Téma: Jóbarátok

10/10
-greghouse- 2012 aug. 15. - 18:05:49 10/10
(1810/2190)
Igen, védem. Na és? És továbbra sem zavar, hogy elõször nem tud aztán pár év múlva tud, meg ilyenek.
rea1 2012 aug. 15. - 17:27:10
(1809/2190)
OFF A Nevem Earl szerintem az utóbbi évek egyik legegyedibb sorozata,néha nagyon beteg :DDDD,és tele van az is (akárcsak a Jóbarátok) jobbnál jobb vendégszereplõkkel. A negyedik évada mintha nem ütne akkorát,mint az elsõ három,de még az is nagyon ott van. Nem az a tipikus mindenáronnevettetniakaró sorozat,nálam kb hatodik próbálkozásra érte el a hatását,de azóta is csak isteníteni tudom. Szerintem fölösleges a Friendshez hasonlítani,ha már mindenképp akarjuk valamihez,akkor nekem a Miért éppen Alaszka? ugrik be (mekkora volt már az is!).
ON Monica exférje is vendégeskedett benne-hatalmas volt!,plusz Giovanni Ribiside,aki ugye itt Phoebe öccse,ott meg jóval kattantabb figura,de mondhatnám még Beau Bridges-t,Burt Reynoldsot,vagy John Leguizamot is.
10/10
pillangókisasszony 2012 aug. 15. - 16:29:23 10/10
(1808/2190)
Jah és én nem vagyok fanyalgó,csak mivel már számtalanszor láttam az összes epizódot,feltûnnek ezek.
10/10
pillangókisasszony 2012 aug. 15. - 16:26:40 10/10
(1807/2190)
Nem,õ a nagymamásnál sem tudott olaszul!Angolul hadovált neki,de a nagyi meg angolul nem tudott.
Amúgy mindig úgy véded a sorozatot mint valami anyatigris a kölykeit.
10/10
-greghouse- 2012 aug. 15. - 12:34:24 10/10
(1806/2190)
Tud olaszul, nem tud olaszul...(dohogok)...nem fontos. Akkor nem tudott, évek múlva a nagymamásnál igen. Na bumm. Szerintem a hugai száma is változik, most hat volt, de késõbb mintha nyolcan lennének "testvérek", de ez nem biztos. Az is változik, ki mikor vesztette el a szûzességét, vagy hány csaja/pasija volt. Szerintem nem érdekes. Pont azért (is) jó ez a sorozat, mert ezek nem igazán zavarnak. A fanatikusokat (mint engem) azért, mert legyint rá és élvezi, a fanyalgókat meg azért mert nem is érdekli õket, le vannak....
...Nem tudom, mikor lesz még egy ilyen sikeres sorozat, a mostaniak közül egy sem tûnik annak. Azt az idióta "nevem Earl"-párszor néztem, egyszer majdnem elmosolyodtam rajta. A HIMyM gyenge utánzat, a fenékrázós fintorgós hasraesõs ugrabugráló Wayans féle "én és a családom" szerintem borzalmas, utálom a fizikai komédiát (ami annak a kategóriája). A Cheers, és régebben a MASH volt ilyen sikeres (tessék már a MASHt megvenni, mind a 11 évfolyamot...)
...Tegnap Fisher Stevens mint pszichológus vagy pszichiáter, már nem tudom...fantasztikus. Fisherre mindig ilyen kis zseni szerepet adnak, Columbonál filmrendezõként gyilkolt, legtöbbször számítógépes guru, akinek sosincs csaja....szegény (mert beskatulyázzák). Õt ki is hagytuk a jeles vendégszerpelõk közül.
rea1 2012 aug. 14. - 22:47:22 Előzmény pillangókisasszony
(1805/2190)
Én Joey-n gondolkoztam,hogy õ is tud olaszul,nem? Mondjuk õ nem is állítja az ellenkezõjét a Paolos esetnél,nem szól inkább semmit. :) A mai rész nagyon jó volt (mondjuk melyik nem az),tele van elvontabb poénokkal is,na meg a leskelõdéses szitu :D
rea1 2012 aug. 14. - 22:42:37 Előzmény -greghouse-
(1804/2190)
OFF Osztom a Görbicz pártiságot.
