Téma: John Wick

10/10
nerok 2015 jan. 11. - 13:16:47 10/10
(39/219)
Nem értem az embereket ez a tökéletes kiválóan kivitelezett munka nem tetszik az embereknek az Elrabolva 3-at pedig milyen nagyra tartják.
2/10
KeyConcept 2015 jan. 03. - 01:10:17 2/10
(38/219)
Végtelen ostoba és elcsépelt klisék, a dialógusok a legrosszabb "zs" kategóriás filmeket idézik.
A történet pedig, hát az nem volt! Azaz de, a visszavonult gyilkológépnek ellopják a verdáját, meg leölik a kutyáját, az meg fogja magát és ízekre kaszabolja akit csak lehet. Hát mit mondjak? Ez párját ritkítja!
Én tudom, hogy rengeteg sz@r filmet kell megnézni, hogy egy-egy megfelelõt találjon az ember, de azért mégis van egy határ..., ahol már az ember visszakéri a jegy árát.
1/10
benvenuto1 2015 jan. 02. - 19:24:25 1/10
(37/219)
Ilyen pocsék filmek nem szoktak itt hét ponton állni.
2/10
pepeninho 2014 dec. 31. - 02:44:38 2/10
(36/219)
Csatlakozom az étrtetlenkedõk klubjába és lehúzom a filmet. Illetve nem is lehúzom, egyszerûen csak elsorolom, hogy nekem mi nem tetszett.

SPOILERVESZÉLY!!!

- A szereplõk, a szereplõk alakítása (igaz, csak szinkronosan néztem, ez lehet, hogy levont az élvezeti értékbõl)
- Az érzelmi szál, ami miatt kinyírt egy falut, egyszerûen nem volt eléggé elültetve a nézõben
- Igazán fos párbeszédek
- Általános iskola 2. illetve 3. osztályában használatos szófordulatok, "életbölcsességek". Mindent vitt az "Aki A-t mond, mondjon B-t is!" szöveg. Mennyire rossz már. xD
- Hihetetlen amatõr húzások Keanutól. 3szor lett volna esélye pofán lõni a kis surmót

Sok van még, de a film tényleg nem ér annyit sem, hogy koptassam a klaviatúrát. Az én torkomon sok szart le lehet nyomnni, de ez most visszajött és itt nyilvánosságra is talál. Csak az ellenségeimnek ajánlom!
7/10
kazama90 2014 dec. 20. - 03:08:39 7/10 Előzmény nerok
(35/219)
egyszer nézhetõ, átlagos akció film ostoba sztorival +jó akció jelenetekkel de semmi több.10/7.
10/10
nerok 2014 dec. 18. - 21:25:51 10/10
(34/219)
Legjobb akció film a világon! Imádommmmm!!!!!!!!!!!
VagoDurbints 2014 dec. 14. - 14:15:16 Előzmény fanni_85
(33/219)
sokatmondó adat, ha egy film IMDB-n több pontot kap, mint port-on.
Az általában azt sugallja, hogy a film agyatlan és\vagy logikai hibák vannak benne, de látványos.
1/10
fanni_85 2014 dec. 09. - 01:41:13 1/10
(32/219)
Éljen, még egy semmitmondó film!!!

Kik adtak az IMDB-n erre 7 meg 8 pontokat???? Kik???
A lövészegylet?

Aki meg fennakadt a kutyán:::: az ügyvéd szerezte a kutyát, mint a Breaking BAd-ben Saul.
/Zárójelben, aki akar látni egy jó kis maffiás sorozatot, utóbbit nézze meg!!! - 5 évad alatt sincs benne ennyi lövöldözés, de van tartalom!!! /

Apropó, a végrendeletébe mindenki beleírhatja, hogy kutyák vitessenek a halála napján a szerelmének. Ennyi.
Mellesleg ez volt az egész film csúcspontja.... utána jön a lövöldözés.
És ebben ki is merült....

Moziból ki.
2/10
offtopic
torkild 2014 dec. 07. - 12:04:41 2/10
(31/219)
Bocs...még valami, mert a film után ismét ellátogattam a rottentomatoes-ra.
Ez a "film" 85%-ot kapott a kritikusoktól!!! Arról zeng mindenki, hogy Keanu nagy visszatérésének lehetünk szemtanúi, egy tökéletes akciófilmben...

