Téma: Jóbarátok

10/10
napraforgó 2012 júl. 20. - 11:58:57 10/10 Előzmény HáziSárki
(1690/2190)
"Jótestû" õrmester! Szenzációs volt a tánca, a rinyálása, meg úgy egyáltalán...
10/10
HáziSárki 2012 júl. 20. - 08:46:18 10/10 Előzmény rea1
(1689/2190)
Igen, emlékszem rá. Bár én Lovitzot vmiért nem annyira szeretem, de jól hozta mindkét karaktert.
Szerintem két különbözõ pasit játszott, de biztos nem vagyok benne. Csak azért gondolom, mert annyira másnak tûntek: az elsõ laza volt, mint a biciklilánc (persze be volt lõve), a másik meg kész lelki görcs. :))

Ha kotorásznánk emlékeink mélyén, biztos találnánk jó néhány kifelejtett vendéget (annyian voltak szerencsére). :))
10/10
HáziSárki 2012 júl. 20. - 08:43:08 10/10 Előzmény -greghouse-
(1688/2190)
Egyetértek! DeVito és Willis esetében is. (Nem is tudtam, hogy elõbbi Oscar-díjas. Nem mintha túl nagy jelentõséget tulajdonítanék annak, hogy ki oscaros, ki nem...) :))
Igen, én is sajnálom, hogy mindjárt vége. Nem baj, úgyis adják megint hamarosan. :))
10/10
-greghouse- 2012 júl. 19. - 19:50:00 10/10
(1687/2190)
Kicsit idegesít, ismerve a nyelvet valamennyire, hogy (nem csak itt, de most írom le) a magyar fordításokban az esküvõknél olyton keverik a "võfély" és a "násznagy" szavakat, angolul "best man"-t mondanak. Ez a magyar szokásban a násznagy. (A nagyon szígorú, tradicionális katolikusoknál egybeesik a keresztapával, ha nincs, a testvérrel.) A best man angolszászoknál a võlegény legjobb barátja, nagy megtiszteltetés, nálunk tradíció szerint a keresztapa, de lehet a legjobb barát is. Ez az EGYIK násznagy, mert a menyasszonynak is van, hasonló alapon.
..a "võfély" vagy máshol "nagyvõfély" az kb. az, ami angolszászoknál az M.C. (master of ceremonies), semmi köze a barátsághoz, rokonsághoz, felfogadott levezénylõ ember. Ott csak a gazdag családok fogadnak fel ilyet, nálunk ez is a népszokás része. Ilyenkor szintén a baráti körbõl, a võlegény és a menyasszony közösen ér fel valakit võfélynek, aki végig józan, vezényli, kommentálja, felügyeli stb. a ceremóniát, és ez a legnagyobb megtiszteltetés (és nem fizetett állás, mint az usaban).
..(az én esetemben - katolikus esküvõ - a keresztapám volt (természetesen) a násznagyom, a "best man", a menyasszonyomé az õ keresztapja, az õ "best man"-je. A võfély, aki levezényelte az egészet, az unokatestvérem volt, akinek fantasztikus humora van, noha jogász..:-))
...Szerintem ezeket a finomságokat úgy lehetne érzékeltetni, hogy értelemszerûen fordítanak. Most látom, hogy egy epizódot is többen fordítanak, így hol a "násznagy" hol a "võfély" szerepéért verseng Ross és Chandler, magyar értelemben nyilván a násznagyról lehet szó. De mindegy, legalább egy epizódon belül ne kevernék a két fogalmat.
...(vagy ez túlzottan a katolikus esküvõk sajátossága? Szerintem nem, reformátuson is voltam násznagya a legjobb barátomnak, én adtam át a gyûrût (keresztapja nem élt), és a võfély teljesen ismeretlen volt nekem.)
..apróság, tudom. De mikor ezredszer nézem a kedvenc sorozatomat, ilyenek jutnak eszembe szünetben.
