Téma: Jóbarátok

10/10
-greghouse- 2012 júl. 24. - 23:54:54 10/10
(1710/2190)
...végtelenítve játszák. Pénteken este az elsõ sugárzott epizód a V3-n a sorozatzáró (leteszik a kulcsot), utána reklám, és rögtön kezdik elõlrõl a 01x01 premier epizóddal...én még bírom.
rea1 2012 júl. 24. - 14:46:08
(1709/2190)
És örülök,hogy a Banditákat is szereted! Már többször láttam,de ha újranézem és BBT felbukkan benne,végem van :D "cuki,mint a hód" Cate meg mikor mutatja,hogy kattog az állkapcsa :D
rea1 2012 júl. 24. - 14:31:59
(1708/2190)
Örülök,hogy egyetértünk. :) John Malkovich is taníthatna egy kis színjátszást a szappansztároknak,lehet akkor jobban megnézném én is ezeket a "mûveket". Gwynethrõl is ugyanez a véleményem,én láttam azt a filmet amit említettél,még régen,de hamarabb felidézem magamban a Tehetséges mr Ripleybõl a színésznõt,mint ebbõl a bizonyos filmbõl. Márpedig ha a nézõ nem emlékszik az alakításra az enyhe kritika,nem? :D
rea1 2012 júl. 24. - 14:22:05
(1707/2190)
Láttam a Nõstényördögöt is,nekem az egy kellemes közepes film,egy nagyon jó Meryl-el. Az ördög Pradát visel c. filmet csak miatta néztem meg,egyáltalán nem érdekel a divat világa,maga a film stílusa is távol áll tõlem,valószínûleg sosem néztem volna meg... de lám mire képes egy jó színész. :D Nem vagyok meglepve,hogy nem jött be a halálos film,sok ismerõsöm hasonló véleményen van. Én elsõsorban azért szeretem,mert kicsit emlékeztet a képi világa Burton egyes filmjeire,a fekete humort meg mindig szívesen veszem,feltéve ha jól elõ van adva,mert azt is túl lehet ám játszani. Ebben pld Bruce helyett Garyt simán el tudtam volna képzelni,jól állt volna neki is ez a szerep,hogy egy idevágó szóviccel éljek. :D
rea1 2012 júl. 24. - 14:14:36
(1706/2190)
Ezt a sorozatot még nem láttam,de képben vagyok ezzel kapcsolatban,és a két színészt is ismerem. C. Thorne-Smith a Két pasi és egy kicsiben is feltünt,nem sokkal azelõtt,hogy megszakította volna a Viasat 3 a sugárzását. Túl sok filmben õt sem láttam.
10/10
offtopic
HáziSárki 2012 júl. 24. - 09:18:46 10/10 Előzmény rea1
(1705/2190)
Én is szoktam nézni - jobb híján. Hétvégén, fõzés, mosogatás közben háttérzajnak nem rossz. :)) Azért szerintem a jobb vígjáték-sorozatok közé tartozik (ha nem is a legjobbak közé).
A most futók közül bele-belenézek még a Jim szerint a világ címûbe. Jim Belushit nagyon bírom, és ebben a sorozatban Courtney Thorne-Smith is nagyon aranyos (és irtó jól néz ki). Korábban csak a Melrose Place-ben láttam, ott elég idegesítõ volt a karaktere, és sokkal jobban feltûnt a széles, szögletes arca. Most sokkal szebb. :))
10/10
offtopic
HáziSárki 2012 júl. 24. - 09:15:23 10/10 Előzmény rea1
(1704/2190)
No, látom, Garyvel kapcsolatban azonos a véleményünk. :))))) (Sem dél-amerikai, sem más szappanoperát nem nézek, de látatlanban mondom, hogy a kisujjába több tehetség szorult, mint az összes szappansztárba együttvéve.) :))

Bevallom, Az órákat nem láttam. Egyszer kezdtem el nézni, de vhogy nem volt hozzá hangulatom - azóta pedig alkalmam.

Én Gwyneth Paltrow Oscarján csodálkoztam a Szerelmes Shakespeare-bõl. Nekem az a film csalódás volt. Elsõre nagyon (akkor nagyobb várakozással néztem meg), másodszorra már kevésbé. Érdekes az alaptörténet, vannak benne szórakoztató figurák, de a két fõhõs - fõképp Gwyneth - tágra nyílt szemû, álmodozó tekintete a film folyamán szinte végig, már irritált. :)))

Az Oscar-díjak kiosztásával kapcsolatban is egy szálon futunk. :)) Régebben engem is jobban érdekelt (bár a díjkiosztókat sosem láttam, annyira elvetemült idõpontban adták), ma már csak véletlenül látom-hallom meg (mivel híreket sem nagyon nézek, úgyis csak a botrányokat, gyilkosságokat stb. mutatják).
10/10
offtopic
HáziSárki 2012 júl. 24. - 09:07:39 10/10 Előzmény rea1
(1703/2190)
Lovitzot én sem láttam túl sok filmben, akkor is inkább csak mellékszereplõként. Mint írtam, nem túl szimpi nekem.