10/10
-greghouse- 2012 aug. 14. - 14:26:30 10/10
(1803/2190)
Kinek hogy .... embere válogatja, engem nem érdekel. Egy jó poénos epizód megér egy "bakit" amire alig emlékszik valaki a fanatikusokon kívül. Én is azt mondtam volna a nagymamás epizódra, hadd menjen.
10/10
pillangókisasszony 2012 aug. 13. - 20:13:54 10/10
(1802/2190)
Phoebe nem érti Paolot,de mikor Joey nagymamája jön látogatóba azt mondja tud olaszul,és beszélgetnek is :)
Újabb "nem baki-baki"
10/10
-greghouse- 2012 aug. 10. - 22:05:53 10/10 Előzmény rea1
(1801/2190)
OFF kicsit: a kézilabdában én Görbicz párti vagyok, de nagyon, de õk nem kerültek ide (igaz, sok más esélyes és korábbi bajnok sem, németek sok helyen, stb. Régóta mániám, hogy nem a kvótákat kell megszigorítani, hanem a sportágak körét szûkíteni. Kevesebb olimpiai sportág - csak az, amit az SI rendszerben mérni lehet, mert a végén a balett is az lesz - de több versenyzõ. Ez felértékelné nagyon az olimpiai érmeket, mert egy adott sportban több versenyzõ közül nyerne valaki, és plusz, esélyt adna új versenyzõknek is, kisebb országokból is. A balettáncosok és kõfaragók és szinkronúszók találják ki a mûvészeti olimpiát. (Ceterum Censeo, Jakabos Zsu és Drávucz Rita a legszebbek).
.NEM OFF
A Chandlerség egyfajta állapot, kényszer, Hülye vicceket eregetsz meg, amiket a legjobb barátaid viselnek csak el. Ügyetlen vagy a nõkkel, és észre sem veszed, hogy a suli legjobb nõje esedezik utánad. (Van így, hidd el, tudom.) Utólag jössz rá mindenre. Hülye ajándékokat adsz. Számokkal foglalkozol, amik senkit nem érdekelnek rajtad kívül. Még az újságba is csak úgy teszik be a novelládat, hogy a humor rovatba, pedig kriminek szántad...(ja bocs, ez már nem Chandler...)
rea1 2012 aug. 10. - 17:40:24
(1800/2190)
Nem baj az,ha Chandlerhez hasonlítasz,lehetne rosszabb is,ha pld Rosshoz húznál. Az õ stílusa,világa -lássuk be- nem sok nõnél lenne siker,láthatjuk,hogy Rachel miatt is mit meg nem szenved. :) Ja,igen,aztán mondjuk Rachelnél meg bejön,szóval lehet mégiscsak az lenne a jobb,ha Rosshoz hasonlítanál a legjobban. ;)
rea1 2012 aug. 10. - 17:34:31
(1799/2190)
OFF Én ezért is imádom a kézilabdát! Azon felül,hogy mennyire király játék,még esztétikailag is rendben vannak a játékosok. :))) A franciáknál amúgy is van számomra kedvelt kézilabdázó,de a legtöbb a magyaroknál van! ;) (és ha nem tudom rosszul,Gillenek van egy tesója is...)
rea1 2012 aug. 10. - 17:28:55
(1798/2190)
Igazad van az arannyal kapcsolatban,kisebb csoda lenne. Viszont nem tudom hogy vagy vele,de én örültem,hogy a svédek jutottak tovább,szerintem õket el tudják kapni a fiúk (nem lebecsülvén õket!),könnyebben,mint a dánokat.
10/10
-greghouse- 2012 aug. 10. - 17:19:48 10/10
(1797/2190)
Ismerik a mûvésznõt? Vagy a szerepeihez hasonlítanak? Mert nem ugyanaz.
Én nem azt mondtam, hogy Matthew Perry hez érzem közel magam, hanem egy karakterhez, amit õ itt megformál. Egyébként nyilván ezek mind kiélezett, parodizált emberi tulajdonságok - megszemélyesítve. Pontosan ilyen emberek nincsenek. Én csak azt mondom, hogy ezek a tulajdonságok felfedezhetõk emberekben, de nyilván nem ennyire karikírozva.
Ezen kívül itt ki vannak emelve bizonyos tulajdonságok, viselkedések (ezért karikatúrafigura mindenki), a való életben nyilván sokkal összetettebb egy ember. De azért össze lehet gyúrni. Gondolj a Rorschach tesztekre, ott azt mondod, pl. "egy medve", holott tudod jól, hogy egy tintapacát látsz.