SZÁNALMAS!!!
2/10
torkild 2014 dec. 07. - 11:43:44 2/10 Előzmény benc96
(30/219)
Nem hiszem, hogy a felfogásommal volna a probléma...csak épp a film készítõi nyilvánvalóan amatõrök, mind a dramaturgia, mind a vágás terén.
A film elején kb. annyi idõ volt azonosulni a fõszereplõ lelki állapotával, mint a trailer-ben. Kutyáról volt 2 snitt, oszt el van intézve...másnap meg már ment is a darálóba... Nagyon hihetõ, hogy ezután 84 embernek meg kellett halnia....
Belõlem ez nem, hogy együttérzést/haragot/bosszúvágyat váltott ki, hanem sokkal inkább szánalmasnak találtam (ebben a témában ajánlom Hallström "Hacsi" címû filmjét Gere Ricsi bácsi fõszereplésével...na ott van kutyás érzelmi szál bõven).
Ms. Perkins halálával kapcsolatban meg nem az a bajom, hogy nem értem miért (ennyire ne nézzél már faéknek!), hanem, hogy a vágószobában vakon használtátk a centit és az ollót...semmi felvezetés, semmi feszültségkeltés, csak úgy kidobták a filmbõl.

Röviden összefoglalva pont az hiányzik ebbõl a filmbõl, mint amivel reklámozzák: a hangulat és a stílus. A harci jelenetektõl sem voltam elájulva. Voltak jó részek és kevésbé jó részek. Nekem mindig is jobban bejöttek a Jason Bourne féle verekedések, mint a nyugati színészek keleti harcmûvészetre hajazó erõlködései.

Azt mondják hollywoodnak rossz éve volt...
Nem csoda. Egyre nyilvánvalóbb, hogy az átverõs reklám és az erre alapozott gyors bevétel már nem elég a profittermeléshez...ahhoz jó mozifilmek is kellenek.
10/10
Bigpapa 2014 dec. 06. - 21:47:29 10/10
(29/219)
Már a bemutató alapján tudtam,mit várjak, és kb. mit fogok kapni a filmtõl és bevallom, többet kaptam!

A szereplõvel nagyon tudtam azonosulni. Hogy miért, az részletkérdés! De tudtam. Ha valaki ártana annak, akit szeretek, vagy annak az emléknek,ami ahhoz köt, akit szerettem, nos...

Vannak hibái a filmnek,de melyiknek nincsenek. Leginkább azt emelném ki, hogy néha pont akkor hibázik a fõhõs, amikor nem szabadna, mert amatõr dolgot vét. De ezt is lehet a nagy számok törvényének hívni, aki dolgozik, hibázik is.
Kíváncsi lennék a Hotel történetére, egy elõzmény filmnek nagyon tudnék örülni, szerintem elég sokan itt! Amit a szerepekbõl ki lehet hozni, azt szerintem megtették, a sztori annyi,amennyi, nem kell Shakespeare mûre számítani. :) Keanu végre csinált egy jó filmet, az utóbbi évek trágyái után. Remélem, visszatér az "A" kategóriába.

9 pontos a film,de mivel van pár "filmesztéta", aki képes erre 1-3 pontot adni, én nyomtam egy 10-est!
8/10
Mojzer 2014 dec. 04. - 22:45:24 8/10
(28/219)
Nem kell sokat várni a filmtõl.De akciófilmnek egészen jó.Mozgalmas,pörgõs,véres és jó sokat lõnek.
10/7,5
3/10
baz00kahu 2014 dec. 02. - 14:53:00 3/10 Előzmény torkild
(27/219)
Megnéztem....
Minden úgy van, ahogy írtátok... 3/10
...de tényleg
Nem több
mapk 2014 dec. 01. - 21:20:59
(26/219)
Jól indul, unalmassá válik(sok gyilok, ami viszont ugyanolyan. Mint egy elsz*rt pc játékot nézne az ember), majd húzzák a végtelenségig az egészet. Azért pár poén akad benne.
Akinek sok pénze és ideje van, nézze meg moziban, tv-ben nagy valószínûséggel úgy is elkapcsolná.
10/5
logixxxxx99@gmail.com 2014 dec. 01. - 09:41:30 Előzmény kistejes23
(25/219)
Tegnap ültem végig, én azt gondolom róla, hogy:

ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ, ROSSZ,

{Spoiler - aki meg akarja nézni, lapozzon}

Én ezt láttam: Egy kutya miatt a kezdõ képsorokban szuper-érzékenynek bemutatott könnyezõ, gyászoló fõhõs, egy kisállatba beleszeretõ ember hidegvérrel, szenvtelenül legyilkol 48 embert, és ezt még cinikus poénokkal is megtûzdelik. Ja, és a hatodik válldobás után megkérdõjelezhetõ a fõszereplõ közelharci jelenetekre való felkészítése is...