Bruce Willis sem tartozik a legnagyobb kedvenceim közé (de nincs is vele semmi bajom), :)) a filmjei többségét azonban láttam, és többnyire tetszettek is. A Jól áll neki a halál akkora baromság, hogy az már nekem sok. :)) Pedig Meryl Streep zsenije vitathatatlan, és Goldie-t is bírom.
A Banditákat viszont én is nagyon szeretem, nem utolsósorban Clate Blanchett és Billy Bob Thornton miatt. :)) A Ponyvaregényt - érdekes módon - csak egyszer láttam, pedig akkor tetszett. :))

Jaj, Merylt a Nõstényördögben nagyon csipáztam. A filmet kevésbé, de õ zseniális volt. (Persze mindig az.) :)) Szokatlan volt tõle a szerep, de lubickolt benne. :))

Azért a Jóbarátok vendég sztárjai közül továbbra is Gary Oldman a kedvencem. :))
rea1 2012 júl. 23. - 14:59:00 Előzmény -greghouse-
(1702/2190)
Én már több részt megnéztem ebbõl a sorozatból,de nekem is hiányzik belõle az a bizonyos plusz. Elõször azt hittem az a baj,hogy a Friendshez hasonlítgatom,de úgy sem igazán fogott meg,mikor nem hasonlítgattam. Ezek szerint nem vagyok egyedül...
rea1 2012 júl. 23. - 14:55:51
(1701/2190)
Én tegnap néztem meg Az órák címû filmet,és ha már Oscarról beszélgettek,akkor megjegyzem,hogy pld én itt nem értem,mirefel kapta meg Nicole Kidman. Csak ebben a filmben két jobb alakítás volt nála,Meryl Streep (oké,vele elfogult vagyok :D ), és Julianne Moore. Juliannet ugyebár jelölték is,de õ nem kapta meg, a Goldent is Nicole kapta. Amikor még jobban követtem a gálát,akkor egyébként a legtöbb díjjal egyetértettem,csak pár esetben éreztem,hogy hûha.. Azóta meg nem tudom, esetleg újságok címlapján szoktam meglátni,hogy éppen ki kapott. :) Az én véleményem az,hogy sok a jó alakítás,de csak kevesek kaphatnak Oscart. (És hogy a Jóbarátok is szóba kerüljön,Gary Oldmant, aki volt ugyebár itt is vendég, ez évben jelölték elõször!! Oscarra,pedig szerintem a világ tíz legjobb színésze között van. És meg sem kapta végül,meg talán egyszer kapott BAFTA díjat... Az én ismerõseim nagy része még csak betájolni sem tudja ezt a színészt,bezzeg a dél-amerikai a sorozatok sztárjait! :DD )
rea1 2012 júl. 23. - 14:36:46 Előzmény HáziSárki
(1700/2190)
Így belegondolva,igazad lehet. Valószínûleg két karakter volt. Én azt hittem elõször a "bolond szál" miatt tudta palástolni a görcsösségét,de most már azt tartom valószínûbbnek amit írtál. :)

OFF A színészt én nem is igazán sok filmben láttam eddig,valahogy elkerülnek a szerepei. Brucet például jobban
bírom nála,épp a minap néztem meg a Death Becomes Hert (magyarul Jól áll neki a halál...), ahol szerintem a
legjobb alakítását nyújtja. Amikor Meryl leesik a lépcsõn,õ meg elkezd jajveszékelni a test körül... hát az valami fergeteges,mondjuk szerintem a szinkron is zseniális mindhárom fõszereplõnél. :DD A másik filmje amit szintén gyakran nézek az a Banditák,bár gyorsan hozzáteszem,abban már csak a szokásos figurát hozza,de azt nem rosszul. :) Ebben Billy Bob Thornton és Blanchett nagyon jó,sõt,elképesztõek. :D CB-t amúgy is nagyon kedvelem,kb akkora kedvencem,mint Meryl. Ja,és még ugye ott a Ponyvaregény is, tehát mindenképp Bruce felé billenne a mérleg nyelve. :))
10/10
HáziSárki 2012 júl. 23. - 09:53:17 10/10
(1699/2190)
Találtam egy oldalt, ahol angolul feliratozzák. Mivel az angolom sem sokkal izmosabb a franciámnál, idemásolom, saját fordításom nélkül (bár én érteni vélem, de senkit nem akarok félrevezetni). :))

