m_and_m 2013 aug. 18. - 12:13:02 Előzmény szonya1
(41/61)
Igazad van, Kabos játszott a Dollárpapában is.

Más.:
Tisztelt Port.hu! Ez film nem színes.
vino-et-veritas 2013 aug. 16. - 19:17:36
(40/61)
Jó film, korrajz is meg nem is.

Egymás becsapása, lenézése nem rendszerfüggõ.

Az Eiffel tornyot, meg a Lánchidat is eladták már hiszékeny embereknek, pedig köze nem volt a "szocializmushoz". Aztán Kulcsár Attila sem volt éppen az elit gyermeke...

A kor (60-as évek vége) zárt körülményei között, az áhított nyugati kapcsolat lehetõsége még hiszékenyebbé tette az embereket.

Ha pedig valamit sikerült abból a korból "átmenteni" és lassan tökélyre fejleszteni, az sajnos pont a másik semmibe vétele, lenézése, letaposása, stb., pedig ezt már "demokráciának" nevezzük.

És ugyanígy a "közvagyon" is szabad préda maradt, a közterületek állapotától a közpénzek elsíbolásáig...
filoszemitabéla 2013 aug. 16. - 18:23:23
(39/61)
Nagyon jó volt a regény is, a tévéjáték és a színdarab is (Hegedûs D. Gézával).
Valóban megdöbbentõ volt, ahogy lerántotta a leplet Fejes Endre a "nép államáról", ahol a proli diplomatának adta ki magát, hogy emberszámba vegyék és egy szebb nõ szóba álljon vele.
Egy ú.n. káder tökéletesen lenézte az egyszerû munkást és úgy viselkedett vele, mint egy hûbérúr. Bár abban is van némi igazság, hogy akit le lehet nézni valamiért, azt le is kell nézni. Mély szakadék tátongott a Horthy-korszak mester urai és az ú.n. szocializmus szakijai között, akik kis táskában hazahordták a fél gyárat.
Ugyanakkor A 60-as években az "elembertelenedett kapitalizmusban", Svájcban a takarítónõ (Putzfrau) egy asztalnál ebédelt a kitakarítandó lakás tulajdonosával és családjával (saját tapasztalat, de családtag voltam, nem takarítónõ a félreértések elkerülése végett)
Az is elég érdekes, hogy egy ilyen elég egyszerû cigánygyerek (a valóságban) hogyan tudta elhitetni magáról, hogy görög (ez még talán érthetõ, hajszín, bõrszín), de hogy diplomata...
Mindig meglepett, hogy egy-egy szélhámos, amikor megszólalt a "Kék fény"-ben, meglehetõsen primitív stílusban, rosszul egyeztetett ragokkal stb. mégis meg tudott téveszteni egy csomó embert.
Nagy általánosságban elég egy ilyen figurának a cipõjét megnézni, amit felvesz a hivalkodó öltönyéhez és máris lehet tudni, kivel állunk szemben.
szonya1 2013 aug. 16. - 17:35:13
(38/61)
Kabos Gyula egyikben sem, Kabos László mindkettõben játszott. Természetesen a szóban forgó autó (Medveczky Ilona járgánya) valóban a 68-ban készült A veréb is madár filmben látható.
m_and_m 2013 aug. 16. - 17:15:08 Előzmény naemmekki
(37/61)
Amire te gondolsz, az a Veréb is madár c. film. A Dollárpapában nem is játszott a Kabos.
vondermonarchi 2013 jún. 28. - 00:34:38 Előzmény port_guy
(36/61)
Ha Roberta rendezte el tudom képzelni milyen volt :)))

