Téma: Jessica Alba

Koczy85 2014 febr. 01. - 12:44:59 Előzmény convar
(1118/1138)
Úgy értem, hogy feljutott a csúcsra, hogy ismert/befutott színésznõ lett Hollywood-ban. (Hiszen sokan csak álmodoznak errõl)
Hiszen amikor a Dark Angel-ben játszott még szinte ismeretlennek számított. Viszont vannak emberek, akik miután "befutnak" elfelejtik, hogy honnan indultak, és hogy kiknek köszönhetnek sok mindent.

Kicsit OFF:
De pl. közvetve én is egy ismert angol színésznõnek köszönhetem tulajdonképpen, hogy egyáltalán színészetet tanulhattam egy drámasuliban Londonban. (Sõt, részben azt is, hogy egyáltalán Londonban élek.) És ha nem is lesz komolyabb a dologból, mindig hálás leszek neki.
OFF vége

Azért egy színésznek sok munkája van a forgatáson kívül is ha kap egy szerepet. Hiszen elõször tanulmányoznia kell a karakterét, aztán felépíteni, szükség esetén komoly háttér munkát végezni. Fizikai felkészülés...stb...
Az meg, hogy valaki nem hajszolja túl magát, szerintem nem baj. Nem egy színész halt meg fiatalon mert agyon hajszolta magát...

A másik, hogy az, hogy valaki kevés filmet forgat, önmagában nem jelent semmit. Pl. Daniel-Day Lewis kb. 5 évente szerepel egy filmben, azért mindig Oscar-t kap, aztán utána 4 évig pihen. :) Terrence Malick filmrendezõnél volt, hogy két filmje között 20(!) év is eltelt. Szóval ezek a mûvészemberek már csak ilyenek. Jess-nek pedig ugye most már ott van a család is, a cége is.
10/10
convar 2014 jan. 16. - 14:29:44 10/10 Előzmény Koczy85
(1117/1138)
Õõõõ Jess milyen csúcsra jutott fel? :) (Jujj de cinikus vagyok! :o) )


Értem én hogy nem a s*ggét mereszti egész nap, de nálam ahogy egy színész akkor dolgozik amikor forgat egy rendezõ meg akkor amikor nagyjátékfilmet csinál, és akárhogy is nézzük, 33 év alatt 8 nagymozi nem éppen egy túlhajszolt tempóra utal.
10/10
convar 2014 jan. 16. - 14:07:19 10/10 Előzmény convar
(1116/1138)
Ehun is van e (lásd az elõzményt). (De amott is tényleg volt róla szó, utánajártam.)
10/10
convar 2014 jan. 16. - 12:12:21 10/10 Előzmény Koczy85
(1115/1138)
Úgy emlékszem '97 vagy '98, de errõl mi már egyébként beszélgettünk, emlékszem :) Lehet hogy nem itt hanem a darkangelhungary-n, bár sztem itt is be volt már téve ez a kép.
Koczy85 2014 jan. 11. - 11:19:38 Előzmény convar
(1114/1138)
"Szép szavak, még mindig milyen hálás Cameronnak."

Ez örömteli. Vannak emberek, akik miután feljutottak a csúcsra, hajlamosak elfelejteni, hogy honnan is indultak. Örömteli, hogy Jess nem ilyen. És tényleg sokat köszönhet Cameron-nak és a Dark Angel-nek. Kár, hogy nem lett neki normális lezárása.

