Téma: Jóbarátok

10/10
greghouse 2012 márc. 20. - 19:43:07 10/10
(1270/2190)
Ja, és ha már Joey nõjénél tartottam, persze kimaradt az ausztrál szupermodel (nem az esetem, Joey-é volt), Elle McPherson, aki J. lakótársa volt vagy 3 epizódban ("Kötelezõ gyakorlat" epizód szilveszterkor, elõtte és utána.)
10/10
greghouse 2012 márc. 20. - 19:40:41 10/10
(1269/2190)
Vadászkutya legyek, ha emlékszem Jennifer Saunders-ra. A névsor szerint 1998-ban játszott (tehát az elején) 2 epizódban valami Andreát. De kit? Joey egy nõje, vagy Rachel valamelyik kollégája?
rea1 2012 márc. 20. - 19:27:25 Előzmény greghouse
(1268/2190)
Jó kis névsor. :) Viszont hiányolom belõle Jennifer Saunderst,akit a beugrós szereplõk közül nagyon bírtam Gary Oldmannel és Hugh Laurieval együtt. Igen,a Két pasiból én is fölismertem Berthat,valóban hitelesebb házvezetõnek mint bírónak. :D
10/10
greghouse 2012 márc. 19. - 18:05:18 10/10
(1267/2190)
Ja, bocs, Tom Selleck természetesen szemész, nem fogász. És még kihagytam Giovanni Ribisit, aki Phoebe testvére, és az õ hármasikreit szüli meg (a sorozatban, mikor a szinésznõ tényleg állapotos volt.)
10/10
greghouse 2012 márc. 19. - 17:59:12 10/10
(1266/2190)
A felirat, ha nem tudna valaki angolul, "2002: ki az a pasi Rachel mellett?" és "2009: Ki az a cafka House mellett?" (A kép abban a részben van, mikor Rachel Ross után repül Londonba, és Laurie mond pár szót, nem tudom mit.)
10/10
greghouse 2012 márc. 19. - 17:50:36 10/10
(1265/2190)
Gyakorlatilag mindenki a kedvencem (na jó, Rachel picit jobban, de csak árnyalatnyit...) Ross szülei jók, fõleg az apja, Elliot Gould (a MASH c. kedvenc vígjátékomban játszott Donald Sutherlanddel), Günter is jó, aki folyton szerelmes Rachelbe, és alig van szövege, Maggie "Oh...my ...God!" Wheeler, Chandler volt, fülsértõ hangjú szeretõje, Tom "Richard" Selleck, a fogorvos akivel Monica járt Ch. elõtt, Kathleen Turner szenzációs, amikor Chandler meleg "apját" játsza, persze Bruce Willis (ma is lesz), Teri Garr is megjelenik, mint Phoebe igazi anyja (tényleg hasonlítanak), Gary Oldman, a részeges színész akivel Joey forgat és majdnem lekési az esküvõt ahol õ (Joey) lesz a pap, Rachel hugai, különösen a hebrencs Reese Witherspoon, de majd a másik, Christina Applegate is, aztán Sean Penn, Alec Baldwin, vagy Conchata Ferrel aki bírónõ, nála akarnak Rossék elválni (Conchata egyébként a Két pasi meg egy kicsi Berthája, és nem tudtam komolyan venni, mint bírónõt...), ja, és Hugh Laurie is megjelenik, ha megtalálom, mindjárt küldök egy képet is....hogy csak a nagyobb nevû epizódszereplõket említsem.
rea1 2012 márc. 19. - 17:35:34 Előzmény greghouse
(1264/2190)
Szerintem nincs kificamodott ízlésed,miért lenne? Mindenkinek más tetszik,és ez így van jól. :) A szinkronhangok valóban jól játszanak,azt hiszem a Csengetett,mylord? volt a másik sorozat,ahol ennyire élveztem minden szereplõt. Van kedvenc mellékszereplõd a Friendsbõl? Nekem Ross szülei,fõleg az apja-sokszor már azon is tudok röhögni ha meglátom. :DD
rea1 2012 márc. 19. - 17:19:34 Előzmény greghouse
(1263/2190)
Ezt a Monica-Joey dolgot nem is tudtam! oo Ezekszerint még nem láttam eleget a sorozatot,gyorsan be kell pótolnom. Erre a legjobb megoildás,ha a Viasat 3 majd újból leadja. :D
10/10
greghouse 2012 márc. 17. - 21:51:31 10/10
(1262/2190)
...már csak annyit, hogy a szinkronhang nagyon befolyásol nálunk. Kökényessy Ági tökéletes, J.A. hangja eredetiben jellegtelenebb, kevésbé "játszik" a hangjával (és tényleg angolul hallottam elõször, és csak utána magyarul), Volt J.A.-nak egy jó filmje, kevésbé értékelték itthon, mert nem komédia, és mindenki azt várja tõle, a Good Wife, ott nem Kökényessy volt a hangja, és baromi szokatlan volt, a film viszont szerintem nagyon jó.
