Téma: John Wick

Sz Peter 2015 ápr. 06. - 18:35:08
(119/219)
SPOILER

"akkor hogy nem tudott küzdeni, amikor az éjszaka közepén hárman meglepték, miért nem harcolt"

Talán mert hátulról leütötték?!
5/10
Sadenal 2015 ápr. 06. - 17:30:18 5/10
(118/219)
Hát ez elég tré volt...országomat egy.....kutyáért. :)


5/10
2/10
zsotis 2015 ápr. 06. - 13:24:19 2/10
(117/219)
Biztos a korosztálybeli különbség miatt én lassan negyven de nekem ez a film az elcsépelt kategóriába tartozik.Egyáltalán nem hittem el ,hogy fõhõsünk egy Rambo. Pocsék forgatókönyv,rossz rendezés,ötlettelen és nevetséges.Keanu nem tudott verekedni!! Úgy dobálták mint egy krumplis zsákot persze ez neki meg sem kottyant sõt erõsebb lett. Minél több kés forgott meg benne és vágta fel õ annál jobban gyilkolt.Egy videó játékban sem mehetsz be a ütközet közepére mikor 10-en vesznek körül mert kinyírnak úgy 26-szor mire tovább jutsz.De itt ez is mûködött. Meglátszik ,hogy kevés pénzbõl készítették. Statham kellett volna ide legalább lettek volna jó bunyók nem csak fegyver ropogás.. pocsék film! 10/2
7/10
Bsmarcona 2015 márc. 29. - 22:33:47 7/10
(116/219)
Nálam egy jóindulatú 7-est kap, tekintve hogy kis költségvetésbõl készült és ahhoz képest volt benne néhány kreatív megoldás, jók voltak az akciójelenetek. Egyszer nézhetõs kis pörgõs akciófilm, semmi több, thrillernek nem mondanám :DD.
AKG87 2015 márc. 29. - 17:27:02
(115/219)
Abszolút bejött a film. Szerintem abból kell kiindulni, hogy ez egy kõegyszerû "bosszú" film. Ehhez képest pedig szerintem tisztességesen megcsinálták. Bár nem a maffiafõnök a fõhõs igazi ellensége, mégis egy központi karakter és ójl el is találták, tetszett a stílusa. Volt az egésznek egy ilyen kissé gyermeteg háttere, de ez nagyon kellett a hangulathoz és megalapozott pár poénos jelenetet. Nekem kicsit ilyen Harry Potter jellege volt ezzel a szállodával, ahol, ami ott van mindenki orra elõtt, de az átlagember mégsem sejti, hogy itt csupa bérgyilkos száll meg és intézi az ügyeit. Itt mindenki szavak nélkül érti egymást és minden ügyes-bajos dolgot profin és nyom nélkül megoldanak.
Ezzel teremtettek egy egyedi hangulatot, hiszen a többi hasonló filmben nem fordulhatna elõ olyan, hogy erkölcstelen gyilkosok tolvajbecsület szerint játszanak és holmi íratlan szabály megszegése miatt, anyagi nyereség nélkül elteszik a másikat láb alól (és itt nem a maffiáról van szó). Nálam 7/10
1/10
Nagy Lorand 2015 márc. 29. - 00:36:49 1/10
(114/219)
Nos ez a film.egy merenylet volt Keanu Reeves ellen..
A strory...,hat inkabb ne is beszeljunk rola...Szanalmas..
Meg vicc kategoriaban is gyenge lenne ez a film,ha ezt film-nek lehet nevezni.
Matrix utan,nem tudom mennyit fizettek a szinesznek,de valoszinu,hogy sokat,mert sikerult lerombolni minden,ezzel a filmel amit eddig folepitett.
Hajra,Keanu Reeves,ilyen filmekkel jo uton vagy a halhatatlansag fele...
Eljen a Matrix!
offtopic
Roah 2015 márc. 23. - 06:59:19
(113/219)
Tetszett a hangulata, a zenéje, és ahogy valaki írta lentebb, az atmoszférája.
SPOILER! Az alkotás üteme, az a szapora dam-dam-dam, néha felidézte bennem az Elrabolvát, dinamikusnak, energikusnak hatott, mintha a film is egy jól kivitelezett dal lett volna. A sztori íve viszont, illetve maga a karakter ábrázolás, ami a Taken-ben mûködött, az apa-karakter ámokfutásával, motivációval, az itt szerintem nem igazán. Keveselltem. A színészt nem hibáztatom - szerintem õ csak annyit tud mutatni, mondani, amit leírtak neki; egy ilyen volumenu profi hentelést jobban meg kellett volna indokolni, soványnak tartom azt a néhány snittet a kutyával, még akkor is, ha nyilvánvaló volt a szimbolikája - simán mehetett volna flesbekben, emlék-villanásokban. A karakter verdához való kapcsolatáról is ugyanígy vélekedem: alig két percnyi driftelés, verzusz közel száz ember lekaszabolása? Keanu Reeves azt hozta ki ebbõl a szereplõbõl, amit csak tudott - hát igen, azért ez nem az Otthonom, Idaho -, de aki ezt a sztorit írta, az lehetett volna kissé figyelmesebb is. Annyi embert öl le másfél órában, mint három sorozatgyilkos évtizedeken át, és szerintem egy ilyen kaliberû cselekményt kellõképpen meg kellett volna indokolni. Mert így a karaktert nemhogy nem kedveltem, de felém egy túlzó, öncélú, megvadult férfit rajzolt le a történet, aki mindenkit agyonlõ, habozás és ok nélkül.