Cameron meg igazából folyamatosan dolgozik, pl. a Titanic és az Avatar közti "szünetben" folyamatosan dokumentumfilmeket forgatott a Titanic-ról. Mostanság meg az Avatar 2-n és 3-on ügyködik folyamatosan. Szabadidejében meg lemerült a világ legmélyebb tenger alatti árkába meg ilyesmik, szóval nem unatkozik. :)
Koczy85 2014 jan. 11. - 11:14:43
(1113/1138)
Ez elvileg (vagy hát több mint elvileg mert a Historical Pics nevû hivatalos oldalról van) Jess eredeti szalagavatós képe még anno...nem tudom mikorról. Már akkor is gyönyörû volt, de ezzel igazán nem mondtam újat. :)
10/10
offtopic
convar 2014 jan. 10. - 14:50:34 10/10
(1112/1138)
Ja, akkor jó ;D (ezek szerint nekem viszont tényleg nem)
10/10
duckshoot 2014 jan. 09. - 22:33:35 10/10 Előzmény convar
(1111/1138)
Poén volt.
10/10
convar 2014 jan. 07. - 09:10:38 10/10
(1110/1138)
http://jessicaalba.hollywood.com/gallery/thumbnails.php?album=2340&page=1

Ennyi cipõ nálunk még egy cipõboltban sincs :D


***


Ezt meg egy hónapja mondta: "Being cast in James Cameron’s Dark Angel is the most memorable opportunity of my career. Breaking into the entertainment industry under his direction and guidance was life changing — he taught me a lot of the values I still apply today to my work as an actress and at The Honest Company."


Szép szavak, még mindig milyen hálás Cameronnak.

És akkor mostmár azt is értjük hogy miért vannak üresjáratok a karrierjében - hisz ha úgy vesszük, az átlagosan 5 évente megjelenõ új filmjével Cameron sem mondható éppen munkamániásnak :o) (Mielõtt ezt a kijelentésemet is vki készpénznek venné: persze az is lehet hogy a kettõ között semmilyen összefüggés nincs ;) )
10/10
convar 2014 jan. 07. - 08:25:29 10/10
(1109/1138)
Jess már messze nem olyan karrierista mint néhány kolléganõje (vagy mint volt õ is mondjuk 5 meg 10 éve), más dolgai is vannak már (cég), és család is van már.

Úgyhogy többre sztem egyszerûen nincs ideje. Vagy ha volna is, inkább a saját életére fordítja minthogy a család, a férje és a gyerekek lássák ennek kárát. És ezt sztem nagyon helyesen is teszi.
10/10
offtopic
convar 2014 jan. 07. - 08:08:29 10/10 Előzmény duckshoot
(1108/1138)
10/10
offtopic
duckshoot 2014 jan. 05. - 19:26:39 10/10 Előzmény convar
(1107/1138)
Cseppet sem elfogult kijelentés :)
10/10
convar 2013 dec. 28. - 21:18:07 10/10
(1106/1138)
Jessica Alba a világ legjobb színésznõje és pont! Vita lezárva!
Koczy85 2013 dec. 28. - 18:59:30
(1105/1138)
Valóban, de úgy nehéz kiemelkedõt alakítania ha nem is játszik olyan filmben, ahol erre lehetõsége van.

Ha meg eljátssza amit rábíznak, hát tulajdonképpen az a dolga színésznõként. :)

Emberileg nem tudom, ahogy olvasok róla, szerintem Jess jó ember, bár nyilván errõl nem tudok teljes képet alkotni hiszen nem ismerem õt személyesen. (Bár egyszer már láttam :) ) Így csak abból tudok véleményt formálni, amiket írnak róla.
hanguktaekwondooo 2013 dec. 28. - 10:26:27
(1104/1138)
ezt a kislányt érdemein felül futtatják.
Attól még lehet kedves ember, nagy és tiszta szívvel, lehet jó családanya és egyebek
de nem hagy nyomot.
Ilyen hölgyek százával mindenhol
-ez a megállapítás természetesen nem emberi értéküket rugdossa,
de tény: kevés olyan teremtmény van, aki beleégeti magát a filmvászonba.
Alba kisasszony nem tartozik közéjük.
Formás, csinos, a rábízott jeleneteket eljátszogatja, de nem kiugró a teljesítménye.
nem döglik bele.
Az õ arcát nem rajzolja át a hivatás, mint pl. egy Domján Editét.
Az õ arcát az anyaság rajzolja át.
Ami egy csodálatos dolog és tiszteletreméltó élethivatás
de semmi köze a filmmûvészethez
Koczy85 2013 dec. 28. - 10:07:26 Előzmény hanguktaekwondooo
(1103/1138)
Mit jelent, hogy középszerû? Ha arra gondolsz, hogy pocsék filmekben (is) játszik az nem feltétlenül a színészi képességeit tükrözi. Lehet csak ügynököt kéne váltania. :) Szerintem mondtam már, de nekem mindig azt mondták a drámasuliban, hogy ha egy színész rossz egy szerepben az nem biztos, hogy feltétlenül az õ vagy csak az õ hibája...

