbben hajlandóak (!) vagyunk szembenézni, de kétlem, hogy ezek ellenére sokan maradnánk tv elõtt hajnali háromig... Ez azért már komolyan kuszálja össze egy egészséges ember bioritmusát – szerintem... Kár!
adamnagysweetmovie 2012 jún. 16. - 10:11:07 Előzmény kie111
(19/25)
Remélem sikerül végigjárnod a karmikus feladatod:)
Layale 2008 aug. 23. - 19:59:37
(18/25)
kie111! (remélem még visszatérsz és írsz majd!) engem nagyon megérintett, amit írtál és kiváncsi lennék mit láttál másnak akkor 20-22 évesen amikor megnézetd a filmet és most, így ennyi dõ után!!
kie111 2008 aug. 07. - 13:19:50
(17/25)
Úgy 30-32 éve láttam elõször a filmet, akkori barátommal, szerelmemmel. Akkor 20-22 éves lehetettem, emlékszem nagyon megérintett, szinte sokkolt a film. Pedig akkor még alig tudtam, tudtunk valamit a témáról… A barátom csodálkozott is, nem értette, hogy minek volt rám ekkora hatása. Vele rövidesen elváltak az útjaink, s azóta a filmet sem láttam, tegnap viszont megnéztem. Az volt az érzésem, hogy a saját életem elevenedik meg. Hát ja, Bergman sokat tudott a férfi-nõ kapcsolat mélységeirõl. Ami leginkább elgondolkodtató, hogy az érinti meg az embert, annak van erõs érzelmi hatása, amivel dolgunk, (karmikus) életfeladatunk van, s ez a hatás akkor elég intenzíven megmutatkozott. Most 52 éves vagyok, hasonló korban, mint a szereplõk a film végén, s az én történetemnek még nincs vége… (Mellesleg 30 év után ismét azzal a régi baráttal élek)
*Bátorszív* 2007 nov. 27. - 08:48:54
(16/25)
(off.),,Mindig örülök amikor ilyen - és hasonló - nívós hozzászólással találkozom...;,
Üdvözöllek tisztelt Ghee ! :)
'...keep it up...!',,
*Bátorszív* 2007 nov. 27. - 08:24:31 Előzmény zszoltan
(15/25)
:);):)
10/10
Ghee 2007 nov. 26. - 22:01:29 10/10
(14/25)
Egy tökéletes alkotás a lenyelt feszültségekbõl feltörõ, "szeretõ", kétségbeesett agresszióval határolt összetartozás ellehetetlenedésérõl. A feszült, pengeélen táncoló õrület rejtett zúgaiban meghúzódó erõs kötõdés, mindkét fél büntetése, amit cipelnek magukkal - teljesen elereszteni nem tudják soha többé.
Hibátlan színészi alakítások és egy percre sem enged teret az unalomnak és a közönynek a rendezõ.
zszoltan 2007 okt. 12. - 20:40:22
(13/25)
Ezen nem csodálkozom, hiszen annyi mindenrõl beszél, bár végig a házasság, a párkapcsolat körül keringõzik. Igen mély film: a felvetett kérdésekre korántsem triviális a válasz, talán nem is létezik mindenki számára megfelelõ. De többször is ad több választ, amin a nézõ elgondolkozhat: számára vajon ugyanilyen szituációban mi is lenne jó.
Elsõ megtekintésre igen szórakoztatónak találtam. Ez nyilván nem csak a színészek remek játékának, hanem a fordulatos történetnek is köszönhetõ. Pedig hát igazán kevés mozgásteret hagyott magának a darab: mindössze két szereplõ (90%-ban), puritán színterek (legtöbbször csak egy fél szoba), egyszerû fényképezés.
Egyetlen hibájának talán azt róhatnám fel, hogy néha a kamera lemaradt a szereplõktõl. Nem is! Tulajdonképpen annyira csüngött a kamera a szereplõkön, hogy amikor pár másodpercre nem mutatta az arcukat, az embernek az volt az érzése, hogy lemarad valamirõl.
Mindenképp megtekintésre érdemes darab, bár nekem 5 óra már túl sok lenne belõle.
10/10
Agi53 2007 okt. 12. - 19:38:19 10/10
(12/25)
Sokadszorra látom, olvastam is, de mindig fedezek fel benne újat, s mindig annyira megráz. Érdekes lenne megnézni a TV- s, hosszabb változatot is.
Newcastle United 2007 szept. 21. - 12:57:54
(11/25)
Négy éve az M1 is leadta a Bergman sorozatban, csak elég késõn.
ajapi 2007 szept. 21. - 11:51:16 Előzmény Indigo
(10/25)
Adták Mo.-n is, csak vagy 30 éve. Szuper
verdeleth 2007 szept. 20. - 21:16:56
(9/25)
már nagyon régóta vártam és végre lesz A könyv elolvasása után tudtam hogy látnom kell és most eljött az ideje
Redfield 2007 aug. 06. - 00:00:54
(8/25)
Kritikámat egy amolyan idézettel kezdeném, Ady Endre: "Vad szirttetõn állunk" c. versével.

"Vad szirttetõn mi ketten
Állunk árván, meredten,
Állunk összetapadtan,
Nincs jajunk, könnyünk, szavunk:
Egy ingás és zuhanunk.

Véres hús-kapcsok óvnak,
Amíg összefonódnak:
Kékes, reszketõ ajkunk.
Míg csókolsz, nincsen szavunk,
Ha megszólalsz zuhanunk."

Számomra ez fejezi ki a legjobban azt a témát, amirõl Bergman filmet készített. A Könyvet még nem olvastam, de ezt épp most néztem meg, és:

1. Az elején nem gondoltam volna, hogy tetszeni is fog, mert laposnak tûnt, sok szöveggel, de aztán kijött a hatása.

2. Hogy képzelték azok a tökkelütött barmok Hollywood-ban, hogy nem még csak nem is jelölték Oscar-ra az egyik fõszereplõt sem???!

3. A legérdekesebb filmek azok, amik az érzelmeket, a mély, szoros, mégis nehezen kiismerhetõ, vagy épp kiismerhetetlen érzelmeket tudósként boncolgatják. Ez egy ilyen mû. Szembeállít az igazsággal, a teljes lelki zûrzavarral, a kínnal és a gyötrelemmel ami a szeretetet élteti. És mennyire fájdalmas is nézni, hogy fájdalommal, ártással, önzéssel, kétségekkel, és távolléttel lehet csak életben tartani valamit amire már jó elõre leszerzõdött ez a két ember. Az utolsó "fejezet" a filmben teljességgel várható volt, mégis az érzelem amit kiváltott belõlem: teljességgel szavakba önthetetlen, megfogalmazhatatlan. Tehát összegzésnek: A színészi játék csillagos ötös, ahogy a rendezés és a szövegek is. Azt hiszem eleget szóltam.
Indigo 2007 febr. 19. - 11:03:46
(6/25)
Sajnos nincs VHS-em :(
Közben utánanéztem, valóban tv-filmnek készült, és létezik belõle egy 5 órás verzió is, amit be is mutattak Svédországban.