rea1 2012 júl. 19. - 19:19:08
(1686/2190)
Meg Jon Lovitz-ot. :) Vagy õ volt említve? Amúgy Lovitz kétszer is felbukkant,két teljesen különálló epizódban, de szerintem ugyanazt a karaktert alakította. Elõször Monicat készítette ki,Phoebe egyik vendégeként lett bemutatva, aki étteremtulaj (? ha jól rémlik), majd pedig õ lett Rachel förtelmes randipartnere,de oda is Phoebe szervezte be,ebbõl gondolom,hogy ugyanazt a figurát keltette életre. Ráadásul mindkétszer hibbant rendesen,enyhe antiszoc beütéssel,szóval ebbõl is sejteni lehet. :D
10/10
-greghouse- 2012 júl. 19. - 17:11:46 10/10
(1685/2190)
Jogos!!! Én (sokadszor nézve) néha a háttér statiszta közönség arcát figyelem, hogy mennyire élvezik. A DeVito számnál mindenki eltakarta az arcát, ez akkor van, mikor nevetnek. Azt is lehetett látni, hogy DeVito elsõ táncánál a csajok alig tudták visszafogni nevetésüket, Rachel többször eltakarja a száját, és szinte feloldozás a második tánc, amikor õszintén nevethetnek.
De Vitot nagyon tisztelem, egyébként is, de így, hogy Oscar és egyéb díjas sztár, producer, színész, megjelent saját magán nevetni és nevettetni, még jobban tisztelem. (Egyébként Bruce Willist is ezért tiszteltem, és megérdemli az Emmyt, mert a kõkemény akcióhõs síró rívó papivá változott...)
..Sajnos már nem sok van hátra.
10/10
HáziSárki 2012 júl. 19. - 13:33:31 10/10 Előzmény rea1
(1684/2190)
Nekem meg az jutott eszembe, hogy Danny DeVitót kifelejtettük a felejthetetlen vendég sztárok sorából. :)))
rea1 2012 júl. 18. - 13:15:23 Előzmény rea1
(1683/2190)
Ezennel javítom magam,ugyanis Rachel meg Chandler is közelebb kerül egymáshoz azon a bulin,ami a mai részben lesz. :)
10/10
-greghouse- 2012 júl. 12. - 09:32:23 10/10
(1682/2190)
Nekem volt szerncsém Londonban járni. Kétszer két hét. És a Sohoban" is jártam (elárulok egy titkot, bármit tehetsz csak ne fényképpezz, filmeez. Ebben az esetben kinyírnak. Kivéve engem, aki akkor Dr. House-ra vettem a figurát, pedig még halvány gõzöm sem volt ki lesz az majd öt év múlva), el kell fogadtatnod magad. a Londoni soho messzire nem annyira veszélyes, mint a rossz híre. én pl. Józsefvárost sokkal keményebbnek tartom. a sohoban, Londonban, nem csak gagyi kirakodók vannak, ahol Doxa órát ezerért veszel (fORINTBAN), és még mindig jobb mint a józsefvárosi. Sorban állnak persze a lányok, egy dologra figyelj, SOHA ne fényképezz senkit. De ott vannak a zöldségárusok, a gyümölcsárusok is, és, akik Premierre adnak színházjegyet olyan darabra, amire állítólag hetek óta esélyed sincs.
Harmadik Richard, Al Pacinoval. Ki nem adná meg érte az ötven fontot, mikor (állítólag) hónapok óta minden elkelt. Én megadtam. Nem a legjobb heyl volt, de Harmaedik Richardot Londonban látni ahogy Al Pacino játsza...

...Summa summárum, ne féljetek a londoni Sohotól. Rosszabb a híre, mint amilyen valójában. Két dolog. 1. ne fényképezz, ne filmezz. 2. az éjszaka a barátod. ott már profi színész ügyelõk, biztohságiak vannak, hogy ha mondjuk Emmma Thompson vagy Helen Mirren fellép, az ötven méteres körzetébe sem kerülhetsz.

