Téma: Joker

10/10
filoszemitabéluska 2019 dec. 24. - 09:15:19 10/10
(127/267)
Ezekhez a gondolatokhoz nem lehet semmit hozzátenni. A Föld össz IQ-ja állandó, viszont a létszám egyre nő.
3/10
Sátánistapistaapápista 2019 dec. 23. - 23:22:06 3/10
(126/267)
Én naív! Vártam azt a beharangozott,húúú de nagy filmet,erre kaptam ezt semmit! Amikor az 50.-edik perc környékén sem indult be,akkor már kezdtem sejteni,hogy ez egy óriási csalódás lesz. A főszereplő,aki állítólag a legendás és zseniális Joker óembere,csak mekeg-makog,nem tud egy értelmes,összefüggő mondtatot sem elmondani,csupán szenved totál átlagos családi problémák és az ebből adódó mentális betegségei miatt. Gondoltam,majd most,mikor kényszerűségből elhagyja a 7 erős nyugtatóját,antidepresszánsát kitőr belőle a géniusz,de nem. Csak újabb vágás,aztán újabb semmitmondó snitt és még mindig semmi sem történik. Újra és újra visszacsöppen a lúzer kisember normalitásába. Nem éltek ezzel a lehetőséggel,hogy eme pontok valamelyikén vegyen meredek fordulatot a film. Csak reszelték a hegedűket,meg mindenféle fel és lehúzott hangokkal próbálták ábrázolni és hatásosabbá tenni Artúr szenvelgéseit. Kétség sem férhet hozzá,hogy Phoenix egy jó színész,már többször bizonyított,de nem értem mitől lenne ettől az alakítástól Ledger Joker-je nyikhaj vagy mit írt itt valami főfőokos alant.
Az igazi baj azzal van,hogy nem a saját erejéből lett azzá Joker,amivé lett - mármint eme törpténet szerint - hanem a véletlenek különös játéka és néhány antiszoc Gotham-i anarchista kegyéből,ami alapján nehéz elképzelni azt a rengeteg eszes,de ördögi húzást,amit későbbi pályafutása során végrehajtott. Mindegy,ez egy film a felejtős kategóriából. Ráaásul,ha a "társadalomkritika" oldaláról nézzük,akkor még annyit sem ér az egész,mert körülbelül 5 értelmes és odavágó mondat hangzik el benne,ami egy kétórás mozihoz képest nagyon gyenge és kevés.
Ha a lélekábrázolást és a jellemfejlődést veszem,akkor meg egészen kiábrándító eredményre jutok,mert az,hogy röhigcsél,vonaglik meg mimikál mindvégig...áhhhh...
Tényleg egy vicc,ami sajnos nem vicces egyáltalán.
3/10
1/10
Aljaska69 2019 dec. 23. - 22:59:44 1/10
(125/267)
Semmi nyoma a Sötét lovagban is megismert zseniális őrült bűnözőnek ebben a filmben. Ez egy nulla IQ-s pszichopata szenvedéstörténete.
2/10
RTommy9 2019 dec. 23. - 17:59:45 2/10
(124/267)
Voltak kételyeim a film megnézése előtt a sok jó vélemény ellenére is és be is igazolódott. Nem értem sok embernek ez a sz*r miért tetszik de az ő dolguk. Kicsit sem tetszett! Nálam 2/10.
5/10
pihes 2019 dec. 23. - 14:59:40 5/10
(123/267)
Ezt a bekattanást nem értékelem sokra, meg a filmet sem igazán!
Közepes.

5/10
10/10
filoszemitabéluska 2019 dec. 23. - 00:01:11 10/10
(122/267)
Zseniális film! Nagyon el vannak tévedve azok, akik a Batman történethez való hűséget keresik benne. Gyakorlatilag lényegtelen az a szál. Ez a film az amerikai álom szertefoszlásáról szól, nagyon sőtét színekkel. leszámol az ostoba jenki önelégültséggel és hurráoptimizmussal. Tökéletesen ábrázolja a haszonelvű embertelenségre épült társadalmat. Nem vagyok szovjet ügynök. Tisztában vagyok vele, hogy a SZU még rosszabb hely volt.
A filmet lehet, hogy a Bevándorlási Hivatal rendelte meg, hogy ne akarjanak annyian az "Ígéret Földjére" bejutni és zöldkártyához jutni:))) És Joaquin Phoenix hány klasszissal jobb színész, mint a kis, ugrifüles heath Ledger!
1/10
tamas.laszlo81 2019 dec. 22. - 15:21:49 1/10
(121/267)
A hányatott sors.. Ez egy kicsit már elcsépelt, és lerágott csont.
Ahogy azt előttem is írták ilyenből nem lesz zseniális elme, se más, max. egy rövidéletű bűnöző senki.
Nem illik sehogy sem a Batman univerzumba.

