Téma: Jóbarátok

10/10
-greghouse- 2012 aug. 21. - 13:20:13 10/10 Előzmény rea1
(1830/2190)
Ugyanaz az Adam Goldberg, aki késõbb a Friends után, annak Spin-off sorozatában, a rövid életû Joey-ban Joey nõvérének (akit Drea de Matteo játszik) a volt és visszatérõ szerelmét (férjét?) Joey unokaöccsének apját játssza, annyira lökött, hogy beleférne a Friendsbe is....:-)
.....(Ja és nem dohogok, bocs, hogy sokat írok egyszerre, "nincs elég idõm ahhoz, hogy rövid legyek", szakmai ártalom, megpróbálok rövid lenni ...Uff.)
rea1 2012 aug. 20. - 14:54:18
(1829/2190)
Köszi :)
rea1 2012 aug. 20. - 13:31:34
(1828/2190)
Ma meg elmarad az ünnep miatt... tudjátok kitõl fogok még padlót? Az aranyhalas sráctól,aki kekszet rak az akváriumba. :D Nem tudom ki az a színész,de õ is jól hozta a karaktert. Úgy emlékszem,hogy odébb lesz még az a rész.
rea1 2012 aug. 20. - 13:28:30 Előzmény -greghouse-
(1827/2190)
Nem tudom miért dohogsz,de ha jól esik.. :)) Mi csak beszélgetünk róla meg elemezgetjük a dolgokat,neked úgy jó,ahogy van,megértettük. ;)
rea1 2012 aug. 20. - 13:23:52 Előzmény pillangókisasszony
(1826/2190)
Igen,de szerintem Rachelnél meg épp fordítva,õ késõbb lesz normálisabb. :) J-nál azt is érzem,hogy néha már abszurd,hogy mennyire infantilis :DD,viszont elég jól lát bizonyos dolgokat,tudja mi az,aminek súlya van.
10/10
pillangókisasszony 2012 aug. 17. - 21:35:33 10/10
(1825/2190)
Csak látod már megint leírom a kis egy soros véleményem,és te meg jössz a fél oldalnyi védekezéssel :D...
Egy szóval sem mondtam,hogy baj...Pusztán furcsa hogy elbutították a karaktert,mikor itt még teljesen átlagos,a többiekkel egyenlõ agyi szinten van.
És én is beugranék az ágyába ettõl függetlenül.
10/10
-greghouse- 2012 aug. 17. - 21:09:34 10/10
(1824/2190)
..Lehet. Szerintem ez sem baj. Joey-t sok csaj még bután is biztos bevállalná egy éjszakára, ahogy én is pasi létemre Phoebe-t (többre nem biztos). Az egész társaság úgy lökött, ahogy van, de ez nem baj, ezért jók. Nem kellene már belemenni abba szerintem, hogy tíz éve milyen karakter volt és milyen volt tíz év után. Minden percük TV történelem, nem baj, hogy Joey változik, tíz év alatt mindenki.
...A lényeg szerintem az, hogy valami ki nem található módon maga a sorozat olyan dolgot ért el, amit (talán a M.A.S.H. - óta senki), hogy olyan rajongó tábora van, akiket nem érdekel, hányszor ismétlik, annyiszor megnézik (mint én is).
...Ehhez azért valami kell. Nézem a minap valamelyik kezdeti epizódot, és ugyanúgy nevetek rajta, mint amikor legelõször láttam.
...Valaki megrótt, hogy "véded a Jóbarátokat mint anyatigris a kölykeit"....igen. (Bár apatigris, de tudom, az nem védi, otthagyja), de védem. Hibáznak, bakiznak? Lehet. Néha ellentmondásba kerülnek öt év elõtti magukkal? Lehet.
....Mondjatok jobbat, amit huszadszor is érdemes végignézni.
Nem lehet.