Hidd el, biztonságos, ha tiszteletben tartod a Soho szabályait.

Ajánlom mindnkinek, óriási élmény.

(Csak ne fényképezzetek/filmezzetek. akkor békén hagynak.)
10/10
offtopic
HáziSárki 2012 júl. 12. - 08:49:22 10/10 Előzmény -greghouse-
(1681/2190)
Nem akartam én kritizálni Cary Grantet. Jóképû, sármos férfi, a maga idejében ideál, csak én már nem ebben nõttem fel (erre értettem, hogy fiatal vagyok hozzá). Nem is túl sok filmben láttam õt - bár egy idõben szívesen néztem régi, jó (pl. Hitchcock-) filmeket.
10/10
offtopic
HáziSárki 2012 júl. 12. - 08:42:19 10/10 Előzmény -greghouse-
(1680/2190)
Hugh Grant helyes, sármos, kedvelem, de nem az esetem, nem sok férfiasságot látok benne. Egyébként valóban, Liz Hurley után nehéz dolga lehet bármelyik nõnek. :))

Colin Firth szerintem nem jóképû, nem szexi, de azért van benne vmi. Olyan jó, megbízható férjanyag. :)) Persze csak így ránézésre, hisz semmit sem tudok róla. Egy interjút láttam vele (pontosabban csak egy részletét), elég karótnyeltnek tûnt...

Johnny Depp: nyami. :))
10/10
offtopic
HáziSárki 2012 júl. 12. - 08:38:50 10/10 Előzmény -greghouse-
(1679/2190)
:)))

Nem volt szerencsém eleddig Londonban járni.
10/10
-greghouse- 2012 júl. 11. - 20:18:32 10/10
(1678/2190)
Na mi a helyzet?,,,,,,,,,,,,,,,
10/10
-greghouse- 2012 júl. 11. - 20:06:21 10/10
(1677/2190)
Nyugi. Utána nyom nyoztam, Sir Archibald Alexander nem volt meleg. Nagyon is nõimádó volt,sõt, orrba szájba csalta a nõket, amiért ti nõk most õt pont nem szeretitek. Nem volt meleg, elterjesztették róla, pont azért mert eszméletlen sok csaja volt, ami manapság elmegy egy George Clooney-nél vagy Johnny Depp-nél, de Sir Archibald nem engedhette meg magának, hogy akár Marilyn Monroe-val, vagy ami veszélyesebb, Grace Kelly-vel (aki akkor már hercegnõ lett) fotózzák.
...Ezért (mondom én, a Hollywood Gossip magyar helytartója), a menedzsere elterjesztett, hogy biszex. Valójában Sir Archibald (Cary Grant) nem hogy biszex nem volt, hanem még az angol királyi udvarban is megfordult, egy hercegnõ ágyában, kinek nevét önvédelembõl nem írom le, nem akarok milliárdos perekbe kerülni. Tény viszont, hogyd, ( Sir Archibald (Cary Grant) a nõk bálványa lett, és az is maradt.

...a legjobb bizonyítéka ennek az, hogy a Windsdori királyi palotából nem vették le a képét. Márpedig onnét bárkinek a képét leveszik, ha bármilyen gyanúba kerül.

...A lányom, aki huszonéves, erre azt mondja..."sz...............k. rá." Õ a legjobb pasi, meg Depp, meg te, apu.

