Téma: Joker

Kovács kolléga 2020 jan. 01. - 20:29:03 Előzmény gyereamozibabe
(147/267)
Ez nem Batman-film. Ennyi.
Kovács kolléga 2020 jan. 01. - 20:20:02 Előzmény Piluka
(146/267)
Gondolom azért, mert kinyírta a kezelőorvosát (talán másokat is) és éppen szökésben van.
1/10
Kuvasz1 2020 jan. 01. - 17:36:02 1/10
(145/267)
Sokkal többet vártam ettől a filmtől.
Piluka 2020 jan. 01. - 15:32:11
(144/267)
A végét nem értem... egyébként nagy alakítás, 7/10.

Megverik,
az anyjával él,
vigye vissza a táblát, különben levonják a fizujából
megint megverik,
erre lelövi őket,
kigúnyolják (munkahely, fellépésének bejátszása a mörri showba),
találkozik azzal, akit az apjának hitt, de ő nem az apja, nem hiszi el, kap egy sallert,
elmegy a bolondokházába, ahol kiderül a drámai igazság,
a barinője nem is az, mert csak "álmodta" a gyógyszerhiánytól,
lelövi a korábbi kollégáját, mert... nem tudom, talán szimplán idegesíti,
valahol itt összeomlik,
felfedezi, hogy szereti a káoszt és a halált, közelebb áll hozzá, mint a rend és a béke,
Elmegy a mörri showba,
kinyírja mörrit,
Batman-szál,
a komikus meghal a rendőrautón és megszületik JOKER,
bolondokházába kerül,
a végét nem értem, miért rohangál véres talppal jobbra-balra?