10/10
pillangókisasszony 2012 aug. 17. - 20:37:50 10/10
(1823/2190)
Amúgy ti is észrevettétek hogy,Joey a korábbi évadokban egyáltalán nem buta?Fõleg az elsõben teljesen normális.A késõbbiekben egyre inkább butuska,gyerekes lesz a karaktere.Itt még egyáltalán nem.
10/10
-greghouse- 2012 aug. 17. - 11:50:38 10/10 Előzmény -greghouse-
(1822/2190)
...ja, és pluszban, az ú.n. "ajánlók" valamint "közvetlen ajánlatok" nem számítanak a reklámidõbe. Az ajánlóban saját mûsorait reklámozza a tévé, a közvetlen ajánlat meg terméket próbál eladni rádumálással. A nézõ szempontjából persze tök mindegy, hogy egy mûsor "ajánlóját" látja, vagy egy vécépapír reklámot, nekünk az megszakítás, reklám, csak a cégnek jogilag nem mindegy.
..Egyébként az MTVA sajátjain kívül mind külföldi tulajdon, csak nem mindegy, hogy Mo.-n is be van-e jegyezve, vagy nem. Pl. az RTL klub is német-luxemburgi tulajdon,(leányaival, a Film+-szal, Cool-lal, Story4-gyel stb. együtt), de nálunk IS be van jegyezve mint itt mûködõ cég. Az AXN és a Viasat nincs. Ezért nem vonatkozik rájuk minden. (Van nálunk valami káefté, ilyesmi, amelyik a szinkront meg a reklámokat csinálja, figyeli a nézettséget, de maga a cég nincs bejegyezve.)
...A mûholdat lelõni meg nem lehet.
10/10
pillangókisasszony 2012 aug. 17. - 01:20:18 10/10
(1821/2190)
Igen,sajnos elég élvezhetetlenné teszik a sok reklámmal
rea1 2012 aug. 16. - 18:55:01
(1820/2190)
Nem is figyeltem,hogy ilyen tömény volt. Gusztustalan amúgy....
10/10
napraforgó 2012 aug. 16. - 14:02:41 10/10
(1819/2190)
Ezt nem tudtam. Azt hittem, én naív, hogy a Magyarországon fogható adókra a magyar szabályok vonatkoznak. Nem gondoltam, hogy ezek külföldi tuladonban vannak.
Akkor elviselem õket, legfeljebb szidom a felmenõiket.
10/10
-greghouse- 2012 aug. 16. - 13:58:21 10/10
(1818/2190)
A szabályozások a magyarországon bejegyzett cégekre (ill. az itt bejegyzett leányvállalataikra) vonatkozik. A Viasat család angol-svéd tulajdon, és nálunk nincs bejegyezve. Nem látod pl. a piros-sárga karikákat sem a sarokban. Ebbe nem lehet beleszólni, a mûhold ad, és aki tudja hozza. Pl. nálam lehet fogni a görög, a kínai és a francia tévét is, nyilván nem lehet õket tõlünk szabályozni. A Viasatot fellövik valahonnét európából a mûholdra, oszt köll vagy nem köll. Ugyanez igaz az AXN-re, ami a Sony tulajdona, és Romániából és lengyelországból lövik fel a mûholdra, mi csak leszedjük.
A nálunk bejegyzettekre tudtommal az Európában általánosan szokásos (nem egyésges ám) óránként 12 perc reklám érvényes, de ettõl eltérhetnek, és beoszthatják. Tegnap éjjel pl. a New Yorki helyszínelõk elsõ epizódjában két reklámszünet volt, rögtön utána a másikban egy sem. Éjjel minek, nincs értéke a reklámnak, nem lehet eladni, fõmûsoridõbe (este 7-11) tolják át.
aki külföldi bejegyzésû adót vesz, az vállalja, hogy a külföldi szabályok szerint nézi a mûsort. Ez van, én sem szeretem a reklámot, de így mûködik.
10/10
napraforgó 2012 aug. 16. - 13:39:34 10/10 Előzmény rea1
(1817/2190)
Ha csak egyszer vágták volna ketté, de többször is!