Kicsit OFF, de akkor már:
Novemberben beszélgettem egy itt Angliában elég ismert színésznõvel (aki nekem most már egy amolyan kedves ismerõsöm vagy mi, mindegy, másik sztori...). Õ egy amerikai sorozatban játszott idén, aminek örültem, de (és ezt neki is mondtam) a karaktere borzasztóan rosszul volt megírva, amivel mint színész nem nagyon tudott mit kezdeni. (Mivel nem a színész feladata a szkriptet kijavítgatni.) A lényeg, hogy ha nem ismerném a csajt, akkor valószínû ez után a szerepe után azt mondtam volna, hogy nem olyan jó színésznõ, de mivel ismerem már régóta (egy ideje már személyesen is) ezért tudom, hogy mire képes...

Valami hasonló igaz Jess-re is. Õ is jó színésznõ, de valahogy az utóbbi években nagyon nem jó forgatókönyveket talál magának. (Szerintem már a Fantasztikus Négyes sem volt igazán jó, nem véletlenül akarják remake-elni az egészet. De az meg a stúdió hibája volt, mert arra Tim Story-ra bízta a rendezést aki elõtte az Amerikai Taxi-val "bizonyított". )
Vagy talál neki az ügynöke...
hanguktaekwondooo 2013 dec. 20. - 13:52:25
(1102/1138)
csinoska, de középszerû kislyány
gazdagítva a futtatott középszert
Koczy85 2013 dec. 19. - 19:02:24 Előzmény convar
(1101/1138)
Mi az hogy. Nagyon nehéz szakma, sokkal nehezebb mint azt valaha is gondoltam. (És hát én még gyakorlatilag csak az alapok alapjait láttam/tanultam...) Egyébként beszélgettem errõl néhány ismert színésszel is különbözõ rendezvényeken és mind ezt mondták, sokkal nehezebb szakma mint az elsõre látszik, de ha valaki élvezettel csinálja és nem elsõsorban munkának tekinti, az nagyon élvezi minden nehézségével együtt. (Ezt mondjuk én is meg tudom erõsíteni, idén benne voltam két filmben is, igaz csak háttérszereplõként, de nagyon jó hangulatú volt a forgatás mindkét esetben, egyáltalán nem éreztem, hogy na most melózok.)

Ok, ez félig-meddig OFF lett.

Amúgy sajnáltam, hogy Machete Kills-nek nem volt vörös szõnyeges premierje itt Londonban, jó lett volna Jess-szel (is) dumálgatni egyet. De talán majd jövõre a Sin City 2-nek...
10/10
convar 2013 dec. 12. - 12:46:19 10/10 Előzmény convar
(1100/1138)
"és ami még fontos, sõt nagyon fontos, hogy dolgozik is.

Mivel színésznõ a dolgozik nálam azt jelenti hogy forgat,"


Miazhogy:





azért nem (mindig) egyszerû az õ szakmája sem :)
Koczy85 2013 dec. 04. - 14:43:39 Előzmény convar
(1099/1138)
Tény, ami tény, emberek adatlapjait nem nagyon szoktam olvasni.

Azt meg nem tudtam, hogy a Machete Kills-nek van-e már saját topic-ja mert fogalmam sem volt, hogy Magyarországon mikor mutatják be. (Persze, megnézhettem volna de jobbára ha port.hu-ra látogatok akkor csak a Jess topic-ot nézem, semmi mást.)