joey l 2021 máj. 06. - 17:39:19 Előzmény terranova56
(9/9)
NINCS IS JOBB A HUSINÁL!!!
a bal mellsõ lábam 2015 jún. 25. - 00:25:33
(8/9)
Az egyik legjobb fõzõs mûsor. A srác kiváló erre a feladatra. Az én ízlésem szerint õ az egyik legjobb, Hugh Fernley-Whittingstall, Nigella és Pépin mellett. De a süteményes afró modellcsaj is nagyon-nagyon ügyes, csak nem jut eszembe a neve.
Ha valaki nálam jobban szereti az állatokat, az festi magát. DE!
Ha jól szintetizálom a hozzám eljutott információkat, akkor a Jóisten az evolúció során állati fehérje fogyasztása útján emelt ki minket az állatvilágból. Ne legyünk már egymással szemben fasiszták olyan dolgok miatt, aminél nagyobb miatt is lehetnénk, mégsem tesszük. Én is sajnálom a leölt állatokat de én is eszem húst. És egy rakás embert ismerek, akik ezzel PONT így vannak. Ott van például, hogy egy csomó ember húsevõ, de például nem enne olyan "aranyos" állatokat, mint a nyuszi. Én mondom, hogy "láttál-e már kismalacot?", mert szerintem az sokkal aranyosabb a nyuszinál. De õk elhajtanak, hogy köcsögül viselkedem, mert ... szóval a szokásos, az a hunyó, aki kimondja.
Elsõ ifjú hevületemben elítéltem a vadászatot, de mostani eszemmel az a véleményem, hogy a vadhús fogyasztása a legkorrektebb, mivel általában szakértõ által kiválasztott egyed kerül puskavégre. Ezek a "szakszerûen leölt" állatok túlnyomóan semennyit sem szenvednek, de ha mégis, akkor is minimálisat, haláluk a természetes közegükben megy végbe (semmi rideg vágóhíd), és sokkal, de sokkal kíméletesebb, mint ami akkor történne velük, ha még lenne hazánkban természetes ellenségük. Még a legdilettánsabb részeg bolond digó vadász sem tud nekik annyi szenvedést okozni, mint egy medve. Vagy egy falka farkas. A vadhús ráadásul kiemelkedõen egészszéges, továbbá egynémely vad erõsen túlteng Magyarországon. Csak javasolni tudom, de persze drágább, nemcsak a TEscogazd virslihez képest.
Viszont ha a tudatosság szól belõlem, akkor mindenkinek csakis a növényevést javaslom, esetleg rovarokkal kiegészítve, mivel globális szinten tényleg csak ez a fenntartható. Meg hát birkák ne egyenek sztéket... De ma bevallom, én is hódoltam ennek a kombónak, megettem egy kiló csudálatos cseresznyét, kábé három deka friss hússal bélelve. Nem zavarta meg az élményt a sok ízeltlábú csecsemõ.
3/10
terranova56 2014 aug. 17. - 19:46:10 3/10
(7/9)
Nem értem a kozzászólásodat, mert, ha vega vagy dolgozhatsz a problémán, ha meg nem, te is legyilkolt állatokat eszel, mint a lakosság 99%-a és szerintem te is ide tartozol, de lehet tévedek
3/10
terranova56 2014 aug. 17. - 14:20:11 3/10
(6/9)
Hát levegõt mindenképpen, de konkrétan mire gondolsz? Mármint a felvetésedet nem értettem
offtopic
-csengõzoli-- 2014 aug. 17. - 10:46:50
(5/9)
Te szívsz valamit?
vino-et-veritas 2014 aug. 17. - 10:06:26
(4/9)
Azért az dúrva, amikor olyan alapanyagokat vesznek elõ természetes nyugalommal - fõleg Janella -, amit itthon még jószerével nem is láttunk...

A honlapjuk szerint Janella helyett már Zoe folytatja.
Ez nem megy még a magyar csatornákon?
3/10
terranova56 2014 aug. 17. - 09:51:57 3/10
(3/9)
Tetszik a mûsor és sokszor eszem zöldséget, de továbbra is állítom, hogy az ember mindenevõ és ha valaki szélsõséges az nem jó. Az oroszlán a leopárd a farkas stb.... is gyilkosok, nem hiszem, hogy rá lehetne õket szoktatni a fûre, vagy a levélre, pedig mennyi életet lehetne megóvni. Szerintem a vegák dolgozhatnának ezen a problémán
8/10
pubem 2012 márc. 15. - 09:18:39 8/10 Előzmény Ford Mustang
(2/9)
Sztem masoknak is, egyik sem vagyok :) Jo otlet a musor es jol kivitelezve. Valtozatos etelekkel!
Vesd ossze a fitt-teritokkel..... L))
Ford Mustang 2011 júl. 18. - 17:31:54
(1/9)
Háziasszonyoknak és szakácsoknak tetszene a mûsor biztosan.