Téma: John Wick

10/10
Salinas 2015 jún. 17. - 20:57:31 10/10
(139/219)
Azt hiszem páran kicsit félreértették ezt a filmet... Szerintem abszolút hozza azt, amit elvárhatunk tõle: kemény akciójelenetek, nem mindennapi perspektívái a harcnak. Túlzottan komolyan akarjátok venni, pedig azért az "alvilági zseton", meg a bérgyilkos klub erõsen érzékeltetik, hogy ez sosem akart a kõkemény valóságról szólni, inkább Max Payne újratöltve. Nem az évszázad filmje, de abszolút élvezhetõ volt. 10 pont, mert sokan lehúzták!
4/10
Nagy Emese És Vid 2015 jún. 08. - 07:20:54 4/10
(138/219)
Többet vártam.

Jó akciófilm, színészek is jók, de ennyi. 20 éve nagy szám lett volna.
Szokásos sablon, a gonoszak beleköpnek a jónak beállított fõhõs levesébe, aki bosszút áll, a változatosság kedvéért az orosz maffián. Semmi eredeti, semmi meglepõ fordulat.
5/10
kobax 2015 máj. 12. - 10:32:09 5/10
(137/219)
Elég gyenge film.
A sztori lapos, a harcjelenetek gagyik.
A film elején nem gyõzi beharangozni az orosz maffiavezér, hogy John Wick a megállíthatatlan bérgyilkos, ehhez képest kb. a második harcjelenetben lõtték volna lukacsosra Keanu barátunkat, ahogy küzdött...
Állítólag beharangozták, hogy lesz második rész is. Ebbõl? Minek?
5/10
1/10
ropogós 2015 máj. 06. - 22:39:47 1/10
(136/219)
B kategóriás, kiszámítható, félszernézõs…
borkasztik 2015 ápr. 27. - 14:48:34 Előzmény Fehér Dávid
(135/219)
Spoiler.

Persze és az nem tûnt fel hogy azok mind Maffia tagok meg gyilkosok voltak? Elvégre a film elején is csak úgy simán betörnek valakihez és megölik a kutyáját meg ellopják a kocsiját mert rosszul nézett és nem akarta eladni.
Mert ez szerinted normális dolog? :D
Megérdemelte és igen amit mér lentebb is leírtak pont egy olyan érzelmi kötelék volt amit a felesége hagyott neki, és ha ezt össze rakod a filmbeli karakter múltjával, egyértelmû miért cselekedett így.
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 26. - 15:03:34
(134/219)
Ja és nehogy már megsajnáljam a tisztességes, adófizetõ maffiózókat "Akiket esetleg otthon vártak".
Sz Peter 2015 ápr. 26. - 13:59:39 Előzmény Fehér Dávid
(133/219)
SPOILER

Hogyne lennének már érzelmei! Az a kutya maradt az egyetlen érzelmi kapocs ami összekötötte a halott feleségével!
Emiatt indul neki - érzelmi alapon - bosszút állni.
Te elvárod a karaktertõl, hogy úgy viselkedjen/gondolkodjon mint ahogy te tennéd. Csakhogy õ nem olyan ember mint te!
Ezt próbáld meg felfogni.
offtopic
Fehér Dávid 2015 ápr. 26. - 11:39:47
(132/219)
Mert 180 ember kegyetlen meggyilkolása egyenes arányban van egy egy perces kiskutya jelenettel? Minimum 180 ember élete. Akiket esetleg otthon vártak?
Pfff...
Gratulálok! Egy filmben kötelessége a készítõknek ilyen kis apróságokra figyelni, ha már témát majmolnak az utóbbi idõk egyik divatos stílusából.
Ott van a Bosszúvágy sorozat, Bronsonnal. Ezen az alapon Bronson egy kisvárost legyakhatott volna, a családja brutális meggyilkolásáért.