Kell ennél jobb érv?
10/10
-greghouse- 2012 júl. 11. - 19:49:50 10/10
(1676/2190)
A lányom szerint én is hasonlítok, de komolyan, tényleg van valami...van nála egy katona korombeli fénykép (kettõ is, az egyik itthon készült a másik az uesof ában,), tényleg. De én nem vagyok ilyen jóképû. És nem vagyok világhírû. És nem kaptam (még) Oscart. És nem kaptam (még) Pullitzer díjat sem. És nincsenek belém bolondulva a csajok (sajnos).
.....És.....nem vagyok meleg.
Bocs, Sir Archibald Alexander, te bevallottad a halálos ágyadon, nem a melegséget, hanem a biszex vonzódást.
Tudod mit, Sir Archibald, ha nekem is meglett volna Marilyn Monroe ahogy neked, a halálos ágyamon már azt is bevallottam volna, hogy én vagyok Belzebub dédunokája...
....RIP.
(csak komédiáztam. Ez a szakmám.)
rea1 2012 júl. 11. - 19:49:41 Előzmény pillangókisasszony
(1675/2190)
Juj az nekem is tetszett. :D Meg is néztem másnap az ismétlést. Rachel szinkronhangja csúcs!
10/10
-greghouse- 2012 júl. 11. - 18:12:19 10/10
(1674/2190)
..ja, a lányomnak ugyanezt a C.G.fényképet elküldtem, és alig húszévesen megesküdött rá, hogy õ a világ legszebb férfija, természetesen csak én utánam, akire nagyon hasonlítok. (Jólvanna, picit most lódítottam...)
10/10
-greghouse- 2012 júl. 11. - 17:58:17 10/10
(1673/2190)
..na, azért a fiatalság és öregség... Marilyn Monroehoz én is fiatal vagyok, de nem rugdosnám ki az ágyamból. Cary Grant (Sir Archibald Alexander Leach, eredeti skót nemesi sarj), miatt tinik öngyilkosok lettek. Kétségtelen, hogy Sir Alexander (Cary Grant) szívtipró volt, és zabálta a nõket (meg az italt is, de ez ekkoriban vele járt), minden akkoriban valamit számító szinésznõ útja a filmhez az volt, hogy Sir Alexanerrel (Cary Granttel) lefeküdjön.
...De azért talán nem véletlen, hogy sokan, többek közt bizonyos Alfred Hitchcock is csak vele volt hajlandó forgatni. Talán nem véletlen, hogy Oscarokat, Cannesi nagydíjakat nyert.
....Persze az sem véletlen, talán, hogy viszonylag fiatalon halt meg. Ne firtassuk miért, a kislányom aki soha nem ismerhette, két képet tart a szobája falán, Johnny Deppét és Cary Grantét. (Nem számítva az enyémet, de én még nem nyertem Oscart. Máig.)
....-)
10/10
-greghouse- 2012 júl. 11. - 17:38:22 10/10
(1672/2190)
HáziSárki? láttál már szép nõt Londonban? Én igen. Két hétig voltunk ott egy egyetemi társaságban, tíz nap után láttuk az elsõ nõt aki tényleg szép volt, barátom megfordult és megszólalt (nem kellett volna), "hû, ezt de meg b..****....nám", mire a nõ visszafordult, és magyarul: "anyádat, egyébként full szerviz száz font."....Elkullogtunk.
10/10
-greghouse- 2012 júl. 11. - 17:28:52 10/10
(1671/2190)
Hugh Grant azért, mert magának a Sátánnak, Liz Hurleynek volt az élettársa. (Én a helyedben ezek után nem mennék férjhez Hugh Grant-hez...de ha mégis, hadd legyek én a násznagyod...(Liz meg a koszorúslány.)

..Colin Firth-et én sem igazán értem, én azt várom, hogy ti csajok magyarázzátok meg, mit esztek rajta. Állítólag az a pasi, akit mi mondjuk nõkre bombázónak hívünk, nem tudom, kislányomat megkérdeztem csak fintorgott, és Johnny Depp képét mutogatta... ti tudjátok.

Maga a film nagyon jó, imádtam volna, ha én játszom, de azért az elsõ kívánságom az lett volna, ami szokásos álom, hogy legyen még ötven kívánságom...(persze Liz Hurleynél ez mind az lett volna, hogy a pokol melyik bugyrában végzem...)