Téma: Jojo Nyuszi

8/10
tesz-vesz 2020 szept. 14. - 21:01:48 8/10 Előzmény Bendzsur
(58/98)
tudjátok ti mi az a háborús film? minek veti fel ezt bárki is itt?!? ennyire nem értette az egészet?!
8/10
tesz-vesz 2020 szept. 14. - 20:58:24 8/10
(57/98)
Yoohoo Jew! Hahó zsidó! jó film, de rá kell hangolódni. pár helyen felnevettem, eredeti nyelven néztem persze. Scarlett két helyen túltolta szerintem, de nem vészes a film egészére nézve, kínos nézni azt a jelenetet, amikor bekenni szénnel az arcát és a fiú apját imitálja, és még egy részen játszott biztosan kínosan, de most arra nem emlékszem,
a főszereplők, a fiú, hitler és Sam hatalmasat alakítanak. és jó a történet is.
Az élet szép után egy újabb vígjátékszerű remekműdráma. azért szépen bemutatja hogy az antiszemiták és azok akik egy kaptafára gondolkoznak általánosítva, azért eléggé gyerekek még fejben. jó volt látni hogy a nácik között is volt jó ember. Sam Rockwell megmentette a zsidó lányt is, és a fiút is a végén.
9/10
sexykex 2020 szept. 12. - 12:57:36 9/10
(56/98)
Ez a maori gyerek, ez a rikitiki, vagy Waititi egy akkora filmet tett le az asztalra, hogy csak, na! Talán a Holdfény királyságban tapasztaltam hasonlóan ironikus és szatirikus hangvételt. Sokan próbáltak már komoly dolgokról, vagy történelmi eseményekről a humor nyelvén értekezni, de az bizony ritkán sikerült. Egyértelmű üzenet ez a film a mának például arról, hogy az időben elkezdett agymosás valódi hívőket eredményezhet. Jojo igenis hitt a náciknak, hitt az ő árja felsőrendűségükben. Hitt abban, hogy Hitler Németország igaz barátja és ezért az ő barátja és példaképe is lehet. Rosie rosszul nevelte és magára hagyta egy félelmetes zsidóval, akin azonban még Hitler sem talált fogást.
2/10
NADAL14 2020 szept. 10. - 18:53:29 2/10
(55/98)
gáz ez a film ,igazi gyogyó nyunyó ,
3/10
feherpeter77@gmail.com 2020 szept. 07. - 20:00:52 3/10
(54/98)
Nem tudom, lehet én vagyok öreg, de én ebben semmi humorosat nem találtam. Ez a téma nekem meghaladja azt a határt, ahol még bármit humorosnak találhatnék (erről a korszakról szól A Zongorista, a Schindler listája, a Szürke hamu , és még sorolhatnám ) semmi történelmi realizmus, sőt még csak egy korhoz köthető igény sem mutatkozik ami miatt pont a második világháborút kellett volna környezetként használni. Sajnálom, a sok szemét Marvel film, és a Facebook nyújtotta instant videó elérés annyira kiölte belőlünk a valódi mozgóképes tartalomfogyasztás iránti igényt, hogy bármilyen színes, semmitmondó szemetet piedesztálra emelünk, ha azt mondják nekünk, hogy az jó, mert egyszerűen nem nézünk, csak látunk.
7/10
nefefe 2020 szept. 07. - 07:01:08 7/10
(53/98)
Történelmi eseményeken alapuló szatíra, fekete komédia. Nem érdemes címkét keresni arra, hogy mi a műfaja. Egyszerűen csak nézni és érteni kell. Nem kell olyan tragikusan felfogni a nyulas jelenetet sem, hiszen lehet, hogy az akkori náci-neveléshez ez hozzátartozott. Ahogy a korai, fegyverekhez viszonyuló militáris nevelés is. Csak gondoljunk az ellentétére, a mondásra, ami a mi gyerekkorunkra volt jellemző: kés, villa, olló, nem gyerek kezébe való. Bár ennek ellet mond a cserkész-mozgalom. Hát ott, abban a korban, abban a politikai rendszerben nem így gondolták. Történelem. Utána semmi hasonló nem történt, így nyugodtan lehet végignézni - akár gyerekkel is. Inkább azt emelném ki, ami utána következett, hogy alakul át egy nagyon náci érzelmű fiú egy normális gondolkodású, segítőkész fiúvá.