10/10
greghouse 2012 márc. 17. - 21:39:31 10/10
(1261/2190)
Az lehet, hogy a People hidegen hagy, engem is, de J.A. nem. Tényleg ízlés dolga, és tényleg több lenne a baleset. De annyira kificamodott ízlésem van, hogy a hajasbabákat nem szeretem, inkább azokat, akiknek más az arcuk, pl. egyik kedvencemet sokan kifejezetten csúnyának tartják (Sarah Jessica Parker), vagy a másikat az Oscar díjas Frances McDormant (Fargo). Nem is beszélve a világ legjobb színésznõjérõl, aki egyáltalán nem szép, mégis az: Meryl Streep. (Persze, lehet, hogy elfogult vagyok a nem szép -et illetõen. Lehet hogy az, franc tudja. Volt anyósomra hasonlít...)
..Hasonlóképp kedvencem, ma a Monk maratonban Natalie. Õ sem klasszikus szépség.
Oké, oké, már hallom is, lányok, ha nekem ilyen kicsavarodott ízlésem van, akkor miért van bajom a Csányival...Ja, tudom. azért, mert a vízcsapból is õ csöpög. (Akkor is, ha elzárom, ne felejtsek szólni Gyuszi bácsinak hogy megcsinálja...)
10/10
greghouse 2012 márc. 17. - 21:32:54 10/10 Előzmény rea1
(1260/2190)
Két adalék:
Monica-Joey: a londoni jelenet után M. bevallja, hogy eredetileg Joey-val szeretett volna részegen lefeküdni, azért ment be hozzá, de Ch. volt ott.
Másik. mikor még ment Amerikában a sorozat, eléggé kés élen táncolt a befejezés, ilyenkor tesztelnek (pontosabban mindig tesztelnek) több változatot megfelelõ tesztközönség elõtt (részben reprezentatív véletlenek, részben szakma), és hajszál híján az jött ki, hogy Joey és Phoebe összejönnek, aztán elvetették, a teszközönségnek ez túl egyszerû befejezésnek tûnt Ph. szempontjából.
10/10
greghouse 2012 márc. 17. - 21:28:12 10/10
(1259/2190)
Igen...ez is. Sajnos az van, hogy mivel nem egyetlen ember fordít, hanem egy csapat, elvileg ugyan ismerni és egyeztetni kellene, de nem teszik. Ez a nagy filmeknél van (hirtelen tegezés-magázás váltakozás, de durvábbak is.) Elvileg van erre egy ember, akit úgy hívnak, szinkronrendezõ. Gyakorlatilag meg nagy ívben tesznek arra, hogy a közönség 0,0001 százaléka észrevesz fordítási vagy szinkron hibákat. "Show must go on", a határidõ fontosabb mint hogy a szöveg legyen pontosabb, avagy "legjobb múzsa a határidõ". (Karinthy) Tudom. Nekem is. Szerintem másnak is. Bár ne így lenne.
rea1 2012 márc. 17. - 19:45:00 Előzmény gabriella_
(1258/2190)
Értem. Engem a People magazin és társai hidegen hagynak. :D
gabriella_ 2012 márc. 17. - 19:12:05 Előzmény rea1
(1257/2190)
Én is nõi szemmel nézem J.A.-t és ha ilyen "átlagos külsejû" nõk szaladgálnának az utcán, akkor minden valószínûséggel több baleset lenne az utakon.
Tény, nem az a klasszikus szépség, de olyan kisugárzással és alakkal rendelkezik, ami pont az átlag fölé emeli - szerény véleményem és a People magazin szerint... :D

A sorozat pedig nekem még mindig best ever!!!
rea1 2012 márc. 17. - 18:30:57
(1256/2190)
Érdekes amit írtál. Egyébként nem tudom mit zabálnak Csányi Sándoron. Én leginkább olyanokat "zabálok" akiket a
többség nem,úgyhogy nem jó embertõl akarod megtudni a nagy igazságot. :D
És igen,átgondolva valóban CSAK Chandler és Rachel nem kerül közelebb egymáshoz.