"Okay, I'll tell you the truth. He's my little brother, he's a little retarded. Would you please just humor him?"
10/10
HáziSárki 2012 júl. 23. - 09:34:44 10/10
(1698/2190)
Igazad van, ilyenkor feliratozhatnák... Nagyon dühítõ, ha nem értem, mirõl van szó. Soxor könyvben sem fordítják le, de annak legalább utána tudok nézni...
Én is csak annyit értettem (ill. annyira emléxem), mint greghouse, hogy kicsit visszamaradott a fiú. Ezért beszél vele úgy a rendezõ utána, mint egy ovissal. :))
10/10
offtopic
HáziSárki 2012 júl. 23. - 09:29:39 10/10 Előzmény -greghouse-
(1697/2190)
Szívesen. Örülök, hogy tetszett. :))
10/10
offtopic
HáziSárki 2012 júl. 23. - 09:29:00 10/10 Előzmény -greghouse-
(1696/2190)
Ó, nem vitatkozni akartam, simán elhittem, hogy kapott Oscart. Én szívesen megszavazom neki. :)))

Egyébként abszolút nem ez alapján ítélek meg egy színészt. Teljesen egyetértek veled, hogy sok remek, zseniális színész van, aki nem kapott és fordítva.

A karakterszínészeket én is nagyra becsülöm. Elsõ számú, utolérhetetlen kedvencem, Donald Sutherland is az. Mégpedig a javából! Szerintem. :))
10/10
HáziSárki 2012 júl. 23. - 09:23:28 10/10 Előzmény napraforgó
(1695/2190)
Így van! :))
10/10
-greghouse- 2012 júl. 21. - 16:28:56 10/10
(1694/2190)
Megnéztem egy pár részt a sokak által istenített HIMYM (How I met your mother) sorozatból, mely egyesek szerint a Jóbarátok másként. Jók a sztorik, jók a poénok, de egy valami nincs benne. Olyan egyéni karakterek, mint a Jóbarátokban, ahol mind a hatan egyformán fontosak, és mindenkinek nagyon erõs, kidolgozott karaktere van, egyedi és összetéveszthetetlen tulajdonságai. Kiváló jellemkomikumok is, nem csak helyzetkomikumok. A HIMYM (bocs, magyarul Így találkoztam anyátokkal) éppen a kidolgozott jellemeket hiányolja, csak a helyzet komikumok és a poénok vannak. Persze jó, de azért ... nem Jóbarátok.
10/10
-greghouse- 2012 júl. 20. - 20:04:34 10/10
(1693/2190)
...az elejét nem értettem, és nem is tudok sokat franciául, inkább spanyolul, de a közepén azt mondja (kb.) "il est un petite retardée", vagyis "kicsit retardált a fiú", aztán, hogy nézze el ezt neki a rendezõ, mert majd vele (Ph.-vel) dolgoznak a kiejtésén.
...Másik, amit akartam írni, a "cameo"-kkal (hírességek rövid megjelenése) kapcsolatban, szerintem ezek nagy része személyes barátságon alapul, vezetõ színész megkéri egy barátját, majd beajánlja a producernek, aki nyilván elfogadja, mert jót tesz a sorozatnak. Ugyebár ilyen volt Bruce Willis, aki Matthew Perryvel került jó barátságba a Whole Nine Yards forgatásán (és sörözõbe...), aki a kapott gázsit jótékony célra adta, ilyen John Lovitz, aki hosszú évek óta Lisa Kudrow baráti körébe tartozik, és szintén Lisa barátai közt van Danny DeVito is (mindketten lelkes környezetvédõk, Lisa tényleg olyan mint a szerepében, környezetvédõ és vegetáriánus, csak nem francia hanem belorusz származású, Danny DeVitoval néha fellépnek környezetvédõ rendezvényeken, és Danny DeVito L.A.-ben egy 100 %-osan elektromos (japán) autóval jár, ahogy Lisa is. (mindenfélét összeolvasok róluk, bocs, ha nem érdekel.)
10/10
-greghouse- 2012 júl. 20. - 12:47:58 10/10
(1692/2190)
...hi..hi..."laza mint a biciklilánc"...ezt még nem hallottam, kösz.
10/10
-greghouse- 2012 júl. 20. - 12:47:06 10/10
(1691/2190)
Bocs, igaz, csak jelölték Oscarra. Amit megnyert, "csak" Golden Globe, Emmy, és Karlovy Vary fesztiválnagydíj volt. Semmit nem von le a tehetségébõl (Harrison Ford sem kapta meg az Oscart még, hiába jelölték sokszor. Viszont megkapták olyanok, akikre öt év múlva senki nem emlékszik. Bár le merném fogadni, hogy mivel Harrison Ford most volt hetven éves, jövõre életmû díjat fog kapni.)
...Lovitz, általában ellenszenves embereket játszik, mert ellenszenves a külseje, ne tagadjuk. De nagyon jó karakterszínész, és ez nem lebecsülés, ha belegondolunk, hogy a Nemzet Színésze, Szabó Gyula bácsi is karakterszínésznek mondta mindig magát. (Mostmár sajnos az Alzheimer miatt arra sem emlékszik, hogy színész volt. Az ország még sokáig fog emlékezni rá.) Ez már OFF volt, bocs.