A két epizód elõtt és után reklámblokk. A kettõ között a harmadik. Ezen kívül mindkét epizódba beletettek 2-2 újabbat, az összesen 7 db! Két 23 perces epizódban!
Nem sok ez egy kicsit??! Ilyenkor mit csinál az ORTT, vagy akárhogy is hívják most ?!
nojcsiga 2012 aug. 15. - 21:10:46
(1816/2190)
Imadom ezt a sorozatot. Jo a szinkron is, ugy is szeretem, de azert eredeti nyelven a legjobb... Sajnos nem minden poent tudnak normalisan visszaadni magyarul, sok resz hianyzik is... Pheobe az egyik kedvencem. Ugy vettem eszre vele sokszor vannak bajba a forditok, es Chandler szovicceivel is... egyik kedvenc Pheebs mondatom... Amikr Joey megismerkedik Charlieval a professzorral:
"Can you imagine if they had kids? ... And the kids got her intelligence and Joey's raw sexual magnetism... man... those nerds would get laaaaaid!"

:D:D:D:D
rea1 2012 aug. 15. - 20:38:32
(1815/2190)
Chandler mit össze nem szerencsétlenkedik Janice-vel. :D "Minden képünkbõl kivágtalak,és most van egy egész zacskóm tele a fejeddel." :D
rea1 2012 aug. 15. - 20:36:28
(1814/2190)
Na igen,a reklámok. Vannak olyan adók,ahol nem szúrnak közbe reklámot,egekbe emelem õket,V3 nem közéjük tartozik... Meg szerintem az is jobb lenne,ha nem egy 23 perces sorozatot vágnának ketté,hanem akkor már inkább a rész letelte után nyomnának be dupla annyi reklámot.
10/10
napraforgó 2012 aug. 15. - 20:18:15 10/10
(1813/2190)
A mai reklámblokkot néha megszakították pár perc sorozattal.
A nem egészen 25 perces epizódba már a második reklámot nyomták be.

Nincs ez leszabályozva, hogy milyen mûsoridõ hányszor és milyen hosszúságú reklámokkal szakítható meg?
rea1 2012 aug. 15. - 19:07:19
(1812/2190)
Érdekes ezek a besorolások,számomra a Született feleségek nagyon távol van az Alaszkától,az Earl meg közelebb. Szerintem fölösleges a kategóriák irányából közelíteni némely sorozatra,mert azok sokszor csak félrevezetnek. PLD A Szex és NY-ról sok jót olvastam,tele volt az ajánlója olyan hasonlításokkal,amik tetszettek,de mégsem értem mit kell annyira sztárolni azon a sorozaton,na meg SJP-en. Viszont,évekkel ezelõtt láttam pár részt egy másik sorozatból a Viasat 3-on,amit azóta sem adnak sehol,holott azt kevésbé találtam tucatnak,mint amiket állandó jelleggel ismételgetnek. A címét rendre elfelejtem :)),pedig pozitív csalódás volt,na mindjárt utána is járok. (És ami megintcsak nagy rejtély nekem,hogy miért nem adják Jennifer Saunders angol vígjáték sorozatát,jó tudom,azt adták már párszor,de az sincs mûsoron évek óta,bezzeg....)
10/10
-greghouse- 2012 aug. 15. - 18:09:16 10/10
(1811/2190)
Igen, erre mondják, hogy ízlések és pofonok. Én is nekifutottam párszor, de idegesítõ és nem humoros (nekem.)
Az Alaszka más volt, de az MÁS KATEGÓRIA. Nem félórás komédia, hanem "egy órás" volt (bruttó), és nem sitcom, hanem vígjáték sorozat. (És ott Maggie-be a flúgos repülõs csajba könnyû volt ám beleszeretni..) Ott ért véget valójában, mikor a doki elmegy, és valaki más jött helyette, le is állt az egész. De az más mûfaj, besorolás szerint az a Született Feleségek vagy a Szex és New York kategóriájában van (egy óra, vidám, de mûnevetések nélkül).