A bérgyilkos épp ez az, egy terminator. Nincsenek érzelmeik, szinte semmilyen sem, épp ezért tudnak ilyen alaposan dolgozni, könnyû szerrel kivégezni bárkit. Maga a terminator szó, tudod, mit jelentett Cameronnál? Halálosztó. Vagyis egy gép. A bérgyilkosokat hogyan hívjuk? "Gyilkológép".

A nézõ viszont emberi lény, érzõ, empatikus, és egy hibásan megírt forgatókönyv, egy hiányosságokkal teli bérgyilkos történetét jogában áll kifogásolnia.
180 ember lelövése nem semmi mutatvány. Egy kiskutya miatt. Azért csak "ennyi", mert nem adtak többet belõle. Maga a bérgyilkos is csapágyas. Azokat nem ütik le csak úgy, fõleg akkor nem, amikor már "visszatértek", és elvileg újra fel kellett volna pörögnie.
Ez a film egy oktalan öldöklésbe megy át, az empátiámat pedig kivetítem arra a 180 emberre, akit Vicc, a nagy bérgyilkos lemészárolt.
Sz Peter 2015 ápr. 26. - 11:26:23
(131/219)
Egy bérgyilkos nem terminátor, csak egy ember.
Már miért ne üthetnék le hátulról, pláne ha ott/akkor történik ahol egyáltalán nem számít rá?

Az empátiát pedig nem nekem kellene körbejárni mivel te vagy az, aki nem érti meg a szereplõ motivációját.
offtopic
Fehér Dávid 2015 ápr. 26. - 10:53:43
(130/219)
Ez valami poén akart lenni? Részedrõl?
Ha akkora bérgyilkos, hogyan üthetik le - nem látod az ellentmondást? Hogy ki mennyire empatikusban sem? Amíg én hosszas fogászati kezelésre, némi fogtechnikára küldök valakit, és tartós végtag rehabilitációra, addig te azt próbálod beadni nekem, hogy van értelme 180 ember lemészárlásának, célzott kivégzésének egy félperces kiskutya jelenettel szemben, amit pocsékul építettek fel? A hangsúlyt a kiskutyára kellett volna fektetni, jobban, nem arra, hogy John Vicc milyen nagymenõ alvilági figura. Akit simán leütnek? Ezt a nagymenõ "bérgyilkost". És ha nincs ott egy másik bérgyilkos a közelben, még a csaj is kinyírja? Az a probléma, hogy nem lehet komolyan venni egy ilyen cselekményt, a nagy bérgyilkos mítosz szétesik.
Megfordítom! Ott állsz egy ilyen balhé kellõs közepén egy bárban, ahol egy Vicc tüzet nyit. Semmi közöd a kutyája halálához, van egy csajod, aki otthon vár, vannak szüleid, barátaid, röviden hozzátartozóid, de egy ámokfutó halántékon, aztán mellkason lõ.

Civil javaslatom az, hogy az empátia témáját járd körbe újra.
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 26. - 10:26:04
(129/219)
Ki nem vesztett el már valakit?
Szerintem nagyon sokat vannak akik még nem vesztették el szüleiket/testvéreiket/gyereküket/feleségüket/fejüket.

Te pedig - feltételezem - nem vagy bérgyilkos, ezért nyilván nem olyan a lelkivilágod mint az övé. Ezért sem lenne az a válaszlépésed mint ami a filmben. Illetve az empátia sem erõsséged.
offtopic
Fehér Dávid 2015 ápr. 26. - 09:14:16
(128/219)
Helyben vagyunk, de válaszolok - ki nem? Ki nem vesztett el már valakit? Csakhogy nálam évekrõl beszélünk, a saját életem éveibõl. Ami nem összekeverendõ egy egy perc, tíz másodperces kitalált, indokolatlan jelenettel. Ha az én kutyámat öli meg valaki, kiverem az illetõ fogait, és kitöröm a könyökét. Jó lecke az is.