Azt gondolom, hogy : Gagyi, gagyi, gagyi, gagyi, gagyi, gagyi, gagyi, gagyi, gagyi

{Spoiler vége }
10/10
ikarus62 2014 nov. 29. - 23:05:34 10/10
(24/219)
Nekem tetszett, nem vártam tõle többet mint amit egy akciófilm tud adni. Jó volt és kész. Akinek nem tetszett az nézze a Bûn és bûnhõdést.
10/10
Miami Vice 2014 nov. 29. - 22:12:55 10/10
(23/219)
Ma megnéztem … már másodszor … és újra megnézném bármikor. Szeretem az akció filmeket , szuper kocsik, jó bunyók. Stallone, Schwarzenegger összes filmjét láttam. De ez a film most kiüti a többit. Véleményem szerint pont ilyennek kell lenni egy igazi leszámolós akciófilmnek. Egy percig sem unatkoztam … vitt a lendület magával ... és még humor is volt benne, olyan módon ami pont ide passzolt. Szuper színészi alakítások … Keanu Reeves tökéletes, mint mindig. Benne még sosem csalódtam. És ahogy itt leszámolt mindenkivel … hát … nagy volt. Hatalmas film, amit látni kell. 10/10 !!!
1/10
kistejes23 2014 nov. 26. - 23:15:35 1/10
(22/219)
Semmi történet semmi karakter kidolgozás. Mitõl érezzek együtt a fõszereplõvel ha kb 10 percben ledarálják mi történt vele és ennyi. Csak azt látom hogy baromira szomorú folyton john.Oké de ez kevés. Ettõl értelmét veszti az egész film. 2/10 : a kiskutya aranyos volt ezért 1 pont.+ 1 pont bármennyire is nézhetetlen de energiát fektettek bele a filmbe és munkát adtak ezzel sok embernek. Ez az "elalszok rajta de úgyse fogom újranézni onnantól ahol elaludtam rajta mert annyira rossz film" kategória.
benc96 2014 nov. 22. - 19:38:03
(21/219)
Ahogy látom,nem fogtad fel,miért volt fontos a kutya. :)
Lehet akkor aludtál,mikor megkapta és olvasta hozzá a levelet.A felesége küldte neki búcsúajándéknak,hogy ne legyen egyedül... Plusz késõbb õ mondja(már nem tudom,kinek),hogy miért pörgött be a kutya elvesztése miatt.
SPOILER
Ms.Perkins kivégzése is egyszerû,megsértette a Continental szabályzatát.
SPOILER
Viszont a driftelõs rész nekem se túl világos,de gondolom kieresztette a gõzt. :)

Nekem alapból tetszett a film,az akciójelentek,fõleg a kaszinós,nagyszerû volt. :)
És végre nem egy volt katona/kommandós kezdett el aprítani :D
2/10
torkild 2014 nov. 20. - 07:09:47 2/10
(20/219)
Már régen várok egy jó kis hentelõs filmre, ami rendesen össze van rakva. Nem akar több lenni, annál ami, de képes felpörgetni az embert..
2 hete a Védelmezõ nem kis csalódást okozott, ezért adtunk egy esélyt a Keanu nagy visszatérésének beharangozott John Wick-nek.
Nagy hiba volt...
Az óriás popcorn és a literes Fanta sem tudta feledtetni azt a kliséhalmazt, amit lenyomtak mind a 12 ember torkán, akik jelen voltak a vetítésen.

A forgatókönyv botrányosan gyenge. Teljesen értelmetlen részek vannak benne minden átvezetés nélkül:
SPOILER ON
Keanu nagyon szereti a kocsiját. Ezt úgy próbálják meg bennünk nyomatékosítani, hogy bemutatják amint egy reggel csak úgy kimegy a reptérre driftelni. A kapuban álló õr ismerõsként köszönti és beengedi. Pörög 2-3x az ott álló teherautók elõtt, majd 2 cm-re lefékez az egyikkel szemben...SNITT...megy tovább a "sztori". WTF???
Ms. Perkins kivégzését már nem is említem.
SPOILER OFF
Párbeszédek nincsenek, vagy ha igen, akkor a Szomszédok címû teleregény színvonalát közelítik.
Kaszkadõrök nem tudnak filmet rendezni.
Keanu továbbra sem jó színész.
A kutyás szál meg egy (o)rossz vicc.
SPOILER ON
Alig 2 éjszakát töltenek együtt, aztán lenyomják a blökit...mindez a filmbõl kb. 15 perc (közös corn flakes burkolással együtt). Ennyi idõ alatt, olyan szoros kötelék alakul ki köztük, hogy a fõhõs kinyír 84 embert. Többségüket közvetlen közelrõl fejbelövi (közülük vajon hánynak van kutyája és az vajon mit fog tenni ha megtudja, hogy a gazdit brutálisan kinyírták?)...Ha az volt a cél, hogy a nézõ felb..sza az agyát, akkor sikerült.
SPOILER OFF
Pozitívumként említem, hogy a filmben jó színészek is játszanak: Michael Nyqvist, Willem Dafoe, Ian McShane, John Leguizamo. Bûzös (aka Alfie Allen) pedig jól hozza a tõle már megszokott figurát...Sajnos õk sem mentik meg a mozit.

Ha röviden kellene értékelnem a látottakat, akkor azt mondanám, hogy nálam "zsé" kategória, de nem abból a fajtából, ami már annyira rossz, hogy jó.

Dzson Vicc: 3/10.