Ha sorba vesszük:
Ross-Monica: õk testvérek,tehát nem jönnek számításba
Ross-Rachel: volt pár
Ross-Phoebe: egyszer kavarnak egy kicsit a biliárd asztalon,a kávézóban,bár már nem emlékszem hogyan kerültek oda :)
Monica-Chandler: egy pár hivatalosan
Monica-Joey: Joey álmodik Monicaval,ami felkavarja
Phoebe-Joey: van köztük egy kis vonzalom,meg Phoebe fantáziájában összejönnek
Phoebe-Chandler: Phoebe el akarja csábítani heccbõl Chandlert,mikor az "õk nem tudják,hogy mi tudjuk,hogy õk tudják" rész volt :)
Rachel-Joey: kis izé lesz köztük
Rachel-Chandler: õk az abszolút igaz jóbarátok,sosem lépik át a határt :)
10/10
greghouse 2012 márc. 16. - 22:38:40 10/10 Előzmény rea1
(1255/2190)
Ja, a szinkron. Én sem tudom pontosan, de gyanítom, hogy a csatorna, amelyik leadja, követel bizonyos dolgokat. Egyik keményebb, másik nem, ugyanazzal a színésszel is. (Most hagyjuk azt, ha régi filmrõl van szó és kopott a hangsáv.) A Jóbarátokban Janice, Chandler volt nõje folyton úgy köszön (angolul), hogy "oh...my...God!" Három, és pontosan három szó kell. Elõször volt a szó szerinti fordításban, kis ritmussal "Ó..tejó...Isten!" Aztán (a legrosszabb, letompítva teljesen) "Ezt nem....hiszem....el!" (ez a legrosszabb). Most a kettõ közt volt legutoljára "Ó...tejó ...Ég!" azt tudom, hogy Amerikában ez attól függ, melyik csatorna mutatja be, és ua. szereplõkkel több változatot vesznek fel. (Ahogy a legtöbb sorozatból is több "cliffhanger" van, vagyis évadzáró epizód, tesztelik a közönséget). Namost egy konzervatívabb csatorna, mondjuk az NBC kifogást emelhet keresztény szempontból Isten nevének kimondása miatt (lásd tízparancsolat, ne vedd a szádra, stb.) Nem viccelek, éltem ott, van ilyen. El tudom képzelni, hogy itthon is beleszólnak ilyen (szerintem huszadrangú) szempontok miatt. Aztán. Mikor visszaemlékeznek, Rachel úgy válik el veszekedve össze Ross-szal, hogy "Igenis nagy probléma, és ciki, és nem is minden férfival fordul elõ!" Ajtóbecsap. Célzás nyilván merevedési gondra. az egyik visszaemlékezésben le volt tompítva, nem tudom pontosan, valami olyasmire, hogy "Igenis elõfordulnak ilyen dolgok..." Ami ugye gyengébb.
...Egyébként a színészek nem bánják, ugyanúgy pénzt kapnak érte, és már tudják a karaktert. De engem is zavar. A mostani (nem tudom hányadik) ismétlés sorozat megint az eredetit veszi elõ, Janice és Rachel keményebbek, nincs úgy letompítva mint pár éve, és Szakácsit is meghagyták Bruce Willis hangjának.
10/10
greghouse 2012 márc. 16. - 21:53:23 10/10
(1254/2190)
Uma 183 cm. magas. Nem csoda, hogy negyvenes lába van. De ami fantasztikus, az, hogy elképesztõen szexi. És tehetséges. Nekem a Ponyvaregény ugrik be még mindig - talán mert nem a fehér bõrû szõkék az eseteim, a legjobb barátom oda van Nicole Kidmanért és Julianne Moore-ért, akik jók, de tejfölreklámok. Alyssa Milano, az igen. Ebbõl persze az következik, hogy itt meg Courtney Cox lenne az esetem, csak a Friendsben az a "gond" (?) hogy egyformán jók, és mindenki karakter. Szerintem ebben rejlik az óriási sikerük, hogy mind a hatan külön egyéni karakterek, és egyenlõ szerepük van, (ha megfigyelted, mindig 3 szál fut, ami 2 -2 tagot érint). A fizetésük mindig pontosan egyforma. Egyedül pont Phoebe/Lisa Kudrow volt a probléma, mikor állapotos lett a való életben (elõször lett házas az összes közül), és szülni készült és ki akarták írni a sorozatból. Erre beperelte a társaságot diszkriminációért, és megnyerte a pert (ekkor tényleg állapotosan játszik, és megszüli a hármas ikreket, persze ez utóbbi rész már nem igaz), szóval mindenkinek szerepelnie kell.