És nem is így lett Joker azzá, amilyennek eddig láttatták.
Joker karakterét már kitalálták, és be is mutatták, hogyan olyanná amilyen, már régen.
Ennek a szerencsétlennek viszont semmi köze az egészhez.
Mi lesz a következő filmben róla? Joker néger, nő és a jövőből jött?

A film rendkívül rossz.
Főleg, hogy sehogy sem kapcsolódik az előzményekhez, így érthetetlen az egész. Mi ez?
Adhattak volna a főszereplőnek, meg a városnak más nevet, mert csak egyedül a tulajdonnevek egyeznek, lehet az is véletlen.
3/10
xzsoltzsoltx 2019 dec. 22. - 13:39:38 3/10
(120/267)
Nem vártam egy akciófilmet, de ez valami borzasztóan unalmas volt. Már a felénél ki akartam kapcsolni. SPOILER-es is lehet:
Mert mást se láttam a film 70 %-ában, mint egy nem túl szép, nem túl szimpatikus figura mimikáját, ráközelítve állandóan a fejére, és ahogy játssza a bolondot. Ki szereti nézni egy beteg, fogyi ember erőltetett arcjátékát és röhögőgörcsét végig? Ja meg néha félmeztelen vagy ruhában vonaglott. Már nekem volt kellemetlen. Túlerőltetett. És ahogyan már előttem írta valaki, a bolond , zavaros elméjű embert a legkönnyebb eljátszani egy színésznek. Ha nem Joker lenne a címe, és csak egy önálló film lenne, egy mezei lecsúszott depressziós őrülttel, nem állna ennyi ponttal az értékelés.
8/10
k11zoltan 2019 dec. 20. - 22:56:58 8/10
(119/267)
Tetszett.
A feka csaj is egész jól nézett ki.
10/10
Túrin 2019 dec. 15. - 15:28:42 10/10 Előzmény gmanarts
(118/267)
Elolvasva ezt, elképesztő, mennyire ellentétesen dekódoltad a metrós jelenetet, mint én.
10/10
Túrin 2019 dec. 15. - 15:24:49 10/10 Előzmény gmanarts
(117/267)
Nem pszichopata. Semmi köze a pszichopátiához.
10/10
Túrin 2019 dec. 15. - 15:13:04 10/10 Előzmény Gollam24
(116/267)
A tévedés ott van, hogy a film Jokere se nem szociopata, se nem pszichopata.
8/10
perry 2019 dec. 05. - 12:32:43 8/10
(115/267)
"Senki sem születik gonosznak,
még az ördög is egy bukott angyal.."

Bizony én sem, te sem és így tovább... Akkor miképpen válik valaki azzá? Ennek lehetséges módját mutatja be, mert ugye nem gondoljátok , hogy csak úgy és kész? Kell aki inspirál, kell aki csupa jó szándékból fegyvert ad az illető kezébe. Kell egy sérült idegrendszerű ember aki alapvetően jó szereti a mamát és már kész is az átformálódás alapja. Ja, és kell egy társadalom amiben élünk. Persze nem árt hozzá Todd Phillips sem akiről filmjei után (Cool túra, a Sulihuligánok, a Másnaposok-trilógia, és a Terhes társaság.) mondom magamnak akkor most biztos egy MARVEL féle képregényes csili-vilis szórakoztató mozit fogok látni. Majd cseng-bong a kassza mint a Csillag születik után -bevallom már készítettem a skatulyát az úrnak- aztán pestiesen jól fenékre ültem.
Na meg aztán most kapom a verzió verzióját és a színészek akik kiemelkedően jól játszották ezt a szerepet amúgy sem lehet felülmúlni. Kiderült kishitű voltam.

Az élet meg kemény, leordítanak a villamoson ha kedves vagy akkor már buzi is vagy, a gyerekek bizony kegyetlenek, csak gyűrjük magunkba a megaláztatást. Amint kitűnünk a szürkék táborából azonnal kiderül, hogy nem vagyunk a tömeg része útszélre vetnek.
Maradnak napi rutinból az üres postaládák nézegetése, elfordított fejek a liftben. Már az sem bizonyos, hogy pszichopata Joker talán csak a körülmények áldozata, bár egy snittben azt mondja: "... jobb volt nekem bezárva.." amit értelmezhető úgy is, egy elmegyógyintézet megvéd a világ támadásaitól, vagy csak simán félelem az "egészségesek" farkas világa ellen.