A filmben ez kevés. Visszaemlékezésekben meg lehetett volna oldani. Azt fel tudták nagyítani, hogy a karakter egy Rém-király (Jackpot! Hogy nem Rémkoppantó!), de a jó oldalát, a motivációt ezzel szemben lezsugorították.
Plusz az is egy Wick, bocs, vicc, hogy fejre és szívre lõ, gyakorlatilag kivégez mindenkit. Közben pedig éjjel egy suhintással leütik. Egy Rém-királyt? :D

A filmben aránytalan az egész.
Sz Peter 2015 ápr. 26. - 09:00:04
(127/219)
SPOILER

Neked tényleg csak ennyi jött le, hogy "van egy kiskutya"?

Kérdeznék valami személyeset:
Vesztettél el már közeli hozzátartozódat akitõl aztán maradt egyetlenegy kézzelfogható emléked?
offtopic
Fehér Dávid 2015 ápr. 26. - 08:27:29
(126/219)
A Kommandónak köze nincs ehhez a filmhez. Abban a filmben legalább a stáblista erejéig, a film eleje másról sem szól, minthogy John Matrix (A.S.) kapcsolata milyen idilli a kislányával. A cél a lánya megmentése, kiszabadítása, idõhöz kötve.
Ebben meg van egy kiskutya, némi csikorgó kerék, összesen vagy két percig, és egy céltalan öldöklés a többiben.
Meg lehet nézni ezt is, de rohadtul nem egy Kommandó, vagy Utolsó Cserkész.
borkasztik 2015 ápr. 25. - 23:39:38
(125/219)
MIért ilyen hasonló mindenkit túlélek akciófilmekkel nem találkoztál még vagy új ? :O A régi Schwarzenegger filmek is ilyenek voltak . Mint például a Kommandó vagy még sorolhatnám. Még is mindenki (Jó talán nem mindenki) szerette és évezte.

Annyira de túl reagálják ezt az egész filmet. Ezt egyszerûen nézni kell és szórakozni rajta.
proklima 2015 ápr. 13. - 19:02:37 Előzmény Nagy Lorand
(124/219)
szerintem a hozzászólásod volt merénylet.
proklima 2015 ápr. 13. - 19:00:55
(123/219)
Talán nézhetnél rajzfilmeket.
Azok között is akad jó.
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 12. - 11:13:57
(122/219)
Ne nézz akciófilmeket. Ennyi.
8/10
kodela93 2015 ápr. 08. - 14:09:30 8/10
(121/219)
egyeseket nem értem mi a problémájuk a faék egyszerû történettel a bosszúállós akciófilmeknek nem volt sose valami komplex.Viszont szerintem stílusos,igényes akciófilm aminek megvan a maga hangulata baromi jól eltalált zenévelami nem csak az üres idõt tölti ki hanem mintha csak a "filmhez" írták volna.Raid óta szerintem a legjobb "hentelõs" akciófilm ami nem hosszabb a kelleténél és amint beindul nincs üresjárat.Nem világmegváltó de szerintem MÛFAJON belül egy olyan film amit bármikor elõ lehet venni. 10/8
-Jó zene
-Látványos akciók
-Hangulatos
2/10
zsotis 2015 ápr. 07. - 20:27:37 2/10
(120/219)
Szerinted pl.Statham karatézik a filmjeiben? A karate üres kezet jelent. Nem hiszem,hogy a mai akciófilmekben egyszerûen csak karatéznak a fõhõsök az már kevés :)) egy igényes film nem szólhat már csak arról,hogy egy ember dühösen fegyverrel mindig halálpontos lövéssel írtja az embereket 90 percen át felhasított gyomorral. A film illúzió legyen nagy részt és ne a valóság.De neked annyira tetszik hát nézd meg még sokszor kit érdekel de ne akarjál már másokat kioktatni öregem. Biztos vagy úgy 13 éves.