A képzelt-Hitleres jelenetek kifejezetten zseniálisak voltak. A Gestapós tagok karakterét is nagyon eltalálta a rendező. Úgy jellemezném őket: a mosolygó halál képviselői. Ami nekem furcsa volt, hogy az anyja - aki teljesen más gondolkodású volt - miért nem próbálta a normális út felé terelni. Bár valószínűleg csak így akarta megvédeni a rendszer ellen. Egyszer mindenképpen nézhető, alapjában véve tragikusan szórakoztató film.
3/10
MériN 2020 aug. 05. - 07:48:39 3/10
(52/98)
Nem tudtam végignézni annyira unalmas volt.
Vígjátéknak nem nevezném azt ahol 10évesekkel akarnak megöletni egy nyulat.
Aki gyerekekkel akarja megnézni az felejtse el.
Véres jelenetek is vannak benne én minimum a 16 karikat rakattam volna ra..
10/10
Gabinéni 2020 jún. 21. - 08:24:05 10/10
(51/98)
Zseniális film!
10/10
UncleSam 2020 máj. 28. - 00:22:13 10/10
(50/98)
Hatalmas film!
Sz. Péter 2020 máj. 16. - 10:16:28 Előzmény Bendzsur
(49/98)
Filmszatíra a műfaj neve. ;)
Bendzsur 2020 máj. 16. - 10:07:15
(48/98)
Na szóval; én is megnéztem ezt a filmet; Hááát; Igazából itt van egy olyan hozzászóló, akinek véleményrésze alighanem 100%-ban az igazságot fedi; nevezetesen, hogy; "Vígjátéknak túl komor, háborús filmnek komolytalan, drámának túl felszínes." Maga az alapötlet tényleg nem rossz, de azért aki valóban egy ütős!!! háborús filmet akar csinálni az példának okáért nem "vizezi" fel Beatles kezdőzenével, már az elején - ami műfajilag egyszerűen köszönő viszonyban sincsen egy háborús filmdrámával... ; Azért ezt lássuk be!!!
A zárózene - ami meg egy kiváló new wave szám!; szintén csak kizárólag az az 1 gond vele, hogy egyszerűen nem ide való! Igazi katartikus élményt szerintem csak akkor lehet 1"fogyasztóval" eléretni, ha a produkció egy határozott-összeszedett alkotás, nem pedig egy identitásában ide-oda vergődő - esegető katyvasz....Disszonancia!!! Erre a filmre a legillőbb jelző fogalom talán a hibrid; Meg lehet nézni, egy esti kikapcsolódást azért megér!!!!!!!!!!!!, de úgy tűnik, hogy Taika Waititinek nemigen van összhangérzéke...
- Legalábbis ahogyan ebből a filmből lejön -. Szóval a lényeg az, a rendező itt egy filmjében szeretett volna sok műfajt elegyítve 1 NAGY FILMET csinálni; Kicsit mellélőtt...Nálam ez a film 6/10-ből!!! Ami ugye nem eget verő, de annyira azért nem rossz, csak HIBRID!!!!!
7/10
gyereamozibabe 2020 máj. 15. - 01:43:10 7/10
(47/98)
Németfanként nehezen vettem rá magam, de végülis nem volt rossz. Azt biztos, hogy hullámzó a minősége, szóval a "jojó"cím telitalálat.
10/10
lessmessino 2020 máj. 11. - 01:21:05 10/10 Előzmény macinzu
(46/98)
Egyetértek.