Nálam egy halvány mezo, és ehhez Keanu Reeves-en felül Michael Nyqvist "Viggo Tarasov"-ja is vastagon hozzájárult, számomra kettejük játéka emelt valamelyest a nívón.
3/10
Rahar 2015 márc. 23. - 00:29:41 3/10
(112/219)
Kedvelem az akciófilmeket, de ez nem tetszik.
Az alapötlet, a film kezdése nagyon jó, a kutyával induló, illetve folytatódó történet is igényes.
De utána olyan érzésem volt mintha egy Marvel képregény filmváltozatát nézném.
Van egy lelõhetetlen, legyõzhetetlen gyilkológép aki mindenkit bedarál, de elvileg õ egy ember.
Ezt nem tudom befogadni. Számomra nagyon meseszerû ez az egész. Természetesen elfogadom, hogy másoknak tetszik, sõt nagyon tetszik.
9/10
Sinto 2015 márc. 20. - 13:13:07 9/10
(111/219)
Megnéztem a filmet, nem esélyes Oscar-díjra, de nagyon tetszett! Pörgõs, tömény akciófilm, szinte nincs olyan perc, hogy ne történne valami. Nem jut eszembe más film, ami lendületben hozz fogható lenne.
Lenoks 2015 márc. 20. - 00:05:44
(110/219)
Na, a ritka filmek egyike amiknél a port.hu-s pontszám alacsonyabb mint az imdb-s. Ez is ritka. Jól mutatja a port.hu-s közösség ízlését - vagyis inkább annak hiányát.
Ez a film valóban nem több egy akciófilmnél. De egy huszadik Statham film a nyomába sem ér. Ennek a filmnek van stílusa és egy saját atmoszférája. Pl. a fürdõs jelenet Kaleida - Think c. zenéjével szenzációs, már-már mûvészi. Nagyon szépen össze van ez rakva, szép operatõri munka, szép fények, szép színek és kiváló zenék amik végre nem csak odabaszva vannak hanem össze vannak kompnálva a képekkel, akkor vált amikor kell. https://youtu.be/VmMKTfX9YzM Az akció is igényes és nem ilyen Sztethem féle ökörség (jó azért nyilván ebben is vannak hihetetlen dolgok, de közel sem olyanok mint pl. a Szállító...) , aki jártas harcmûvészetben és különbözõ fegyverhasználati technikákban (pl. extreme close combat shooting - érdemes megguglizni) annak meg külön egy csemege.
Szóval kicsit legyetek már igényesek és nézzétek más szemmel a filmeket. Persze ehhez nem árt mûvelõdni. Senki nem vitatja, hogy ez csak egy akciófilm. Viszont egyedi és alázattal készült - ez látszik.
1/10
stalone 2015 márc. 19. - 22:56:04 1/10
(109/219)
Ez a film egyszerû mint egy fa ék. Lõnek benne oszt jó napot. Egy Derrickben több értelem és csavar volt anno. Azért leosztanék egy sallert a forgatókönyvírónak: Hülye vagy fiam mint szódás a lovát! :)
10/10
-NOMAD- 2015 márc. 19. - 22:33:58 10/10
(108/219)
Hatalmas film volt. Egyszerû, de nagyszerû. Megvolt a maga hangulata és üteme, amihez végig ragaszkodott. Gyors felvezetés és gyors lezárás, de közötte pörgés pörgés pörgés ... imádtam. Maximálisan kikapcsolt. Végre egy jó hentelõs film, a Rajtaütés óta ... Már vártam és megkaptam. 10/10 Ajánlom a stílus kedvelõinek. Nem fognak csalódni.
offtopic
blacknet 2015 márc. 19. - 22:12:36
(107/219)
Rádjött a szapora, vagy most mi ez a hiszti, hogy végighüppögted az egész estét minden topikban, ahova bekukkantottál? Pár hete már elengedtem a kezed, mert nem láttam benned sok fantáziát.
De veled összeveszni is marha nehéz lehet, ha csak három hét múlva sértõdsz meg. Boltba is így jársz, hogy összeírod a bevásárolnivalót, aztán két hét múlva rántod magadra a kiskabátot, és csoszogsz le a butykosért?
proklima 2015 márc. 19. - 19:17:31 Előzmény blacknet
(106/219)
Valóban, a koromat tekintve apád lehetnék. Ne vitatom. A szellemi színvonaladat tekintve meg az ük-ük ó-apád..
proklima 2015 márc. 19. - 19:13:22 Előzmény blacknet
(105/219)
Jajj, Okostojás! Én már akkor olvastam "tudományos szövegeket", amikor Te még csak mínusz múlt voltál. Azért remélem, azt, hogy mi az, hogy "tudományos", mi az, hogy "szöveg", arrról vannak homályos elképzeléseid. Ez alatt azt értem, hogy nem kell elmagyaráznom, azt, hogy mit akartál írni..
Sz Peter 2015 márc. 14. - 16:46:28
(104/219)
Mi volt benne zavaros?
blacknet 2015 márc. 14. - 14:36:52
(103/219)
john vicc...
6/10
Kolókapitány 2015 márc. 14. - 14:25:05 6/10
(102/219)
Ez tényleg elég B kategória. Az a legnagyobb baj, hogy John Wick nem egy kiforrott figura , csak egy karaktervázlat. A sztori harmat gyenge, zavaros. Egy pillanatig nem tudtam a fõhõsnek drukkolni. Willem Defoe dobott kicsit az egészen, azzal a kevés jelenettel, de többször nem bírnám végig nézni. Sajnos Keanu is rálépett Nicolas Cage útjára, amirõl már jó ideje nem tud találja a kiútat.