6/10
gyereamozibabe 2019 dec. 31. - 21:38:20 6/10
(143/267)
Na ezt elég volt egyszer megnézni. Túl komor, lassú, és kissé szegényes is. (a magyar filmek jutottak róla eszembe) Persze a megőrülés folyamatát hitelesen megmutatja, de teljesen elfordultak a mesétől. Egyelőre nem tudom hová tenni ezt a filmet. Az biztos, hogy egy percét sem bántam meg, de ez mitől volt Batman film? Számomra a bestof még mindig a 2008-as dark knight. Ott jól egyensúlyoztak a mese és a valóság között.
9/10
sladka_pani 2019 dec. 30. - 00:19:50 9/10
(142/267)
Azt sem fogom kihagyni biztosan, bár megmondom őszintén nem vagyok nagy fanatikus ezért nem is nagyon emlékszek már rájuk, gyerekként láttam egyébként, videójátékkal játszottam, tisztában vagyok az alapsztorival, aztán kimaradt biztos 10 év... amik újak nem is láttam szerintem, úgyhogy akkor helyesbítek. Kedvem támadt megnézni az összes Batman filmet. :)
9/10
sladka_pani 2019 dec. 30. - 00:15:09 9/10
(141/267)
Ez baz+ ez nagyon jó volt! 9/10 Kedvem támadt az összes Batman-t újra nézni.
7/10
Richard Kovács 2019 dec. 29. - 21:34:12 7/10
(140/267)
Nekem nagyon vontatott volt, főleg az első 1 óra. A színészi munka viszont elismerést érdemel!
10/10
filoszemitabéluska 2019 dec. 28. - 23:11:56 10/10 Előzmény tzwestel
(139/267)
Ha olvasná a kommentedet Todd Phillips, elégedett lenne, hogy azt tudta üzenni a filmjével, amit akart. Tökéletesen megértetted a lényegét. Szerintem totál mellékes, hogy van valami köze a Batman meséhez. Egészen más fajsúlyú alkotás. Ha nézted a Walkin dead-et, akkor rájöhettél, hogy annak sem a lényege, hogy zombis film, hanem azt ábrázolja, hogy mi lenne, ha a világ valamilyen katasztrófa következtében kifordulna a sarkaiból, hogyan hatna ez az emberi társadalomra. Egyik sem könnyed kikapcsolódás, de utána nem azt érzi a néző, hogy elpocsékolt az életéből néhány órát
5/10
IamTwo 2019 dec. 28. - 19:27:12 5/10
(138/267)
Phoenix-nek jutalomjáték, de maga film borzalmas.
A figura annyira őrült(en van megfestve), hogy egy icike-picikét sem tudtam vele azonosulni. Márpedig erre szerintem a negatív hősöknél is szükség van, hogy ha valaki hajlandó átvenni a nézőpontját, megértse. Nekem itt nem sikerült. Ledger pszichopata figurája lehetőséget adott erre, ott egy eszelős őrültet láttam, itt nem tudtam túllépni a lepukkant elmebajos képén.
9/10
tzwestel 2019 dec. 28. - 18:51:12 9/10
(137/267)
Huhhh, az egyik legfurább hatású film amit láttam. Egyrészt alig vártam, hogy vége legyen és többször megállítanom, hogy "levegőt vegyek" annyira nyomasztó volt. Valami jó kis esti szórakoztatónak tettem be, de barmira lassú és kifejezetten lehúzott. Amikor vége lett azt mondtam, hogy "ez nagyon sz@r volt". De aztán észrevettem, hogy napokkal rá is eszembe jut és valami fura érzés fog el, meg idő kellett míg úgy leért az egész, hogy kő kemény társadalomkritika az egész egy zseniális színészi alakítással. So, végül kedvencek közé került a fejemben :)
10/10
mozi mosbourne 2019 dec. 28. - 12:12:14 10/10 Előzmény csmya
(136/267)
A film zseniális. A legnagyobbak között van a helye. Ehhez nem fér kétség.
Viszont nem mindenkinek való. Aki nem tud ráhangolódni, "lelassulni hozzá", beleérezni a dolgokba, annak számára katasztrófa meg tömény unalom, és ezt abszolút meg tudom érteni.
Annak idején pl. a 2001 Űrodüsszeiát csak harmadszori nekifutásra tudtam végignézni, annyira lassúnak és érthetetlennek tűnt - később viszont egyik kedvencemmé vált. De tudom, hogy nem lehet mindenkivel megnézetni, mert a befogadása rendesen erőt próbáló.
Ilyen a Joker is.
Ha kikapcsolódás céljából keresel filmet magadnak estére - hát nem ez lesz az. :)
6/10
csmya 2019 dec. 27. - 19:01:14 6/10
(135/267)
JP eszméletlen nagyot alakított a filmben!
Simán elhittem hogy egy pszichobeteg!
De!A film katasztrófa.
20.perctől 5 percenként néztem mennyi van még a filmből.
Eszméletlen unalmas és vontatott.
Az tuti hogy még egyszer nem nézem meg!
7/10
tompili 2019 dec. 27. - 11:00:30 7/10
(134/267)
Egynek elment, de számomra Heath Ledger Joker figurája minden szempontból jobb volt.
9/10
AdiRicka 2019 dec. 26. - 21:28:45 9/10
(133/267)

Ennek a filmnek igazi drámája van, hol van az megírva, hogy Joker egy zseniális elme. Annyit biztosan lehet róla tudni, hogy gonoszságokat művel és röhög, de ennek az okát még egyik Batman film sem vezette le ilyen kiválóan. A csávó egy nyomorult sorsú traumatizált pszihikai betegségekkel küzdő szegény bohóc, akit folyton megaláznak és sohasem volt boldog életében. Mivel anyja azt monfogatta neki, hogy mindig olyan vidám fiú, görcsös beteges nevetés alakult ki nála, ami folyamatosan kínos helyzetbe hozza. De érdekes megfigyelni, hogy ez s nevetés hogyan változik meg miután a gonoszságokat elköveti. Végre valódi nevetéssé alakul és ahogyan elkezdi erőszakosan érvényesíteni magát, elkezd boldoggá válni. Erre más módon semmi esélye sem lett volna. Amikor megöli a sóment, nem nyomasztja többé betegsége és felszabadultan tud nevetni. Amikor pedig a kocsi tetején ül és a tömeg ünnepli, amire mindig is vágyott, vègre valóban boldog. Ez egy elképesztően fantasztikus katartikus pillanat, azok számára, akik azonosulni tudtak Arthurral, amikor az ember makszimálisan eggyé válik egy többszörös gyilkossal és sír és nevet egszerre a gyönyörtől. Ezt segíti ez a brutàlisan erős zene is. Ebből simán kialakulhat a későbbi Joker, de ha tehetném azt javasolnám, hogy csináljanak hozzá új Batmanfilmet is ugyanezzel a zsenialitással. Valószínűleg ez sajnos nem fog valóra válni. Todd Philipsnek ehhez a producereket meg kellett tévesztenie, ők mindvégig egy kasszasiker matinéfilmet vártak tőle, ehelyett magaskultúrát kaptak, amit nem kértek.