..J.A. kedves, mókás, mimikás arca nagyon vonzó, és engem az arcok varázsolnak el. Plusz, elég normális nõ, a magánéletben nem herdálta el a pénzét, befektette, ma Hollywood leggazdagabb nõi közt tartják számon, úgyhogy Brad Pitt bukott Jolie-val, hiába Jolie szerepel többet a filmvilágban. Tõle csak egy szeretnivalóbb van, de õ nem játszik a sorozatban, az Sandra Bullock. De az egész más téma.
...a humorom, ha van, az tényleg közel van Chandleréhez, illetve valahol Chandler és House közt.
Szóval mit is zabálnak a csajok Csányi Sándoron?
rea1 2012 márc. 16. - 20:32:40
(1253/2190)
Nos,a lopkodáshoz is kell tehetség. :) Én is nézem a részeket,ki tudja hanyadjára,a vacsimat is hozzá szoktam igazítani. :)) Egyébként már nagyon rég furdalja az oldalam valami: amikor van egy visszaemlékezõs rész,akkor a szinkronszínészek miért nem úgy fordítják le,mint ahogy legelõször ment? Hm? Lusták visszanézni,vagy direkt van így,hogy minél több verziót meghallgathassunk? Jó példa erre a mai 1. Jóbarátok rész.
Uma Thurman? Hát akkor inkább JA,szerintem. Uma félelmetesen magas,nem tudom hány centi lehet. A Kill Billben MINDEN szereplõnél magasabb volt. :D Végülis jó dolog,hogy Jennifert így látod. Sajnos nekem a férfi szereplõk közül egyik sem az esetem,pedig úgy még jobb lenne nézni a sorit. :)
10/10
greghouse 2012 márc. 16. - 19:39:54 10/10
(1252/2190)
A francba...Uma Thurman is valami Árpádhoz akar hozzámenni. Mije van annak, ami nekem nincs, a kockás hasán, a 190 centis magasságán, a jóképûségén, az eleganciáján, és a pár milliárdján kívül...? Nevetségesek a csajok. nem is kell Uma Thurman, túl nagy a lába, negyvenes. Maradok Jenz-nél. Ha már egyik sem jön hozzám, akkor legalább a hozzám nem jövõk közül választhassak...
...Ja, csak azt akartam írni, hogy nincs csúszás. a 142. részbe, ma este jön Bruce, és még egyszer utána olvastam, tényleg fogadásból kellett játszania amit M.P. ellen vesztett el...Szerintem nagyon feldobja ezeket a részeket. Bár az egész sorozatnak alig van párja. Na, Asztalra Vissza, bébi, ahogy Svájcinéger mondja.
10/10
greghouse 2012 márc. 16. - 19:25:58 10/10
(1251/2190)
Nem hiszem, mert én mögöttem nem áll kétszáz geg-man, hogy kitalálja a poénjaimat, nekem magamnak kell összelopkodnom. De mivel az emberek egyre kevesebbet olvasnak, egyre könnyebb poént lopni, pl. Karinthytól. Egyébként verset is könnyû. Annak idején azzal szórakoztunk egy bizonyos folyóiratnál, hogy bevittünk verset egy neves költõtõl, amely vers kevésbé volt ismert, de publikus. Namost az okos fõszerkesztõ simán visszadobta az érett szerzõ többször megjelent mûvét, hogy "ezen látszik, hogy kezdõ vagy, dolgozz még rajta". Persze, hogy nem lehet ismerni az egész világirodalmat, és persze, hogy mindenkit, de mindenkit át lehet így verni. (magát ezt a poént is Karinthyék találták ki és sütötték el, de lehet, hogy õk is lopták.)
...Hogy JA-n mit esznek a férfiak...majd megmondom, ha a csajok közül végre valaki elárulja, hogy mondjuk Csányi Sándortól miért pisilik össze magukat a csajok. (Az OTP vezértõl értem, de a színésztõl...)
...Na megyek Friendset nézni, mert lehet, hogy "elõre csúszás" van, és ma jön be Bruce Willis mint Elizabeth apja, és szenzációs.