Nagyon jó indulatú 6 pont.
7/10
King Diamond 2015 márc. 09. - 20:55:56 7/10
(101/219)
Egyszer meg lehet nézni, de nekem jobban tetszett az Elrabolva, a Védelmezõ vagy a 3 nap a halálig. Amint látom az eddigi hozzászólásokból, rengeteg kommentelõnek nem tetszett, csak azt nem értem, hogy akkor minek nézik meg, ha már elõre tudják, hogy egy B kategóriás akciófilmre számítanak, vagy esetleg tudják ezt. Én biztos nem nézek meg olyan filmeket, melyek engem nem érdekelnek, bár én ritkán szoktam a filmek megnézése elõtt elolvasni a tartalmukat vagy megnézi a trailereket. Akcióból itt sem volt hiány, jók voltak a lövöldözõs/verekedõs jelenetek. Unalmasnak sem éreztem. A szereplõk is egész jók, Keanu Reeves-t amúgy sem különösebben szeretem és ebben a szerepben Liam Neeson, Denzel Washington vagy Kevin Costner azért jobbak voltak. Jó volt látni Willem Dafoe-t, John Leguizamót, Ian McShane-t, Alfie Allent (aki hasonlóan taszító figurát alakított itt is, mint Theon Greyjoy a Trónok harcában) és Kevin Nasht is jó volt látni feltûnni. A zenéje jó, a magyar szinkronnal sem volt bajom. Többször valószínûleg nem fogom megnézni.
7/10
proklima 2015 márc. 09. - 16:51:04
(100/219)
Azért érdemes megemlíteni-tetszik, vagy nem tetszik-, hogy a John Wick a tavalyi év egyik legnagyobb sikerû akciófilmje. Nyilván közönségfilm, nem pedig szerzõi film. Kifejezetten sikeresnek bizonyult, s ami nem mellékes, nagyszerû kritikákat kapott, s persze a nézõi visszajelzések is igen pozitívak voltak. Összességében a 20 millió dollárból készült alkotás Amerikában 43 millió dolláros bevételig jutott el, a világ többi részén pedig 36 millióig. S nem véletlen, hogy Chad Stahelski és David Leitch már tervezik a John Wick folytatását. nálam továbbra is 9/10