2/10
Owl 2019 dec. 26. - 14:18:16 2/10
(132/267)
A marveles bambuldákat se értékelem sokra, de ezt sem. Mi ez a film? Egy lepukkant elmebeteg, akitől megvonják a gyógyszer támogatást elkezd hallucinálni, képzelődni, aztán mint a bosszú angyala társadalomkritikát húz az elmebajára és kinyír pár embert. Kurvára nem okos és nem is rafinált. Most az lenne a dráma, hogy stand uposnak áll és a kényszeres röhögése miatt rajta röhögnek és nem a produkcióján? Annak ajánlom, aki szeret elmebetegeket nézegetni, mert a színészi játék jól kidolgozott, de másnak nem igazán.
9/10
AdiRicka 2019 dec. 26. - 13:03:43 9/10
(131/267)
Moziban láttam először és sokan mentek ki a teremből. Érthető a felháborodás ha valaki beül egy klasszikus DC/Marvel, matinéfilmre, ahol lerombolják a fél várost de a kívülre húzott bugyijú főhősnek meg sem kottyan, közben röviden és velősen elsüt néhány precízen odahelyezett vicces odamondást, a végén meg lesmárolja a csöcsökben jól megáldott nőszemélyt, aki esetleg szintén felül hordja a bugyiját és a szuperűrjárgánnyal elhúznak a romok között. Ezeken szoktam elaludni, a szemeim és az agyam általában nem bírják a súlytalan és tét nélküli efektparádét. Nem sok sok képregényfilm tetszik, de ez mindet fölülmulja. Elképesztően kemény dráma, a vége pedig katartikus. Joaquin Phoenixet már láttam néhány filmben, de csak most vettem észre mekkora színész, nyilvánvalóan ez a legerősebb alakítása. Todd Philipsnek pedig van néhány nézhető filmje, de ki hitte volna hogy ennyire zseniális. A film fényképezése, a hangulat, az alakítások és a zene is mind fantasztikusak. Érdemes egyébként moziban negnézni, vagy DVD-n már a zseniális szinkron miatt is, ahol a feliratok is magyarra vannak fordítva. Nem hiszem, hogy egyhamar látni fogunk mégegy jó képregényfilmet, nekem az egyik kedvenc filmem lett, 9 pont.
6/10
kinguci18k 2019 dec. 26. - 10:09:09 6/10
(130/267)
Nem olyan rossz film ez,mint előzmény sorozat.
Én is pörgősebbre számítottam,nem ilyen jellegű dologra.
De végig kell nézni.
Viszont:
Az már idegesítő és undorító,hogy manapság ez megy szinte mindennel,ami a Batman/Joker világgal is.
Már év tizedek óta léteznek,olvashatjuk,láthatjuk ezt az egészet.Számtalan filmben,sorozatban,mesében megkaptuk.
Erre ennyi év után találnak ki előzmény sorozatot,hosszasan elnyújtva egy látványra semmilyen filmben.Beharangozva az évszázad filmjének,stb.Magyarul eladnak egy már sokszor elcsépelt nagy semmit,amivel milliókat kaszálnak.
Na ez az undorító.
8/10
offtopic
perry 2019 dec. 24. - 16:45:26 8/10
(129/267)
Ez jól esett. :)
10/10
filoszemitabéluska 2019 dec. 24. - 11:18:05 10/10
(128/267)
Áldott, békés Karácsonyt Neked is!