Téma: Jófiú

10/10
ditta 2010 máj. 20. - 10:33:05 10/10 Előzmény Android666X
(42/82)
****SPOILER gyanús hsz :D****

1. Megnézném én ahogy a saját gyerekedet megölöd, azért ez elég erõs kijelentés. :)

2. A filmben szereplõ anya nem tudta hogy a fia milyen, mert csak azt tudja amit mutat neki. Ez a valóságban is sokszor így van. A szülõk nem ismerik a gyerekeiket, hiába hiszik hogy igen...

3. A filmben szereplõ Susan sem ölte meg a fiát. Ez a szó szándékosságot feltételez, holott õ nem akarta hogy Henry meghaljon. Segíteni akart neki. Csak hát a végén választásra kényszerült. Ez van. Ha nem kényszerült volna, Henry most egy diliházban ücsörögne. Esetleg jött volna egy második rész, amiben megszökik. :D

Na de egy szó mint száz, azért nem hinném hogy te megölnéd a saját gyerekedet szándékosan. Vagy ha igen, akkor remélem soha nem futunk össze egy sötét sikátorban. :)

****SPOILER vége****


A film valóban erõs, kiskoromban néztem meg elõször. Mindkét fiúért rajongtam kislány koromban, és mikor megláttam véletlenül hogy van közös filmjük, egybõl rávetettem magam. A címébõl azt hittem kis langyi családi mozi lesz, de hát ledöbbentett. Akkoriban sokkolt.
A gyerekek szörnyûek és manipulatívak tudnak lenni valóban. Ezt a film jól tükrözi. És sajnos elég reális is. (Gondoljunk a sok lövöldözésre iskolákban...)
De ugyebár a szülõk is hibásak ebben valahol. Egy idejében megejtett beszélgetés valószínûleg megelõzte volna, hogy Henry ilyen önzõvé és zavarttá váljon. Lásd gumikacsa esete, amit már korábban említettek.
8/10
offtopic
Fini16 2010 febr. 21. - 12:49:46 8/10
(41/82)
Szerintem jó durva, hogy egy gyerek ilyenné tud válni, a film jól meg van csinálva.10/8
esterházy 2010 jan. 30. - 00:13:50
(40/82)
'ismerem ezt, azelõtt én is féltem. addig, amíg rá nem jöttem. ha egyszer rájössz, hogy bármit megtehetsz, szabad vagy. repülhetsz is. senki sem nyúlhat hozzád. senki.'

az egyik legjobb film, ami a gyermeki brutalitás témáját dolgozza fel.
amúgy, ha valaki szeretné online megnézni, akkor itt a link:
(a minõség nem a legjobb, de még így is élvezhetõ)


http://www.novamov.com/video/er0jy78ryfcze
geppa 2010 jan. 28. - 23:36:52 Előzmény nellielte
(39/82)
azért lett gonosz, mert nem tisztelték a magánéletét és a magántulajdonát, utaltak is rá mikor az anyja megtalált valami játékkacsát a bukerében, ami kiderült, hogy eredetileg az övé volt, csak a kistesójának adták oda késõbb, idegrohamot is kapott, mikor megint el akarták venni tõle, aztán inkább a kútba dobta, hogy késõbb se vehessék el. Aztán meg amikor a húga bejött a szobájába, akkor is ugyanez volt.
10/10
nature 2009 aug. 15. - 14:10:33 10/10 Előzmény Millagro
(38/82)
Ez egy nagyon jó film,ami teljes terjedelmében leköti az embert és rengeteg a mondanivalója is! Aki nem látta még,annak ajánlom nagyon,hogy nézze meg!
Millagro 2009 aug. 03. - 16:45:20
(37/82)
Születhet úgy egy gyerek, hogy az érzelmeket nem tudja rendesen kezelni, depresszióra és erõszakra biztos volt benne hajlam.
nellielte 2009 aug. 03. - 16:02:16
(36/82)
Sziasztok! Nekem is nagyon tetszett a film.

Szinte minden hozzászóló megjegyzi, hogy a fõszereplõ milyen gonosz, meg olvastam olyat is, hogy a gyerekek tudnak gonoszak lenni.

De vajon elgondolkodott-e már valaki rajta, hogy miért lett az a gyerek gonosz. Hiszen a szülõk szerették a gyerekeiket, és láthatóan nem is szenvedett hiányt semmiben a család.