....Ugyan, nyár van. Engedd már el a fantáziádat egy kicsit.
10/10
offtopic
HáziSárki 2012 aug. 10. - 10:14:20 10/10
(1796/2190)
Érdekes, én még soha nem véltem magam felismerni egyik film v. sorozat szereplõjében sem. :))

Barátaim mondták egyszer, hogy habitus terén nagyon hasonlítok Schütz Ilára - ami igazán, nagyon-nagyon megtisztelõ, de szerintem nem igaz.
10/10
offtopic
HáziSárki 2012 aug. 10. - 10:08:32 10/10 Előzmény rea1
(1795/2190)
Ja, a kézilabdára vonatkozó megjegyzésed el is kerülte a figyelmemet. :))) Igen, én is így gondolom! :))) Mondjuk az arany kicsit utópisztikus vágyálomnak tûnik. Ahhoz még két olyan fenomenális teljesítményt kellene nyújtani, mint Izland ellen. Persze vertük már meg a franciákat - nem is egyszer. :))
10/10
offtopic
HáziSárki 2012 aug. 10. - 10:05:50 10/10 Előzmény rea1
(1794/2190)
Egy az ízlésünk? :))) Nálam egyébként mindig úgy történik, hogy elõször azt veszem észre, milyen jó játékos vki (Gille ráadásul tök szimpi, nem nagyképû, sportszerû - persze ez az én értékítéletemben alapból hozzátartozik a jó játékos fogalmához), utána tûnik fel, hogy nem is néz ki rosszul (sõt!). :))
Bár az a lobogó lófarok gyorsan szemet szúrt... :))
10/10
-greghouse- 2012 aug. 09. - 23:04:29 10/10
(1793/2190)
Francba...most, hogy a régi részeket nézem, mikor fiatalabbak, egyre jobban hasonlítok Chandlerre. No nem annyira külsõleg, hanem stílus, szarkazmus, a nõkkel való hebehurgyaság, és ráadásul nekem is volt egy szinte kiköpött Joey tipusú barátom, és egy majdnem - Ross barátom. A barátnõim meg sorra mind a három tipus. Nem azt mondom, hogy pontosan olyanok, csak ha visszagondolok, a három közül valamelyikhez minden volt barátnõm hasonlítható...Ez elég félelmetes.
..De lehet, hogy ez a sorozat sikerének titka, hogy valahol mindenki megtalál mindenkit a szereplõkben. A mai epizódban meg inkább a fizikus, Phoebe barátja (Hank Azaria) voltam, talán õ lenne a legközelebbi Chandler mellett.
Mostani állítólagos utódja, az Így találkoztam anyátokkal vagy mi, jó poénok, meg minden, jó társaság, de egyenként...még mindig nem tudom megkülönböztetni õket. A Friendsben mindenkinek, kivétel nélkül mindenkinek olyan erõs egyénisége van, hogy összetéveszthetetlen, még Janice (Maggie Wheeler) is nagyon jó, kedvelem.
...,1Még egy a Friends javára: a környezet. A kávézónak (a késõbb már megszólaló Guentherrel) sajátos hangulata van, ahová vágyik az ember, mint a Cheersben. A HIMYM teljesen semleges bárban meg lakásokon történik. Nem is érdemes összehasonlítani.
....(Sajnos ott, a Bedford Street sarkán, dél-Manhattanban nincs Central Perk nevû kávézó, csak egy pizzeria, leellenõriztem. Van máshol, nem is egy. Egy közel-keleti pofa lestoppolta a nevet mikor még sikeresen ment Amerikában a sorozat, és nyitott vagy nyolc ilyen nevût New Yorkban)
..Jól ki van ez találva.
rea1 2012 aug. 09. - 19:06:22
(1792/2190)
Jó szemed van. :) A francia válogatott nem arról híres,hogy ilyen klassz pasik nyüzsögnének ott,Gille a kivétel. Remélem legyõzik a horvátokat,mi meg a svédeket,és aztán persze õket! :))
10/10
-greghouse- 2012 aug. 09. - 17:13:17 10/10
(1791/2190)
Bizony, a célszemély nem számít. Én már II. János Pál pápához is eljuttattam magam, kétféleképp is (az egyik kiindulás egy volt évfolyamtársam a külügyminisztériumban, a másik a volt sógorom aki igencsak elismert fotómûvész Németországban...innét már könnyû.