nikizoli 2019 márc. 02. - 17:41:18 Előzmény doraamadeusz
(14/14)
Üdv, én nagyon örülnék a zeneszerzőkről szóló magyar nyelvű filmeknek: Bach, Vivaldi, Mozart és még, ami van. Nem találom az email címét. Az enyém: tothxandra@gmail.com. Köszönöm!
nikizoli 2019 márc. 02. - 17:40:27
(13/14)
Üdv, én nagyon örülnék a zeneszerzőkről szóló magyar nyelvű filmeknek: Bach, Vivaldi, Mozart és még, ami van. Nem találom az email címét. Az enyém: tothxandra@gmail.com. Köszönöm!
zampano 2018 ápr. 10. - 19:18:25 Előzmény doraamadeusz
(12/14)
A valóság teljesen más, csak német történészek terjesztik, hogy az egyébként elképesztő képességű Marchand Bach előadását hallva menekült volna el. A távozásának egészen profán oka volt:


According to tardive accounts by Marpurg, Jakob Adlung and other German sources (who incidentally were not born at the time; besides, the story is not found in any French documents), the two composers were to have a contest in harpsichord performance, and Marchand fled before Bach's arrival, apparently out of fear of being defeated. The reality, however, is probably quite different: it was rumoured that Marchand, who had been in Dresden and had performed before the king, was to be offered a position as organist at the Royal Chapel, much to the chagrin of its musicians. The court Konzertmeister, Jean-Baptiste Volumier, probably invited Bach to compete against Marchand on behalf of colleagues annoyed by the latter’s arrogance and erratic behaviour and it was possibly sensing the political hornet’s nest he would be getting into if he were to accept a position at the chapel that caused Marchand to abruptly leave the scene.
10/10
doraamadeusz 2018 ápr. 10. - 17:49:18 10/10 Előzmény filoszemitabélus
(11/14)
Egyáltalán nem tartotta a karjaiban,ez a film egyféle verzióban létezett.Mások meg "pontosan" arra emlékeznek,hogy a francia cembalista(Louis Marchand) "orgonaversenyre" hívta ki a zenészeket,vagy éppen meg is mérkőztek. Tessék,itt a film,lehet nézni!
filoszemitabélus 2017 máj. 14. - 10:03:12 Előzmény fclariss
(10/14)
Pontosan emlékszem, már a karjaiban tartotta. Ha te ezt nem láttad, akkor valóban megvághatták.
fclariss 2017 ápr. 15. - 15:22:47 Előzmény filoszemitabélus
(9/14)
Ez nem egészen így zajlott, egyáltalán nem volt olyan helyzetben, hogy elejthesse a hölgyet, és nem is cicázott vele, csak elkezdte a széptevést, lehet, hogy mára megvágták az amúgy nagyon rossz technikai minõségû filmet?
mapk 2016 márc. 26. - 20:28:41
(8/14)
Boldog Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!
https://www.youtube.com/watch?v=ho9rZjlsyYY
Bach'n'Roll
:)
filoszemitabélus 2016 jan. 18. - 17:58:20
(7/14)
Láttam annak idején a sorozatot. Bár az NDK filmgyártás, hogy finoman fejezzem ki magam, többnyire selejtet termelt, ez a TV sorozat valahogy nagyon jó lett. Mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani, aki szereti a valaha élt legnagyobb zeneszerzõt.
SPOILER

Máig emlékszem arra a jelenetre, amikor a kor legnagyobbjának tartott csembalómûvész (akit csembalóversenyre hívott Bach)éppen egy fõrangú hölggyel cicázott és meghallotta Bach orgonajátékát. Úgy ledöbbent, hogy valósággal elejtette a hölgyet, elsápadt, kifakadt, hogy õ ennek a zseninek nem lehet ellenfele és sürgõsen elutazott.
10/10
doraamadeusz 2016 jan. 18. - 17:37:49 10/10
(6/14)
Cserébe kérem a "Hálószobák és elõszobák" címû filmet és "A Mann család" címû sorozatot.
10/10
doraamadeusz 2015 jan. 20. - 04:10:22 10/10
(5/14)
Az a kérésem,hogy aki szeretné tõlem ezt a filmet, jelentkezzen a megadott e-mailcímemen,és szeresse a macskákat ! :-))) Most csak véletlenül vetõdtem ide. Kérem,hogy akinek ígértem Hajdú-Bihar megyébe(talán Berettyóújfaluba) jelezzen az e-mailcímemre,mert elkavartam a címét és nem tudom elküldeni már jó ideje...
Egyébként van más zeneszerzõrõl is filmem: Lully,Marin Marais,Vivaldi,Mozart három részes (hitelesebb az Amadeus filmnél ami egy ostoba pletykán alapul: Puskin,Shaffer;szegény Salieri még a hülye Mozart hülyegyerekeit is tanította-eltartotta),Beethoven,Chopin,Liszt,Debussy.Sajnos a Verdi filmsorozat csak hiányosan van meg.
Mollly 2014 márc. 03. - 23:16:12 Előzmény doraamadeusz
(4/14)
Húha, engemengemengemengem!
Aisa26 2013 júl. 27. - 16:51:01 Előzmény doraamadeusz
(3/14)
Szép napot,
Engem érdekelne a film, amennyiben még jársz errefelé, s megvan :)
10/10
doraamadeusz 2011 aug. 21. - 23:37:07 10/10 Előzmény doraamadeusz
(2/14)
Mostmár magyarul is.Akit érdekel...
10/10
doraamadeusz 2011 aug. 16. - 14:10:31 10/10
(1/14)
Nekem megvan németül divx formátumban,szép kiejtéssel,könnyen érthetõ. Akit érdekel...