Szerintem nincs olyan, hogy valaki eredendõen gonosz lenne. Talán arról lehetett szó, hogy mikor Henry öccse megszületett, akkor úgy érezte, hogy vele nem törõdnek, és vissza akarta nyerni az anyja összes szeretetét. Megölte a testvérét, de nem érte el a kellõ érzelmi hatást. Megbántódott és bosszút forralt. Elõször magában tudta tartani, de ahhoz nem volt elég érzelmi stabilitása, hogy ne fedje fel magát, és ne alkalmazzon agressziót. Végül ez lett a veszte.
offtopic
Zempy 2009 máj. 01. - 21:54:15 Előzmény monnci
(35/82)
Köszi, majd megnézem! Én az Aréna Plazában lévõ Electro World-ben voltam, és ott használtam ki az aznapi 20%-ot :-)
monnci 2009 máj. 01. - 19:49:40
(34/82)
A Campona bevásárló központban. És volt még egy jó pár darab, ahogy elnéztem. Ja, de amúgy 1990 ft, csak tegap volt 20% kedvezmény.
De gondolom senki nem megy csõdbe azon a 400 ft külömbségben.:D
Zempy 2009 máj. 01. - 15:50:37
(33/82)
Húha, melyik Electro World volt az?! Volt még a filmbõl pár darab??
10/10
idõjós1010 2009 máj. 01. - 11:59:41 10/10
(32/82)
Nagyon rég láttam ezt a filmet is, de tényleg nagyon jó.
Engem eléggé idegesített az a gyerek.
monnci 2009 máj. 01. - 11:16:13 Előzmény Zempy
(31/82)
Én tegnap vettem meg az Electro World-ben. ( 1500 ft-volt.) És dupla dvd, szóval van rajta a jófiú c. film, meg még egy másik.
monnci 2009 ápr. 30. - 21:44:30
(30/82)
Ma megnéztem a filmet.

Éppen mobilokat nézegettem délután, mikor rábukkantam erre a DVD-re, és szerencsére volt nálam annyi pénz, hogy megvegyem. Ahogy hazaértem, megnéztem...

Valami eszméletlenül jó a film... Mindkét gyerek alakítása hihetetlenül jó. És lesokkolt az, hogy egy gyerek tényleg tud ilyen gonosz lenni.. Ha nem is mutatja ki, hanem magába fordul.
******SPOILER*******
Én mondjuk már a legelején gondoltam, hogy Henry ölte meg az öccsét.
zee944 2009 febr. 27. - 12:33:02 Előzmény Android666X
(29/82)
Dehogynem nem lõtted le. Tönkreteszed a szórakozását annak, aki elolvassa a topikot.
Zempy 2009 febr. 08. - 19:49:18
(28/82)
De megnézném újból, sok-sok év után! Tipikus, ilyet ki nem adnak dvd-n, de annyi szemetet fémdobozokban meg rószaszín díszcsomagolásba göngyölve igen... :-(

Ha mégis hozzáférhetõ valahol, és valaki tud róla, majd jelezze! Remek film!
Android666X 2009 febr. 08. - 19:09:41
(27/82)
Szrintem lehet sejteni, hogy mi a vége. Nem lõttem le semmit.
monnci 2009 febr. 08. - 16:58:14 Előzmény Android666X
(26/82)
Na most sikerült lelõnöd elöttem a poént. gondoltam, visszaolvasom a hszeket, hogy megtudjam érdemes-e megnézni, és ha végkifejletet leíró rész van benne, akkor spoilereztek... Dehát ez nem jött össze, máskor lécci próbáld meg használni a spoiler szót, másoknak is sokat jelentene!!!:@
Bina 2009 febr. 08. - 13:54:03 Előzmény monnci
(25/82)
Szeretem ezt a filmet, mert tökéletesen bemutatja, milyen egy gyerek gonoszsága. Persze nem mondom, hogy én is ártatlan voltam,mert nem. Sokszor veszekszem a húgommal, de megölni nem tudnám.
Mindenesetre nagyon jó, és Elijah és Macaulay tökéletesen alakította a 2 fiút.
offtopic
monnci 2008 dec. 28. - 13:33:41
(24/82)
Nagyon jó filmnek tûnik a története alapján, szívesen megnézném egyszer...:D Fõleg hogy a két fõszereplõ a kedvenc színészeim..:D
Noncika 2008 dec. 22. - 12:31:35
(23/82)
Nagyon jó film!!! Félelmetes, Macaulay nagyon jól játszik. És a gyerekek is tudnak gonoszak lenni! Gondoljunk csak arra, amikor egy gyerek azt élvezi, hogy állatokat kínozhat (én is ismertem ilyet).