Hegedûs D. Gézával anno, na az volt jó elõadás.
vondermonarchi 2013 jún. 28. - 00:32:04
(35/61)
Είμαι ένας Έλληνας διπλωμάτης :)
crackjack 2013 jún. 28. - 00:22:09
(34/61)
Hát ez tényleg nem semmi történet. Néha alig értettem a szöveget a háttérzenétõl. De ami a záróképsorok alatt is hallatszik, az nagyon eltalált.
10/10
vizipok56 2012 júl. 19. - 19:43:30 10/10 Előzmény port_guy
(33/61)
A "nemzeti szinházban" egy adag genny folyik - amennyire tökéletes a Fejes féle novella és a Harsányi féle film, annyira undorító a szinészettel köszönõ viszonyban sem álló retkes fehértibor, és kovácspatricia_mv - Martinovics Dorinától elnézést kell kérjek - Õ valóban szinész, kár, hogy csak epizódszerepet kapott!
longear 2012 jan. 19. - 11:00:34
(32/61)
Fuss amerre látsz!
Katasztrofális darab, még Kovács Patrícia és Tompos Kátya alakítása sem tudta megmenteni az elõadást.
A végén lagymatag taps, menet közben elszökdösött nézõk (elõadás: 2012.01.18.)
debut27 2011 dec. 29. - 23:12:49
(31/61)
Második rész sokkal jobb az elsõnél.Úgy ültem le a filmhez,hogy nem tudtam róla semmit.Azt se tudtam,hogy megtörtént esetet dolgoz fel.Tordai Teri milyen szép nõ volt:-)
port_guy 2010 dec. 13. - 22:39:07
(30/61)
Érdemes megnézni a Nemzeti Színházban, nagyon jó. :)
Neerson 2010 okt. 30. - 22:28:25
(29/61)
Ha valakinek megvan a DVD, akkor a magyar feliratot eltundá küldeni?
ha angol felirat lenne, akkor tapsolnék örömömben:)
Neerson
Pünkösdi Kató 2010 aug. 23. - 16:19:29 Előzmény Pünkösdi Kató
(28/61)
Még nem olvastam ki, de nem bírtam megállni, hogy meg ne írjam a véleményem. Már a felénél járok, de igen lassan haladok... Idõnként elvesztem a fonalat, annyira zavaros nekem, hogy mit is olvasok... Pl. Viktor felmegy végre a lány családjához a lakásba, felmenetel elõtt beszél vmi rendõrféle, utána eljön onnan, talán a portással beszélget? Párszor el kellett olvasnom ezt a néhány sort, hogy megértsem...
Utána beszélnek vmi két hétrõl, majd a köv. fejezetben temetést emlegetnek, de kiét...
Végig olvasom, kb. a felénél tartok, mindenképpen elolvasom. A filmre is kíváncsi vagyok, hátha elkapom legközelebb. :)
Sorozatfüggõ 2010 júl. 28. - 14:34:04
(27/61)
Régi szép idõk, amikor még készültek ilyen filmek!Értékes TV-játékok, remek színházi közvetítések. Minden napra jutott valami, emlékszem, másnap mindig megbeszéltük a barátnõmmel, sõt egy egy-egy jó alkotást még a magyarórán is kitárgyaltunk.Igaz, akkoriban nem 55 csatornáról ömlött ránk a Tv-szenny.
Pünkösdi Kató 2010 júl. 28. - 13:26:50
(26/61)
Tegnap volt Harsányi Gabi az Önök kértékben vendég, ott beszéltek a filmrõl, és én is kedvet kaptam hozzá, hogy elolvassam a könyvet. A könyvtárunkban meg is van, így ha kiolvastam, jövök. :)
offtopic
fredi60 2010 jan. 11. - 17:18:22 Előzmény gtothistvan
(25/61)
A korábbi képen az itthoni palackozású VAT 69 látható.
De természetesen még mindig gyártják a skótok, csak másféle üvegben (lásd oldalt).

A VAT 69-rõl magyarul nem lehet semmi érdekeset fellelni a neten.
Az angol Wikin olvasható, hogy több film és regény szereplõjének volt a kedvenc márkája.

http://en.wikipedia.org/wiki/Vat_69
gtothistvan 2008 júl. 29. - 20:29:48
(24/61)
"69" után jöttek a laza-lázadó 70-es évek, s filmek. Dícséretes, hogy Fejes-Szõnyi mert kiállni ak-kor csendes, kitörni /go-west/ vágyó lelkei mellett.+ Nem csodálom, hogy /zenei/szinpadra vitték, mert muzikálisan remek./megvan csodás LP is, mint Presser-zemény/
gtothistvan 2008 júl. 29. - 17:43:04 Előzmény Danny Wilde
(23/61)
Gratula a nosztalgiához /volt szerencsém belsõleg is találkozni vele/, állítólag létezik még a 69, csak más palackozással.
Danny Wilde 2007 dec. 11. - 21:26:42
(22/61)
(A képet csak akkor lehet látni ha valaki be van jelentkezve)