Szánni és egyben félni való Joaquin Phoenix alakításában Joker alakja, nyoma sincs benne az eddig megszokott eleve rossz attitűd. Sokkal inkább egy szenvedő , szerencsétlen érzelmileg lelkileg sebezhető Joker látható.
A film nekem azt sugallja, hogy a körülötte levő közömbösség és rosszaság indítja el a gyilkolás ösvényén. Majd a néhány jelenettel arrébb meg a végképpen megőrülő elme
vérgőzös játéktere igazolódik be.
Mert a Joker az egyik leginkább "foglalkoztatott" képregény történet, és talán ez az egyik legizgalmasabb alakja ennek a comics világnak.
Maga a történetvezetés is merőben eltér az eddig megszokottaktól. Van elő történet és személyiség fejlődés is, tisztán látjuk milyen helyzetből hová jut el Joker.

Joaquin Phoenix eddig is bebizonyította, hogy tehetséges színész , ez az alakítás pedig olyan mint egy jól szerkesztett "szonáta" minden momentuma érvényes fals hang nélküli izgalmas dinamikával látható a főszereplő, miképpen jut el a csendes világából az
őrült Joker világába. Játéka a visszafogott néhány gesztusos pillanataiból egy bomlott ember világába kapunk betekintést. Itt már nem képregény történetről van szó sokkal inkább embertörténetről, társadalmi kórképről.
Megmerem kockáztatni nehéz és lélek próbáló alkotás és végignézni ezt a filmet sem sétagalopp.


2/10
Camu 2019 dec. 03. - 13:20:42 2/10
(114/267)
Itt sokan Oscar-ért kiabálnak. Szóviccnek tűnhet a véleményem: idiótát játszani a hülye is tud. És mennyi van belőlük! Lásd: IMDb 9,1 még reggel, mostanra 8,7-re csökkent és remélem, nem áll meg 7-ig. Kinek tetszett pl. az első órából csak 1 perc, amire 9-10 pontot adna? Tényleg a TOP 10-ben van a helye ennek a filmnek? Szeretem és gyűjtöm a jó filmeket, de ezt kétlem, hogy felveszem kétezrediknek. 2 pont.
10/10
vivien77 2019 dec. 02. - 18:27:32 10/10 Előzmény Dj TrancEmotioN
(113/267)
Minden szavaddal egyetértek!
10/10
hamidtomi 2019 nov. 28. - 22:33:26 10/10
(112/267)
Nagyon szuper film, ami végre nem egy rózsaszín vattacukor! Az átlagos képességű instán élő cicababákat nem érdemes elvinni erre a filmre! Nem fog nekik tetszeni!
8/10
nesszti 2019 nov. 22. - 15:40:12 8/10
(111/267)
Érdekes film az be kell látni, viszont én élveztem :)
9/10
Andrea Kocziszky 2019 nov. 17. - 10:36:57 9/10 Előzmény Maskaport48
(110/267)
Ezt kellene a DVD kiadás hátuljára írni rövid ismertetőként. XD
3/10
Brew 2019 nov. 17. - 08:47:59 3/10
(109/267)
Joker előzménynek nem alkalmas a film, mert szuicid őrültből nem lesz "főgonosz". Nyilvánvaló, hogy a filmbéli karakterből nem lehet egy számító, agyafúrt és mindenféle erkölcsöt nélkülöző terrorista.
Kiváló társadalmi kórkép lehetett volna, ha Arthur Fleck nem egy tébolyult. Itt nem az az ábra, hogy valaki a végtelenül lecsúszott tömegek forradalmára lesz, hanem csak egy újabb tomboló elmebeteg, aki nem kapta meg a gyógyszereit. Az előbbihez nincs elég mersz Hollywoodban, az utóbbival meg már ne akarjanak több filmet eladni.
6/10
Maskaport48 2019 nov. 16. - 19:56:28 6/10
(108/267)
Egy végtelenül deprimáló film, kiváló színészi teljesítménnyel. Az USA kulisszák mögötti élete a teljes valóságában, tök egyszerű történet, bekattant ember véletlenül tömegeket mozgósít és örül neki. Ennyi.