Téma: József Attila szerelmes versei - Hangoskönyv

rina10 2016 febr. 10. - 10:58:37
(1/1)
Tegnap vettem meg, már 4-szer meghallgattam. Már nagyon régóta meg van a József Attila válogatott versei Jordán Tamás elõadásaban. Aztán láttam az Én, József Attila c. musicalt, amiben megzenésítették a verseit, az volt rám igazi hatással, hogy még a cd-t is megvettem és 3 naponta meghallgatom. Illetve tett versrajongóvá. Aztán jött ez, mert sajnos csak két JA hangoskönyv van. Amúgy ez szerintem jobban sikerült, mint a válogatott versek, mert itt a címeket is mondják, van hangjelzés, ami elválasztja a verseket és egykis idõt is hagynak két vers között, amig lehet elmelkedni az elhagottakon. Bár itt szerintem nincs rá akkora szükség, mert ezek szerelmes versek, amik könnyebben emészthetõek, a válogatott verseknél viszont olyan súlyosak a versek, hogy ott kellett volna ezt alkalmazni. Galkó Balázs szerintem jó választás volt, olyan kellemes és különleges a hangszìne, hogy jó hallgatni. Plusz tetszik, ahogy mondja a verseket. Ami talán negatívum, az az, hogy két olyan verset is beválaszottak, ami már rajta volt a válogatott versek cd-n is, így feleslegesnek tartom. Illetve van olyan kedvenc versem, ami hianyzik. Rajta lehetne az Álldalak búval, vigalommal is pl mert az egyik kedvencem. De legalább megtalalható a Tedd a kezed, a Ha nem szorítsz, Flórának, Flóra, Miért hagytál el, ha kívánsz?, Kopogtatas nélkül, amik kedvenceim, jobban érdekelnek, mint a többi. Meg olyanok, amiket eddig nem ismertem, de már azok is tetszenek.