Kiváló film, sokan minden jelenetét megpróbálják komolyan venni, ezzel követik el a legnagyobb hibát. Nem volt még film amivel ennyire együtt tudtam élni, elképesztően jó és az érzelmek széles skáláját felvonultatja. Néhol vicces, néhol aranyos, néhol szomorú és ez mind be van csomagolva egy groteszk világba, amit ki is figuráz és ez egy percig sem baj.
Hihetetlenül jó film! 10/10
9/10
baktertom 2020 ápr. 27. - 22:20:25 9/10
(45/98)
Szatíra! És annak nagyon jó.
A korhatár az első 3 percben 12-es, utána 16, majd az utolsó félórában szerintem a 18-as karikát is ki lehetne tenni, főleg ha van gyereke és bele tud gondolni a történésekbe. Nehezen emészthető, de ha valaki rá szánja az időt akkor mindenképpen megéri.
123norbi123 2020 ápr. 27. - 00:54:53
(44/98)
Nem csalódtam, ha egy film ma ilyen sikert arat mint a jojonyuszi akkor az nagy valószínűséggel egy könnyen emészthető hatásvadász giccs. Ez a film még annál is kevesebb, képileg értékelhetetlen a karakterek csak vannak de karakterük nincs. Unalmas, humortalan de ragaszkodik ahhoz hogy sokat akar mondani, végül nem mond semmit.
5/10
Atis88 2020 ápr. 26. - 06:36:19 5/10
(43/98)
Jobbra számítottam, mint amit kaptam. Nem mondom vannak jó pillanatai, de sajnos pár helyen erőltetett. Nem értem miért beszélnek a magyar szinkronos verzióban raccsolva, ez inkább franciás, mint németes. Az meg, hogy helyenként rendesen fárasztóan idiótának állítanak be egyes karaktereket,
ráadásul teljesen alaptalanul, engem kizökkentett a filmből. Pedig helyenként nagyon is magával tudott ragadni.
Gergice 2020 ápr. 25. - 14:27:17
(42/98)
Elmegy a p***ába, aki 12-es besorolást adott ennek a filmnek. Elkezdtük nézni a gyerekekkel, de nyuszis jelenetnél együtt rohantak ki a szobából, én meg akkor kapcsoltam ki az egészet...
Nem tudom milyen a film, de nem is érdekel az első kb. 5-10 perc után
Zahire 2020 ápr. 25. - 09:47:38
(41/98)
Nekem nem jött át, hogy a németek miért beszélnek erős francia akcentussal ...legalábbis a szinkronos változatban.
10/10
macinzu 2020 ápr. 21. - 08:39:16 10/10
(40/98)
Az egyik legzseniálisabb film, amit valaha láttam, minden tekintetben.
Szatírikus-háborús-burleszk-dráma-vígjáték... Hihetetlen, amit Waititi letett az asztalra.
Sokszorosan többszörnézős.
Megérdemelte volna az Oscart is, habár az Élősködőktől se sajnálom, az is hatalmas film!
A szinkron is jó, a színészek is, a sztori is (azért meg is kapta az Oscart).
Én nagyon-nagyon ajánlom mindenkinek (kivéve aki borzasztóan irtózik a fekete humortól).
airsheep 2020 ápr. 19. - 11:34:46
(39/98)
Rég láttam ennyire jó filmet. A rendezőre a Hétköznapi Vámpírok után figyeltem fel, nagyon bejött a humora. Nem tudtam mire számíthatok ebben a filmben, de minden előzetes várakozásomat felülmúlta. A karakterek, a dialógusok, az elejétől a végéig lehetne idézni az egész filmet.
Egy ízléstelen vígjátékot nem nehéz csinálni.
Egy ízlésesen humoros filmet már nehezebb.
Egy olyan filmet csinálni ami egy komoly témát boncolgat humorosan, úgy hogy végig röhögöd az egészet miközben sosem lesz ízléstelen, és a végén amikor összeáll a kép még talán egy könnycseppet is elmorzsolsz...ehhez kell valami plusz.
Taika te tudsz valamit!